Dodaj do ulubionych

Osiedle Preludium - Krzyki

IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.11, 17:51
Czyżby początek otrzeźwienia wśród deweloperów? Ceny za m2 wydają się być rozsądne (w porównaniu do inwestycji), tym bardziej, że tutaj nie mamy bloku tylko zabudowę szeregową. Niektóre mieszkania mają nawet ogródek.
Mam tylko pytanie o dewelopera - nie słyszałem o nim jeszcze - czy ktos miał do czynienia z tą firmą?...
www.incepti.pl/index.php/oferta
Obserwuj wątek
    • Gość: ech Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.11, 14:17
      Spokojnie. Obniżą ceny jeszcze bardziej, żeby załapać się na nowy RnS (limit we Wrocławiu ~4.9 m2)...
      A kto kupił mieszkanie w tej lokalizacji za 6k... Cóż pewnie opowiada, że jest szczęśliwy i że mieszkanie to "wartość sama w sobie" i że "osiągnął swój cel życiowy" - czyli ogromny dług oraz kupę pustaków i stolarki na przedmieściach...
      • Gość: fatalista Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.adsl.inetia.pl 29.05.11, 10:35
        Jestem podobnego zdania. Mam zamiar kupić mieszkanie ale nie będę brał udziału w tym wariatkowie cenowym, które widzimy już od kilku lat. 6-7 tys. PLN za m2 niech płacą "młodzi wykształceni z wielkich miast", którym wmówiono, że to okazja i muszą to kupić nawet za cenę kredytu na całe życie. Zobaczymy co da nam nowelizacja RnS...
    • Gość: de robe Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.217.146.194.generacja.pl 13.07.11, 14:00
      Byłem w terenie w celu lustracji, z tego, co dało się stwierdzić podczas przedzierania się po bagnisku (było akurat po deszczu...) wynika, że inwestycja dopiero rusza, chyba tylko ogrodzono teren, zgromadzono pewną ilość materiału i wykonano jakieś wstępne wykopy. Realizacja w II kwartale przyszłego roku, szczególnie przy pierwszej budowie tego developera, wydaje się niezbyt prawdopodobna.
      • Gość: 220v Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: 212.160.143.* 13.07.11, 14:25
        trochę ten termin faktycznie przejaskrawiony, chociaż wydaje mi się że bardziej byłby realny koniec 3 kwartału chociaż :/
        podobno zaczynają już ostro pracować, ponieważ pozwolenie na budowę maja już ostateczne więc trzeba czekać na postęp prac, ale z drugiej strony im więcej będzie budynków stać to pewnie ceny podniosą. bądź tu mądry i kupuj mieszkanie.
              • Gość: farciarz Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.07.11, 09:17
                Ja też sie interesuje, bylem w biurze i na placu budowy. Dziura w ziemi. Pierwsza inwestycja, mozna utopic bardzo duzo. Lokalizacja tez nie jest taka ciekawa. Obok ladne osiedle archicomu ale tez paskudne blokowiska, nie ma parkow praktycznie brak jakichkolwiek rekraacji. Mieszkanie na pietrze niewiele sie rozni od mieszkania w bloku. Dach ma byc w ogole nie ocieplony. Na korzysc moze przemawiac brak czynszu.. (ale czy tak do konca? ). Hmm, przydalo by sie dowiedziec co wczesniej poprzednie spolki tych wlascicieli zrealizowaly. Mam powazne watpliowsci co do standardu jaki beda oferowac. Na parterze jest z tym o wiele lepiej (podgrzewana podloga w salonie, ogrodek, garaz), pietro - wszystko do wlasnego wykonczenia. W biurze developera jest wporzadku, wrazenia bardzo pozytywne - ale to bywa zludne. Ocena powinna wynikac histori zrealizowanych projektow. W tej cenie mozna dostac juz mieszkania od najlepszych develop. we Wro. Archicom, Wrobud, DachBud itd.
                    • Gość: kontakt Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.11, 12:10
                      Firma conajmniej dziwna... Brak jakiegokolwiek kontaktu z biurem sprzedaży. Nie odpisują na maile, nie przekazują żadnych informacji dotyczących budowy i planów osiedla. Mnie osobiście do siebie zrazili. Chciałam to kupić jako inwestycję ale jednak się wstrzymam. Co do architektury i standardu wykończenia - no comments.... jedynie co za nimi przemawia to lokalizacja - genialna dla ludzi pracujących na południu wrocławia i cena adekwatna do wyglądu i wykończenia.
                      Ja również nie znam tego dewelopera i jestem coraz bardziej przekonana, że chyba wolę dopłacić i kupić coś pewnego...
                      • Gość: Szukający Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.11, 00:35
                        ja też ich sprawdzam. Mnie w biurze bardzo dobrze obsłużyli a na budowie nie mogą coś wystartować. Może te deszcze... lepiej poczekać co będzie dalej. Gorzej jak podniosą ceny. Jedna promocja się u nich już skończyła. Nie wiem czy żałować czy się cieszyć. chyba trzeba będzie jeszcze tam pojechać za jakiś czas i wtedy będzie człowiek mądrzejszy
                • Gość: KS Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.07.11, 15:02
                  no nie wiem... jak porównam blokowiska i ta zabudowę, to cena w Archicomie o niebo wyższa. Byłem na budowie dzisiaj i widziałem, że już się rozchulali i budują z dwóch stron. Niech wyjdą z ziemi całkiem i można wtedy porównać z innymi. Ja tam jestem optymistą jak to zobaczyłem dzisiaj. W biurze też byłem ale tam zawsze jest miło i przyjemnie
            • Gość: masss Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.11, 20:50
              mi się podoba ten projekt preludium .. no ale jak zawsze to kwestia gustu Na budowie się dzieje, w tych pierwszych budynkach to już nawet widziałem w tym tygodniu, że okna wstawili i zaczeli kłaść styropian i tynkować, my się chyba zdecydujemy na to mieszkanie z ogrodem, dzieciak będzie miał się gdzie bawić, ciekawe czy można się jakoś umówić i zobaczyć jak to w środku wygląda nie wiecie może czy wpuszczają?
              • Gość: ja Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.korbank.pl 15.10.11, 22:18
                tak okna wstawili, styropian też się kładzie, wiem widziałam, dzisiaj tam byliśmy. My dokonaliśmy zakupu:) Jeśli chodzi o zobaczenie jak wygląda w środku, to raczej póki co nie wpuszczają, my przynajmniej mamy taki zapis w umowie i nie możemy wchodzić. Mamy mieszkanie na górze, ale jak chcesz kupić to z ogrodem, to chętnie odwiedzimy Was na jakimś grillu;)
                      • denzel31 Re: Osiedle Preludium - Krzyki 02.12.11, 13:48
                        Witam,
                        Rowniez bylem zainteresowany zakupem mieszkania - tego na pietrze. Jednak zrezygnowalem. Nie wyglada to tak rozowo jak by sie moglo zdawac. oto kilka moich spostrzezen:
                        - strop to glownie konstrukcja drewniana. zaizolowana wprawdzie ale biorac pod uwage fakt ze dach nie bedzie izolowany, przewiduje tam duze straty ciepla uciekajacego gora.
                        - wejscie do mieszkania jest bezposrednio z ulicy, bez ogrodzenia, monitoringu itd. drzwi musza byc z wysokiej polki by zapewnic szczelnosc calego mieszkania w mrozne dni. czy beda..?
                        - przejscie na gore jest klaustrofobicznie male i dosc strome, przypomina wejscie na strych w starych domach i nie ma gdzie za bardzo np w kilka osob zdjac buty...
                        - pomieszczenie 7,6 m z duzym skosem moze posluzyc co najwyzej na przechowalnie (a trzeba zainwestowac kilkadziesiat tys zeby je doprowadzic do stanu dew. i wykonczyc)
                        - jesli chcemy uzytkowac poddasze, normalne schody, ktore trzeba bedzie tam wykonac zajma spora czesc i tak nieduzego kuchniosalonu i zrobi sie z calosci klatka schodowa
                        - lokalizacja co narazie kiepska, brak infrastruktury, wszedzie trzeba wozic dzieci itd tak jak z pierwszej lepszej wioski pod wroclawiem
                        - nisko latajace samoloty robiace tam naprawde duzy halas. do tego tory kolejowe w sasiedztwie
                        - deweloper ponoc wzial spory kredyt na te inwestycje, nic do tej pory nie zbudowal, a jesli czesc tych mieszkan sprzedal w atrakcyjnych cenach, rodzi sie pytanie o jakosc materialow i wykonania.
                        - brak garazow dla gornych mieszkan i dosc malo miesc postojowych na calej inwestycji.
                        za 10-15 lat na kazde mieszkanie beda przypadac srednio po 2 auta. ciekawe gdzie tam sie to pomiesci...

Generalnie na plus
                        - spore tarasy i ogrodki
                        - niezle rozklady mieszkan parterowych
                        - sympatyczna obsluga u dewelopera (ciekawe jak dlugo po zakupie?)

Wole jednak solidniejsze i pewniejsze opcje, bo mieszkan nawet juz gotowych we wroclawiu nie brakuje

pozdrawiam
                        • Gość: de robe Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.217.146.194.generacja.pl 05.12.11, 02:40
                          Latem dość intensywnie zastanawiałem się nad Jagodnem, jednak minusy lokalizacyjne przeważyły i wykreśliłem tę część miasta z obszaru zainteresowania. Mizerna infrastruktura, jest tam tylko jakiś osiedlowy sklepik i apteka, brak też bazy gastronomicznej. Dojazd środkami lokomocji innymi niż samochód w tej chwili kiepski, autobus co prawda jeździ, ale już jazda rowerem to horror, trzeba ryzykować życie na pełnej pędzących samochodów, a pozbawionej pobocza Buforowej albo przedzierać się przez rozmakające po byle deszczu polne drogi ku Wojszycom. Poprawi to na pewno modernizacja Buforowej, ale musi ona rozpocząć się i skończyć. Jeśli chodzi o samochód, fatalnie wygląda wjazd przez tę wąską uliczkę do wszystkich osiedli - już teraz jest tam tłoczno, co będzie po zasiedleniu Preludium i dużej inwestycji LLC? 6-7 rano, a potem 17-18 będą raczej niezbyt przyjemne. Dość daleko do autobusu 133, jedynej opcji bezpośredniej komunikacji zbiorowej z południowo-zachodnią częścią miasta, aż się prosi, żeby MPK puściła jakiś autobus z pętli na Krzykach przez Zwycięską, potem Buforową w stronę centrum, ale to pewnie marzenie ściętej głowy. Pole między Klasztorną a Buforową jest urokliwe, jednak z punktu widzenia mieszkania na Jagodnie dużo lepsze byłoby jego zagospodarowaie, chociażby po to, aby łatwiej było się dostać w stronę Grota Roweckiego, Parafialnej i w ogóle samych Wojszyc. W sumie jest tanio, ale są przyczyny tych niskich cen. Do wyklinanego przez niektórych Ołtaszyna Jagodno się nie umywa, bo w tym pierwszym wszystko jest na miejscu, masa sklepów, wszelakie restauracje parę kroków od domu, salony takie czy śmiakie, a to dlatego, że osiedle rozwijało się organicznie, kompleksy budownictwa wielorodzinnego lokowały się na obrzeżach lub w lukach istniejącej tkanki mieszkalnej, która reagowała na rozwój liczebny, a nowe Jagodno to blokowiska naciupciane w obszarze praktycznie odseparowanym od starej części z zabudową jednorodzinną. Będzie to pewne przyjemne miejsce do życia, ale za parę lat, po przebudowie Buforowej, kiedy otoczy się jakąś infrastrukturą i zrośnie w Wojszycami.
                          • Gość: gość OdradzaM IP: *.home.net.pl 20.12.11, 14:36
                            Ostatnio oglądałem te domki. Jakość fatalna! Teren podmokły, miejsca żeby się ruszyć brak. Najbardziej współczuję ludziom, którzy kupią mieszkania na parterze!!! Stawianie ścianek z gk praktycznie na gruncie - tam nie ma żadnej izolacji. Te ściany będą gniły w zastraszającym tempie. Nie wiem co projekt budowlany na to, ale ja się nigdy z czymś takim nie spotkałem - potocznie mówiąc to jest niezgodne ze sztuką budowlaną
                          • Gość: Gosc Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.171.35.1.internetiq.pl 26.02.12, 19:18
                            Święta racja z tym ,iż na Jagodnie przy osiedlu preludium nie ma żadnej infrastruktury, 1 sklep blaszak, a poza tym wszystko za szlabanem( Archicom)) Wjazd faktycznie do osiedla - jedna uliczka, która kończy sie przy osiedlu na początku osiedla LCCorp i Prelidium i tu zaczyna sie koszmar - tony błota. Warto chociażby z czystej ciekawości zobaczyć dewastaje okolocy prowadzonej przez deweloperów, którzy przy okazji realizują swoje inwestycje.
                  • Gość: Gość Przemek Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.171.35.1.internetiq.pl 02.06.12, 15:43
                    Jest to już kolejne osiedle domków w zabudowie szeregowej, a w zasadzie mieszkań w segmentach domków jednorodzinnych, które odwiedziłem i o zgrozo, co za pomysł tworzyć mieszkania w szergówkach. Wiąże się to z brakiem intymności w swoich czterech ścianach np. wychodzisz latem na taras, a tu brak swobody romowy z rodziną, gdyż tuz obok, bądź na pietrze sąsiad wszystko słyszy lub odrotnie, masz ochotę posiedzieć po pracy w gabinecie i popracować, a tu impreza u sąsidów na ogrodku 150 m2, albo stale wrzeszczące dzieci tuz obok, nad lub pod.
                    Szczególnie na tym osiedlu, gdzie deweloper buduje bardzo długi ciąg budynku bez żadnej przerwy między szeregami. Odgłos blisko przejeżdżąjacych pociągów bardzo poteguje hałas na całej długości inwestycji.
                    • Gość: ja Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.pct.pl 13.06.12, 16:20
                      Witam,
                      a wypowiem się, bo mam dość tych negatywynych opinii na temat osiedla. Fakt, faktem,że po to jest to forum,żeby dodać opinię, ale ileż można mówić i pisać "o zgrozo, pociąg blisko,głośno, brak swobody bo balkon obok balkonu" skoro Wam się nie podoba, to kupcie działkę za Wrocławiem jak Was stać, najlepiej na odludziu, żeby Was nie było widać i słychać.
                      My jesteśmy zadowoleni - Jagodno okolica rozwijająca się, i tramwaj też w swoim czasie będzie - a tym którzy kupili gratuluję wyboru i wierzę w to,że będzie nam się wspólnie dobrze mieszkać na osiedlu:) a aaa a ja wolę pociąg, niż Odrę za płotem tak by the way:)
                      • Gość: gm Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: 78.9.31.* 14.06.12, 08:56
                        Całkowicie się zgadzam z przedmówcą. Polacy jako naród potrafimy tylko narzekać, krytykować. Taż już mam kupione mieszkanie u tego developera i jestem jak najbardziej zadowolony. Jakiego tematu tutaj nie poruszyć zawsze trolle się znajdą i skrytykują każdą inwestycję nawet najlepszą, w najlepszej lokalizacji i w najlepszej cenie z najlepszym wykonaniem. Każdy szukający i kupujący mieszkanie wybiera z różnych ofert i możliwości finansowych na jakie może sobie pozwolić. Tym którym przeszkadza pociąg i samolot niech sobie kupią działkę w puszczy białowieskiej i tam postawią dom i będą mieć ciszę i spokój tylko się boję że i to rozwiązanie zostanie skrytykowane bo będzie im wtedy cisza przeszkadzać mącona śpiewem ptaków.
                      • Gość: JA Re: Osiedle Preludium - Krzyki IP: *.umwd.pl 03.10.13, 11:18
                        Witam, Właściwie dziś dotarłam do tego forum, bo wcześniej nie szukałam. Osiedle jest fajne, przyłączam się do opinii :) Martwi mnie tylko kilka szczegółów...niesprawna kanalizacja, psujące się rolety...wcześniejsze usterki usunięte. Zastanawiam się czy tylko ja tak mam czy jest ktoś jeszcze :)
          • Gość: tkk Re: Osiedle Preludium (Krzyki) - postępy (?) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.12, 14:35
            Witam wszystkich mieszkańców Preludium,

Chcialabym sie Was spytać o umowę, która podpisywaliście? Czy nie ma w niej zadnych haczykow? jeśli odbiór lokalu jest planowany na 31 lipca.. jak wygląda sprawa z aktem własności? czy jest jakis konkretny zapis w umowie? czy pieniadze za mieszkania ida do dewelopera czy na rachunek powierniczy zamkniety do ktorego deweloper ma dostęp dopiero po przeniesieniu aktu własności na Nabywce?
            jak wyglada sprawa z ogródkiem i garażem? czy jest sie wlascicielem czy tylko ma sie prawo do wylacznego korzystania?

Pozdrawiam!!
              • agatello Re: Osiedle Preludium (Krzyki) - postępy (?) 25.06.12, 10:41
                preludium_incepti napisał:

> Umowę w formie aktu notarialnego dawałem do prawnika przed podpisaniem i nie by
                > ło zastrzeżeń. Ogródek i garaż jest na własność. Więcej info na mailu zapraszam
                > .

Bardzo proszę o więcej informacji na temat umowy i aktu własności na e-mail aagaatek@go2.pl
                • dudek1962 Osiedle Preludium (Krzyki) 25.06.12, 13:00
                  Właścicieli oraz potencjalnych nabywców mieszkań segmentowych w zabudowie szeregowej przy
                  ul. A. Vivaldiego na Osiedlu Preludium we Wrocławiu, zainteresowanych pozyskaniem pogłębionej
                  wiedzy na temat zgodności wzniesionych budynków z dokumentacją projektową oraz przepisami
                  prawa budowlanego, proszę o kontakt mailowy na adres: info@topaz-bud.com.pl

termin rozprawy wyznaczony na 03 lipca 2012 r., Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, pl. Powstańców Śląskich 14, godz. 13.00, sala 5.
                  • incepti_development Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 25.06.12, 14:46
                    W związku z zamieszczeniem na forum poniższej wiadomości, potwierdzamy w imieniu firmy Incepti Development KP Investment sp. z o.o. s.k. jako inwestora przedsięwzięcia Osiedle Preludium, iż dnia 3 lipca 2012 r. w Sądzie Rejonowym Wrocław-Fabryczna odbędzie się rozprawa z naszego powództwa przeciwko firmie Topaz o zapłatę z tytułu niewykonania umowy o roboty budowlane przez firmę Topaz.
                    Szczegółowych informacji dot. sprawy wszystkim naszym klientom udzielamy telefonicznie.
                    Z poważaniem
                    Zarząd Spółki

dudek1962 napisał(a):

> Właścicieli oraz potencjalnych nabywców mieszkań segmentowych w zabudowie szere
                    > gowej przy
                    > ul. A. Vivaldiego na Osiedlu Preludium we Wrocławiu, zainteresowanych pozyskani
                    > em pogłębionej
                    > wiedzy na temat zgodności wzniesionych budynków z dokumentacją projektową oraz
                    > przepisami
                    > prawa budowlanego, proszę o kontakt mailowy na adres: info@topaz-bud.com.pl
                    >
                    > termin rozprawy wyznaczony na 03 lipca 2012 r., Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabr
                    > ycznej we Wrocławiu, pl. Powstańców Śląskich 14, godz. 13.00, sala 5.
                      • Gość: Gość Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.12, 14:41
                        Dewelopera najlepiej sprawdzić prosząc go o porospekt informacyjny - obligatoryjny po wejściu ustawy deweloperskiej, w nim powinny być zawarte prawdziwe informacje odnośnie firmy np.ostateczne pozwolenie na budowę.
                        Minięcie się dewelopera z prawdą grozi sankcjami karnymi. Jeżeli pojawiają się jakieś plotki odnośnie uchylenia pozwolenia na budowę, warto również, udać się do Urzędu Miasta, (rówież do Nadzoru Budowlanego) sprawdzić, czy coś niepokojącego się dzieje w związku z daną budową. Uchylenie pozwolenia na budowę, powoduje, niemożność uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku, w konsekwencji brakiem możliwości podpisania końcowych aktów notarialnych.
                            • Gość: Gość Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.171.35.1.internetiq.pl 06.08.12, 18:18
                              Do wiadomości:
                              sąsiedzi się sądza, gdyż zostało złamanych szerg przepisów związanych z prawem budowlanym przy realizacji tejże inwestycji. Nie jest to ich widzi misie tylko prawo, które zostało ustanowione i powinno być szanowane. Ma to za zadanie zabezpieczyć interesy obu obu stron. W tej sprawie został wydany wyrok przez Wojwewódzki Sąd Administracyjny, który stanął po stronie sąsiadów, a wyrokami sądu się nie dyskutuje.
                              • Gość: Ja Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: 79.162.73.* 06.08.12, 19:56
                                Tępa strzało z sąsiedztwa Jolanto U.-W.- bo co się silisz na kłamstwa? Bardzo rozbawiła mnie Twoja hipokryzja. WSA wydał tylko wyrok podważający decyzje wojewody, mówiącą, że nie jesteś stroną w sprawie. WSA nie decyduje o złamaniu prawa budowlanego. Każdy wie o co chodzi takim ludziom jak Ty. Chcieliście zaszkodzić, bo nie dostaliście tego czego żądaliście. Więc proszę mi tu nie wyjeżdżać z wywodami typu "Ma to za zadanie zabezpieczyć interesy obu obu stron". O moje interesy zadbaliście więc będę Wam na pewno długo dozgonnie wdzięczny.
                                • Gość: Gość Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.12, 13:38
                                  Nadawcą nie była p. Jolanta, nawiasem mówiąc jestem zbulwersowany bepośrednim agresywnym atakiem ze strony dewelopera i to jeszcze otwarcie na forum. Niewatpliwie zostały naruszone jej dobra osobiste poprzez oficialne zaatakowanie z wiadomego źródła (szaleńswo) !!!
                                  Wrócę jednak do sąsiadów, posiadacie ich Państwo nie tylko od strony wschodniej, ale również od zachodniej. PINB informował wszystkie strony o swoich działaniach co mnie zainteresowało ze strony prawnej odnośnie pominięcia stron w procesie przyznawania pozwolenia na budowę. Zapoznałem sie z wyrokiem sadu, który nakazał uwzględnić sąsiadów jako strony. Jednoczesnie pozwolenie w wyniku orzeczenia powinno stracić swoją ostateczność.
                                  Pozdrawiam P.S.L
                                  • incepti_development Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 08.08.12, 12:02
                                    Zarząd Incepti Development KP Investment sp. z o.o. s.k. w odniesieniu do ostatnich wpisów na niniejszym forum oświadcza, iż wypowiedzi przedstawicieli naszej firmy umieszczane są jedynie pod zarejestrowanym opisem incepti_development i to jedynie wtedy, gdy jesteśmy bezpodstawnie oskarżani o łamanie prawa. Informujemy także, że nie jesteśmy administratorami niniejszego forum i nie ponosimy odpowiedzialności za wpisy osób trzecich.
                                    Zarząd Spółki
                                    • abby-road Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 08.08.12, 17:01
                                      Słabe się robią wpisy na forum tym i nie tylko. Jak ktoś kupił mieszkanie lub zamierza to uczynić od udzielania informacji jest developer a nie forum bez moderatora. Moderowanie dyskusji przez osoby zza miedzy z niezarejestrowanego nicka i szczucie nowych-przyszłych mieszkańców na siebie i developera jest poniżej pasa wg. mnie i świadczy jedynie o tych ludziach. Niezarejestrowany nick nie świadczy o tym, że jesteśmy anonimowi. Trochę czasu wiedzy oraz poszukiwań i każdego z imienia i nazwiska a także adresu można ustalić. Nowym mieszkańcom proponuje założenie swojego forum, pełno jest darmowych, z moderatorem do wybrania, gdzie każdy będzie mógł się wypisać o swoich spostrzeżeniach i o tym co leży na wątrobie. Po złości można utrudnić życie przyszłym mieszkańcom jak i tym obecnym i to bardzo. I to wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
                                        • abby-road Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 09.08.12, 08:20
                                          Uważasz że wasza "niby obrona" jest taka ok? Obrona polegająca na szczuciu ludzi na siebie i dewelopera? Zastanówcie się co robicie bo każdy kij ma 2 końce i w dyskusji to wyszło. Każdy wie o co tak dokładnie chodzi w tym całym sporze a jak ktoś nie wie o co chodzi to wiadomo że chodzi o pieniądze. I to jest ta wielka tajemnica poliszynela.
                                        • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 12.08.12, 00:36
                                          Ciekawa sprawa. Jest około 50 adresów w sprzedaży, a na forum pisze tylko kilka osób. Czy firma sprzedała tylko kilka lokali, czy kupili je tylko sami nie kumaci, co z internetem nie są na ty? Wiadomo, że piszą też różni oszołomi. A wymiana informacji jest bardzo ważna. Dzisiaj na budowie pijany gipsiaż, pewnie zwolniony z pracy, przekonywał mnie, że za te pieniądze sam wybudował by taniej i lepiej, a położone tynki gipsowe, jak się naciśnie, to się uginają i należy popatrzeć na wylewkę, i że za te pieniądze to się nie opłaca. Pażiwiom, uwidim.
                                          Pozdrawiam :)
                                          • Gość: Flex Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.internetia.net.pl 12.08.12, 22:36
                                            Mnie martwi co innego. Na terenie budowy są już stawione krawężniki pokazujące szerokość drogi. Moim zdaniem jest cholernie wąsko i jeśli mieszkańcy nie będą wjeżdżali na chodnik podczas parkowania to poruszanie się po drodze może być problematyczne. A parkować będą na pewno bo przecież płacili za miejsca postojowe na drodze, które to są ich własnością. Mam nadzieje, ze chodnik będzie na tyle szeroki aby auta nie musiały stać całą swoją powierzchnią na jezdni.

Co do wad o których opowiadał ten gipsiarz to wszystko wyjdzie podczas odbioru bo przecież nikt nie odbiera mieszkania bez dokładnego obejrzenia każdego centymetra. Zresztą można pisać tu na forum na co należy zwrócić uwagę podczas odbioru - informacji nigdy za dużo. Jak już tu piszemy to dzielmy się wiedzą.

Pozdrawiam.
                                              • Gość: gość Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.my-it-solutions.net 14.08.12, 16:23
                                                Spojrzałem na załączniki do umowu i rzeczywiście nie ma tam chdnika tylko miejsca postojowe obok drogi. Sama droga będzie na szerokość auta, ale z tego co widzę na planie to co 2 miejsca postojowe jest luka na 1 auto, więc pewnie bezie się można tam "schować" podczas mijania. Choć znając życie to w tych pustych miejscach będą również poparkowane auta.

Co do wątku dotyczącego wykonania to jasne, że trzeba pilnować i ewentualnie egzekować poprawne wykonaniei deweloper musi korektę wykonać. Kropka.
                                                Inna sprawa, że jak by się robiło na własną rękę to możnaby zrobić taniej i to sporo, ale chyba nikt myślący nie ma co do tego złudzeń. Czy warto? Patrząc na ceny mieszkań osiedla obok i ogólnie cen klitek w blokach, nie mam złudzeń że warto.

Jeszcze słowo a propo "życzliwego sąsiada". Przed czym szanowny Pan chce się bronić? Budynki już stoją i raczej stamtąd nie znikną więc sugeruję się oswoić z sytuacją. Ponadto radzę się zastanowić jak ta ofensywa czy też "bronienie" wpłynie na stosunki z sąsiadami, które już z uwagi na poczynione życzliwości nie będą najlepsze na starcie. Słyszałem o ludziach którzy muszą gdzieś koczować przez przesunięcie terminu oddania ze względu na Wasze obrony. Good timing. Somyślam się, że Ci ludzie będą szczególnie "wdzięczni".

I na koniec powiem, że lepiej chyba pomyśleć o tym co zrobić żeby nam się żyło lepiej razem obok siebie, aniżeli toczyć wojenki, bo smród może pozostać na długie lata i złośliwościom może nie być końca. A tego nie chyba nie chcą zarówno nowi jak i starzy mieszkańcy, prawda?
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 30.09.12, 09:30
                                                    Wjazd wąski, ale to małe piwo. Martwi mnie brak spadu terenu w kierunku od domu w ogrodzie. Przy dużych opadach, a na pewno na wiosnę po roztopach woda będzie jak nic w salonie. Teren został ubity na beton przez ciężki sprzęt i przysypany kilkunastocentymetrową warstwą ziemi. Jest to ciężka ziemia drugiej kategorii. Przesiąkliwość minimalna i w przypadku braku naturalnego odpływu (spadku), woda będzie stała bardzo długo. Myślę, że wykonanie studni chłonnej w najniższym punkcie ogrodu może rozwiązać ten problem, ale obym się nie mylił. Na razie kupuję kalosze.
                                                    Stelaż pod ścianki gipsowe ułożony oszczędnie, chyba co 40 cm. Stąd wklęsłości w ścianie (aneks kuchenny) i zwiększona elastyczność ścian. Lepiej aby się ugły, a nie pękały :).
                                                    Nie mniej jestem optymistą, bo reszta jak na razie mi się podoba.
                                                    Acha, czy ktoś miał robione próby szczelności instalacji CO i wodnej w mieszkaniu?
                                                    Pozdrawiam
                                                    Do zobaczenia.
                                                  • Gość: dArczi Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.10.12, 18:00
                                                    Ogród fakt, lekki dramat, o niwelacji terenu to ktoś zapomniał.
                                                    Odnośnie stelażu to co 40 cm to i tak dobrze, w standardzie można nawet co 60 cm.
                                                    Ścianę do kuchni to ja rozebrałem i postawiłem od nowa, jak zobaczyłem "te wzmocnienia" pod szafki to ręce opadły.
                                                    Z tego co wiem to większy problem jest z tarasami oraz kanalizacją.
                                                    Tarasy już przeciekają i to dość mocno, Znajomy który się orientuje (czyt. zajmuje się tym zawodowo) powiedział że problem nie zniknie dopóki, dopóty tarasy nie zostaną rozebrane i wykonane od nowa, żadne łatanie nic nie da. Ale spoko są to wady ukryte i mamy na nie 3 lata rękojmi. Szczęście że taras jest nad garażem.

Szkoda że developer nie przypilnował podwykonawców troszkę bardziej bo teraz oni muszą poprawiać dość dużo rzeczy a ja nic nie mogę zrobić w mieszkaniu.

Mam nadzieję że developer upora się w końcu z kanalizacją bo woda jest potrzebna do mieszkania. A z tego co się orientuje to tak jeszcze poczekamy na wodę.

A-ha wjazd wąski ma też plusu, przynajmniej ludzie będą zwalniać :)
                                                  • Gość: Wykonawca Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.10.12, 03:54
                                                    Witam,z uwagą czytam cały wątek i chciałbym odpowiedzieć na kilka Waszych pytań. Pierwsza odpowiedź odnośnie ogrodu. To jakaś masakra, jeśli ktoś będzie chciał zrobić studzienkę z drenem i odpływem to niech bez kilofa nawet nie zaczyna roboty, widziałem wykonawców u sąsiadki ,którzy męczyli się dwa dni aby wykonać wąski rów na szerokość szpadla i głębokość dwóch. Ziemia jest twarda i nienasiąkliwa, spadek występuje dopiero pod koniec działki a dodatkowo rynny zamiast być skierowane w stronę opaski przy budynku wychodzą na ogród dodatkowo go zalewając. To musiał naprawdę wymyślić jakiś kretyn. Swoją drogą jestem ciekaw czy budynek ma w koło odwodnienie i burzówkę bo jeśli ma, to jaki był problem wpuścić rynny w opaskę?! Kolejny problem to podciekające kominy (u nas usterka już usunięta ale i poddasze do odbudowy a materiału od dewelopera się doprosić nie można). Niestety sufity z GK już zaczynają pękać a uwidoczniło się to ostatnich spadkach temperatur. Przewody pod piece mają za cienkie przekroje (deweloper twierdzi, że wszystko jest OK). W scianie na poddaszu gdzie powinna być puszka znaleźliśmy zatynkowany przerwany kabel owinięty tasmą izolacyjną. Okna zamykały się topornie, usterka naprawiona ale dziury wokół okien po prostowaniu ram musieliśmy połatać sami. Jak zobaczyliśmy wzmocnienia w ściankach pod geberity to myśleliśmy że ze śmiechu padniemy(kawałek dechy między dwoma rozprutymi profilami UW i w dodatku na złej wysokości). Można by jeszcze długo wymieniać listę usterek i niedopilnowań ze strony dewelopera. Proście o próby szczelności jeśli było coś w trakcie przerabiane bo u nas ktoś przeciął rurę z wodą przy przesuwaniu ścianek. Kierownik twierdził że próby szczelności były przeprowadzane-owszem ale PRZED zmianami!! Męczcie kierownictwo i egzekwujcie poprawki, płacicie ciężkie pieniądze za te mieszkania to i macie prawo wymagać aby były wykończone w sposób należyty! Z daleka wszystko wygląda ładnie i robi wrażenie, ale z bliska to już niestety niezbyt różowo wygląda...
                                                    Z ostatnich ciekawostek mimo monitoringu i ochrony zaczęły znikać tuje z podjazdów a życzliwy sąsiad zaczął się okopywać. Pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów w czasie wykańczania swojego gniazdka :)
                                                  • doodey Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 17.10.12, 10:34
                                                    Witam,

w nawiązaniu do ostatnich wpisów dotyczących fatalnej jakości wykonywanych robót informuję, że postanowieniem Sądu rozprawa przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu, XV Wydział Gospodarczy, sygn. akt Sygn. akt XV GC 273/12 będzie jawna. Podczas rozprawy zostaną przedstawione dowody wyjaśniajace przyczynę przynajmniej części występujących usterek - zwłaszcza na odcinku segmentów 7-17. W naszej ocenie celowe i zamierzone działania odpowiedzialnych za inwestycję skutkują ujawnionymi wadami, a także tymi, które dopiero ujawnią się w przyszłości.

O kolejnym terminie rozprawy (za ok. 6 miesięcy...) powiadomię na forum.

Pozdrawiam

Bogdan Dudek

• Gość: gosc Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 13:17
                                                    kiedy ma się odbyć ta rozprawa?

czy mógłbyś powiedzieć więcej o tych wadach? czy chodzi o ogródek i taras na górze? czy także jakieś inne niespodzianki? czy tylko w segmentach 7-17? a co z innymi?
                                                    przecież deweloper ma obowiązek naprawić usterki i wady, wykryte podczas odbioru mieszkania. Chyba że wad nie widać a ujawnią się w przyszłości - z tym może być problem..
                                                  • Gość: Flash Gordon Znowu nic sie nie dowiemy IP: *.internetia.net.pl 17.10.12, 19:51
                                                    Jeśli dobrze to raczej nie dowiesz się co to za wady. Jakiś czas temu ktoś pisał już na forum pisał o pozwie dla Incepti i o wadach niezgodnych z prawem budowlanym. Zapraszał też na maila gdzie miał podać szczegóły. Niestety po napisaniu maila z prośbą o informacje, osoba ta wykręciła się "zapraszała" na rozprawę.
                                                    Pewnie i tym razem nic się nie dowiemy dopóki ktoś tam nie pójdzie i osobiście nie posłucha o co chodzi.

Zastanawia mnie jeden fakt - dlaczego nie wszystkie mieszkania tylko od 7 do 17? Robiły to różne ekipy? Pierwsze mieszkania były robione z lepszych materiałów? Mieszkają tam ważniejsi ludzie? Musi przecież być jakiś powód.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 04.11.12, 22:45
                                                    Ogrzewanie podłogowe nie chodzi. Niezależnie od ustawień w salonie 17 C i ani grama więcej. Studnia chłonna chyba się udała. U sąsiadów woda stoi, u mnie nie. Można zlecić za kwotę ~ 1000 zł i chyba warto. Jak na razie to tylko są dwie takie. Swoją zrobiłem sam. Telefon z namiarami podam jutro.
                                                    :)
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 05.11.12, 08:04
                                                    Ogrzewanie podłogowe mimo różnych ustawień nie działa, bo w salonie bez zmian 17 C. Studnia chłonna, własnoręcznie wykonana chyba działa, bo u sąsiadów woda stoi na ogródkach, a u mnie raczej nie. Koszt wykonania studni chłonnej w firmie Garden Seeds wynosi około tysiąca zł. Mnie kosztowała około 500 zł. Oby działała dobrze.
                                                    Pozdrawiam.
                                                  • Gość: W Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.my-it-solutions.net 06.11.12, 14:35
                                                    Kolego jak się z Tobą skontaktować? Chodzi mi o wykonanie tej studni, bo teraz to nie jest ogród a bagno.

U mnie podłogówka też nie działa. Cepło czuć tylkow łazience skąd wychodzą przewody i w 1 punkcie (jak to możliwe swoją droga) w salonie. Reszta zimna, pomimo grzania prawie na maxa od 1,5 tyg. Bardzo mi się to nie podoba. Jest zimno, a nawet jeszcze mrozów nie ma.
                                                  • Gość: W Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.my-it-solutions.net 06.11.12, 14:42
                                                    A przy okazji - czy ktoś coś działał w sprawie internetu? Podobno możliwa u nas jest póki co (zasłyszane) tylko Generacja i TP. O generacji słysząłem tylko same złe rzeczy więc chyba nie będę się w to pakował, natomiast TP nie byłaby zła, gdyby nie fakt że jeśli się chce wziąc sam internet to i tak trzeba dopłacić 30 zł extra miesięcznie za utrzymanie numeru... Suma sumarum jedna i 2 opcja wychodzi kiepsko. Jakieś inne pomysły?

Mobilne odpadają, bo zasięg tragiczny (może ewentualnie antena wzmacniająca sygnał, ale za wiele chyba nei pomoże). Kontaktowałem się również z Netią ale póki co nie ma możliwości podłączenia.

Będę wdzięczny za info jak ktoś coś wie lub już może używa ;-)
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 06.11.12, 15:00
                                                    Do firmy Garden tel. 601376174. Podobno w tym tygodniu mają jeszcze moce. Internet zabonowałem w Generacji. Mówią, że finiszują i mogę liczyć na podłączenie w przyszłym tygodniu. Póki co, można składać zamówienia na Racławickiej. Ja rezygnuję z TP i mam nadzieję, że podłączenie światłowodowe będzie hulało co najmniej dobrze :)
                                                  • Gość: W Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.my-it-solutions.net 06.11.12, 15:15
                                                    A to wydaje mi się że rozmawialiśmy ostatnio ;-) Jesteś pewny tej Generacji? J an prawdę słyszałem same złe rzeczy, ponadto dotrła do mnie informacja, że to nie sa żadne światłowody...

Co do studni, myślałem że podzielisz się pomysłem jak to wykonac samemu za 500. Jak pewnei wiesz wydatków i tak jest mnóstwo więc każde 500 się liczy :))

• rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 06.11.12, 21:45
                                                    Jak będzie Generacja zła, to zrezygnuję. Dół 1mx1mx1,4m zleciłem do wykopania z 200 zł. 20 worków keramzytu po 20 zł (1m sześcienny) to 400 zł. Rura dziurkowana 8 m (do rynny) to 40 zł. No trochę więcej wyszło. Ale satysfakcja pozostaje.
                                                  • Gość: wtf Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: 78.9.31.* 07.11.12, 07:39
                                                    Generacja? Jak maja obsługę taką jak internet to jedna wielka tragedia. Ja już na początku października podpisałem zamówienie na internet, gdzie w mailu i przez telefon zapewniali mnie że w ciągu 1 tygodnia mi go podłączą i minął miesiąc i w zależności od konsultanta słyszę inne bajki o nowym terminie realizacji usługi spowodowanym wypadkiem samochodowym, nowym pracownikiem, brakiem zgody dewelopera na montaż i takie tam. Po prostu żenujące wymówki. Nie wiem jak w dzisiejszych czasach możliwe jest takie podejście do klientów i prowadzenia własnego interesu.Ta generacja jest jak telekomunikacja jakieś 30 lat temu. Mobilny internet z play nie łapie zasięgu więc chyba w innych sieciach rewelacji również nie będzie. TPSA i dodatkowa kasa za utrzymanie linii telefonicznej też raczej odpada. Ewentualnie dogadanie z sąsiadem i dzielnie kasztów po 1/2 i zrobienie własnego wifi. Pozostaje ewentualnie radiowy z internetiq, podobno mają antenę w Żernikach a jak lc corp nie zasłonił za bardzo może jakaś znośna jakość sygnału będzie. W przyszłym tygodniu umówię się na pomiar i pogonię Generację, gdyż ile można się prosić o podłączenie internetu.
                                                  • Gość: tomi Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.centertel.pl 07.11.12, 21:24
                                                    Witam,tez kupiłem mieszkanie w Incepti.U mnie na ogrodku tez bagno,muszę wykonać studnie i odwodnienie,nie ma zaworu z wodą na ogrodzie,.Ściany krzywe,grzejnik w pokoju jest zbyt słaby,robią poprawki,zobaczymy jak im to wyjdzie.Jeżeli chodzi o ogrzewanie ,to jeszcze mi nie uruchomili kotła,ale już wiem ,że bedzie problem z podłogówką.Nie bedzie grzała,rozdzielacz jest do wymiany.Powinien byc dostosowany do ogrzewania podłogowego z wbudowaną pompą.
                                                  • Gość: wiki Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 22:14
                                                    My też już mamy klucze i wykańczamy mieszkanko, ogrzewanie mamy od ponad tygodnia i jest ciepło, co prawda mrozów jeszcze nie było ale na razie jest ok i gładzie schną Jak śnieg i mróz nas nie zaskoczą to też zrobimy na ogrodzie to rozwiązanie o którym wspominał sąsiad już wstępnie rozmawialiśmy z tą polecaną firmą My mieliśmy generację w poprzednio wynajmowanym mieszkaniu i faktycznie nie są za bardzo sprawni termin naprawy usterki 3 dni.
                                                  • Gość: W Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.my-it-solutions.net 08.11.12, 08:23
                                                    Tomi, jeśli chodzi o podłogówkę to rozdzielacz jest do wymiany tylko w Twoim wypadku, czy w ogole to rozwiązanie jest do dupy? Nie jestem expertem, ale jesli jest cos na rzeczy to trzeba będzie interweniować w incepti, bo nie zamierzam całe życie marznąć. Dzięki za info.

Faktycznie co do grzejnika w pokoju tu jest trochę za mały. W nocy bywa zimno.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 08.11.12, 09:07
                                                    Wczoraj był u mnie szef od wykonawstwa CO. Orzekł, że podłogówka nie działa, bo był zdejmowany kaloryfer w łazience (nie było wtedy wody i gazu :)). Ustawili rozdzielacz na 6, pracownik odpowietrzał (sporo) instalację i wieczorem podłoga w łazience się ociepliła, dzisiaj zobaczę dokąd dotarło ciepełko. Zastosowane rozwiązanie jak widać jest nie najlepsze, bo rozdzielacz dawkuje energię cieplną na poziomie 50 stopni (małymi dawkami) z temperatury idącej na kaloryfery (60-80 stopni). Powszechnie jest stosowana dodatkowa pompa na podłogówkę z mieszaczem (dolot zimnej wody) i wtedy nie ma takich problemów, a 50 stopni idzie od razu na całą podłogę, a nie małymi dawkami centymetr po centymetrze. Ciekawe, w przyszłości, czy przy ewentualnych pracach przy instalacji (wymiana kaloryfera) też trzeba będzie wołać fachowców do odpowietrzenia podłogówki. Odnośnie grzejników, to do każdego pomieszczenia jest określona moc cieplna. U mnie w sypialni od ogrodu zainstalowali o mocy o 50 % mniejszej (ma być ~1000 Wat) i od góry całkowicie na styk zasłoniętym parapetem. Na szczęście wymienili i odsunęli od ściany.
                                                  • Gość: tomi Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.12, 09:49
                                                    Jeżeli chodzi o przyszłościowa zmianę grzejnika i odpowietrzanie podłogówki,wydaje mi sie,że przy tym systemie jak jest teraz(jedna pompa na grzejniki i podłogówke) trzeba będzie odpowietrzać cały uklad.Jeżeli podłogówka miałaby osobna pompę(osobny obieg) nie trzeba byłoby tego robić.Problemem też jest brak ogrzewania w holu i wiatrołapie.Ja napweno zamontuję grzejnik w wiatrołapie,bo inaczej będzie tam zimno.Pozdrawiam.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 08.11.12, 20:41
                                                    Dzwoniła dzisiaj do mnie Generacja. Mają mi podłączać światłowody we wtorek :). Dzisiaj dalej regulowali mi podłogówkę, chyba już rusza, 18 stopni przy zamkniętych kaloryferach. Jak ruszy, to myślę, że druga pompa jest zbyteczna.
                                                    Co nas tak mało??
                                                  • Gość: tomi Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.centertel.pl 08.11.12, 20:51
                                                    Przy zamknietych grzejnikach podłogówka powinna działać ok (pompa tłoczy tylko na podłogówke),niestety jak sie otworzy grzejniki może być lipa.Trzymam kciuku,żeby wszystko było ok.Ja tez mam nadzięje,że nie trzeba bedzie wymieniać rozdzielacza.Dzisiaj też dzwoniłem do firmy Garden i umówiłem sie wykonanie drenażu.Dzieki za namiary.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 14.11.12, 07:51
                                                    U mnie d. blada. Rozdzielacz puszcza ciepło na podłogę, jak medium grzewcze ma temp. poniżej 45 stopni. przy wyższej zamyka wypływ ciepłego medium do podłogi. Mieli coś zmieniać (pewnie rozdzielacz), dzisiaj będę o 16 na budowie. Jak nic się nie zmieni, to bez dodatkowej pompy się raczej nie obędzie.
                                                    :(
                                                  • Gość: wwks Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: 78.9.31.* 14.11.12, 08:42
                                                    Kurcze to masz problem lub deweloper ma problem. U mnie jak na razie ogrzewanie śmiga aż miło łącznie z podłogówką, zmiana regulatora temperatury też dużo ułatwiła, pomogła i pewnie zaoszczędzi pieniędzy na gaz. Internet z Generacji miał być już wczoraj natomiast w BOK Pan z rozbrajającą szczerością wypalił, że już są bliżej końca niż początku robót i może w przeciągu tygodnia lub 2-ch powinni zakończyć podłączania. Co za firma. Totalna porażka.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 14.11.12, 21:17
                                                    I mamy problem! Prosiłbym o informację, czy u kogoś działa ogrzewanie podłogowe przy temperaturze grzewczej medium ustawionej na powyżej 70 stopni (temperatura kierowana na grzejniki)? Przy temperaturze ustawionej na ~ 50 stopni ogrzewanie podłogowe działa i taką temperaturę mamy na grzejnikach. Ale jak przyjdą mrozy, to grzanie podniesiemy na min 70 stopni. Tyle będzie na grzejnikach, a podłogówka przestanie działać. Jeżeli nikt nie potwierdzi działania ogrzewania podłogowego przy temperaturze na piecu min 70 stopni, to Deweloper natychmiast powinien powołać biegłego do naprawy instalacji grzewczej. Moim zdaniem, bez dodatkowej pompy się w takim przypadku nie obędzie. I nie ma na co czekać, bo zima tuż tuż. Wykonawca instalacji CO odpowietrza, przedmuchuje, a od dwóch tygodni efektów nie widać. I to by było na tyle.
                                                  • Gość: tomi Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.centertel.pl 14.11.12, 21:52
                                                    Jestem takiego samego zdania.Od początku tłumaczę deweloperowi ,że przy mrozach będzie problem i to w każym mieszkaniu.Prowadzę hurtownie z techniką grzewczą i dla pewności pytałem znajomych instalatorów i przedstawicieli producentów systemów ogrzewania podłogowego.Każdy z nich twierdzi,że mimo małej powierzchni podłogówki 30m2 ,bez rozdzielacza z systemem pompowym będzie lipa.Przy uruchamianiu c.o ,deweloper informował mnie,że we wszystkich mieszkanich podłogówka działa bez zarzutu i zapewnił mnie,że jeżeli będzie coś nie tak to usunie awarie.Jutro dzwonie do Incepti i zobaczymy co dalej.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 14.11.12, 22:18
                                                    Wysłałem emaila do Incepti z treścią jak na forum. Moim zdaniem firma robiąca CO nie ma pojęcia o podstawowych prawach fizyki. Tylko zdecydowany nacisk szczęśliwych posiadaczy szeregówek na Beethovena może coś dać. Pozdrawiam :)
                                                  • Gość: tomi Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.centertel.pl 14.11.12, 22:50
                                                    Firma wykonująca c.o. podczas rozmowy ze mną w mieszkaniu nie była w stanie odpowiedzieć mi prawie na żadne zadane podstawowe pytania.Okazuje sie ,że rury Pex według dewelopera powinny być marki Purmo,u mnie są marki Idmar(najtańsza opcja-Castorama),instalatorzy twierdza,że mogą być dwa rodzaje rur i Purmo i Idmar.Żaden z producentów nie da gwarancji na taki system.Po raz pierwszy widziałem taki rozdzielacz(samoróbka) ,nie miałem nawet odpowietrzników. Kocioł z zamknieta komora spalania powinien mieć odprowadzenie skroplin,deweloper po konsultacji z instalatorami twierdzi,że są zrobione w kominie(wierzę na słowo) inaczej będzie ciekło z komina.I to tylko rzeczy o ,których mam jakies pojęcie.Musimy stanowczo walczyć o prawidłowe wykonanie i to nie tylko c.o.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: wwks Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: 78.9.31.* 15.11.12, 07:38
                                                    Co do podłogówki to mogę jedynie stwierdzić że testowałem ją na wszelkich możliwych temperaturach i śmiga jeszcze, choć też po 1 awarii miałem problem aby ruszyła, ale od 2 tygodni już jest wszystko w porządku. Grzejniki mam rozkręcone wszystkie natomiast piec ustawiony na 3. Na 4 podobno już jest niższa sprawność. Co do egzekwowania swoich praw od dewelopera proponuje jeszcze do worka dorzucić murki na śmietniki, które miały stanąć a incepti nie chce poruszyć tematu.
                                                  • Gość: Wrex Interent na osiedlu Preludium IP: *.static.korbank.pl 15.11.12, 09:26
                                                    Jak na razie podłączenie do sieci nie wygląda zbyt ciekawie. Dzwoniłem do generacji i za podłączenie do internetu na umowę bezterminową chcą 450zł (opłata aktywacyjna). Nie mam zamiaru płacić takiego haraczu a nie zwiąże się umową w ciemno z tą firmą. Jeśli ktoś będzie miał podłączenie z generacji to dajcie znać czy jest ok.

Jak na razie czekam na podłączenie z TP ale liczę że zainteresują się nami inni dostawcy (connecta, moico itp.). Warto napisać do nich maila aby wiedzieli, ze mieszkańcy osiedla są zainteresowani usługą (sam już napisałem).

Pozdrawiam
                                                  • Gość: mc Łazienka IP: *.internetia.net.pl 18.11.12, 18:12
                                                    Witam,
                                                    Niebawem mam zamiar wystartować z urządzaniem łazienki, ale po wstępnym zapoznaniu się z układem i rozmieszczeniem przyłączy oraz pieca (mieszkanie na dole) nie mam pojęcia jak zaprojektować układ w tym pomieszczeniu. I tu pytanie do sąsiadów, którzy mają już to za sobą, czy ma ktoś może projekt/wizualizację łazienki, szczególnie chodzi mi o zabudowę pieca, przyłączy do pieca oraz skrzynkę z rozdzielaczem. Jeżeli ktoś posiada wizualizację a nie stanowi to problemu mógłby wysłać mi na e-maila: justar@autograf.pl. Ewentualnie może zdjęcia gotowej łazienki :) z gory dziękuję
                                                  • Gość: Wojtek Re: Interent na osiedlu Preludium IP: *.kir.com.pl 28.11.12, 08:44
                                                    Witam,
                                                    rozmawiałem wczoraj z internetiq.pl o podłączeniu: aktywacja usługi-250 zł(ciągną swój nowy przewód)+router-230 zł (można mieć swój tylko kto ma?) + abonament płatny z góry. To daje jakieś 500 zł. Druga firma to www.aernetwork.pl - czekam na ich odpowiedź (tylko to też internet radiowy). Rozmawiałem także z przedstawicielem TPS.A. Jeśli znajdzie się przynajmniej 8 chętnych (zebrałem już 5 zgłoszeń) to mogą odblokować inwestycje i podłączyć nasz szybciej niż na koniec I kwartału 2013.
                                                    Warto by także było zakończyć przepychanki z Incepti o śmietniki. Nowa ustawa śmieciowa wymusza segregacje śmieci. Czyli pod oknem powinny stać 3 kubełki (organiczne, papier, plastik ew. szkło). Co daje 6 kubełków na na jeden domek. Kolejna sprawa to niekończące się spacery różnych ludzi z wózkami, gapiów i z pieskami po naszym deptaku . Nie wiem co to za ludzie. Może by warto było zastanowić się nad szlabanem? Każdy "lokator" miałby jednego pilota+ ewentualne 4 rezerwowe dla listonosza, MPWiK, Gaz i En.elektryczna.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 20.11.12, 09:25
                                                    15.11.2012 przedmuchano instalację podłogową (podobno był kawałek betonu) oraz wymieniono zawór temperaturowy w rozdzielaczu. Przy nastawie 6 na zaworze w salonie było 26 stopni. Czyli instalację uruchamiano 2 tygodnie sic! Przetestowałem ustawienia zaworu w rozdzielaczu i w zakresie 4 - 6 wydaje się działać.
                                                  • Gość: W Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.my-it-solutions.net 20.11.12, 14:54
                                                    A wymienialiście może sterowniki temperatury?

Ja przy obecnie używanym (tym od dewelopera) mam problem. Jest on ustawiony przy łazience i odkąd podłogówka ruszyła temperatura jest ok w salonie i tym samym koło łazienki. Problem polega na tym, że przypuśćmy 21 stopni osiąga się tam bez problemu i wtedy chyba piec przestaje grzać (ponieważ zadana temperatura jest osiągnięta. Problem jednak w tym, ze w innych pomieszczeniach jest... ZIMNO, bo piec juz nie puszca a grzejniki tym samym nie grzeja... Nie wiem czy problem jest tylko u mnie czy Wy też coś takeigo macie?

2 rzecz to same ogrzewanie podłogowe. Jak już wspomniałem zaczęło hulać, natomiast magicy od tego powiedzieli że piec może być ustawiony na 2-3, bo wyższa wartość wpływa na to że podłoga w ogole nie grzeje... Dziwne to wszystko. Jak jest u Was?

Dzięki za odpowiedzi.

PS Rixzolt - te wszystkie akcje typu przedmuchanie instalacji itd. nastąpiły dopiero po Twoim oficjalnym piśmie? I co z dodatkową pompą na podłogę? Kogo nie pytam to wszyscy twierdzą, że powinna być dodatkowa pompa na podłogę. Na czym stanęło u Ciebie?
                                                  • Gość: tomi Re: Osiedle Preludium (Krzyki) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.12, 15:54
                                                    I niestety przy tym rozwiązaniu ogrzewania,które teraz jest zastosowane przez dewelopera (rozdzielacz bez pompy i regulator podpiety do kotła)tak będzie się działo.Regulacja ogrzewania podłogowego i grzejików,będzie prawie niemożliwa.Montując rozdzielacz z układem pompowy i regulator połączony z pompą dla podłogówki,tworzymy dwa niezależne obiegi grzewcze.Wówczas pompa w kotle tłoczy wodę na grzejniki(regulacja temperatury w pomieszczeniach za pomoca głowic termostatycznych), a regulator od podłogówki pobiera temperature z salonu-holu(tam gdzie jest zamontowana podłogowka) i załacza pompe lub odłacza ,w zależności od potrzeb.Ja montuje w piątek takie rozwiązanie u siebie ,jak ktoś będzie chciał to zobaczyć po zamontowaniu i sprawdzić jak działa ,to nie ma problemu. (tomasz@terma-tech.pl)
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 20.11.12, 19:29
                                                    Na czym stanęło u mnie, patrz w poprzednim poście.
                                                    Są trzy ustawienia temp.:
                                                    1. w salonie na ścianie,
                                                    2. na piecu,
                                                    3. na zaworze w rozdzielaczu.
                                                    Jest dobrze, gdy przy ustawieniu pieca na min 3, a na zaworze w rozdzielaczu w przedziale 4-6 grzeją kaloryfery i podłoga. Wtedy medium grzewcze z pieca ma temp. powyżej 50-60 stopni. Kaloryfery mają wtedy 50-60, a podłoga grzeje, bo zawór w rozdzielaczu puszcza ciepłą wodę do podłogówki.
                                                    Nie ma pewności, że jest dobrze, gdy piec jest ustawiony na max 2, a zawór w rozdzielaczu 1-6. Wtedy na kaloryfery płynie medium grzewcze o temp. 50 stopni i podłoga grzeje. Jeżeli ustawi się piec na min 3, a podłoga przestanie grzać, to znaczy, że wtedy zawór w rozdzielaczu blokuje wodę do podłogówki.
                                                    W przypadku sprawnej instalacji, ustawienie temp. na 20 stopni w salonie nie spowoduje zmniejszenia temp. w sypialniach. Medium grzewcze będzie miało temp. powyżej 50-60 stopni (tyle na kaloryferach) a podłoga ma dużą bezwładność i potrzebuje więcej ciepła do osiągnięcia zadanych 20 stopni.
                                                    Jak na razie, nie widzę potrzeby instalowania dodatkowej pompy, choć synkowi są innego zdania :)
                                                    I to by było na tyle :)
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 28.11.12, 09:53
                                                    1. Ogrzewanie
                                                    Zawór na ścianie przy ustawieniu na 16 wyłącza piec. Przy ustawieniu na 17 do 19, temperatura w salonie utrzymuje się na poziomie 20-21 stopni i podobno według wykonawcy ma tak być, bo bezwładność czujnika to 3 stopnie (ciekawe, czy tańszych nie było?),
                                                    Grzejnik w łazience - zawór termostatu zainstalowany na wylocie medium grzewczego z grzejnika. Powoduje to wibracje zaworu (hałas). Od dwóch tygodni nie mogę się doprosić o przestawienie, deweloper ma ważniejsze zadania, doradza wymianę zaworu (sic!),
                                                    2. Internet - niestety zapisałem się w Generacji, nie mniej jestem otwarty na lepsze rozwiązania,
                                                    3. Śmieci - fama głosi, iż deweloper występuje o umowę zbiorową. Ja zawarłem umowę z Albą. Jak będzie Alba to dobrze, bo wtedy rozwiązanie umowy od ręki. Mógłby deweloper wcześniej informować nas o planowanych i podjętych działaniach,
                                                    4. Miejsce na śmieci - musimy wymóc na deweloperze murki (jak w ofercie) lub stosowną zniżkę ceny przy realizacji umowy zakupu.
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 28.11.12, 10:03
                                                    Odnośnie szlabanu na wjeździe, to niezły pomysł, ale niestety wymaga to zgody wszystkich mieszkańców. Należałoby przewidzieć umowę konserwacyjno naprawczą z jakąś firmą i regulamin składek mieszańców na konserwację i naprawy. Dotyczy to również przyszłych kosztów utrzymania naszego dreptaka (odśnieżanie, zamiatanie).
                                                    Wszystko przed nami :)
                                                  • rixzolt Re: Osiedle Preludium (Krzyki) 28.11.12, 20:30
                                                    Zawór w łazience dolej warcz, wystosowałem więc e-mail do dewelopera jak poniżej:
                                                    "Pomimo wielu e-maili i rozmów telefonicznych (od około 2 tygodni) nie ma konkretnej odpowiedzi ze strony dewelopera. Zawór na grzejniku w łazience jest zainstalowany na wyjściu medium grzewczego z grzejnika i zawór brzęczy (dodatkowy hałas). Kierownik budowy, pan Michał twierdzi, że wszystko jest Ok i ewentualna zamiana musi być wykonana na mój koszt. Dodatkowo prosi o odebranie przeze mnie kluczy od mieszkania, co wykonam w dniu jutrzejszym. Zlecę przełożenie zaworu obcej firmie i koszt tej operacji uwzględnię przy końcowym rozliczeniu zakupu z deweloperem. Zasadność mojego postępowania będzie do sprawdzenia w dowolnym momencie."
                                                    Pozdrawiam