08.02.06, 11:34
bardzo proszę o odpowiedz: po co robi się badania metaboliczne? co mają
wykazać bądź nie? I gdzie można zrobić badania w kierunku zatrucia
metalami,np rtęcią w Warszawie??
Obserwuj wątek
    • n_nadia Re: Badania 08.02.06, 12:02
      Najlepiej w Biomolu, tam robia badanie włosa. Biomol znajduje się w Łodzi, ale nie musisz tam jechać, można wysłać do nich włoski, tutaj masz dokładnie napisane, co i jak:
      www.biomol.pl/pl/index.php
    • as19 Re: Badania 24.03.06, 23:13
      Badania metaboliczne - wykrywają choroby metaboliczne. Wykonuje się je
      tylko w Centrum Zdrowia Dziecka (z moczu i tzw. suchej kropli krwi) w
      Warszawie w poradni metabolicznej. Skierowanie może wystawić nawet pediatra.
      Te badania włosów w biomolu dotyczą czego innego!!! chociaż nazwa może mylić.
      Tak naprawdę to chodzi o analizę pierwiastków.
      (www.biomol.pl/pl/analiza.php).
      Ja robiłam już badania w CZD (niestety moja córeczka jest chora) i czekam
      jeszcze na te z Biomolu (chociaż opinie czy warto są podzielone - na pewno nie
      zaszkodzi, chociaż sporo kosztuje).
      Koniecznie przeczytaj:
      darzycia.nowoczesny.pl/artykuly.php?art=7
      ..."Wrodzone choroby metaboliczne to zaburzenia biochemiczne spowodowane
      nieprawidłową informacją genetyczną"
      (darzycia.nowoczesny.pl/artykuly.php?art=7).
      I jeszcze: "Objawy kliniczne wrodzonych chorób metabolicznych w zasadzie zależą
      od niedoboru w ustroju czynnych biologicznie substancji lub od toksycznego
      wpływu substancji powstających w przebiegu zaburzonej reakcji. Ta zmiana
      przebiegu procesu metabolicznego przynosi określone następstwa - objawy
      kliniczne, które obserwują rodzice dziecka i stwierdza podczas badania lekarz
      oraz objawy biochemiczne - wykrywane laboratoryjnie."...
      "Wiele genetycznie uwarunkowanych chorób metabolicznych można leczyć, zwłaszcza
      gdy zostaną w porę rozpoznane. Leczenie obejmuje oprócz postępowania objawowego
      działania mające na celu poprawę równowagi metabolicznej w zablokowanym szlaku
      reakcji. Leczenie dietetyczne należy do najbardziej rozpowszechnionych. Polega
      ono na wykluczeniu z diety określonych składników (zawierających substrat
      wadliwie przebiegającej reakcji) i jest najbardziej skuteczne, gdy zostanie
      wprowadzone odpowiednio wcześnie."
        • magdalenkaaa78 Re: Badania 29.03.06, 08:35
          Byłam w tej poradni w lipcu zeszłego roku - ogladala Kubę psychiatra i
          psycholog - pisalam o tym kiedyś... Psycholog powiedziala, że niepokoi ja to
          samo, co mnie i że diagnozę stawia psychiatra i psychiatra powiedziala, ze
          królewicz nie ma autyzmu i że niedługo powinien zacząć mowić, a ja wydziwiam
          itp..., niestety, tu niedługo dawno minęło a Kubuś tylko parę słów nauczył się
          od tego czasu :(
          Na badania metaboliczne czekamy już fakktycznie do CDZ, Kuba ma zaparcia
          nawykowe, ciekawe, co powiedzą. Kiedyś już byłam w poradni chirurgicznej z tymi
          zaparciami, podejrzewali, jeśli dobrze piszę, chorobę Hirschprunga, ale okazalo
          się, że to nie to.
          • agaw12 Re: Badania 29.03.06, 15:50
            a to ciekawe co piszesz, moja Hanka (teraz 3,8 lat) od też cierpiala na
            zaparcia nawykowe przy tym nie rozwijała jej się mowa..Od kwietnia zeszłego
            roku nie ma juz zaparć, mowa jej jej się rozwija nie tak jak bym chciała ale
            rozwija sie, ale co pomogło to nie wiem, zaczęła chodzić do przedszkola ,
            poszliśmy do neuropsychiatry jest pod jego kontrolą

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka