Dodaj do ulubionych

Skowroński o nowej ramówce

07.09.06, 01:04
A oto fragment konferencji prasowej. Mówi Krzysztof Skowroński:
"Trójka" to słoń, który nie będzie ścigał się z innymi stacjami. Wycofujemy
się z zawodów. Wcześniej temu słoniowi ucięto trąbę, nogi i ogon, ale my go
teraz poskładamy z powrotem. Będziemy tu gospodarzyć - tu posiejemy żyto, tu
konopie, tu postawimy ul, a tu mały domek dla kozy w zimie, żeby się nie
męczyła.
Nie chcemy być dodatkiem do stresu. Chcemy podłączyć się do tego, co piękne,
a nie wzmacniać to, co złe. Kierujemy nasz program do tych, którzy właśnie
podjęli pracę, ale chcemy też przyciągnąć 18-latków"

Na 18-latków wrażenia nie zrobi nadmiar PiSowskiej polityki naćpanej w
porannym ZD3. Jednak przyciagnąć mogą, jak sobie życzy dyrektor, te posiane
konopie.
Będzie sukces. I to już niedługo.
Obserwuj wątek
    • aleg1 Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 08:28
      Czy to prawda co czytam, czy raczej żart?
      Jeśli prawda, to znaczy, że to co powiedział przed chwilą komentator Trójki,
      cytując złotą myśl z Alicji w Krainie Czarów:"jeśli nie wiesz gdzie chcesz iść,
      każda droga cię tam zaprowadzi", jest drogowskazem nie tylko dla polskiej
      polityki zagranicznej, ale również dla tego niezłego kiedyś radia.
      A tak na marginesie kto z Państwa wie jaka to grupa -"Kierujemy nasz program do
      tych, którzy własnie podjęli pracę,..."
      Kłaniam się nisko wszystkim Ludziom Dobrej Woli
      • mh2 Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 08:40
        aleg1 napisał:

> A tak na marginesie kto z Państwa wie jaka to grupa - "Kierujemy nasz
        > program do tych, którzy własnie podjęli pracę,..."

Ani hybi Trójka będzie nadawać w Londynie ;-)
            • salmon Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 08:41
              piatkowy poranek wlasnie nastapil. super wyszedl mannowi. spoznilem sie przez
              niego do pracy:) bo jak opowiadal swoje anegdotki to przystawalem i ch
              sluchalem, hehe. ale co tam.

mi nowa ramowka sie podoba, jest ok. jeszzce zeby wrocil "klub ludzi ciekawych
              wszytskiego". no i nazwe mogliby spowrotem zmianic na program trzeci:)
                • pkowalski123 Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 08:59
                  Z całym szacunkiem, ale Mann nie nadaje się do prowadzenie programu o 6 rano!
                  Kiedy się go słucha, to aż chce się nakryć koldrą i dalej drzemać. Mann powinien
                  prowadzic programy o godzinie 6, ale p.m. z korzyścia i dla siebie, i dla
                  słuchaczy.
                  • jureek Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 09:56
                    pkowalski123 napisał:

> Z całym szacunkiem, ale Mann nie nadaje się do prowadzenie programu o 6 rano!

No i wyłazi kolejny schemat, który od lat próbują nam słuchaczom narzucić
                    macherzy od radia. Ze jak rano to musi byc szybko, glośno, dynymicznie. A gucio,
                    ja do budzenie mam budzik, a radio mam do słuchania. I 1000 razy batdziej wolę
                    prezentera, któremu nawet zdarzy się głośno ziewnąć, który będzie po prostu
                    normalny, niż młodego wilczka wykrzykującego do mnie dziarsko "wstawaj szkoda
                    dnia!". Takich nie se słuchają "malcziki" z piosenki Kazika, ja tam "malczik"
                    nie jestem.
                    Jura
                    • morven Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 10:08
                      Masz rację: rano nie zawsze musi być szybko i dynamicznie. Sztuczni prezenterzy
                      w stylu Radia bZdET albo innej eski zawsze każą mi się zastanawiać, co to za
                      dragi wywołują u nich takie reakcje.
                      Masz rację, ale...
                      No właśnie. Mann ewidentnie nie jest człowiekiem, który nadaje się do programu
                      porannego. On po prostu usypia. Radio jest do słuchania, tu też masz rację...
                      ale czy naprawdę masz czas wsłuchać się w ambitną audycję z samego rana, kiedy
                      się spieszysz? Ja nie mam czasu. O siódmej rano wymagam od radia, żeby było
                      inteligentne, ale nie usypiające. Te wymagania spełniają audycje Piotra Barona.

A malczikiem też nie jestem, raczej diewoczką.
                      • kszynka Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 10:23
                        morven napisała:

> ... O siódmej rano wymagam od radia, żeby było
                        > inteligentne, ale nie usypiające. Te wymagania spełniają audycje Piotra
                        Barona.

długo się przyzwyczajałem do Barona ale jakoś nie jestem w stanie go
                        zaakceptować w 100%
                        ideałem dla mnnie był/jest Marek Wałkuski
                        :)
                      • bja74 Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 14:15
                        Wstyd przyznać, ale również mimo ogromnej sympatii do pana Wojtka - dla mnie
                        redaktor Balonik z rana to jeden z jaśniejszych akcentów poranka w dzień
                        powszedni :)
                        Wprawdzie podpisuję się pod zachwytami nad prognozą pogody w wersji Manna :) i
                        w ogóle szalenie lubię radio w jego wykonaniu, ale styl porannych audycji
                        prowadzonych przez pana Piotra jest dla mnie nie do zastąpienia.
                    • rekmare W. Mann to Mistrz! 08.09.06, 11:36
                      Pamietam, jak jakies 20 lat temu (lub cos kolo tego)... W kazdym razie zima,
                      godzina 6.00, a moze 6.30... Za oken platy bialego puchu, ja walcze z sennoscia
                      i niechcecia rozpoczynania zajec lekcyjnych o 7.45 (taka szkole mialem), a tu
                      p. Wojciech szepczze z radia: "Wstawajcie gospodarze domow. Czekam na was. Juz
                      przyszlam... wasza zima." i puscil szlagier Rosiewicza rozpoczynajacy sie od
                      slow "Dzisiaj nad ranem tak smacznie sie spalo...". Od razu zrobilo sie lepiej.
                      • emku Re: W. Mann to Mistrz! 08.09.06, 14:20
                        To jest Mistrz nad Mistrze. Aż chce się wstawać z rozkoszą. Z przyjemnością
                        wysłuchałam dzisiejszej premiery po latach. Jeszcze za czasów Wałka chciało mi
                        się z taką ochotą włączac radio na 3, potem to już tylko właczałam rano radio
                        żeby nie zasnąc i w porę wyjść do pracy. Nareszcie "cós drgnęło". W ciemno
                        polecam niedzielne TANIE GRANIE z fantastycznymi: Moniką Makowską, Jerzym
                        Chojnackim, Grzegorzem Wasowskim i właśnie Wojciechem Mannem.
                        żeby jeszcze Pania Barbarę Podmiotko z jej cudnymi nocnymi programami
                        przesunięto na godziny nie zakłócające snu człowiekowi pracującemu.
                      • wrexham rekmare! 08.09.06, 14:59
                        jeeeeezu, ja tez pamietam te piosenke z rana, chodzilam wtedy jeszcze do
                        przedszkola i manna nie pamietam z tamtych czasow, ale jak czytalam twoj post
                        to mi sie przypomnial ten czarny jak atrament poranek, zima huczaca za oknem
                        (taka prawdziwa, sniezna) i rosiewicz: wstawaj zenek, snieg na dworze, zenek
                        wstan bo bedzie gorzej, zenek wstan bo ci przyloze, wstan zenek wstan :)))))))
                        jakbym sie przeniosla w zamierzchle czasy....
                    • rekmare Prosze usunac z anteny p.Marcina Kydryńskiego!!!!! 08.09.06, 11:54
                      Nie za muzyke! Absolutnie nie. Prosze go usunac za grzechy, w przypadku
                      radiowca najciezsze: narcyzm posuniety do granic mozliwosci i brak szacunku dla
                      Sluchaczy. W sumie grzech drugi wynika z pierwszego, bo sluchajac siebie nie
                      sposob uslyszec kogokolwiek/cokolwiek innego. W moim odczuciu to nie jest
                      audycja muzyczna tylko program o p. Marcinie.
                      Zdjac! Usunac! Do studia radiowego wpuszczac wylacznie pod opieka osob
                      dojrzlaych emocjonalnie!!!
                  • zapala-79 Re: Mann a 6 rano 08.09.06, 14:17
                    W pełni popieram, p.Mann est OK, ale nie w piątek rano!!! Lepsza byłaby sobota
                    lub niedziela gdzie można poleniuchować w łóżku bo po prostu usypia. Poza tym
                    poranny program powinien pozostać informacyjno-zegarynkowy taki jak Piotra
                    Barona.
      • skrzynkajagi Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 22:35
        Ale zaraz zaraz, przeciez ta mysl dnia dzisiejsza, jakkolwiek by byla
        nieposkladana swiadczy o tym, ze w stosunku do Pisu Trojka bezkrytyczna nie
        jest. (I chwala jej za to). A kto slyszal wywiad z Giertychem w poniedzialek,
        albo wczorajszy klub Trojki zauwazyl, ze duzo trzeba, aby dziennikarze Trojki
        stracili krytycyzm. I za to tez im chwala.
        I tak sobie coraz bardziej mysle, ze pan Skowronski jest jedynym (albo jednym z
        nielicznych) swiatelkiem w tunelu na otarcie lez od rzadu naszego szacownego.
        Ze niby w IV rp da sie zyc. Coby sie inteligent polski Mannem pocieszyl...
        Ech...
      • forresty Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 20:53
        też mi rewolucja. Co za różnica czy będzie grała Mandaryna czy będzie grało
        Blues Brothers. Od radia wymagam żeby do mnie mówiło - mówiło głosem ludzi
        ciekawych. A schemat :pioseneczka potem coś się powie przez 20sekund o
        pioseneczce dla mnie nie ma sensu. Muzyki jest wszędzie pełno - posłuchać czegoś
        mądrego nie ma gdzie. Dla mnie te wszytkie stacje niczym się nie różnią i tyle.
        Słucham dwójki bo tam cokolwiek można jeszcze usłyszeć a reszta to większy lub
        mniejszy badziew. RMF i Zetka dla słuchaczy mandaryny . Trójka dla wiecznych
        studentów i wyrośnietych harcerzy. Sorry ale klimat kawa, kubki i smooth są nie
        dla mnie - razi tandetą. A już Niedźwiedzkiego nie znosze po prostu.
    • mh2 Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 08:45
      Martwi mnie ta "popołudniowa audycja „Zapraszamy do Trójki” Roberta Kantereita".
      Kantereit, gdański desant Fijałkowskiego, jest najnudniejszym prowadzącym
      popołudniowe ZD3 jakiego pamiętam. Może wzięliby go do BISki?
      Tymczasem Kuba Strzyczkowski się marnuje.
      Panie dyrektorze Skowroński, czyta Pan to???!!!
      • ankieta_mgr Zgadzam się 07.09.06, 19:26
        Ja zawsze po 9 wyłączam radio bo nie mogę go słuchać. Ma taki specyficzny ton głosu, jakby ze wszystkiego się nabijał, a przy tym jest nudny i w ogóle nie pasuje do klimatu Trójki. Z moich rozmów z innymi wynika, że nie tylko ja nie lubię Kantereita...
    • grzmucin Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 11:39
      Powiedzcie mi, jak to jest. Z tych i innych zapowiedzi wynika, że zmiany będą, i
      to spore. Póki co ramówka zmieniła się głównie w weekend (niebawem przekonamy
      się o wartości tych zmian). Wcześniej Skowroński mówił, że zmiany nie będą
      gwałtowne. Czy mam rozumieć, że mogę jeszcze liczyć na zmiany w godzinach 9-16
      wcześniej niż za rok? Bo to przeważnie na jesień zmienia się ramówki (a może się
      mylę?). Czy raczej te zmiany, o których trąbią od kilku dni w zapowiedziach to
      wszystko narazie?
        • preslaw Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 12:29
          Czekam do piątku, bo dotychczasowe zmiany mnie raczej średnio cieszą,
          najbardziej cieszy mnie wydłużenie popłudniowej zd3, ale tylko z Łukawskim albo
          ze Strzyczkowskim. Tak jak wam wydaje się nudny Kantereit z czym się zgadzam,
          tak mnie również nudny i za bardzo ugrzeczniony wydawać się zaczał Piotr Baron.
          Na jego miejsce mógłby powrócić Marek Wałkuski. A był to mistrz porannej
          audycji, aż się chciało wstawać.
          • preslaw Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 12:38
            Dodać muszę, że jednak najbardziej w słuchaniu Trójki przeszkadza mi wciąż, jak
            za panowania Laskowskiego, muzyka czyli piosenki z playlisty, która ostatecznie
            i tak nie jest najgorsza jak się ją poróna do takiego RMF - u czy Radia za
            przeproszeniem ZET. Ale skoro tak, to po co w ogóle słuchać, czy przy braku
            naprawdę dobrej muzyki cisza nie jest cenniejsza?
            • grzmucin Redukcja plujlisty? 07.09.06, 13:03
              wirtualnemedia.pl/document,,1632123,Skowronski_Trojka_-_radio_wolnych_i_radosnych_ludzi.html
              „Tak jak zapowiadaliśmy od nowego sezonu dużo więcej autorskiej muzyki.
              Playlista obowiązuje jedynie od poniedziałku do czwartku od 6.00 do 19.00. W
              piątek, na przykład w paśmie Manna, dajemy mu wolna rękę, niech puszcza, co
              chce. Podobnie jest w innych piątkowych pasmach. Obowiązuje autorska muzyka” -
              komentuje zmianę muzycznego charakteru rozgłośni jej dyrektor.
            • danabr Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 16:49
              programy autorskie jak najbardziej, ale błagam - playlistę (absolutnie upiorną)
              wyrzucić. Rozumiem... umowy z koncernami, wydawcami - ale jeżeli Trójka chce
              wrócić do chwil swojej świetności, to...
              Zdarzały się takie okazje kiedy w Trójeczce "leciała" tzw."muzyka ciszy" (tak ją
              określano... i były to dni z muzyką najlepszą z możliwych.
              Inaczej juz lepsz sama cisza (bez radia).

Więc - w nawiązaniu do wypowiedzi nowego szefa - jeżeli ów słoń ma być słoniem
              z powrotem...
              Plus Kuba Strzyczkowski w zd3.
            • rollo82 Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 08:50
              Co do Barona...no cóż, w jego głosie gdzies tam slychać, że tak nie do końca podobają u się te zmiany i czasami mówi o czymś zupełnie bez przekonania i zapału jaki go charakteryzował dotychczas...tak mi się wydaje;) A Wałkuski nie wróci...USA go kręci!
              Muzyka pytacie? Jeszcze nie jest takźle, ale najlepsza 3muzycznie to ta sprzed 5 lat...a teraz pseudoalternatywna Szydłowska, która farmazoni strasznie..sorry ale zupełnie jej nie trawię:(
              i programy z ciekawa muzą doopiero w pasmie od 02-06????ludzie ja wtedy spac chcę kurcze a madonny i beaty to se moge w zetce za dnia posłuchać....
          • emku Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 14:47
            Wątpliwe czy Marek Wałkuski wróciłby z USA i poprowadził poranne programy w "3".
            Marcin Łukawski jest jedynym prezenterem nadajacym sie do słuchania rano (poza
            Panem Mannem of course). Kuba nabrał takiej głupiej maniery przerywania
            dzwoniącym słuchaczom, żeby podać np. czas - kazdy ma zegarek i wie która jest
            godzina, po co co chwilę o tym przypominać?
            Ale Wałek mógłby jednak wrócić, był fantastyczny - zwłaszcza w duecie z
            Cholewińskim, łza sie w oku kręci.
      • greg_f Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 18:09
        > mylę?). Czy raczej te zmiany, o których trąbią od kilku dni w zapowiedziach to
        > wszystko narazie?

Chyba nie, bo od października w środku dnia ma pojawiać się Andrus z Akademią
        Rozrywki, jeszcze nie weszły obiecane nowe dżingle (podobno dynamiczniejsze,
        mam nadzieję, że nie oznacza to głośniejszego łomotu pod serwisem), a i sama
        playlista pod kierunkiem zapowiadanej Akademii Muzycznej ma szansę ulec
        poprawie. Z oceną weekendowej ramówki lepiej się wstrzymać do jej
        przesłuchania, ale sądząc z samych zajawek, zbyt mocno odbiega charakterem od
        codziennej, aby z czasem i w tej drugiej nie zaszły poważniejsze zmiany.
        Zastanawiam się także, czy dalsze reformy nie zależą właśnie od tego, jak
        zostanie przyjęty weekendowy program - kto wie, czy na razie nie został
        wprowadzony testowo, aby sprawdzić, jakiego typu radio bardziej odpowiada
        słuchaczom i jakie wypadnie lepiej w słupkowych badaniach (deklarując powrót
        PR3, Skowroński wcale ich nie ignoruje, skoro w jednym z artykułów stwierdza
        czarno na białym, że spadek słuchalności będzie porażką).
    • maya16 Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 16:46
      Markomania przesunieta na 13 w niedziele..... kto o tej porze słucha radia- to
      czas specerów i gotowania obiadu..za to w sobote od rana salon polityczny...
      zamiast aksamitnego głosu Pana Marka- fałszywe głosy polityków...
      • portfonetka Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 09:24
        zgadzam się że zmiany w weekendowej ramówce są bez sensu do tej pory było
        idealnie: do wylegiwania się (a potem sprzątania) w sobotę markomania, a w
        niedzielę śniadanie przy dźwiękach politycznego bełkotu (choć czasem trudno
        było to wytrzymać) w odwrotnej kolejności jakoś sobie tego nie wyobrażam myślę
        że każdy z nas w sobotni poranek chce raczej odpocząć od szarej codzienności
    • gandalf711 Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 18:00
      na razie nie mam czasu na słuchanie radia... tyle co w samochodzie
      Trójki słucham od ok 20 lat
      tak żle jak było ostatnio to może już nie będzie
      pożyjemy zobaczymy
      cieszy mnie Mann o normalnej godzinie
      Baron ok
      Wałek wyjechał do stanów jak poprzednio zmieniała się Trójka (raczej nie był z nich zadowolony)
      Kuba byłby najlepszy do zd3 to fakt

nie wiem co z publicystyką
      jakość spadła tak że prawie jej nie widać
      a to przecież była bardzo mocna strona Trójki

mam nadzieję że poprawi się choć trochę muzycznie

poczekajmy 2 -3 miesiące i wówczas oceńmy zmiany

• tczerniak Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 18:06
        A ja od kilku dni jestem w szoku. Wstawałem sobie zawsze rano: Trójeczka myk.
        Trochę polityki, trochę bzdur i napędzająca muzyka. A teraz strasznie dużo tego
        gadania a muzyka już nie jest dla dziarskich ale bardziej zmierzających
        (mentalnie bo nie wiekowo) na emeryturę. Nuda!!! Kiedy znowu usłyszę o poranku
        Call on me?!
        • rutaga a cytowane gazety? 07.09.06, 21:05
          zauwazyliscie, ze w Radiu Polskim zgodnie z informacjami podawanymi w gazecie,
          podczas omawiania wydarzen zanika GW jako zrodlo cytowan, a w jej miejsce
          pojawil sie Dziennik? Jeszcze troche i bedzie NDz:-) Fakt!
        • danabr Re: Reportaże... 07.09.06, 20:43
          właśnie zapomniałam o reportażach ! Były fantastyczne.
          Kto pamięta genialny wprost reportaż o harlejowcu za głębokiej komuny ? Nie
          słyszałam nic lepszego nigdzie potem
          Powrót reportazu - chętnie w tej samej konwencji, poproszę jak najbardziej :)

• rockman80 Re: Reportaże... 08.09.06, 11:26
            danabr napisała:

> właśnie zapomniałam o reportażach ! Były fantastyczne.
            > Kto pamięta genialny wprost reportaż o harlejowcu za głębokiej komuny ? Nie
            > słyszałam nic lepszego nigdzie potem
            > Powrót reportazu - chętnie w tej samej konwencji, poproszę jak
            najbardziej :
            > )

Ja pamiętam. Rok 1999, a reportaż "Harley mój kumpel" został reportażem roku.
            Wtedy Trójki mozna było słuchać cały dzień ZD3, muz. poczta UKF, w tonacji,
            powtórka z rozrywki, trójkowy ekspres,, znowu ZD3, trzecia fala....
            A teraz jakaś Szydlowska i Rokos :(
            >
            pozdrawiam Trójkowiczów
    • otis_tarda Wstępnie i na razie - na plus. 07.09.06, 19:15
      Jeżeli ma być więcej muzyki autorskiej - tylko przyklasnąć. Jeżeli ma zniknąć
      plujlista - super. Wiecie, ja bardzo lubie Katie Melua, ale nie pięć razy
      dziennie. Zaś ostatnio, gdzieś około 3 w nocy słyszałem całkiem przyzwoity
      hiphopowy kawałek. Dla odmiany, tego gatunku muzyki nie znoszę - ale byłoby
      miło, gdyby jakieś ciekawe rzeczy pojawiały się w ciągu dnia (nie, nie mówię o
      "yo ziomale, ziele palę").

Publicystyka, dalej leży i kwiczy. Pół godziny (bo tyle zostaje po serwisie,
      powitaniach etc. etc) rozmowy po 21:00 to naprawdę niedużo. Nawet jeżeli nie
      wszyscy prowadzący mi "podchodzą", mam świadomość że gusta są różne.

No i rozrywka. Skacze niewiadomokiedy, do tego robi się coraz... hmm... gorsza.
      Wiem, że to nie wina Trójki, ale kurcze, obciach straszny, gdy najzabawniejsze
      są słyszane po raz piaty skecze sprzed paru lat.
        • scept Re: Wstępnie i na razie - na plus. 07.09.06, 23:30
          mruk33 napisał:

> Statek flagowy przechyla sie na prawo, a ze sloniem i mannem pojdzie na dno jak
          >
          > nic. trupy wstaja z grobow i maja robic radio dla mlodych, ale coz jak sie nie
          > ma pomyslow, to sie robi wykopki.

Jeśli od 3 lat Trójka staczała się z poziomu kreatywnego do poziomu
          populistycznego, jak S-ka czy RMF, to lepiej wykopać weteranów, niech uczą młode
          pokolenie smaku niż zapychać się tym samym Mc Donaldem na wszystkich
          częstotliwościach.
          To nie McD lub KFC jest wyznacznikiem wysublimowanych potraw.
          A każdy ma swoje upodobania: kuchnia polska, włoska, żydowska, grecka...
          A większość z nas lubi wszystkie co jakiś czas, bo odkrywają nowe doznania.
          Oby to właśnie dotyczyło Nowej- Starej Trójki
    • tbinisz Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 21:50
      poranne zd3 to dramat!!!!!! słucham tej audycji od 20 lat; różnie bywało, ale zawsze było trochę newsów, troche muzy, jakieś pierdółki, maile i telefony od słuchaczy i można było się obudzić i jakoś zmusic do wyjścia do pracy; a teraz? w poniedziałek od 7.00 do 7.30 była jedna piosenka i 25 minut ględzenia (nie mówię że całkiem od rzeczy ale ja się chcę obudzić, a nie słuchać wywodów o strategii Kaczora); wsiadłem do auta i wpadłem na rozmowę z Gronkiewicz-Walz (5min). A o 8.15 Salon Trójki! Dramat!!! To ma być radio dla aktywnych 40-latków?!?!! Daję im tydzień i odchodzę do Zetki!!
          • suchodolski4 więcej Stelmacha , Metza , Skowroński do ......... 07.09.06, 22:22
            publicystyki . Karnowski raus , Szydłowska , Marciniak , Dobroń to samo .
            Playliste wyrzucić i "trójka" będzie normalna .Słucham tej stacji ok .30 lat i
            takiej kichy jeszcze nie było :(:( Nowa " ramówka " w porannym programie to
            porażka !!! 3 słownie t r z y utwory na godzine a poza tym ple, ple ple
            ple .Namówić Miecugowa na autorski program zamiast "lalusia " Kamela !!!
            Strzyczkowski nie wróci do ZD3 bo ma małe dzieci i woli program w południe .
            Popołudnie ma wolne dla dzieci .Ciekawe czy jutro rano u Manna też będą te ple,
            ple z " politykami " i wszelakiej maści "ekspertami ".Żenada . Smutne :( Trzeba
            się będzie przełączyć chyba na Antyradio :)
              • suchodolski4 Re: więcej Stelmacha , Metza , Skowroński do .... 08.09.06, 09:07
                - jestem daleki od agresji ale jak moje abonamentowe pieniądze idą na
                w/w "osobowości" radiowe to jakoś przestaje mi się to podobać
                -co do nazwiska to zwykła " literówka " , zaintersowaną przepraszam
                -MBK jest taki sobie a to z powodu prowadzącej (głównie za maniere z jaką mówi
                tak jakoś dziwnie , zmanierowanie , przeciągle no normalnie jakoś tak
                jak "nieczłowiek " a tym bardziej radiowiec )ale to moje subiektywne odczucie
                -dlaczego Kostrzewa odszedł a rozpanoszyła się nijaka Szydłowska ?!
          • ankieta_mgr Mówisz o Trójce? 07.09.06, 22:29
            Ja kwadrans o ósmej zmieniam stację na radio zet i tyle. Nie wiem co z tym Ziemkiewiczem, bo jeszcze nie słuchałem tego programu w nowej formule (jeszcze go nie było?). Poza tym trzeba się pogodzic z tym, że nie można już słuchac jednego radia przez całą dobę :) Zawsze można zmienić stację, puścić płytę, wyjść na spacer :)

Na Skowrońskim się jednak chyba zawiodę. Lubiłem jego rozmowy w radiu i program w TVP, to co proponuje w Trójce nie świadczy o nim zbyt dobrze. Przechył na prawo i odgrzewane kotlety. Niektóre powroty (poczta UKF) są fajne, inne (np. Magda Jethon z gwiadami już się raczej przejadły)...
      • macieeek Re: Skowroński o nowej ramówce 07.09.06, 22:09
        Zgadzam sie z toba. Jadac do pracy autobusem z rana do niedawna lapalem sie na
        tym ze sie usmiecham po komentarzach sluchaczy i prowadzacych, do tego muzyka
        "srodka". teraz wkurza mnie wszystko dookola. nie mam sily skupic sie z samego
        rana nad debatami i gornolotnyi watkami. nie chce negatywnie naladowany wchodzic
        do pracy w ktorej mam spedzic conajmniej 8 godzin! Pozdrawiam
          • tlen22 blagam wyrzucic Rokosa 07.09.06, 22:28
            Zmiany ida w dobrym kierunku ale apeluje do Pana Skowronskiego, aby wyslal na
            zielona trawke Mariusza Rokosa, ktorego nie da sie sluchac. Zaraz po
            wiadomosciach i serwisie sportowym po 9 rzucam sie do radia aby nie slyszec
            glosu tego matolka.
            • mister_a Re: blagam wyrzucic Rokosa 07.09.06, 22:59
              no więc tak:

1.największym problemem jest moim zdaniem ten ogromny szmat czasu od 9-16 -
              wtedy w trójce się nic prawie nie dzieje (bo strzyczkowski się marnuje w
              godzinnych pogaduchach ze słuchaczami, w dodatku okrojonymi przez obowizkowe
              nadawanie 2-3 kawałków!). Tak naprawdę ani 3-cie śniadanie ani orzech i inni
              nie róznią się znacząco od fomruły radia komercyjnego czyli 2 piosenki, żarcik
              prowadzącego +podanie godzniy i znowu 2 piosenki.

2. Karnowski troszkę spolegliwy za bardzo był wobec Giertycha, ja nie przepadam
              za nim, ale dam mu jescze szansę (of course, że wolałbym Monikę O!)

3. TONACJA TRÓJKI - pamiętacie, jak kiedyś była 5x w tygodniu? Fantastycznie by
              było, gdyby codziennie była taka godzina wyłomu w playliście, codziennie z kim
              innym (Kaczor, Niedżwiedź, Stelmach...)!

4. Problemem mało wyraziści prowadzący (potworny rokos, bezpłciowy Orzech,
              nudnawy Kantereit). Podpisuję się obiema rękami pod postualtem przywrócenia ZD3
              z panem Kubą!

Czekam na weekend z wydaniem werdyktu - to w weekend będą największe zmiany -
              na razie brawo za Manna i Wasowskiego, przywrócenie popołudniowej sobotniej ZD3
              i pocztę UKF!

Liczę na więcej, ale kierunek jak najbardziej dobry!
            • zembig A reklamy?!! 07.09.06, 23:00
              Ja też jestem prawie stałym słuchaczem trójki. Odpadłem na 2 lata około 98r.
              ale wróciłem. Jednak najczęściej przełączam się na konkurencję w czasie
              obłędnych bloków reklamowych. Nie dość, że jest ich za dużo, to jeszcze bywają
              idiotyczne. podobnie jak konkursy dla "inteligentnych inaczej. Mnie one
              uwłaczają, czuję się jakby ktoś chciał widzieć we mnie barana biegającego ze
              stadem. Jeszcze trochę takich zmian, a słuchalność się zwiększy o elektorat
              Samoobrony, oni chyba na razie nie mają własnej rozgłośni?
    • vaxel Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 00:06
      Dużo ważnych rzeczy zostało powiedzianych, z wieloma wypowiedziami się zgadzam,
      z niektórymi nie, ale nie chcę powtarzać tego co już zostało powiedziane.

Nikt nie zwrócił uwagi natomiast na rzecz, myślę dość istotną, a mianowicie SPORT.

Sport w trójce leży i kwiczy od dość długiego już czasu. A szanowny pan
      ex-rzecznik reprezentacji, dałby sobie już święty spokój, bo jego błyskotliwe
      komentarze przyprawiają mnie o mdłości. Informacje sportowe raz podawane na
      gorąco, a czasem sensacyjne wiadomości podane z pasją .... tydzień po fakcie.
      Wszystko z polskiego podwórka, łącznie ze szczegółowymi informacjami, nawet z
      dyscyplin interesującymi garstkę ludzi, a prawie zero informacji z zagranicy,
      chociażby bardziej szczegółowo o najsilniejszych ligach piłkarskich. Tragedia.

A gdzie jest 3-godzinna, popołudniowa, niedzielna audycja sportowa, która niegyś
      była bardzo ciekawa ?
      • grzmucin Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 00:14
        vaxel napisał(a):
        > A gdzie jest 3-godzinna, popołudniowa, niedzielna audycja sportowa, która
        > niegyś była bardzo ciekawa ?

Może coś z tego będzie, od najbliższej niedzieli w godzinach 17-19 "Bardzo
        sportowy magazyn".
      • greg_f Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 00:20
        > A gdzie jest 3-godzinna, popołudniowa, niedzielna audycja sportowa, która
        > niegyś była bardzo ciekawa ?

O ile pamiętam, to program "PotrÓjmy o sporcie" trwał nie dłużej niż 1,5 godz.
        Swego czasu redakcja sportowa miała też swoje okienko w słowno-muzycznej Trójce
        pod Księżycem.
    • viki82 Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 03:24
      Slucham Trojki od 6 lat. Od roku moje sluchanie ogranicza sie do ZD3, Sjesty, 3
      kwadranse jazzu do poduszki, Kydryńskiego po polnocy, LP3, Markomanii i przede
      wszysktkim Gitara i Piorem. Zgadzam sie z postami o prowadzacych, BLAGAM o
      ograniczenia panoszenia sie Szydlowskiej na antenie - moze i wielka
      dziennikarka jest wedlug hr radia, ale jest potwornie irytujaca (wg wiekszosci
      starych sluchaczy Trojki). I jeszcze: uwierze, ze odpadaja z zawodow, jesli
      wydluza Powtorke z rozrywki, oraz PRZYWROCA GiP na jakas ludzka godzine, nawet
      na 22 w niedzielny wieczor. Ale nadawanie tej audycji o 2 w noc z niedzieli na
      poniedzialek to przegiecie - fanow piosenki poetyckiej naprawde jest sporo. nie
      spychajcie nas na margines!!

pozdrawiam wszystkich oczekujacych weekendowej ramowki ;)))
    • yuulia Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 08:36
      zastanawiam się, czy te konopie mające zachęcić 18-latków to tak przypadkiem,
      czy nie przypadkiem...:) ale jeśli ta nowa ramówka Trójki ma być podobna do
      starej to jest to bardzo dobra (choć tak zakodowana) wiadomość.
    • czerniakowianka Jak usłyszałam o poranku Manna... 08.09.06, 10:25
      ...to aż mi się chciało wyjść z kina, proszę państwa. Ale mimo wszystko nie
      wyszłam. Kilka minut po 7.30 rozbawił mnie tekstem o dzieciach udających się do
      szkoły i o Ministrze Edukacji, który czuwa nad nimi jak Dobry Ojciec... No,
      chyba że P. Wojciech nie żartował wcale...
      IMO Mann nie nadaje się na rano (choć nieźle mu poszło) - nie ten głos. Lepiej
      by wypadł w leniwe niedzielne popołudnie. Czy Baron będzie od poniedziałku do
      czwartku? Bez Barona nie wstaję!! A piątkowa lista, czy skrócona, czy mi się
      wydaje? Chyba ma być od 19 do 22...? Hirka Wronę powinni przesadzić na północ,
      a Pana Marka z listą - i może nie tylko - dać od 18 do 24! Uwielbiam Pana Marka
      o piątku :)))
      Niech ta Trójka nie zejdzie na psy... tfu, na kaczki, bo chyba mnie szlag
      trafi...
      • warum Re: Jak usłyszałam o poranku Manna... 08.09.06, 20:11
        Wojciech Mann bylby swietny ale... w sobote lub niedziele rano/ tylko watpie
        czy ktos by go zmusil w weekend do tak wczesnego wstania?:)/, bo w zwykly
        "pracowity" dla wielu dzien swoim luzackim poczuciem humoru i nonszalanckim
        podejsciem do uplywu czasu nie pasuje do sensownie uporzadkowanego porannego
        ZD3. A dla tych, ktorzy wszystkie czynnosci robia rano w biegu i"na czas" jest
        to wrecz niebezpieczne:(
        Polityczne komentarze zaraz po 7-ej w nowej ramowce to totalna pomylka. Zla
        pora, za dlugie i...gadaja o "odgrzewanym z wczoraj" fakcie:( Blad taktyczny w
        nowej ramowce skutecznie zachecajacy do przelaczenia na inny program.
        Red. P.Baran jest ok, szczegolnie gdy wymienia dowcipne uwagi z red.Łukawskim/
        ktorego bardzo cenie za to naturalne "cos" , MŁ to prawdziwa perelka w "3":)/
        Mam nadzieje,ze red.naczelny Trojki przeczyta ze zrozumieniem wszystkie uwagi i
        ...bedzie pamietal,ze najwiekszym atutem Trojki sa jej sluchacze.
    • dzika_zdzicha Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 11:23
      tw9 napisała:

> A oto fragment konferencji prasowej. Mówi Krzysztof Skowroński:
      > "Trójka" to słoń, który nie będzie ścigał się z innymi stacjami. Wycofujemy
      > się z zawodów. Wcześniej temu słoniowi ucięto trąbę, nogi i ogon, ale my go
      > teraz poskładamy z powrotem.

ja się na tym słoniu z przyjemnością przejadę. mam nadzieję, że się pode mną nie
      zarwie, hahaha ;DDDDDDDDDDDDDD.
    • rekmare M. Kydryński z anteny!!!! 08.09.06, 11:56
      Nie za muzyke! Absolutnie nie. Prosze go usunac za grzechy, w przypadku
      radiowca najciezsze: narcyzm posuniety do granic mozliwosci i brak szacunku dla
      Sluchaczy. W sumie grzech drugi wynika z pierwszego, bo sluchajac siebie nie
      sposob uslyszec kogokolwiek/cokolwiek innego. W moim odczuciu to nie jest
      audycja muzyczna tylko program o p. Marcinie.
      Zdjac! Usunac! Do studia radiowego wpuszczac wylacznie pod opieka osob
      dojrzlaych emocjonalnie!!!
      • babcia_wierzba Re: M. Kydryński z anteny!!!! 08.09.06, 12:26
        Zgadzam z przedmówcą.
        Narcyzm Kydryńskiego i jego samozachwyt nad każdym słowem przez niego
        wypowiedzianym jest powalający.

Co do Pana Manna to przyjemnie sie dziś rano słuchało,ale leżąc w łóżku i
        wtulając w moją małą zaspaną córunie;)
        Trudno powiedzieć czy mając nieco żywszy poranek byłoby równie miło.
        Wierze że tak.
        Mann to Mann,jakby nie było.

Co do sobotniej ramówki,pamiętacie Sobote w stylu Pop (czy coś w ten deseń)?
        To dopiero była trauma...

;)
          • pele84 Re: Zmiany w Trójce 08.09.06, 13:11
            Szczerze mowiac obawialem sie tych wszystkich zmian. Mialem odczucie, ze zrobi
            sie teraz bardziej polityczne radio. Rano prasa, komentarze, rozmowa z gosciem,
            w soboty biadolenie na antenie. Nie ma Hirka, nie ma "60 sekund na minutę",
            które zastąpiono Wentylatorem... Jadąc rano tramwajem do pracy 7-7:30 słucham
            wiadomości, przeglądu prasy, piosenki dnia, komentarzu gościa z Nesquicka i
            maxymalnie 1,5 utworu jak to miało miejsce dziś, bo o 7:30 kolejne wiadomości.
            Jako młody wiekiem i stażem słuchacz PR3 nie odczuwam, żeby to było radio
            skierowane do mnie. Aczkolwiek mimo wszystko pozostanę przy porannych audycjach
            (szczególnie piątkowych), włączę LP3, offensywę i... zobaczymy co jeszcze. Póki
            co mam mieszane odczucia...
        • morven Re: M. Kydryński z anteny!!!! 08.09.06, 15:46
          babcia_wierzba napisała:

> Co do sobotniej ramówki,pamiętacie Sobote w stylu Pop (czy coś w ten deseń)?
          > To dopiero była trauma...

Sobota w stylu pop była prowadzona przez Pawła Kostrzewę. Niby lekka audycja,
          ale jednak na poziomie. Wspominam ją całkiem dobrze.
    • samtron6 Usunąć pajaca Rokosa i banalnego Bugalskiego 08.09.06, 13:44
      Nie rozmiem skąd trójka wytrzsnęła tego pseudointelektualistę, banalarza
      Dariusza Bugalskiego.Jego komentarze są na poziomie 7-latka albo prozy
      Cohelio.Nawet najbardziej inteligentne pytanie słuchacza,czy jego komentarz,
      red.Bugalski kwituje zawsze wesołym'pozdrawiam'.Albo jakąś sentencją,złotą myślą
      (nie swoją oczywiście)najczęściej 'od czapki'.Siadamy z znajomymi przy radiu
      gdy on prowadzi audycję i zaśmiewamy się do łez.Przy Sosnowskim to kmiot!Skąd
      on się urwał.Słyszałam,że z Suwałk.Musiał mieć wieeeeelkie plecy!!!
      • krztyna Re: Usunąć pajaca Rokosa i banalnego Bugalskiego 08.09.06, 14:48
        > > Przy Sosnowskim to kmiot!Skąd
        > on się urwał.Słyszałam,że z Suwałk.Musiał mieć wieeeeelkie plecy!!!

Tak, a taki komentarz za to świadczy o inteligencji piszącego...
        Własne zdanie można wyrażać nie koniecznie wyzywając od kmiotów drugą osobę.
        No, ale do tego trzeba mieć trochę inteligencji powyżej poziomu inteligencji 7-
        latka...
        • magax Re: Usunąć pajaca Rokosa i banalnego Bugalskiego 08.09.06, 20:22
          Co do Rokosa zgoda ale Darka zostawcie. Nic mnie tak nie smieszy jak te głupstwa
          jakie plecie i osobiste wycieczki (ale nie tak irytujące jak u
          G.Dobroń).Słyszałaś ktoś jego wywiad z Pankowskim? boki zrywać.I zawsze ten sam
          wstęp -muszę podzielić się z Państwem refleksją na temat ksiązki...:))W czasie
          sesji razem z moimi współlokatorkami słuchałyśmy Daria na poprawę nastroju i
          zawsze działało
          --------
          I Might Be Wrong...
          • samtron6 Re: Usunąć pajaca Rokosa i banalnego Bugalskiego 08.09.06, 23:13
            a czy Ty wiesz że on jest(a przynajmniej do niedawna był)szefem pulicystyki.Nie
            rozumiem tego.Ale to jest odprysk od tego okresu kiedy trójka postanowiła
            sobie 'wymienić słuchaczy'-czyli łatwo i przyjemnie.Żeby nie za dużo było
            gadania, a jeśli już to takiego na poziomie 5-latka.Miałyśmy kiedyś z kumpelami
            mocne postanowienie,żeby zasypać trójkę w sprawie 'banalarza'.Ale jakoś szkoda
            nam się go zrobiło.
    • tina544 Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 14:57
      Słucham trójki od zawsze, równiez w pracy. Uważam, że poczta ukf przed godzina
      15-ta w piątek to niezbyt dobry pomysł. Mnie osobiscie nudzi słuchanie przez
      godzinę telefonów osób zamawiających piosenki dla swoich misków i innych
      zwierzaków. No ale to może dlatego, że jestem stara.
      • behemot87 Re: Skowroński o nowej ramówce 08.09.06, 15:00
        tina544 napisała:

> Słucham trójki od zawsze, równiez w pracy. Uważam, że poczta ukf przed godzina
        >
        > 15-ta w piątek to niezbyt dobry pomysł. Mnie osobiscie nudzi słuchanie przez
        > godzinę telefonów osób zamawiających piosenki dla swoich misków i innych
        > zwierzaków. No ale to może dlatego, że jestem stara.

O przepraszam! Ja zamówiłem piosenkę dla siebie a nie dla "miśków".
    • mamoniowa303 Zalosne reklamy !!!!!!!!! 08.09.06, 15:27
      Odechciewa mi sie sluchac Trojki, gdy kilkanascie razy dziennie jestem skazana
      na sluchanie :"witam w bankowej kuchni" albo reklamy leku na prostate, ktora
      trwa i trwa. Infantylne i drazniace...
      Niestety nie zauwazylam zmian w muzycznej ofercie, tak samo jak poprzednio
      kazdego dnia slyszy sie te same piosenki. Mam nadzieje, ze ta maniera sie
      zmieni. Wystarczy, ze w Zetce czy Eremefce walkuje sie ciagle te same utwory
      grrrrr.