Dodaj do ulubionych

bezrobocie USA "zlamalo model" departamentu pracy!

07.10.09, 02:46
To jest tak przewrotne - ze nie wiadomo czy plakac, czy sie smiac.
Od dawna wszyscy kwestionowali oficjalne liczby podawane przez departament
pracy - ale oni po raz pierwszy oficjalnie przyznali sie, ze ich model nie
dziala prawidlowo i beda zmuszeni do dokonania powaznych rewizji w dol. -)

www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601068&sid=aGBkhROUjNds
A skoro juz tu jestesmy - to przypominam, ze zadnego "dna recesji" nie ma i
nie widac. Dalej mamy szybka jazde na rynku pracy i co miesiac kolejne setki
tysiecy ludzi laduje na bruku. Obecnie mamy nawet przyspieszenie tej tendencji
i zblizylismy sie do rekordu z marca 2009.

Wykres tu:
tinyurl.com/y9hfofv

Polecam tez ten artykul, gdzie pisza o rekordowej ilosci wolnych powierzchni
na wynajem. Nic dziwnego - ludzie uciekaja, skoro ich nikt nie chce zatrudniac.

www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=arslYEazGY30
Zreasumujmy - bezrobocie wzrasta - wobec czego ludzie wyprowadzaja sie i
uciekaja z miast - co powoduje spadek czynszow, spadek inwestycji
deweloperskich - mniejsze PKB. Mamy wiec klasyczna spirale deflacyjna. Nie
bedzie z tego zadnego ozywienia. Pompowanie rynku gotowka spowodowalo
wprawdzie wzrost cen akcji - ale nie poprawilo sytuacji fundamentalnej firm.
Dlatego tak wielka ilosc gotowki zamiast dzialac na gospodarke - zadziala
negatywnie na kurs walutowy. To oczywisie nie spowoduje poprawienia bilansu
handlowego (co przerabialismy pare lat temu - ale doprowadzi do dalszego
wzrostu cen). Kto nie bedzie mogl podniesc cen - zbankrutuje.
Taka bedziemy miec hosse. Byle do wiosny. - )
Obserwuj wątek
    • zeenek I dalej będzie na giełdzie rosło 07.10.09, 18:29
      Bo z drukarnią nie wygrasz drogi przycinku.
      Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, ale taka jest brutalna prawda dla
      niedźwiadków. Goldman będzie przerzucał akcje a choćby między własnymi
      rachunkami. Czy coś mu zrobią? A czy coś mu w ogóle zrobili kiedykolwiek kiedy
      pompował i manipulował giełdy? Wszyscy o tym wiedzą, widzą to i tamto i czy coś
      się dzieje związku z tym? NIC.
      Chyba 1100 na SP500 wkrótce pęknie.
      • automarion może tak może nie 07.10.09, 19:29
        być może będzie rosło, być może nie będzie rosło. Ja już od dawna
        nauczyłem się nie wygłaszać tak jednoznacznych i pewnych siebie
        konstatacji.Goldman jest jednym z wielu podmiotów na rynku i może
        się okazać, że koledzy z branzy będa chcieli ugotowac goldmana i
        wtedy świety boże, tysiąc atletów i tysiąc drukarek nie pomogą
        • zeenek Goldman 07.10.09, 19:58
          to jeden z banków, który ma nieograniczone możliwości dojścia do
          darmowej,świeżutkiej zielonej sałaty. Z tego banku wywodzą się ministrowie,
          prezesi innych banków, kolesie i jakich tam jeszcze zwał.
          Ma błogosławieństwo rządzących i FEDu.
    • stoje_i_patrze przychody rozchody 07.10.09, 19:57
      czy widzicie jakis problem (pytanie retoryczne)

      briefing.com/Common/Images/Content/PageContent/EcData/deficit.gif
      briefing.com/Common/Images/Content/PageContent/EcData/budgetor.gif
      przy czym "receipts"- various sources and amounts of money collected by the
      government. "outlays" federal expenditures

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka