klip-klap
21.02.06, 19:58
Wiadomosc sprzed dobrych kilku dni, co jakis czas zreszta pojawiaja sie takie
newsy w sprawie roznych ludzi, ktorzy sie dali zaczipowac. Zestawiam jednak z
druga na ten sam temat, pokazujaca, ze nawet z punktu widzenia bezpieczenstwa
(na co pewnie frajerzy pozwalajacy sobie to wszczepic licza) nie jest wcale
tak rozowo.
"Firma CityWatcher.com jako pierwsza w USA zaczęła wszczepiać swoim
pracownikom czipy, które służą jako identyfikatory zezwalające na dostęp do
zastrzeżonych pomieszczeń. Do tej pory takie urządzenia wszczepiano psom i
pracownikom prokuratury w Meksyku
Elektroniczne identyfikatory, które wykorzystują fale radiowe (RFID), stosuje
się coraz szerzej na świecie, aby ochronić towary przez kradzieżą. Bywają
zakładane lub wszczepiane domowym zwierzętom. Ludziom po raz pierwszy
oficjalnie wszczepiono je w 2004 r. "
gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3166309.html
"
aktualności · archiwum · testy · video · o nas
Słabe zabezpieczenia metek radiowych 2006-02-16 16:12:54
Security, autor: Rafał Pawlak, czytań: 2177
Znany kryptograf, profesor Adi Shamir ostrzega przed możliwością złamania
haseł standardowych metek radiowych za pomocą telefonu komórkowego.
Naukowiec zaprezentował wyniki eksperymentu, z wykorzystaniem anteny
kierunkowej oraz cyfrowego oscyloskopu.
Urządzenia te monitorowały fluktuacje energii podczas odczytywania informacji
z metek RFID.
Metoda ta pozwoliła określić, które z transmitowanych bitów informacji są
rozpoznawane, jako właściwe elementy hasła. "
hacking.pl/5756