Dodaj do ulubionych

Michał Burry

22.08.22, 19:17

Michael Burry, amerykański inwestor, który w 2007 roku zasłynął jako nonkonformista, gdy wbrew większości graczy na Wall Street rozpoznał i zainwestował w zbliżającą się zapaść na rynku nieruchomości, postanowił sprzedać wszystkie swoje akcje, z wyjątkiem papierów amerykańskiej korporacji zajmującej się inwestycjami w prywatne więzienia i ośrodki zdrowia psychicznego.

O posunięciach na rynku Burry’ego pisze portal niemieckiego dziennika ekonomicznego „Handelsblatt”.

Burry, znany szerszej publiczności z filmu „The Big Short”, który przewidział finansowe tsunami i zarobił setki milionów dolarów w wyniku pęknięcia bańki spekulacyjnej na amerykańskim rynku nieruchomości, po raz kolejny działa wbrew nastrojom na Wall Street.

Wynika to jasno z dokumentów należącego do Burry’ego funduszu hedgingowego Scion Asset Management, jakie musi on składać co kwartał przed Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a które zostały opublikowane w poniedziałek wieczorem. Przedstawione dane odzwierciedlają stan na koniec czerwca.
Z dokumentów wynika, że inwestor sprzedał wszystkie swoje udziały w spółce matce Facebooka – Meta, spółce Alphabet, która jest właścicielem Googla oraz portalu turystycznym Booking. Inwestycje w tych firmach Berry dokonał zaledwie trzy miesiące temu.
Ponadto Berry zamknął swoje pozycje w Apple, gdzie postawił na spadające ceny akcji koncernu.

Dokumentacja przedstawiona amerykańskiemu regulatorowi jest długa, Burry wyszedł również z firmy farmaceutycznej Bristol-Myers Squibb, ubezpieczyciela Cigna, międzynarodowej firmy zajmująca się technologią finansów Global Payments, amerykańskich firm medialnych Warner Bros Discovery i Nexstar Media Group, a także firmy zajmującej się gazem ziemnym Ovintiv, jak również amerykańskiego detalisty Sportman’s Warehouse oraz spółki macierzystej Opla – Stellantis – wylicza „Handelsblatt”.

...
w listopadzie zeszłego roku ostrzegał przed zbliżającą się wyprzedażą na giełdach, a w spółki obronne wszedł jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie.

Portfel Burry’ego jest uważnie obserwowany na Wall Street, a z dokumentów przedstawionych SEC wynika, że jedyną spółką, w którą inwestował przewidywalny Amerykanin była firma Geo Group, która inwestuje w prywatne więzienia i ośrodki zdrowia psychicznego w Ameryce Północnej, Australii, RPA i Wielkiej Brytanii.

Burry posiadał, w momencie tworzenia raportu dla SEC 500 tys. akcji tej firmy o wartości 3,3 mln. dolarów. Po wpisie inwestora na Twitterze akcje firmy wzrosły w poniedziałek o prawie dziesięć procent.
nczas.com/2022/08/18/przewidzial-krach-w-2007-roku-teraz-znow-idzie-pod-prad-wyprzedal-akcje-znanych-firm/
www.handelsblatt.com/finanzen/anlagestrategie/trends/the-big-short-investor-starinvestor-michael-burry-warnt-vor-erneutem-crash-und-verkauft-fast-alle-aktien/28601846.html

*

Stany wyjątkowe?
Wirus niszczący nerwy?
Psychuszki?

Telewizje transmitują słowa "fala" , "przypadki", "wzrost". Ale to chyba nie ten kierunek myślenia.
Nowa wojna?

*


U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Obserwuj wątek
  • pigeon_shit_dust Nie ma szans z Polakami-inwestorami 22.08.22, 19:26
   www.sport.pl/pilka/7,64946,28817286,byly-pilkarz-legii-oszukal-polskiego-biznesmena-z-czarnych.html#s=BoxOpImg4
   • pepe49 Geo Group 22.08.22, 19:41
    akcje już kupione?

    *

    .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka