Dodaj do ulubionych

AS-Hajto Słoneczne Groblice

IP: *.tktelekom.pl 25.05.10, 22:46
Witam

Moze ktoś z Państwa kupił mieszkanie od developera AS-Hajto. Teraz buduje cos
w Groblicach. Prosiłbym opinie o miejscu...czy nie zalewa?
oraz o As-hajto

z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • anusiak-gaj Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 26.05.10, 15:09
      Słoneczne Groblice są totalnie zalane także nie polecam tego miejsca...pewnie za
      rok sprawa przycichnie i ludzie zapomną o wodzie i będą kupować, ale z tego co
      wiem to Groblice też są na nieciekawym terenie zalewowym i ludzie brali jak bułeczki
      • Gość: grobliczanin Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.10, 08:30
        zalany(a)to chyba ty btłeś (aś) jak to pisałeś(aś).żamiast wypisywać
        głupoty to pojedz i sprawdz a potem się wypowiadaj.Teren osiedlajest
        na lekkim wsniesieniu.Przymierzam się do kupna na Słonecznych
        Groblicach mieszkania dlatego sprawdziłem wszystko
        dokładnie.Lokalizacja jak zawsze jednym odpowiada a innym nie-mi się
        podoba bardzo :cicho ,dużo zieleni i dojazd całkiem dobry.
        • orion_5 Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 27.05.10, 11:35
          Witam,

Groblice nie są zalane. Pisanie takich tekstów to głupie żarty.

W gminie Siechnice (dawniej: Święta Katarzyna) w tym roku w ogóle nie było powodzi. Owszem, w pobliskich Kotowicach przesiąkał wał, ale został wzmocniony i obroniony wspólnym wysiłkiem strażaków, wojska i ochotników cywilnych. Podniósł się też poziom wód gruntowych, ale to normalne po ulewnych opadach i przy takim poziomie wody w rzekach.

----
          Pozdrawiam,
          Orion
          forum.siechnice.pl/
        • orion_5 Zaproszenie 27.05.10, 12:34
          Witam serdecznie przyszłych mieszkańców Groblic!
          Zapraszam na forum mieszkańców gminy Siechnice, w której niedługo zamieszkacie!

Mamy dział poświęcony Groblicom, w tym również wątki poszczególnych groblickich osiedli.

Są też działy innych miejscowości i powstających osiedli, w których trwa ożywiona wymiana doświadczeń, informacji i porad między nabywcami mieszkań. W gminie powstaje sporo nowych osiedli (zwłaszcza w Siechnicach), dlatego nie zabraknie Wam budowlano-remontowych tematów i rozmówców ;)

Forum bazuje na skrypcie php.bb, dlatego jest dużo wygodniejsze, niż gazetowe:
          1) można zamieszczać zdjęcia z budowy,
          2) zakładać osobne wątki tematyczne,
          3) używać emotek i zakładać ankiety,
          4) komunikować się z innymi użytkownikami przez PW (prywatne wiadomości) itp.

Jest dużo ważnych i ciekawych informacji o gminie i okolicy.
          Można zapoznać się z atrakcjami rekreacyjno-turystycznymi gminy, jej infrastrukturą, poznać mieszkańców. Na forum wypowiada się Burmistrz gminy, który odpowiada na pytania forumowiczów.

Link do forum jest w moim podpisie.
          Adres podforum Groblic: forum.siechnice.pl/viewforum.php?f=71

Gorąco zapraszam! :)

--
          Pozdrawiam,
          Orion
          forum.siechnice.pl/
    • spad_ukp Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 28.05.10, 09:41
      Też zastanawiałem się nad kupnem domu w Słonecznych Groblicach, lecz ostatecznie
      zrezygnowałem. Pierwszy powód to lokalizacja osiedla, w rzeczywistości domki są
      za Groblicami, postawione w szczerym polu. Drugi powód to droga dojazdowa, która
      to zimą stanie się prawdopodobnie nieprzejezdna przy dużym natężeniu ruchu (jak
      powstaną domy i osiedle mieszkaniowe). Nie ma co liczyć, że gmina za chwilę
      zrobi tam drogę. No i najważniejszy powód, to taki, że skoro to taka ciekawa
      oferta, której sprzedaż jest reklamowana w radio od listopada 2009 roku, to
      dlaczego sprzedali dopiero 2-3 domy. Chwalą się w reklamie, że tylko dwóch
      Klientów kupi taniej dom, a w rzeczywistości ta pierwsza dwójka już kupiła i
      następnie również dostają promocję. Coś im nie idzie sprzedaż tej inwestycji.
    • Gość: lokator Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.lan.bermudy.net 17.05.11, 14:37
      Czytając te wszystkie negatywne opinie sama zaczęłam się zastanawiać czy naprawę tak starsznie to wygląda, a mam zamiar kupić tam mieszkanie. Zadzwoniłam do biura sprzedaży i dowiedziałam się że kontrole które są prowadzone na budowie wypadają bez zarzutu, do końca czerwca mają być skończone przyłącza gazowe i kanalizacja, i nie rozumiem opinii że straszny dojazd i daleko od zabudowy, właśnie chyba o to chodzi aby mieszkać w ciszy i spokoju.
    • Gość: zadowolony Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.11, 15:21
      Ja ci DANCE nie wierzę bo piszesz totalne głupoty.Jak tam byłeś to trzeba było załozyć okulary.Na początku czerwca odbieram szereg,który oddają w terminie. Jak byłem w niedzielę to widziałem zupełnie co innego.Bardzo ładnie wygląda budynek w docelowych kolorach na budowie ład i pożądek,do mojego budynku oprucz kanalizacji którą zgodnie z zapewnieniami dewelopera zaczynają budować są podłączone wszystkie media.Co do lokalizacji to kwestia gustu mi odpowiada,drogi wysypane są betonowym tłuczniem jak na większości budów,liczę że po wybudowaniu kanalizy gmina wykona docelowe drogi.Co do odległości do sklepu to szedłeś chyba przez Wrocław.Podsymowując jak na razie jestem zadowolony oby odbiory przeszły bezproblemowo.
    • Gość: aniya Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.internetia.net.pl 18.05.11, 19:31
      investmap.pl/galeria/groblice-osiedle-sloneczne-groblice/ byłam tam dzisiaj aby przekonać się czy naprawdę jest tak strasznie jak mówicie:) i co się okazało nie ma żadnych węży ciągniętych do placu budowy, dobry dojazd do głównej drogi i wcale nie na jakimś odludziu bo obok spokojnie żyją sobie rodziny w nowo wybudowanych domkach.
      Hydranty są, prąd jest, przyłącza gazowe też.
      Jakiś komentarz jeszcze?

Powyżej podałam link do galerii gdzie umieściłam zdjęcia z dzisiaj.
    • Gość: usery Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.centertel.pl 14.09.11, 22:39
      No to Stasiu dowalił, 370 tyś za domek 250 tyś za mieszkanie..do końca października 2011..może mu zrobię mu reklamę ale za tą kwotę bym brał w ciemno. Deweloper ma trochę wpadek, ale można się dogadać. Zresztą za tą różnicę od ceny podstawowej (440 za domek, 300 mieszkanie) można sobie samemu ponaprawiać jego wtopy. Co do problemów .... szambo , prąd , deszczówka, droga. Prąd będzie na dniach... szambo kopią i kopią , może zrobią w tym roku.... a droga - wjazd na drogę wrocek - oława tragedia jeśli chodzi o bezpieczeństwo.... ściemnia , że nic nie może zrobić ale moim zdaniem - chodzi o kasę ... nie dogaduję się co do zakresu finansowania z gminą. Zatem drogi deweloperze grzecznie prosimy o polepszenie jakości drogi przy wjeździe na krajówkę, to naprawdę nie jest duży koszt by coś tam usypać albo wyrównać. Co do deszczówki.... problem z terenem .. deweloper obiecuje prace które mają to usprawnić, trzymamy za słowo, czas pokaże. Podsumowując dajmy Stasiowi zarobić ale powalczmy o to co nam się należy... czyli oceniam dewelopera na 4+.
    • Gość: Twój Adres Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.wroclaw.vectranet.pl 08.06.12, 17:18
      Poznaj Kartę Klienta! Darmową przepustkę do świata rabatów i dodatkowych usług.
      Aby otrzymać swoją Kartę Klienta, wystarczy poświęcić 30 sekund na wypełnienie krótkiego formularza dostępnego tutaj:
      www.twojadres.eu/doradztwo-hipoteczne/twoje-zakupy.html.
      Jesteśmy przekonani, że wspomniane 30 sekund może się okazać najlepszą inwestycją podczas wykańczania Twojego mieszkania! Teraz już nic nie jest "poza zasięgiem"!
    • Gość: Sebson Poprawki na parkingu IP: *.play-internet.pl 29.11.12, 15:42
      chwila prawdy to będzie przy roztopach jak śnieg spadnie, ale wygląda na to że powinno być OK... nie mówię że ma być sucho w moment bo tak się nie da jak wszędzie wszystko płynie, ale żeby chociaż nie było przegięcia, że mojżesz by musiał przyjść z laską albo noe z arką żeby się do auta dostać
    • Gość: 635csi Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.play-internet.pl 04.12.12, 11:40
      to fakt, ale teraz trzeba przyznać, że i dojazd będzie dużo lepszy bo w końcu mają podciągnąć autobusy więc dojazd z Wrocławia do Groblic będzie już lepszy, chociaż normalnie samochodem też nie ma tragedii jedzie się tak samo jak wszędzie, po drodze są miejsca gdzie trzeba chwilkę odstać, ale ja niekiedy jestem szybciej u siebie niż znajomi którzy wychodzą z pracy i jadą na maślice albo do Wysokiej, ogólnie rzecz biorą będzie jeszcze lepiej!
    • kiwaczek888 Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 25.01.13, 11:49
      Ja jestem od niedawna szczęśliwym właścicielem nowo wybudowanego segmentu na tym osiedlu. Przyznam, że miałem lekkie obawy przed zakupem, gdyż z żoną znaleźliśmy dość sporo różnych, często sprzecznych opinii. Sprawdziliśmy wszystko ze znajomym inżynierem. Nie miał żadnych zastrzeżeń co do stanu i jakości. Oby więcej takich deweloperów!
      • Gość: Mruk Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.218.146.194.generacja.pl 27.01.13, 19:46
        Ciekawa ale chyba odosobniona opinia. U mnie w pierwszym etapie mam np. zamiast ocieplenia klatki schodowej dodatkowy grzejnik. Deweloper samowolnie zmienił projekt i nie zastosował 5 cm wełny mineralnej. Aby temperatura była OK zastosował grzejnik elektryczny. Opłacany przez oczywiście mieszkańców.

Zastanawiam się czemu w ogóle stosował ocieplenie. Wystarczyło podwoić ilość grzejników i temperatura byłaby właściwa nawet w zimie.

Poprawę widzę też olbrzymią. Na stronie nie chwali się już boiskiem na nieswojej działce co jeszcze niedawno widziałem.
        • kiwaczek888 Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 29.01.13, 12:27
          Rozmawiałem ze swoimi sąsiadami i oni również są zadowoleni. Stan po ukończeniu budowy nie odbiega niczym od ustaleń zawartych w umowie. Być może niedociągnięcia w Twoim przypadku związane były z faktem, iż był to pierwszy etap. W taki sytuacji warto jest rozmawiać i zgłaszać swoje uwagi. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu.
        • Gość: ja Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.13, 16:33
          łukasz setlak przestan wypisywać te bzdety i tak nikt cie juz nie słucha.Podpisałem umowe koncową i jestem bardzo zadowolony wszystko w terminie(przynajmniej u mnie)kanaliza podlączona,budyneczki bardzo ladne,wszystko elegancko wykonczone.Nie pisałem bo to powinien być standard ale ten setlak tak mnie wnerwia-wredny upierdliwy typ nikt na osiedlu nie chce z nim rozmawiać.
    • 82misiek AS-Hajto Słoneczne Groblice 15.02.13, 09:12
      Kupiłem mieszkanie w II etapie i jestem przekonany, że była to bardzo dobra decyzja. Po pierwsze tereny w okół Wrocławia ciągle zyskują na wartości, więc na pewno na tej inwestycji nie stracę. Po drugie myślę, że wreszcie ja i moja rodzina znaleźliśmy swoje miejsce, w którym czujemy się dobrze. Super okolica idealna dla rodzin z dziećmi. Owszem potrzebne były małe poprawki, ale zostały one naniesione bardzo szybko i teraz możemy cieszyć naszym nowym mieszkaniem :)
      • melancholia88 AS-Hajto Słoneczne Groblice 11.03.13, 10:30
        Minęło już sporo czasu od kiedy się tam wprowadziłam, więc mogę na spokojnie opisać swoje odczucia. Mimo, że na początku faktycznie było trochę niedociągnięć, to jednak efekt końcowy jest bardzo zadowalający. Osiedle jest bardzo spokojnie, co uważa za jego największą zaletę. Dodajmy do tego wysoki standard i dobry kontakt z deweloperem.
            • agallaa Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 21.06.13, 10:35
              A ty człowieku na pewno tam mieszkasz? Bo nie to było przyczynią zalania. Zacznijmy od tego, że AS-Hajto, nie mógł przewidzieć tego co się stanie. Od zwykła złośliwość rzeczy martwych. Na szczęście deweloper w tej sytuacji zachował się bardzo prawidłowo i już robi co w jego mocy, by to naprawić.
              • Gość: Mógł Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.fast.net.id 03.07.13, 10:29
                Oczywiście, że mógł fakty:
                -Teren inwestycji Pola!
                -Odprowadzanie wody deszczowej - brak
                -wysoki poziom wód gruntowych
                -Projekt budowlany przewidywał drenaż - Hajto go nie wybudował
                -podobne problemy na Iwinach
                To pytam mając takie dane jak nie mógł tego przewidzieć??? Podczas budowy drugiego etapu było już zalane - nie zrobił nic

Hajto uważa, że jak budynek jest wyżej to jest chroniony bzdura - chroni dobra izolacja.
            • Gość: As-Hajto Deweloper Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.13, 18:27
              Szanowni Państwo pragniemy poinformować iż osoba wypowiadająca się z adresu IP: *190.52.124.* , P: *.216.146.194.generacja.pl ,nie jest mieszkańcem naszego osiedla. Jest to firma Generacja.pl ,która jest dostawcą internetu między innymi na terenie Groblic. W 2010 roku firma ta wystąpiła do nas z propozycją podłączenia osiedla do internetu. Propozycja wydawała się ciekawa jednak po zweryfikowaniu firmy Generacja.pl okazało się iż dostawca ten ma fatalną opinię. Nie chcąc narażać naszych klientów na przykrości ze strony Generacji.pl odmuwiliśmy współpracy. Niestety szefowi firmy posługującemu się często nikiem ICEK na tyle się to nie spodobało iż rospoczą swoistą kampanie mającą na celu oczernić naszą firmę w oczach klientów, rozgłaszając bardzo często informacje nieprawdziwe, podawane w sposób daleko odbiegający od merytorycznej krytyki.W związku z zaistniałą sytuacją wystąpiliśmy na drogę sądową przeciwko właścicielowi firmy Generacja.pl o naruszenie dóbr osobistych. Postępowanie obecnie się toczy.'
              Choć nie omijają nas błędy pragniemy poinformować iż każdy ewentualny problem który pojawia się na osiedlu traktujemy bardzo poważnie i zdając sobie sprawę iż są to sytuacje stresujące dla naszych klientów, zawsze staramy się go usunąć jak najszybciej.
              Decyzję o zamieszczeniu wypowiedzi na forach podjęliśmy ponieważ uważamy iż właściciel firmy Generacja.pl przekroczył wszelkie granice umieszczając nieprawdziwe, chamskie i pozbawione kultury wypowiedzi, nie mające nic wspólnego z normalną krytyką, do której podchodzimy z pokorą i staramy się dzięki niej poprawiać jakość naszych usług.
              Czytając opinie na temat firmy Generacja.pl zamieszczone pod poniższymi linkami które są tylko częścią ,pozostawiamy Państwa ocenie jakość świadczonych przez Generację.pl usług. Uważamy iż podjęliśmy słuszną decyzję odmawiając współpracy z tą firmą. W naszej ocenie sposoby stosowane przez Generację.pl nic a nic się nie zmieniły.
              generacja.wroc.w.interia.pl/
              generacja.wroc.pl/
              Wszystkich zainteresowanych informacjami na temat osiedla Słoneczne Groblice zachęcamy do zadawania pytań na adres: biuro@as-hajto.pl.
              Z wyrazami szacunku AS-Hajto Deweloper Sp.zo.o.

• 82misiek Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 19.06.13, 14:13
            Mnie akurat problem zalania nie dotyczy, ale z tego co wiem, to problem ten został już dawno zgłoszony i zostały poczynione kroki w celu jego eliminacji. Takie sytuacje się zdarzają i na pewno nie jest to wina dewelopera.
      • Gość: AS-Hajto Deweloper Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.13, 17:22
        Szanowni Państwo, dużo rzeczy zostało powiedziane na tym forum - część z nich jest prawdziwa, wiele z nich jednak to bezpodstawne oszczerstwa. Dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do dyskusji i odpowiedzieć na większość zarzutów oraz zdementować wypowiedzi nieprawdziwe.

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że poruszany tutaj problem podtopień na osiedlu Słoneczne Groblice istnieje faktycznie, ale na szczęście nie dotyczy całego osiedla - pojawił się jedynie w kilku budynkach, na ich najniższych kondygnacjach i został spowodowany przez rekordowe majowo-czerwcowe opady deszczu, które skutkowały podniesieniem się do rekordowych poziomów wód gruntowych. Faktem jest, że długo zwlekaliśmy z osuszeniem pomieszczeń, ale wynikało to z konieczności zdiagnozowania przez nas w pierwszej kolejności przyczyny podtopień, aby nie dopuścić do eskalacji strat. W chwili obecnej problem podtopień został opanowany, zastosowaliśmy działania doraźne w postaci aktywnych pomp, które mają za zadanie rozpocząć wypompowywanie wody w momencie, gdy tylko jej stan zacznie się podnosić. Zastosowane pompy są optymalne do tego rodzaju sytuacji. Znając rzemiosło budowlane, zastosowaliśmy pompy na tyle mocne, aby nie miały problemów z odprowadzeniem wody, ale też o niskiej przepustowości, aby nie wypłukiwały piasku i żwiru spod budynków - to powoduje, że żadna katastrofa budowlana nam nie zagraża, do której próbują przekonać niektórzy „specjaliści” na tym forum.

Prawdą jest również, że doszło do zawilgocenia w kilku miejscach dolnych części ścian w pięciu mieszkaniach, ale kłamstwem jest, że do mieszkań można dostać się jedynie na paletach lub w kaloszach.

Nieprawdą jest, że za pozytywne komentarze odpowiadamy my, jako deweloper, który chce ukryć fakty. Nie wiemy kto odpowiada za pozytywne komentarze, ale miło jest nam wiedzieć, że są forumowicze (zakładamy, że nasi lokatorzy), których irytuje niski poziom próby zdyskredytowania naszego dobrego imienia.

Oczywiście na zaistniałą sytuację podtopień zareagowaliśmy i jesteśmy na etapie eliminacji wszelkich problemów w taki sposób, aby nie pojawiały się one w przyszłości. Wszystkich naszych klientów, których bezpośrednio dotyczy problem wody poinformowaliśmy, iż naprawimy powstałe szkody i zrekompensujemy poniesione przez nich straty.

Pomimo iż staramy się na bieżąco kontaktować z klientami zdecydowaliśmy też o zorganizowaniu spotkania w Groblicach dla wszystkich lokatorów podtopionych budynków, aby szczegółowo wyjaśnić przyczynę problemu oraz opowiedzieć w jaki sposób i kiedy zostanie rozwiązany problem. O spotkaniu zawiadomiliśmy wszystkich Państwa indywidualnie - zatem serdecznie na nie zapraszamy oraz zachęcamy do dyskusji i zadawania pytań. Na wszystkie postaramy się Państwu odpowiedzieć.

Pozdrawiamy,
        AS-Hajto Deweloper
    • magda.grzelewska Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice 24.06.13, 14:44
      Brawo jeden post, po drugim w przeciągu jednej dwóch minut. Gratuluje konkurencji umiejętnych działań. W imieniu mieszkańców osiedla proszę o nie sianie zamieszania. Widać, że deweloper robi co może, aby pomóc poszkodowanym. Dajmy mu się wykazać.
    • Gość: baczny obserwator Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: 217.153.220.* 02.07.13, 14:39
      Oferta weekendowo- urlopowa czyli wczasy nad jeziorem na osiedlu Słoneczne Groblice czyli wolne żarty
      Inwestor i kierownik budowy osiedla " Słoneczne Groblice" w Groblicach zapraszają do spędzenia urlopu lub letniego weekendu nad nowopowstalym jeziorem w Groblicach na osiedlu "Słoneczne Groblice". Jest to przepiękne jezioro z bardzo urozmaiconym dnem i uroczymi brzegami.Ryb co prawda jeszcze w nim nie ma , ale kto wie? Obaj panowie zapewne myślą intensywnie nad jeszcze większym zalaniem tego terenu i być może nad jego zarybieniem.
      Inwestor na pewno planuje także zorganizować grilla w tym uroczym zakątku dla mieszkańców osiedla i potencjalnych klientów.
      UWAGA- dojazd do jeziora na osiedlu tylko ul. Zacisze od strony ul. Kolejowej, bo aktualnie ulica Pogodna jest zalewana przez inwestora wodami pompowanymi z osiedla i wykopów z budowy. Ulica Pogodna aktualnie przypomina górski rwący potok , który spływając wartkim nurtem w kierunku ulicy Słonecznej rzeźbi urocze koryto. Można tu, nad tym rwącym potokiem wykonać pamiątkowe zdjęcia rodzinne , które w długie zimowe wieczory przypominać będą niezapomniane chwile spędzone nad uroczym jeziorem na osiedlu Słoneczne Groblice.
    • Gość: drop Re: AS-Hajto Słoneczne Groblice IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.13, 16:19
      interesuję się tą inwestycją, jeżeli deweloper upora się z problemami to bardzo możliwe że się zdecyduję, ale poczekam na efekty. Co do strony według mnie bardzo tendencyjna i autorom strony daleko do obiektywizmy bo Chociaż ludzie z którymi rozmawiałem na osiedlu są wkurzeni z powodu zalania mówią że deweloper jak do tej pory rozwiązywał wszystkie problemy na osiedlu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka