Gość: me IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 19:23 instytut im.Mickiewicza- ciekawe? Chopina - tak! na pewno moze rozslawic Polske Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Enola Gay Mickiewicz to nie jest brand w kulturze Europy IP: *.in-addr.btopenworld.com 15.07.05, 19:37 Domanski belkocze.Tworczosc Mickiewicza jako najlepsza polska marka kulturalna? Juz widze ten Zamek Kafki na lodzie z paniami zrzucanymi z ministerstwa kultury na pare lat przed emerytura.Kolejny urzad oplacany z budzetu na temat bicia piany.Coraz mniej ufam Dabrowskiemu,ktory przyszykowal w ostatnich miesiacach trzy lotniska lagodnego ladowania dla kolesi z fabryki kultura... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan z Lublina Re: Mickiewicz to nie jest brand w kulturze Europ IP: *.easycomm.pl / 212.191.169.* 15.07.05, 19:46 DOMANSKI---bry,bry,bry...az mi szczeka lata...to przeciez fatalny gosciu z TV,przechodzony aparatczyk!!!! Fajny stolek dla tego kameleona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Osiołek Porfirion Najlepszy brand z Polski to jest Chopin w płynie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 16.07.05, 20:19 Serio! I-haa-aa-a! Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Re: Mickiewicz to nie jest brand w kulturze Europ 16.07.05, 23:13 Hyhy coraz mniej ufam Dabrowskiemu. Usmialem sie kiedykolwiek ufalas/les temu obrotowemu ???? Albo naiwnosc, albo wspolnota interesow przemawia ...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyger Re: Instytut im. Mickiewicza rozreklamuje polską IP: *.aster.pl / *.aster.pl 15.07.05, 20:19 Cały ten bełkoto kulturze jako towarze któy należy promować jak parówki i ci wszechwiedzący koledzy ministra, któzy będą decydować o tym co promować. Adorno powiedział że im bardziej się kulturze pomaga tym gorzej ona na tym wychodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 79er Litwo Ojczyzno moja IP: 205.232.24.* 15.07.05, 21:22 to chyba centrum kultury litewskiej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antek Re: Instytut im. Mickiewicza rozreklamuje polską IP: 216.223.64.* 15.07.05, 21:50 NA POCZATEK PROMOCJA DZIADOW! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Lem lub Chopin zamiast Mickiewicza! IP: *.molgen.mpg.de 15.07.05, 22:17 Najbardziej znanym pisarzem polskim wsrod mlodych Niemcow moze byc Stanislaw Lem. Trurl i Klapaucjusz, do dziela! ;-) Polskie instytucje maja zwykle bardzo metne wyobrazenie, co z Polski jest znane i lubiane za granica - czy to w kulturze, czy na rynku. To trzeba zmienic zamiast marnowac pieniadze na cos co nikogo nie zainteresuja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irenka Panie Kowalewski - błagam litość IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.07.05, 16:13 Bardziej lukrowanych tekstów o działalności Waldemara W. jeszcze w Gazecie nie czytałam. Pomysły żenujące, typu biuro matrymonialne, od tego sa impresariaty. Boże, liczę, że nastepny minister rozwiąże te instutucję, bo jak zacza budowac muzeum bajki (i to stolica europejska sic!)to sie chyba samospale ze wstydu. Obciach, obciach, obciach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ok Koziołek Matołek IP: *.do.pl / *.generacja.pl 16.07.05, 17:02 >>>>>>>>>>>>>>>>.W planach jest również budowa Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie - wczoraj zaprezentowano projekt architektoniczny. - Wokół powstanie infrastruktura: hotele, restauracje. Chcemy udowodnić, że kultura może być też drogą do wzrostu zamożności ludzi - tłumaczy Domański.<<<<<<<<<<<<<<<< CO ZA INFANTYLNY KRETYNIZM. DLACZEGO KULTURĄ POLSKĄ MUSZĄ SIĘ U NAS ZAJMOWAĆ IDIOCI? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J_P Re: Koziołek Matołek IP: *.ibch.poznan.pl 16.07.05, 21:53 poziom pomyslow jak z magla - reklamuja kulture polska czy jakies towary z Polski lub polskie dyskoteki i kluby nocne ? O ile pomysk z hydraulikiem ma w sobie swiezosc - odpowiada na spontanicznie powstala we Francji "urban legend" i owej konsekwencje (lekko podrobione) uzywa do wlasnych celow - to cala reszta to pozimo denny ale pewnie powstaly w gabinetach urzednikow kultury na zasadzie - tak samo tylko 2 x lepiej. Proponuje plakat "masz juz dosc ? - jedz do Polski - polscy politycy czekaja na ciebie" Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Kolejna instytucja stworzona po to, zeby 16.07.05, 23:25 paru znajomych mialo niezle platne posadki, paru zasluzonych "tfurcow" zarobilo pare zlotych itp. Rozwalil mnie teskt, ze Mickiewicz bedzie znakiem promocyjnym. Juz widze te miliony wczytujace sie w bajania Mickiewicza, ktory zarazony franca pod koniec zycia belkotal od rzeczy a do dzis tabuny polonistow nie moga odczytac o co mu chodzilo. No do tego smaczek cytuje "Dni Kultury Polskiej w Algierii 2005". Naprawde Beduini (moze jade troche skrotowo i upraszczam) po nocach nie moga spac jak nie przeczytaja "Dziadow". Widac akurat na 2005 r. ktos sobie zaplanowal wakacje w Algierii bo jeszcze tam nie byl. O centrum Koziolka Matolka nie wspomne przez litosc .... A dla tych towarzyszy Koziolka nie bedacych w Algierii jeszcze moze wam przejdzie jak napisze, ze tam jest scisla prohibicja. A prawdziwy "tfurca" i towarzysz na wakacjach musi sie napic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: unknown_artist Re: Instytut im. Mickiewicza rozreklamuje polską IP: *.nyc.res.rr.com 17.07.05, 00:18 To wszystko bzdury. Jak ktos chce naprawde promowac "polska kulture" to nie powinien wywazac otwartych drzwi. Wystarczy sie skupic na najbardziej zananych przedstawicielach i podczepic pod nich reszte. Black Metalowy Vader slawi Polske od lat. Mlodozeniec tez jest bardzo znany i podziwiany a z pisarzy Witkacy absolutnie wystarcza i swietnie uzupelnia reszte. Na tych tworcach powinna sie skupic promocja polskiej kultury XXI wieku a nie na trupach i niezrozumialych za granica pacykarzach, grafomanach i szarpidrutach. Wogole to lepiej by bylo dla kultury by zaden urzad jej nie promowal bo to jest zupelnie zbedne i szkodliwe. Podaje tylko najlepszy pomysl i na tym powinne sie skupic biurwy od kultury jezeli chca nadaj zyc z pieniedzy podatnika. Wogole Mlodozeniec i Vader powinni zostac oficjalnymi przedstawicielami polskiej kultury za granica wraz z calym apanazem swiadczen i przywilejow. Nalezy kulture traktowac tylko i wylacznie w kategoriach globalnego marketingu a nie jako zyczeniowo - ckliwiego steku poboznych (sic !) dzialan. Moj pomysl jest najlepszy z mozliwych i dlatego nigdy nie zostanie wprowadzony w zycie. Zegnam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: busz Re: Instytut im. Mickiewicza rozreklamuje polską IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.05, 11:48 Błąd popełniono na samym początku przy zakładaniu tego instytutu: i nazwa i twórczość (Mickiewicza). To co może i Polakom jest bliskie i w miarę komunikatywne (?) jest absolutnie nieznane i obojętne za granicą. Zrobiono zwykłą kalkę na podobieństwo Instytutu Goethego czy Cervantesa (tylko to są nazwiska i dorobek europejski, który każdy Europejczyk dobrze kojarzy). Wypromowanie marki "Mickiewicz" (to są koszmarne pieniądze, niewarte tej gry). Szybciej by poszło z "Litewską Nalewką Mickiewicza". Ktoś wymienił markę "Chopin" - tak, to zdecydowanie lepsza kalka. Myślę, że jak najszybciej powinno się odejśc od nazwy "Mickiewicz" - bo to jest przegrana na starcie.I dawanie szansy różnym hochsztaplerom. Na jednym ze spotkań dotyczących promocji kultury, które ze dwa-trzy lata temu odbyło sie w Warszawie, na którym m.in. był ambasador Francji i ówczesny dyr. Instytutu Francuskiego (nikt z instytutu Mickiewicza ani Ministerstwa Kultury nie zaszczycił spotkania obecnością)ambasador Francji zapytany o strategię jego kraju w kwesti promocji kultury odpowiedział, że jest ona b. prosta: ułatwiać. Nie manipulować przy kulturze w taki prymitywny sposób w jaki się to robi w Polsce. Po komunistycznym okresie manipulowania wpadliśmy w szpony następnych manipulatorów (dawne elity kulturalne, które ciągle boją się uwolnienia kultury i trwają w fałszu, bo to im się opłaca; komercyjne media, które wykreowują prymitywne masowe gusty, bo to im się opłaca; ministerstwo, które myśli kategoriami imprezy a nie kultury - bo tym łatwo można robić propagandę. (Najlepiej podchwyciła to chyba partia Kaczyńskich: tak jak próbuje się windować przy pomocy manipulowania kaulturą wizerunek Kaczyńskiego w Warszawie jest już po prostu wymiotne). KULTURA TO SPOSÓB BYCIA CZŁOWIEKA W SŁOŁECZEŃSTWIE. To próbowała uświadomić m.in. przedstawicielom Instytutu Mickiewicza pewna Szwedka na innym międzynarodowym spotkaniu poświęconym kulturze, które przez tenże instytut zostało w celach propoagandowych, za koszmarne pieniadze zorganizowane. Czy coś robi się w tym kierunku, żebyśmy byli społeczeństwem cywilizowanej prawdy. Tu ministerstwo mogłoby odegrać b. duża rolę, ale do tego trzeba innej mentalności. Ostatnie rozwiązania ministerstwa (myślę o priorytetach dotyczących dotacji wydają się dobrymi, nowoczesnymi i potrzebnymi tylko, prosze zwrócić uwage co dzieje się z ich realizacją! Potrzeba jest jakiegoś hasła-kierunku, w którym ludzie będą mogli pójść, i drogi, po której będa mogli pójść. (Do tego stworzenie i realizowanie systemu edykacyjno-wychowawczego na miarę ogromnych potrzeb naszego społeczeństwa, a nie li tylko zmiany strukturalne w edukacji. I najważniejsze: potrzebna jest osoba, której ludzie uwierzą, gdy wypowie to hasło. We Francji od takiego (rządowego)hasła-kierunku zaczął się wielki rozwój dizajnu (mieszkajmy w ładnych wnętrzach z ładnymi meblami), za tym poszło wsparcie projektantów, lansowanie innego wzorca, żeby pomóc ludziom zrozumieć i wspiąć się na trochę wyższy szczebel estetyczny. Również programem rządowym wspierana jest lokalna twórczość muzyczna (co stanowi skuteczną kontrę dla koncernów muzycznych). Długo można by wyliczać. U nas robi się imprezki. Nie sądzę, żeby w najblizszym czasie zmieniło się to, bo nie ma szans na zmianę mentalności polityków, a przede wszystkim nie ma osobowości. Za dużo ludzi w tzw. kulturze jest zainteresowanych tylko nachapaniem się (finansowym i politycznym), a nie dowartościowaniem tego narodu przez wyzwolenie z niego twórczości. Pozdrawiam mimo wszystko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdziwiony Re: Instytut im. Mickiewicza rozreklamuje polską IP: 194.146.248.* 19.07.05, 14:37 Wszystko OK. Pragniemy, by Kultura górowała ponad sprawami przyziemnymi, o czym zdaje sie ostatnio zapominamy. Pielęgniarki i hydraulicy niech usuną się w odpowiedni sobie kąt. Tylko czemu naszą kulturę ma symbolizować Matołek (no ten Koziołek niezbyt madry)???? A co z bardziej inteligentnymi???? I nie drepczmy pośród utartych i oklepanych symboli czy nazwisk. Odpowiedz Link Zgłoś