Dodaj do ulubionych

Badanie cytologiczne !!!

04.12.13, 18:11
W związku z tym,że przebywam na tym forum już trochę chciałabym przypomnieć kobietą o badaniu cytologicznym. Robię to ponieważ niecałe 5 lat temu zdarzyło mi sie zachorować :((( Cytologi nie robiłam tylko dwa lata i przez te dwa lata rozwiną się rak - miałam o tyle farta,że był w fazie "zero" ( to taki,który jeszcze nie daje przerzutów ) obyło się bez chemii czy radioterapii - straciłam kawałek szyjki macicy :((( ale żyje :))) Rak szyjki macicy jest nielicznym pośród nowotworów,który jest wyleczalny w 100%. oczywiście gdy jest wcześnie wykryty.
Obecnie jestem na etapie przeglądu "podwozia" :))) i jak na razie jest wszystko ok :))
Raczej staram sie nie robić nikomu reklamy - ale odkryłam dobrego ginekologa Pana Krzysztofa Łuczyńskiego.Bardzo przystępny i wesołek.

Statystyki nie kłamią
Zastraszające statystyki RAKA SZYJKI MACICY w Polsce

www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/nowotwory/zastraszajace-statystyki-raka-szyjki-macicy-w-polsce_38926.html

Panowie przebywający na tym forum mogliby może przypomnieć partnerką o tym tanim badaniu ( prywatnie 20 zł ) w wielu przypadkach ratującym życie.
pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • zauroczonaewa Re: Badanie cytologiczne !!! 04.12.13, 18:16
      >>>>>>>>>>>>>Rak szyjki macicy to nie tylko dramat kobiet, ale również ich rodzin, przyjaciół. Jedna na trzy chore, umierające z powodu raka szyjki macicy, to młoda kobieta w wieku 25 - 49 lat. Większość z nich to osoby aktywne zawodowo, rodzinnie, towarzysko.
      Rak szyjki macicy to jedyny nowotwór, którego dzięki dostępnym narzędziom profilaktycznym (szczepienia przeciw onkogennym odmianom wirusa HPV, przesiewowe badania cytologiczne) można uniknąć lub wykryć na wczesnym, całkowicie wyleczalnym etapie rozwoju.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

• b.bujak Re: Badanie cytologiczne !!! 23.12.13, 15:31
      dziękuję, że o tym piszesz; to ważne, żeby mobilizować się do pilnowania własnego zdrowia!
      ja od siebie dorzucę apel o zadbanie również o piersi :)
      no i jak już padło nazwisko doktora Łuczyńskiego muszę napisać, że - oprócz tego, że jest doświadczonym i dobrym ginekologiem położnikiem to jest najlepszym w szerokiej okolicy specem od USG !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka