Dodaj do ulubionych

Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był...

IP: *.static.zebra.lt 12.03.10, 11:47
Bardzo przepraszam, ale chodzi o mezczyzne czy kobiete?
W calym artykule nie podano imienia tego/tej Staniszkis/a.

Nazwisko Staniszkis, jak rozumiem, pochodzi z Litwy a jako takie oznacza
mezczyzne. Staniškiute czy jakos tak oznacza panne a Staniškiene pania. W tym
kontekscie pisanie o Staniszkisie jak to odslania sie jako kobieta jest dosc
mylace. Bardzo prosze o jakies sprostowanie czy uscislenie, czy podanie chocby
imienia (Chodzi moze o pania Jadwige
pl.wikipedia.org/wiki/Jadwiga_Staniszkis ? - tylko zgaduje.)

Obserwuj wątek
    • heraldek Czy ta nianka to byla babcia Tuska.... 12.03.10, 11:52
      ......Moze jeszcze napisze jakis "Seks w malym miescie"....czyli jak
      szczury wpadaly do dziury....
      • Gość: ciekawski Re: Czy ta nianka to byla babcia Tuska.... IP: 82.113.121.* 12.03.10, 12:58
        Debilem jesteś naprawdę, czy tylko tak udajesz?
    • Gość: azzkickr Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.static.zebra.lt 12.03.10, 11:55
      To znaczy ja rozumiem, ze w Polsce ktos moze sie nazywac Staniszkis bedac
      kobieta. Jasna sprawa. Chodzi tylko o to, ze nie podano imienia - tak jak na
      przyklad czytajac w Anglii "Kowalski wydaje nowa ksiazke, w ktorej opisuje swoje
      doswiadczenia jako matka" tez nie mamy pojecia o kogo wlasciwie chodzi prawda?
    • wikonwi Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... 12.03.10, 11:56
      Nic dziwnego że po takich urazach psychicznych od dzieciństwa począwszy,tej pani na tyle skrzywiła się psychika że stała się ideologiczną twarzą PISu.Tylko tacy i tego typu popaprańcy należą do tej sekty,sekty tak sekty.
      • Gość: kosmo Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.chello.pl 12.03.10, 12:41
        nie wydaje mi się że jest ona zwolenniczką PiS. Nie każdy kto krytykuje PO, to
        PiSowiec.
        • moritani Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 14:12
          Raczej ci sie zle wydaje. Poczytaj jej "dzieła" i wypowiedzi łacznie
          z ostatnia u Olejnik.
      • Gość: Fractura_maxillae wikonwi, aleś Ty bezdennie pusty... IP: *.dialog.net.pl 12.03.10, 12:42
        ...i żeby było jasne - mam gdzieś PiS!
      • minkat Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 13:09
        Ano byla. A potem byla jedny z niewielu osob publicznych, ktore przyznaly sie,
        ze bardzo sie tego popierania pisz wstydza.
        • moritani Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 14:16
          teraz przeprasza ze przepraszała. Przecież to niezrównoważona baba.
      • Gość: fields1 Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.10, 13:13
        Lecz się. Gdyby twórczo rozwinąć twój sposób rozumowania to co trzeba by
        powiedzieć o Geremku ?
      • moojcik Re: odkryłeś klucz do mentalności pisowskiej ! 12.03.10, 15:12
        W odróżnieniu od pokaleczonej mentalnie Staniszkis, taki np. Bronek
        Geremek czy pedofil Romek Polański spędzili cudowne i szczęśliwe
        dzieciństwo w dostatnim i spokojnym getcie. Pozowliło im to
        usamodzielnić się już w młodości i przeżyć wiele wspaniałych przygód.

        Nic dziwnego, że ludzie z takimi doświadczeniami są ulubieńcami
        Gazety Wyborczej, nie mają nic wspólnego z popaprańcami ani żadną
        ideologią i gdyby mogli - na pewno głosowaliby na PO.
        • Gość: hilario Re: odkryłeś klucz do mentalności pisowskiej ! IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.10, 15:27
          moojcik, flakonie jeden, ani Geremek, ani Polański nigdy publicznie - a tym bardziej za kasę, jaka spłynie na współautorkę za wydanie tej książki - nie opowiadali o swych przeżyciach w getcie. Wiesz coś aby z pierwszej ręki? Mentalność kanalii...
    • Gość: ASZ. Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.10, 12:31
      pani Staniszkis widzi to co chce widziec.Jej oceny polityczne sa nieudolne i
      przypominaja dyskusje na imieninach u cioci .Narzeka jaka komuna byla straszna
      ale wyjechala do Londynu a jej partner do Berlina zach.ja tez w marcu 68
      studiowalem na UW i dostalem szlaban na wyjazd do Anglii.Pani Staniszkis
      wiecej pokory rozsadku i obiektywizmu.
      • Gość: Freud Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: 87.204.10.* 12.03.10, 12:55
        Cały czas się zastanawiam, jaką diagnozę postawić... Widzę tu w
        kilkunastozdaniowym skrócie słowo "blizna" trzy razy, a z mojej pobieżnej
        obserwacji powinno paść przynajmniej jeszcze raz w życiorysie Pani JS.
        Blizna, blizna, jeszcze nie wiem, jak to interpretować.
        Ale musiało boleć.
    • Gość: hana Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.10, 12:50
      Do Stefanii Grodzieńskiej czy Ireny Krzywickiej to tej pani baaardzo
      daleko. Bełkot.
      • ibnalqq Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 13:15
        A tyś jest za to druga Safona.
        • Gość: szabla Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.10, 13:45
          Co, uderz w stół, a nożyce się odezwą. Wielbiciel(ka) z okolic
          pisuaru ?
        • Gość: Ma-ryja Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.dip.t-dialin.net 12.03.10, 15:39
          ibnalqq napisał:
          > A tyś jest za to druga Safona.

          Czyzby pani Staniszkis miala dzieci, a ty jestes jednym z nich?
          Kto ma potrzebe tak plytkiego wywnetrzania sie i jeszcze zarabiania na tym, ten
          jest conajmniej niezrównowazony. Po "Nocniku" i g... w nim Zulawskiego, czy jak
          mu tam, teraz przyszla kolej na "geriatric Doda". Moze pieniazki uzyskane z tych
          wywnetrzen ta pani zainwestuje w dobrego terapeute, ktory popracuje z nia nad
          bliznami na duszy i ciele? Moze ta pani bedzie wtedy w stanie zrozumiec, ze do
          przemocy trzeba dwóch - ten, kto tak robi i ta, ktora na to pozwala. Ale zycie
          na swieczniku przy boku Iredynskiego widocznie bylo dla tej pani atrakcyjniejsze
          niz budowanie wlasnego losu solo. Wiec niech na starosc zmadrzeje i wezmie swój
          los w swoje rece, a terapeuta jej pomoze.
      • moritani Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 14:20
        Zgadzam sie, ale dlaczego krzywdzisz te Panie swym porownianiem do
        tej porąbanej baby?????
    • Gość: mfg ekshibicjonizm IP: 212.180.147.* 12.03.10, 12:51
      i tyle.

      Do celi z prostytutkami wtrącono Staniszkis zapewne ze względu na specyficzny
      makijaż.
      A "krzyżówka królika ze szczurem" rządzi.
      • amdrzej.11 A to co ukryła, nie opisała, musi być ostre... 12.03.10, 12:53
        to też rodzaj zboczenia...
    • Gość: a Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: *.pools.arcor-ip.net 12.03.10, 12:53
      Współczuję tej osobie z całego serca. Ciekawe, czy ona zdaje sobie sprawę, jak
      bardzo jest popaprana emocjonalnie.
      • qc Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 13:03
        Mnie imponuje ze w tym wieku jest aktywna i ze sie jej chce.
        Chociaz jej nigdy nie slucham, mogliby dac jej autorski program w TV
        zamiast tym innym tepym pisowskim knurom.
        • moritani Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 14:28
          ZLituj sie nad nami i nie proponuj takich audycji, moze z nią i
          Piesiewiczem jeszcze ????? Dodać Ziemkiewicza i byłego alkoholika z
          ktorym nie warto rozmawiać????
      • cillian1 Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b 12.03.10, 13:09
        Gość portalu: a napisał(a):
        napisz książkę, napisz coś o sobie, zobaczysz jak pojadą po tobie ludzie twojego
        pokroju :D
    • Gość: dziadek Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: 213.17.144.* 12.03.10, 12:56
      kim toto było, że pozwolono do Londynu wyjechać ?
    • Gość: mixer No proszę... taka zaschnięta solidaruszka IP: 193.110.123.* 12.03.10, 13:04
      a za komuny pływała do Londynu ! Doprawdy biedna opozycjonistka szczególnie w
      świetle tego że większość narodu jeździła wówczas do słonecznej Bułgarii :))
      • Gość: MonX Re: No proszę... taka zaschnięta solidaruszka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.10, 16:39
        I tak jak większość solidaruchów dziwnym trafem znalazła się na
        liście płac Wildsteina-Kiszczaka.
      • Gość: spod Cegielskiego Re: No proszę... taka zaschnięta solidaruszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.11, 11:00
        Wolne żarty! Większość Narodu jeździła fabrycznymi autobusami na wczasy FWP do Szklarskiej, Kudowy, Łeby i Ustronia. Jeśli w ogóle jeździła.
        Żyliśmy wtedy nadzwyczaj skromnie.
        Dzisiaj na wczasy się nie jeździ a Zakładowe Ośrodki Wczasowe dawno padły. Fabryki zresztą też.
        Staniszkis jest trwale połamana, bo wychowana w atmosferze anty, nie załapała się do Sejmu, nie załapała się na Stanowiska Państwowe. Docent Staniszkis bez szans na awans naukowy, poświęciła dużo wysiłku by spotykać się z załogami Fabryk i tłumaczyć jak to fajnie będzie po przewrocie. Nikt tego nie docenił. Nikt!
    • Gość: antypolityk Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.10, 13:04
      Z lat 50-tych pamiętam ziemiankę(może juz tylko mi się zdaje, że
      pamiętam)bo Ojciec AK-owiec, żołnierz września na obu frontach nie
      podpisał współpracy w czasie wyrównywania granic w 1951r i nie
      został kierownikiem PGR na ziemiach zachodnich. A Pani Staniszkis
      mogła wyjeżdżać do Londynu! Zaczynam wierzyć, że ten nasz żałosny
      demokratyzm spowodowały pomioty stalinowskich psów, którym władza
      wymknęła się na pewien czas. I cóż dziwnego, że obu płci
      q...rwiszony były ich otoczeniem.
      • Gość: niespodziewany Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.chello.pl 12.03.10, 13:39
        Choc uzywasz niepotrzebnych wulgaryzmow ( czasami sie nie da tego
        obejsc) to jak przesledzic to cale korowsko,kpnowskie i
        solidarnosciowe ,( i pozostalych odlamow) towarzycho i to co z tego
        sie wyklulo ,oraz jak z kim i komu to towarzycho po 1989
        pomagalo ,kogo wspieralo itp itd, to CALKIEM MOZLIWE ZE JESTES
        BLISKI NIRVANY !!!! o tym calym """robotniczym"" buncie...........a
        jak jeszcze sie przesledzi kogo z tych co dzialali
        zdyskredytowano ,i ile bylo tam wtyk z SB ,to mozna odniesc wrazenie
        ze wszystko to bylo jak w teatrze lalek pociagane za
        sznureczki.............nawet to co zrobiono z
        konkordatem ,podporzadkowujac panstwo czarnym spodniczkom...tego nie
        ma w zadnym CYWILIZOWANYM kraju swiata.............( nie mylic z tym
        ze polsza kiedykolwiek nim ( od czasu I swiatowej ) byla.........
        • Gość: budda Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.pp.com.pl 12.03.10, 15:04
          z tego co piszesz jasne jest tylko to ze nie rozumiesz co znaczy NIRVANA :))
          • Gość: niespodziewany Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.chello.pl 12.03.10, 17:47
            Chyba pacanie nie grales nigdy w Final Fantasy.........bo inaczej
            bys wiedzial ze to przymruzenie oka i o co mi chodzi.........
            ............jak kazdy z podpisem budda jestes zacofany
            myslowo ,kulturowo i wyobcowany jak byli solidarnosciowcy......
    • klinikka Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... 12.03.10, 13:10
      przy byle okazji kubły pomyj wylewacie szm_ac_iarze. A to dlatego, że pomyje
      są w was, jesteście cali z pomyj, żałośni, tępi, zawistni kompleksiarze
    • Gość: ewa Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: 193.239.244.* 12.03.10, 13:13
      Z takimi obciążeniem trudno jasno oceniać rzeczywistość. I niania
      kapo i prostytutki, perwersyjni partnerzy i teraz uwielbienie dla
      Kaczyńskich. Ciekawe co łaczy wątki: niani,perwesów, prostytutek i
      braci.
    • Gość: królik Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.10, 13:32
      LUDZIE każdy kto ma inne zdanie jest PiSowcem co?,jedna partia, jedne poglądy
      to się wam widzi to utopia ,nie znacie dorobku a krytykujecie, a teraz z innej
      beczki PO jak PRI życzymy 71lat.
    • Gość: szabla Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.10, 13:42
      Jej życie to prawie jak przygody barona Münchhausena. Tak samo
      urojone.
    • Gość: Ewa Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: *.chello.pl 12.03.10, 13:45
      Beznadziejne komentarze.
      • Gość: Bartek Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.chello.pl 12.03.10, 13:52
        Popieram.
        • Gość: niespodziewany Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: *.chello.pl 12.03.10, 13:59
          Beznadziejne komentarze?......ta baba to kompletna beznadzieja.......
    • Gość: Olaf Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... IP: 213.25.25.* 12.03.10, 13:49
      To faktycznie musiało odbić się na starość i na umysle. Tylko człowiek
      ze skrzywioną psychiką moze popierać takie dno jak bliźniacy.
    • Gość: Gość Wszystko na sprzedaż? IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.10, 13:50
      Wajda swojego czasu nakręcił film pod takim tytułem. Jestem
      zniesmaczona. Pewnie, dla jasności sytuacji przejrzę tą książkę i
      jeśli ta treść będzie odpowiadać zapowiedziom to cóż, będę mogła
      sobie powiedzieć "miałam dla Pani Sztaniszkis szacunek. No właśnie
      MIAŁAM.
      • Gość: niespodziewany Re: Wszystko na sprzedaż? IP: *.chello.pl 12.03.10, 14:00
        wajda ,nudziarz ,tez nie leszy...........
        • zyks Wszystko na sprzedaż, ale nie pośmiertnie :) 12.03.10, 14:15
          Staniszkis inspiruje się sukcesem Domosławskiego i uznała, że lepiej zgarnąć
          kasę samemu, niżby miał to ktoś zrobić dopiero po jej śmierci. Ale wątpię, żeby
          miała aż taki sukces, bo jest to z pewnością stek bzdur no i kogo obchodzi, co
          Staniszkis robiła z jakimś marynarzem? Przeczytają to co najwyżej jej znajomi i
          studenci z jej seminarium. Nie pomoże podkręcanie sensacji przy pomocy
          najbardziej pieprznych ( ;-) ) detali.




          Gość portalu: niespodziewany napisał(a):

          > wajda ,nudziarz ,tez nie leszy...........
    • mateusztt ciekawie było za tej komuny 12.03.10, 13:50
      niania, wyjazdy do Londynu...
      Pozazdrościć takiej młodości
    • v-2-1 Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... 12.03.10, 13:58
      Człowiek jest zdolny obnażać się do samego dna -żeby o nim pisano i dobrze na
      tym zarobił.Fe!!!
    • honeyr Staniszkis to pozytywny wyjątek na prawicy 12.03.10, 13:59
      Wyjątek pozytywny w sensie intelektualnym, ale na tle Gosiewskich, Gowinów,
      Sikorskich, Kurskich itp nietrudno zabłysnąć.
      Poglądy ma skrajne, ale przynajmniej człowiek nie męczy się, słuchając jej, bo
      buduje zdania z sensem, a nie tanim cwaniactwem wyżej wymienionych panów z PO-PiS.
    • zyks Pani Staniszkis to kawał idiotki. 12.03.10, 14:02
      I dobrze, jeśli tylko, bo mogą być poważne wady etyczne. Przykro, że muszę tak
      mówić o damie, ale skoro pcha się na widok publiczny... Tej książki nie wezmę
      do ręki, szkoda czasu, to może być tylko stek bzdur. Wystarczy mi, że widuję
      jej wypowiedzi w TV, np. wczoraj u Olejnikowej. Nie zapomnę, jak na wizji
      zalewała się łzami i klęła Wildsteina za tą listę, co to ją ukradł w IPNie -
      bo była na niej. Obecny w czasie dyskusji "historyk ipeenowski" od ręki ją
      ułaskawił: zna jej akta i ona jest czysta jak łza. Wobec tego pani profesor
      natychmiast się rozpogodziła, zmieniła zdanie i zaczęła Wildsteina chwalić za
      jego mądrość i odwagę :-).
    • moritani Teraz rozumiem Staniszkis 12.03.10, 14:09
      tę saomowielbiajacą się "pierwsza" damę polskiej nauki. Dziwiłem się
      dlaczego te pokręconą babe lasuje się. Ostatnia rozmowa z Olejnik,
      to potwierdziła, również te kpinę estetyczna z cholerna szminka
      która dobija. Teraz rozumiem. Dlaczego Olejnik te babę lansuje, bo
      nie jest zrównoważona??/ Koszmar. Dziwny ma życiorys. Przed matura,
      stypendium do Londynu? Kariera naukowa w tych komunistycznych
      czasach??? Ciekawa, ale to może tłumaczyć jej ”rozdwojenie” i skutki
      wychowania przez byłą kapo. Powinna się leczyć, chociaż jak twierdzi
      ma 60 lat, rodząc się w 1942r. To tez ciekawa ale łatwiejsze do
      zrozumiani, wraz z wiarygodnością. Koszmar baba. Pamiętam i jej
      teorie o tym iz „sierpień „ itd. wymyślono w piwnicach Łubiance.
      Kocha spiski i swoje koncepcje oraz sympatie. CZy to nie piesiewicz
      w spódnicy????????????.
    • jacek.3 Staniszkis w nowej książce: o niańce, która był... 12.03.10, 14:13
      Jadziu, na Boga! Czy nie dość Ci budowania z plotek teorii jedniodniówek? Musisz jeszcze o swoim seksie? Toż to już nie jest śmieszne, ale niesmaczne!
      J. Kwaśniewski
      • Gość: Vb Re: Staniszkis w nowej książce: o niańce, która b IP: 150.254.240.* 07.07.10, 15:09
        Kwasniewski nie czytaj, idz czytać co Ciebie kręci, bo ja lubie
        posłuchać i poczytac co napisała Pani Jadwiga i nawet lubiue sobie
        porno obejrzeć, a ta Twoja wypowiedz jest śmieszna. Pani Madonno nie
        wychodz w krótkiej spódnicy. Żałośni jesteście, kultury i merytoryki.
        Czytaj encyklopedie, to bedzie pozycja dla Ciebie
    • zyks Staniszkis + Czaruś Michalski = 12.03.10, 14:19
      mieszanina piorunująco - idiotyczna.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka