Dodaj do ulubionych

Koronawirus

07.03.20, 11:52
www.wsse.olsztyn.pl/post,1021

Obserwuj wątek
  • mw66 Re: Koronawirus 26.03.20, 09:06
   Według stanu na piątek, 20 marca na terenie powiatu działdowskiego nie ma osób zarażonych koronawirusem.

   - Osoby z naszego powiatu, które przybywały w szpitalu zakaźnym w Ostródzie lub zostały im pobrane wymazy na miejscu nie mają koronawirusa. W sumie dotyczy to 14 pacjentów — mówi starosta działdowski Paweł Cieśliński.

   32 osoby poddane są kwarantannie domowej (19 z nich przyjechało z zagranicy), a 86 nadzorowi epidemiologicznemu. - Nie mamy informacji dotyczących osób, które wróciły z zagranicy do nas przed 15 marca. Nie wiemy ile to osób i czy przestrzegają standardów bezpieczeństwa. Najbliższe dwa tygodnie będą w tej kwestii rozstrzygające. Raz jeszcze apeluję o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do zaleceń rządu – dodaje starosta.
  • mw50 Re: Koronawirus 02.04.20, 14:26

   Darmowe parkowanie w Lidzbarku
   Władze Lidzbarka zawieszają działalność strefy płatnego parkowania. Decyzja obowiązuje do 13 kwietnia włącznie.

   - Rezygnacja z opłat za parkowanie ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w obliczu koronawirusa. Chodzi tu przede wszystkim o ograniczenie dotykania parkomatów oraz częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców – mówi burmistrz Maciej Sitarek.
  • mw50 Re: Koronawirus 16.04.20, 08:40

   Mieszkanka Działdowa zakażona
   Sanepid poinformował o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie działdowskim. To kolejna kobieta, tym razem mieszkanka Działdowa. Miała kontakt z zakażoną z gminy Rybno i od 10 kwietnia przebywała w kwarantannie domowej.
   • mw66 Re: Koronawirus 22.04.20, 08:19

    Uzdowo odetchnęło z ulgą
    Są wyniki testów, które zostały przeprowadzone u pensjonariuszy oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Uzdowie. Informacje są bardzo dobre. Na szczęście wszystkie pobrane próbki okazały się ujemne, a to oznacza, że osoby przebywające w ośrodku nie mają koronawirusa.

    Przypomnijmy, że w miniony piątek wykryto koronawirusa u pielęgniarki, która miała kontakt z wieloma osobami. Kobieta w średnim wieku, mieszkanka gminy Działdowo, zaraziła się poprzez transmisję lokalną. Kobieta trafiła do szpitala zakaźnego w Ostródzie. Służby sanitarne podejrzewały, że zarażonych może być więcej, dlatego pobrano wymaz do badań u ponad 141 osób.

    Dom Pomocy Społecznej w Uzdowie jest jednostką budżetową, podlegającą pod Starostwo Powiatowe w Działdowie. DPS realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej i jest przeznaczony dla osób dorosłych - kobiet i mężczyzn przewlekle psychicznie chorych. (Z TD)
    • mw66 Re: Koronawirus 22.04.20, 08:21
     Koronawirus w działdowskim szpitalu
     Niepokojące informacje z działdowskiego szpitala. Zakażony na koronawirusa jest jeden z ratowników medycznych. Mężczyzna przebywa już w szpitalu zakaźnym w Ostródzie. Przechodzi chorobę bezobjawowo. Pracownicy, którzy mieli z nim kontakt zostali poddani kwarantannie. Pobrano od nich próbki do badań.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka