Dodaj do ulubionych

Anna German w Szczecinku

01.04.13, 19:00
Oglądacie serial o Annie German??? W ostatnim 5 odcinku, było wspomniane o jej amatorskich występach w Szczecinku. To tu odważyła się zaśpiewać, by potem zrozumieć, że musi być piosenkarką, a nie geologiem:)
Obserwuj wątek
    • tuhanka Re: Anna German w Szczecinku 01.04.13, 23:43
      Ciekawa byłam, czy ktoś ten wątek podejmie. Od mojej mamy wiem, że rzeczywiście występowała w Szczecinku, w Hali Myśliwskiej - moja mama była na jej koncercie, niestety nie wiem, w którym roku. W odcinku 5 serialu o Annie German rzeczywiście pada nazwa Szczecinek. Usłyszałam to już w wersji rosyjskiej, która jest dostępna na YouTube i w pierwszej chwili nie wierzyłam własnym uszom. Oczywiście nie sądzę, żeby w Szczecinku właśnie German zrozumiała, że chce śpiewać (ta scena zresztą ma miejsce w Warszawie, bodajże w hotelu Victoria). Natomiast mam swoją teorię, dlaczego z setek miast i miasteczek prowincjonalnej Polski akurat Szczecinek został wybrany. Okazuje się, że ukraińska scenarzystka serialu, Alina Semeriakowa, spędziła część dzieciństwa w Polsce. Jej ojciec był radzieckim oficerem pełniącym służbę w naszym kraju. Jest bardzo prawdopodobne, że Semeriakowa mieszkała właśnie w Szczecinku - może w domu z mieszkaniami dla oficerów na Słowiańskiej? A może po drugiej stronie koszar, na obecnej Armii Krajowej (naprzeciwko Kauflandu)? Może przez sentyment do miasta nad Trzesieckiem wrzuciła jego nazwę w scenariusz?
      • aniczek34 Re: Anna German w Szczecinku 02.04.13, 16:44
        Dziękuję. Ciekawe rzeczy opisujesz Tuhanko, i tej Warszawskiej sceny nie pomijam ani nie umniejszam. Tam zapadła decyzja o śpiewaniu i to w filmie pokazano. Ale jeśli Szczecinek był faktem w biografii A. German, to w sensie psychicznym tu piosenkarka się postawiła P. Krzywce i zaśpiewała po swojemu. Tak to odebrałam. A jeśli to był tylko sentyment scenarzystki, to też miło. Sytuacja jest jednak możliwa, bo w czasach stalinowskich pewnie podrzędne teatry musiały odwiedzać rosyjskie jednostki wojskowe Podejrzewam, że Twoja Mama widziała inny koncert - późniejszy. Pod koniec lat 50. była pewnie dzieckiem?
        Swoją drogą, chociaż film jest dobry,to jednak wszyscy Polacy są przedstawieni prześmiewczo, co uważam za minus, ale może to mała zemsta za dawne kawały: o Niemcu, Czechu i Rusku? Pozdrawiam.
        • tuhanka Re: Anna German w Szczecinku 02.04.13, 21:44
          Jeśli masz na myśli scenę "postawienia się" tyranizującemu zespół reżyserowi, to absolutnie się zgadzam :) Swoją drogą sala, którą wybrano do nakręcenia tej sceny, jako żywo mi przypominała należącą do dawnego SzOK-u salę widowiskową stojącą przed laty na tyłach 9 maja, a potem rozebraną. Co do mojej mamy, to akurat dziecięciem już dawno nie była - to osoba z pokolenia Anny German, właściwie nawet o ponad 3 lata od niej starsza :) Ja dla odmiany jestem późnym dzieckiem (trochę jak syn wspominanej przez nas piosenkarki).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka