Dodaj do ulubionych

K&C Development/Groblice

IP: *.range86-147.btcentralplus.com 25.11.08, 00:24
Czy wie ktos cokolwiek o tej firmie?Firma ta ma wybudować 5 domków wielorodzinnych i zastanawiam sie nad zakupem jednego z mieszkań, ale mam lekkie obawy gdyż firma jest nowa i niczego jeszcze nie budowali. Wie ktos moze cos na temat tej firmy lub inwestycji??
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Michał Re: K&C Development/Groblice IP: *.range86-147.btcentralplus.com 25.11.08, 00:42
      Dodam jeszcze ze dostalem przedwstępną umowę sprzedaży lokalu w ktorej jest sporo błędów i niejasności, moze ktos kto sie zna rzuci okiem i oceni czy warto dalej rozmawiac z tym developerem czy lepiej trzymać się z daleka. Cena jest też podejżanie niska bo 231 tys (3900zł br za m2) za 59m2 z garażem(20m2) i ogródkiem (ok 120m2) . Umowe mozna pobrac z www.megaupload.com/pl/?d=731OCX4F spakowana jest rarem. Z góry dziekuje za pomoc.
      • Gość: Michał Re: K&C Development/Groblice IP: *.range81-157.btcentralplus.com 25.11.08, 13:03
        Np. wielkość działki 0,3647 m2 (36cm2), w kilku punktach daty są podane na 1009 rok. Podane są daty w ktorych trzeba wpłacać kolejne raty, ale stan budowy ktory ma byc na ten czas podany nie jest. Podczas rozmowy z developerem powiedziano mi, że mieszkania zostaną oddane do użytku w czerwcu/lipcu 2009 a w umowie podany jest czerwiec 2010. Nie znam sie aż tak dobrze na tym dlatego wypisuje moje wątpliwosci i prosze o pomoc.
        Pozdrawiam
    • roninhouse2 Re: K&C Development/Groblice 26.11.08, 13:17
      Prosimy o usunięcie natychmiastowe danych osobowych z umowy notarialnej, którą zamieścił Pan w sieci (w związku z ochroną danych osobowych - Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 )
      Wzór umowy może pozostać do wglądu dla zainteresowanych.

Biuro Nieruchomości RONINHOUSE
    • Gość: Franciszek Re: K&C Development/Groblice IP: *.217.146.194.generacja.pl 06.12.08, 16:24
      Kilka dni temu podpisałem w imieniu moich dzieci umowę przedwstępną
      notarialną.Za błedy w umowie odpowiada notariusz, pobiera przecież
      taksę notarialna.Co do inwestycji, myslę, że jest to dość atrakcyjna
      oferta.To,że firma jest nowa na rynku nie ma aż tak wielkiego
      znaczenia.Ważne by była sprawna organizacyjnie.Najważniejsza jest
      ekipa budowlana, ważne jest kto będzie kierownikiem budowy i jaki
      będzie nadzór budowlany.Natomiast terminy płatności muszą być
      zsychronizowane z postepem budowy i realizowane w transzach.Myślę,
      że optymizm jest wskazany.
      • Gość: Gosc Re: K&C Development/Groblice IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.12.08, 23:14
        hmm troche mnie to dziwi...ale na szczescie to nie moj problem. cena 3900/m2 to
        malo ??? Loodzie te mieszkania sa w Groblicach - to ok 15 km od Wroclawia!! i to
        jest tanio?? za taka cene czyli 4000 mozna juz dzis spokojnie kupic mieszkanie z
        rynku wtornego we Wroclawiu. Hmm chyba wole uzywke..nawet wielka plyta...niz
        mieszkanie na wsi. To koszmar bo mieszkania na wsi łączą w sobie wszystkie
        niewygody zycia na wsi ze wszystkimi niewygodami miasta. Prosze zwrocic uwage na
        to ze: halas od Opolskiej masakryczny, mało sklepów, wszedzie daleko, brak mpk,
        sasiedzi dookola-to nie domek lecz mieszkanie, korki do miasta, wiejskie
        powietrze, meldunek w gminie. Poza tym z tego co widzialem domki sa otoczone
        badziewiakowym plotem betonowym, wykonane z tanich materiałów...hmm
        coz....szczerze to ja wole Kozanow, Nowy Dwor, Srodmiescie - mieszkanie do
        remontu ....meldunek we Wro, na Kozanowie halas znacznie mniejszy, korki a i
        owszem sa wszedzie ale 20 min do rynku, autobusy mpk......czy tylko ja tak mysle
        wywrotowo?? Jakie Groblice...to juz chyba lepiej kupic mieskzanie w Olawie,
        niewiele dalej od Wro, szkoly, sklepy, ludzie, osiedla, szpitale, lekarze....a
        ceny mieszkan nizsze. Pozdrawiam wszystkich myslacych.
        • Gość: Aneta Re: K&C Development/Groblice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.08, 10:03
          Witam. Każdy widzi sprawę inaczej i kalkuluje po swojemu. Ja za nic
          w świecie nie chciałabym mieszkania na Kozanowie czy Nowym Dworze.
          Nawet jeśli za cenę 4000/m2 (choć nie wiem, gdzie przedmówca taką
          znalazł), to na pewno do kapitalnego remontu, a wolę urządzać od
          nowa niż przerabiać po kimś. A do tego garaż i ogródek? No i nie 15
          tylko 7 km od Wrocławia, do centrum dojadę szybciej niż z Kozanowa,
          meldunek w gminie bez znaczenia, powietrze wiejskie lepsze od
          miejskiego itd.
          A poza tym trzeba spojrzeć na to wszystko bardziej długofalowo –
          Groblice wiecznie dziurą nie będą. Liczę się z tym, że przez kilka
          najbliższych lat trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość. Ale potem
          będzie już tylko lepiej.
          Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
          Oraz wszystkich myślących i myślących inaczej:)
        • free.zainteresowany Re: K&C Development/Groblice 17.12.08, 10:04
          Powiem tak panie konkurencja, autobusów z Groblic jest więcej niż z
          jakiegoś kozanowa, jest też wiele innych atutów jeśli chodzi o
          meldunek w gminie, jak ktoś musi mieć w dowodzie "wro" to juz mnie
          smieszy :) jak lubisz chodzić przez cały dzień po sklepach, to kup
          sobie mieszkanie w galerii i nie lubie jak ktoś obraża innych...
          fajnie, że będą tam mili sąsiedzi;)
        • Gość: Gosc Re: K&C Development/Groblice IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.12.08, 01:45
          hmm odleglosc od wrocka to 15 km...7 km to chyba od tablicy z napisem wroclaw -
          te odleglosci sa zawsze liczone do centrum a nie do tablic. Liczac 7 km mozemy
          zalozyc ze Radwanice sa 1 km od Wroclawia. Nie jestem konkurencja....szczerze
          mowiac mi to lotto ...znam ten teren bo czesto tam jezdze i tylko chcialem
          przedstawic swoj punkt widzenia a nie obrazac kogokolwiek. Prosze bronic
          inwestycji:)(sa tam chyba ze 3 podobne inwestycje). Hmm co do wiejskiego
          powietrza to lekko przesadzilem....z Opolskiej powietrze jakie jest kazdy
          wie...halas tez bo tam jezdze...co do reszty..autobusy sa ...ale pks ;)mpk tam
          nie jezdzi! to pewne i sprawdzone. Najblizsze mpk z siechnic. Ja patrze na to
          tak: dla mlodych - wszedzie daleko, korki, brak wiekszych sklepow, brak knajp,
          oby byli fajni i rozrywkowi sasiedzi.
          dla starszych - halas, problematyczny dojazd do wro np do lekarza - przewiduje
          ze wraz z rozwojem budownictwa wlasnie w Groblicach Siechnicahc, Olawie i Sw
          Katarzynach....korki na 2 pasmowej Opolskiej beda sie tylko powiekszac. I teraz
          oby sie trafilo na dobrych sasiadow...a z tym jak wiadomo roznie. Co do meldunku
          :) hmm nie chodzi o sama nazwe W-w ale oczy wiscie jest ona bardziej prestizowa.
          Chodzi o jazde do urzedow jak nie do sw katarzyny to do olawy...a gdzie tam
          wogole jest poczta??:)
          A tak na koniec....rada dla mlodych (mam 27latek) ...oczywiscie poslucha ten kto
          chce....skoro musicie kupic mieszkanie (niestety dalej mamy banke spekulacyjna
          na nieruchomosciach) to przemyslcie alternatywe, ktora wszyscy z zalozenia
          odrzucaja, bo (brzydkie, zawali sie, ogolnie beee) i dlatego jest tansza. Chodzi
          oczywscie o wielka plyte. Opowiem pare slow o wielkiej plycie i o jej
          zaletach....wady wydaje sie znaja wszyscy:DDD....a do zalet naleza : jedna z
          najtrwalszych konstrukcji (system opatentowany w USA), bardzo wytrzymaly o ile
          nie zostaly popelnione razace bledy przy budowie, do dzis w PL rozebrany zostal
          tylko 1 budynek w Szczecinie i to z powodu wybuchu gazu i naruszenia kontrukcji
          nosnej - powotrze rozebrany a nie zawalil sie po wybuchu gazu. Zelbet jest
          bardzo dobrym i trwalym materialem (nie wpspominajac juz o tym ze glownie tylko
          takie konstrukcje wytrzymuja trzesienia ziemi - budynki z cegly i innych
          wynalazkow niestety gorzej). To nie prawda ze budynki byly przewidziane na 50
          lat - one mialy od 25 do 50 lat gwarancji. Niemieckie kamienice byly
          przewidziane na 100 lat....ile stoja kazdy widzi. Ostatnie, najwazniejsze.
          Wszystkie osiedla z wielkiej plyty byly projektowane globalenie - za komuny
          "niestety" mysleli i nie zalowali - a wiec planowali drogi, szpitale, szkoly,
          sklepy odpowiednie odleglosci miedzy budynkami itp itd. Obecnie deweloperzy - to
          sie tyczy wszystkich nie tylko jakies tam Groblice, maksymalnie wykorzystuja
          powierzchnie by pobudowac jak najwiecej i dlatego sasiadki mozna podgladac (jak
          mlode to jeszcze fajnie). Ostatni argument na ktory wszyscy narzejaja w wielkeij
          plycie to akustyka - tak to prawda jest straszna. Hmm zobaczycie w waszych
          nowych deweloperskich mieszkanach jaka ona jest - znam mieszkaania na Jagodnie -
          nowe - istny koszmar- slychac jak sasiad leje. Ahh argument ogrodka - nie wiem
          czy placac raty za kredyt ktokolwiek bedzie mial czas uprawiac ten ogrodek - ale
          grila zawsze mozna zrobic - to jakis argument. U mnie na Geju (Krzyki) nie mam
          ogrodka a grillujemy jakos :) uff ale sie rozpisalem....ciekawe czy ktos to
          czyta. Pozdrawiam
    • Gość: :) Renata Re: K&C Development/Groblice IP: *.gazownia.pl 18.12.08, 09:38
      Jak na kogoś, komu "to lotto", to jesteś za bardzo zaangażowany
      emocjonalnie. Problemy, jakie wskazujesz są żadne. Ludzie mają
      własne środki transportu, ale Ty tego nie bierzesz w ogóle pod
      uwagę, a komunikacja też jest o.k.
      Jak Ty tam stwierdzasz duże nasilenie hałasu, to co powiesz ludziom
      mieszkającym na Placu Legionów, albo Piłsudskiego. Ci którzy
      zdecydowali się na takie miejsce, zapewne dopbrze to przemyśleli i
      nie ma sensu bić piany. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów ;).
    • Gość: aaa Re: K&C Development/Groblice IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.08, 22:50
      W rejonie budowanych bloków właśnie zaczyna się coś dziać.
      Ludzie dzielą swoje działki, będą sprzedawać bo opłata planistyczna
      mineła.
      Myśle że kwestia kilku lat jak teren się zabuduje i to osiedle nie
      będzie już tak odstawać od Groblic.

Jednym przeszkadza trasa na Oławę a dla mnie jest zaletą że jest tam
      dobry asfalt i ludzie zazwyczaj szybko jeżdżą, co prawda jak już
      jest wypadek to masakra.
    • Gość: Gosc gosc Re: K&C Development/Groblice IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.12.08, 23:59
      ale sie wszyscy zbulwersowali :) dziewczyne mam...czasem nawet wiecej niz jedna
      :D co do reszty...hmm Gey to Krzyki wg mnie jesli..to nie Krzyki..prosze mnie z
      bledu wyprowadzic!! a qrwa niby co psie pole??fabryczna??czy moze to juz nie
      wroclaw tylko kobierzyce ??:D....co do reszty wypowiedzi..to mam wrazenie ze
      pisza ludzie co juz kupili badz sam deweloper :D no ale moze tylko
      wrazenie...aha ostatnia sprawa to kamyczek do ogrodka Pani Renaty. Otoz wypowiem
      sie coolturalnie :) Szanowna Pani...ludzie kupujac mieszkanie na Grunwaldzie,
      Pilsudzkiego, Ruskiej i w Rynku decyduja sie na takie posuniecie by miec
      wszedzie blisko! By mieszkac w centrum...by zyc szybko...by miec blisko do knajp
      kin teatrow...prowadzic bujne zycie towarzyskie i miec blisko do pracy.....wiec
      halas jest rzecza drugorzedna. Hmm wybierajac lokalizacje takie jak Groblice, sw
      Katarzyna itp....loodzie kieruja sie chyba tylko 2 czynnikami. Cena i sw.
      spokojem. Otoz halas od Opolskiej jest jaki jest.....a cena wydaje sie jest malo
      atrakcyjna...przynajmniej jak dla mnie...gdyz wole moj Gey...(jak juz
      wspominalem Kozanow czy Nowy Dwor w ostatecznosci Psie Pole i mieszkanie we
      Wroclawiu). Ceny sa porownywalne oto ogloszenia i to nie moje:
      dom.gratka.pl/tresc/26-25983187-dolnoslaskie-wroclaw-psie-pole-krzywoustego-271.html#1fae8f9209c0784b,4
      dom.gratka.pl/tresc/26-27349404-dolnoslaskie-wroclaw-fabryczna-mokrzanska.html#1fae8f9209c0784b,2
      dom.gratka.pl/tresc/26-27459188-dolnoslaskie-wroclaw-psie-pole4000m2okazja-ok-krzywoustego.html#1fae8f9209c0784b,2
      dom.gratka.pl/tresc/26-26975365-dolnoslaskie-wroclaw-psie-pole-al-kromera.html#1fae8f9209c0784b,4
      dom.gratka.pl/tresc/26-27575972-dolnoslaskie-wroclaw-srodmiescie-trzebnicka.html#1fae8f9209c0784b,1
      Podalem pierwsze lepsze...nie sprawdzalem tych ogloszen ...przedstawiam po
      prostu alternatywe....specjalnie podalem rozrzut...wielu ogloszen by nie byc
      posadzony o stronniczosc i ataki....

A tak przy okazji skoro nawiazalem do kobiet....zaczne kolejna sprawe....ktora
      moze na osobny watek .....
      otoz caly ten kryzys finansowy w US , UE i juz czesciowo u nas...by glownie
      wywolany jak wszyscy wiedza nadmierna kreacja pieniadza z powietrza oraz
      obnizonymi znacznie standardami udzielanie kredytow. To jasne....co nie jest
      jasne to powody banki spekulacyjnej na nieruchomosciach w PL. Otoz wg mnie procz
      ww. powodem byly kobiety :DDDDDD rozwinac ??? mezczyzni sa prosci...wiele im do
      szczescia nie trzeba: kat do spania, jedzenie, sex, troche pieniedzy ..najlepeij
      troche rpacy bo facet wariuje. W zwiazku z tym ze moje pokolenie (pokolenie
      stanu wojennego...gdzie sie rodzicom nudzilo w domach bo strach i policja i
      robli dzieci...jak wszyscy wiedza jest liczne) wiele mlodych, wiele par, wiele
      nowych dzieci sie rodzi i wiele rodzin jest zakladanych. Facetowie wystarczy co
      napisalem wczesniej ale kobiety....motor napedowy mezczyzny,
      naciskaja..."kochanie chce bysmy mieli juz wlasne gniazdko". I tak oto biedny
      facet szedl do banku, zadluzal sie na 30,40 qrwa 50lat...i stawal sie
      niewolnikiem....nieruchomosci :D...no ale to moja prywatna opinia.

Wracajac do glownego watku...nieruchomosc wg mnie jest warta tyle co : mozliwy
      do uzyskania miesieczny czynsz z najmu X 12 mc X max 15 lat...choc sklaniam sie
      do wartosci 10lat. Miesieczny czynsz najmu...studentom mieszkanie na Psim Polu
      wnajmiesz (choc z trudem), Srodmiescie lepiej, Krzyki moze byc......Groblice
      ????hmm moze sie znajdzie jakas rodzinka z 3 dzieci....ale ile oni zaplaca??
      uff koniec pisania.....aha wracajac do zarzutow...a i owszem podchodze
      emocjonalnie bo sie tematyka nieruchomosci interesuje i zajmuje :)
      poniekad....pozdrawiam
      • Gość: Alex Re: K&C Development/Groblice IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 22.12.08, 11:40
        Bardzo cieszy mnie opinia pana znawcy, ale z tych przykładów co
        podał, to niech sobie sam tam mieszka. Kupiłam z chłopakiem to
        mieszkanie, bo nie tylko cena ale przyszłość małych miasteczek przy
        Wrocławiu się liczy. Samo wychowanie dzieci w przedszkolu czy w
        szkole jest inne niż we Wrocławiu, będę spokojniejsza o dzieciaki.
        Nie chce się przepychać na argumenty z tym znawcą nieruchomości, ale
        jestem zadowolona w 100% z zakupu i nie ma takiego co mi to inaczej
        wytłumaczy. Pozdrawiam sąsiadów:)
      • Gość: Mona Re: K&C Development/Groblice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.09, 10:15
        Gościu mój drogi,
        co do twojego punktu widzenia, to oczywiście jest on adekwatny do Twojego wieku. Jeszcze parę lat, a to tzw. życie towarzyskie Ci się znudzi i zapewniam Cię, że pomyślisz o innych sprawach, jak tylko latanie po imprezach. One będą jakąś częścią twojego życia, ale nie najważniejszą. Docenisz domowe zacisze i jak to nazwałeś "święty spokój". A co do Groblic, kiedyś Klecina była totalna wiochą (idąc Twoją stylistyką) a teraz to część Wrocławia. Nie mówię, że Groblice nią będą, ale to fajne tereny i alternatywa dla tlocznego miasta. Miasto się rozrasta i tego nie zmienisz. A co do mieszkania w samym centrum - sam zobaczysz. Ja mając 27 lat (teraz 35) kupiłam mieszkanie na Krzykach (nidaleko karkonoskie - sama je kupiłam, bo nie byłam wtedy zamężna - więc żaden chłop się na mnie nie wykosztował) - niektórzy sie pukali w głowę bo za daleko od centrum, a teraz to jedna z najlepszych lokalizacji. Widzisz parę lat robi swoje. A teraz zastanawiam się nad owymi Groblicami, bo świetnie skomunikowane z Wrocławiem (wjazd od Krakowskiej, Bardzkiej, autostrady, przez Żerniki), bliskość Oławy, centrów handlowych na Bielanach, w Swiętej Katarzynie (2 km dalej) pełna infrastruktura, a w tle tereny rekreacyjne. Miła perspektywa i cena, 3200 za m2 mieszkania 104 m2(po podłodze 1204m2) - to daje jakieś 322.000. Kup coś nowego i sensownego oraz w tej cenie w mieście. Życzę powodzenia. A tak na marginesie, to jest dopiero nasz początek drogi do własnego domu - mamy na oku fajną działkę i pewnie za parę lat pokusimy się o domek. A tobie życzę powodzenia i trochę więcej przemyśleń.
                    • Gość: xxx Re: K&C Development/Groblice IP: 193.0.242.* 24.02.09, 10:45
                      podziwiam Waszą beztroskę, deweloper działa od 09.2008r, żadnej
                      zakończonej inwestycji, dziura w ziemi, hipoteka w kwocie 350 000,00
                      zł na rzecz posrednika kredytowego (pewnie żaden bank nie chciał
                      udzielić kredytu), tych pieniędzy nie wystarczy nawet na wykonanie I
                      etapu, resztę będzie budował z Waszych pieniędzy.
                      Życzę powodzenia
                        • Gość: xxx Re: K&C Development/Groblice IP: 193.0.242.* 04.03.09, 10:03
                          zgodziłbym się z Tobą gdyby to było dwa lata temu, ale nie dzisiaj,
                          podaż przewyższa pobyt na lokale mieszkalne , wielcy i znani na
                          rynku deweloperzy mają problemy z zamknięciem inwestycji,
                          a w tym wypadku nie ma ani jednej rzeczy świadczącej na
                          korzyść "dewelopera",
                          jego cena sprzedaży m2 to ok. 3900 zł/ m2 - koszt wybudowania 1 m2 w
                          wg GUS IV kwartale 2008r to 3631,00 zł,
                          Wniosek jest taki, albo "deweloper" buduje charytatywnie i nic nie
                          zarabia, albo nie ma pojęcia o tym co robi (zresztą skąd ma
                          wiedzieć, "działa" od pół roku), albo działa z premedytacją i liczy
                          na naiwność (z całym szacunkiem ) takich jak Ty
                          • Gość: mariusz Re: K&C Development/Groblice IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.03.09, 11:48
                            Ale masz wiadomości xxx co do ceny wykonania za m2,jak do tej pory
                            jeszcze nikt z deweloperów wrocławskich nie upadł i nie zanosi sie
                            na to,a sianie takich wiadomości z palca wyssanych jest nie na
                            miejscu. Jestem w nieruchomościach od kilku lat i znam wykonawców
                            jak i deweloperów, wiem za ile budują i ile zarabiają. Okres drogich
                            materiałów budowlanych, drogich działek czy cen wykonawców z kosmosu
                            za nami wiec diametralnie koszty spadły, już we Wrocławiu znajde Ci
                            mieszkanie od dewelopera za 4400 zł/m2. I na koniec nikt nigdy nie
                            brał wykonawcy za ponad 3000 zł za m2, chyba, ze idiota. Pozdrawiam.
                            • Gość: xxx Re: K&C Development/Groblice IP: 193.0.242.* 04.03.09, 12:46
                              Wrocław nie jest autonomiczną enklawą, która ma monopol na "nie
                              upadających" deweloperów, a niestety w skali kraju nawet wielcy
                              deweloperzy padają lub mają problemy z zakończeniem inwestycji, ze
                              wzgledu na niedoszacowanie inwestycji, zbyt mało sprzedanych
                              mieszkań, itp. Takim deweloperem, który wszedł na wrocławski rynek
                              jest np. Murapol (kilka inwestycji w całym kraju i żadna nie
                              zakończona w terminie).
                              Nie uważam, że nie jest to miejsce na takie opinie,
                              chcę zwrócić uwagę potencjalnym nabywcom lokali w tej inwestycji,
                              żeby dokładnie przyjrzeli się co i od kogo kupują. I tylko tyle,
                              pzdr
                                  • anetag71 Re: K&C Development/Groblice 01.04.09, 19:43
                                    A propo tych, co kupili:) Na budowie praca wre, domy nam rosną, tysiące pomysłów w głowie… Może zamiast śledzić te przekomarzanki, podzielimy się swoimi spostrzeżeniami z postępów budowy, pomysłami na urządzenie naszych wymarzonych mieszkanek, co?
                                    Można założyć osobny wątek, jeśli ktoś sobie życzy, ale to forum przecież też się świetnie nadaje na zmianę kierunku dyskusji:) pozdrawiam przyszłych sąsiadów
                                    • orion_5 Re: K&C Development/Groblice 05.05.09, 23:13
                                      anetag71 napisała:
                                      > A propo tych, co kupili:) Na budowie praca wre, domy nam rosną,
                                      > tysiące pomysłów w głowie… Może zamiast śledzić te przekomarzanki,
                                      > podzielimy się swoimi spostrzeżeniami z postępów budowy, pomysłami
                                      > na urządzenie naszych wymarzonych mieszkanek, co?

> Można założyć osobny wątek, jeśli ktoś sobie życzy, ale to forum
                                      > przecież też się świetnie nadaje na zmianę kierunku dyskusji:)
                                      > pozdrawiam przyszłych sąsiadów

Witam przyszłych mieszkańców Groblic!
                                      Serdecznie zapraszam na forum mieszkańców gminy Święta Katarzyna, do których niedługo i Wy dołączycie!

Mamy również dział poświęcony Groblicom, w tym osiedlu Pogodne.
                                      Są też działy innych miejscowości i nowopowstających osiedli, w których trwa ożywiona wymiana doświadczeń, informacji i porad między nabywcami mieszkań. W gminie powstaje dużo nowych osiedli (zwłaszcza w Siechnicach), dlatego nie zabraknie Wam budowlano-remontowych tematów i rozmówców ;)

Forum bazuje na skrypcie php.bb, dlatego jest dużo wygodniejsze, niż gazetowe: można zamieszczać zdjęcia z budowy, zakładać osobne wątki, ankiety, komunikować się z innymi użytkownikami przez PW (prywatne wiadomości) itp.

Można też zapoznać się z atrakcjami rekreacyjno-turystycznymi gminy, jej infrastrukturą, poznać jej mieszkańców. Na forum wypowiada się też wójt gminy, który odpowiada na pytania mieszkańców.

Link do forum jest w moim podpisie.
                                      Adres podforum Groblic:
                                      forum.siechnice.pl/viewforum.php?f=71
                                      Zapraszam! :)
    • Gość: Karolina Re: K&C Development/Groblice IP: 217.153.95.* 16.04.09, 08:55
      Witam,
      wraz z chłopakiem kupilismy mieszkanie 104 m2 w trzecim bloku.
      Czesto jesteśmy na budowie i patrzymy jak "rośnie" nam nasze
      mieszkanie :) Jesteśmy dobrej myśli i mimo początkowych obaw mamy
      pełne zaufanie i do developera i do pomyślności calej inwestycji.
      Pozdrawiam wszystkich przyszlych lokatorów "Pogodnych Groblic :)" i
      do miłego zobaczenia :):):)
    • Gość: Renata :) Re: K&C Development/Groblice IP: 62.87.131.* 11.05.09, 07:44
      Wczoraj byłam na budowie i jestem bardzo zadowolona z postępu prac.
      Teraz idą w górę mieszkania na 2 pietrze. Ziemia z boku od strony
      kurek została usunięta i naprawdę jest tam sporo miejsca. Jest
      naprawdę ok. Cisza,spokója,jak będę chciała kino,teatr czy inne
      rozrywki, to 15 min i jestem we Wrocławiu :)
      Zgadzam się z anetag71, jeśli chodzi o pomysły na urządzenie naszych
      wymarzonych mieszkanek :)
        • Gość: mplion Re: K&C Development/Groblice IP: *.chello.pl 13.05.09, 14:15
          Witam.
          Jestem po wstępnych rozmowach z deweloperem. Planuje zakup tego
          większego mieszkania na pięterku. Teraz sprawa kredytu...no właśnie
          i tu pytanie do wszystkich (mam nadzieję) przyszłych sąsiadów: w
          jakich bankach dostaliście kredyty i w jakiej walucie? Czy i które
          banki robiły problem z uwagi na "świerzego" dewelopera? Ile trwało w
          Waszym przypadku załatwianie kredytu? Czy macie wkład własny...?
          Z góry dziękuję za odpowiedzi!
          Pozdrawiam.
            • orion_5 Forum osiedla Pogodne - Groblice 15.05.09, 18:54
              Czy zaglądaliście już na forum mieszkańców gminy Święta Katarzyna?
              Mamy tam dział, poświęcony Waszemu osiedlu. Pisałem o tym tutaj:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=186&w=87665716&a=94915863
              Zapraszam!
                    • mplion Re: Forum osiedla Pogodne - Groblice 23.06.09, 16:49
                      Witam.
                      Deweloper obiecuje klucze we wrześniu, ale chyba pogoda delikatnie
                      opóźni prace. Byłem na budowie w niedzielę. Na budynku nr 2 rośnie
                      więźba dachowa, na reszcie zrobione stropy i ściany szczytowe.
                      Powoleńku można myśleć o rozmieszczeniu ścianek wewnętrznych,
                      punktów świetlnych i armatury w łazience. Jeśli chodzi o tą ostatnią
                      pozycję (czyli armatura i wyposażenie łazienki) mogę Drogim Sąsiadom
                      zaproponować dobre ceny na materiały z dowozem na miejsce gratis :)
                      Właśnie, może są już w Waszych głowach pomysły na aranżację wnętrz?
                      Jest okazja do wymiany spostrzeżeń...
                      Osobiście uważam, że salon w większym mieszkaniu jest niezbyt
                      ustawny, dlatego zaplanowałem postawienie takiej dwustopniowej mini
                      ścianki (pierwszy stopień wysokości ok 120 cm, długość ok. 80, drugi
                      stopień 70x40)tuż za oknem. Oddzieli ona optycznie część w której
                      będą schody na górę, a od strony salonu powstanie kącik na szfkę i
                      TV. Łazienka też jest niezbyt duża biorąc pod uwagę powierzchnię
                      całego mieszkania. Chciałem przestawić ściankę między łazienką a
                      garderobą...ale to niestety ściana nośna, dlatego zostaje 6 m i nic
                      więcej. Mam pomysł na wygospodarowanie w łazience dodatkowej
                      powierzchni na pralkę, ale to wymaga oczekiwania na odbiór budowlany
                      i wprowadzania "małych" zmian konstrukcyjnych...jeśli będą
                      zainteresowani proszę o wiadomość.
                      Pozdrawiam.
                      • hektor_guimard Re: Forum osiedla Pogodne - Groblice 25.06.09, 22:42
                        mplion napisał:

> Witam.
                        > Deweloper obiecuje klucze we wrześniu, ale chyba pogoda delikatnie
                        > opóźni prace.....
                        Hmnhmm terminy sie delikatnie obsuwają. W styczniu br. powiedziane
                        było, że klucze do lokali miały być teoretycznie przekazane na
                        początku lipca, ach ta kapryśna aura :D
                        Pomysłów na aranzacje jest multum wszystko zależy jakie mamy
                        gusta, indywidualne preferencje, jakie funkcje w mieszkaniu są dla
                        nas priorytetowe, a jakie podrzędne...itd
                        Ja akurat(60m) pozbywam sie czesci ść. dzial. aneks/hollik +
                        przesuniecie pozostalej czesci celem otwarcia przestrzeni i
                        powiekszenia strefy wejsciowej...
              • Gość: PZU Ubezpieczenie mieszkań PZU DOM. Solidnie i tanio ; IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.09, 18:01
                PZU SA oferuje ubezpieczenie mieszkań i domów PZU DOM na szczególnie
                korzystnych warunkach.

Ubezpieczenie chroni w przypadku szkód wyrządzonych przez:

- zalanie,

- ogień,

- powódź,

- piorun,

- grad,

- huragan,

- kradzież z włamaniem,

- przepięcie energii elektrycznej,

a także Odpowiedzialnośc Cywilną oraz Assistance

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę o kontakt:

Mieczysław Ficner

Tel. 0-602 25 44 90

www.pzu.wroclaw.pl
    • Gość: Renata :) Re: K&C Development/Groblice IP: *.dialog.net.pl 08.07.09, 20:33
      Ja myślę, że jest odpowiedzialny. Miałam już do czynienia z
      deweloperami więc wiem co piszę. Nie ma problemu jeśli chodzi o
      kontakt i załatwianie formalności takich jak np. papierków
      potrzebnych do banku lub spraw związanych z budową. Jak narzazie
      jestem zadowolona. Nie wiem o co chodzi Juan z tym "Mało
      odpowiedzialny ten nasz prezes, wydaje się mu, że chyba kurniki
      buduje."
      • Gość: Karolina Re: K&C Development/Groblice IP: 62.148.95.* 09.07.09, 08:38
        Zgadzam się z Renatą - co do odpowiedzialności developera nie ma
        zastrzeżeń. Mieszkania rosną, pną sie w górę, a każdy decydując sie
        na wybór lokum wiedział jaka jest okolica i że kurnik niestety
        znajduje się "za płotem". No to tyle pozdrawiam Cię Renatko i innych
        sąsiadów oczywiście też. Do miłego ....:)
    • Gość: RENATA ;) Re: K&C Development/Groblice IP: 62.87.131.* 04.08.09, 12:16
      JA TEŻ POLECAM BANK BGŻ.
      Jeśli chodzi o kurnik, najbardziej śmierdzi ten oddalony ale ma być
      usunięty - podobno. Kurnik koło inwestycji działa 3 razy w roku po 3
      miesiące, tak słyszałam. Mi osobiście tylko raz dokuczył zapach jak
      było tak duszno na przełomie czerwca i lipca. Jestem tam 1 nawet
      czasem 2 razy w tygodniu i nie ma problemu z zapachem, takie uroki
      wsi :).
      Nie robiłam większych zmian w projekcie gdyż to moim skromnym
      zdaniem nie ma sensu, przecież mi się koncepcja zmieni jeszcze ze
      100 razy. Troszkę projektant zmaścił łazienkę bo te skosy zabierają
      nam sporo miejsca a wystarczyło zrobić schody zabiegowe, no ale i z
      tym sobie jakoś poradzę. Z tego co wiem wszyscy planują
      zagospodarować miejsce pod schodami i to jest dobry pomysł;)).
      Mam nadzieję, że przy tej mocy grzejników projektant dobrze wszystko
      wyliczył i piec będzie kondensował no i to wszystko ;) Deweloper się
      stara oby tak dalej.
      Pozdrawiam sąsiadów
      • jo-si Re: K&C Development/Groblice 25.08.09, 20:54
        Witam sąsiadów.
        Budynek 4, mieszkanie na parterze nr.2 i mamy coś wspólnego bo też
        zajmuje się produkcją i projektowaniem mebli na wymiar kuchnie i
        szafy.Fajnie by było zorganizować jakieś spotkanie bo pan Roman się
        do tego nie kwapi. Pozdrawiam
        • anetag71 Re: K&C Development/Groblice 26.08.09, 10:28
          My mamy domek nr 3 - parter, no wreszcie uaktywnili się mieszkańcy dolnych mieszkań:) Co do spotkania - my bardzo chętnie, a może po prostu ustalimy jakiś stały dzień i godzinę w tygodniu - i kto może ten jest...? Ostatnio mplion zorganizował spotkanie w niedzielę o 17, fajnie było:) więc co powiecie na kontynuację tego terminu - każda niedziela godz.17?
          pozdrawiam
          • Gość: szyszka Re: K&C Development/Groblice IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.08.09, 19:16
            Mieszkanie nr 1 bud 4. Jestem jak najbardziej za spotkaniem w
            niedziele o 17!!! Niech pisze kto, będzie!!! Im wiecej tym lepiej,
            ja dam znac mpilion, bo to nasi sasiedzi z gory i znajomi :)
            WYmienimy sie spostrzezeniami i poznamy. Piszcie drodzy sasiedzi!
            Spotykamy sie na budowie w niedziele o 17. Pozdrawiamy
            Jo-si - bedziesz nas mial za ściana :)
              • Gość: szyszka Re: K&C Development/Groblice IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.08.09, 10:02
                CZy ktoś z Was Drodzy Sąsiedzi kozystał z Rodziny na Swoim?
                Napiszcie kiedy podpisywaliscie umowe, w jakim banku i na na jakich
                warunkach - tzn. marza i prowizja. Chcialabym sie zorientowac jak
                jest w innych Bankach. My podpisalismy umowe w Pocztowym w zeszlym
                tygodniu.
                Gdyby ktos byl zaiteresowany odpowiedzia dla mnie piszcie prosze na
                gg 8140834 :)
                Przypominam o spotkaniu na budowie w niedziele o 17 :)
                • mplion Re: K&C Development/Groblice 29.08.09, 21:50
                  Witam, witam.
                  Wróciłem z urlopu i widzę ostre ożywienie na Naszym forum. Jeszcze razem na
                  "Pogodnym" nie zamieszkaliśmy, a już powoli zaczynają się rodzić pierwsze
                  sąsiedzkie problemy...przypominam, że godz. 17:00 w niedzielę to termin
                  realizacji spotkań zarezerwowany dla "mplion" :) !!! OK, tym razem Wam się
                  upiekło :) Termin zatwierdzam i oczywiście będziemy z Żoną na miejscu, w celu
                  poznania kolejnych sąsiadów i ugruntowania znajomości z Tymi już "Starymi" :)
                  Pozdrawiamy!
                • beata-mala Re: K&C Development/Groblice 31.08.09, 08:20
                  Cześć ja będę mieszkać w budnku 2 mieszkania jeden. Brałam
                  kredyt "Rodzina na swoim " w PKO BP. Muszę przyznać ,że dość szybko
                  dostaliśmy kredyt, to zaleczy co ciebie interesuję.Szkoda ,że tak
                  póxno weszłam na stroę i niewiedziałam ,że jest spotkanie.Ale na
                  następne już chyba się uda być. Mam pytanie czy ktoś ma zamiar
                  zakładać indukcję?
                  • Gość: szyszka Re: K&C Development/Groblice IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.08.09, 18:26
                    beata-mala chodzi o plyte indukcyjna czy o cos innego. Interesuje
                    mnie ile czekaliscie od zlozenia wniosku do wyplaty oraz jaka macie
                    marze i prowizje no i rate, ile ymagali wkladu wlasnego itp :)
                    Dzieki wszystkim przybylym na spotkanie - bylo bardzo fajnie i
                    obgadalismy wiele spraw - szczegolnie mieszkan na parterze.
                    Najwiekszy problem stanowi lazienka - jak sie jej nie zrobi to i tak
                    jest malo ustawna. Pytanie do Pana Romana Cz. - jak tam bedzie z
                    ogrzewaniem podlogowym w lazienkach? :)
                    Wszystkim przypominamy o spotkaniu na budowie w kazda niedziele o
                    17. Za tydzien bdzie bardzo tworczo. Bedzie burza mozgow, wiec
                    wpadajcie sasiedzi, bo naprawde kazdy znajdzie cos dla siebie i na
                    pewno bedzie nam potem latwiej urzadzac mieszkanka. Cudza inwencja
                    jest nieoceniona, bo jest inna niz nasza :) Pozdawiam.
                    Co do wiesci na budowie, dachy juz prawie skonczone. W budynku nr
                    jeden na gorze sa juz tynki - nigdy nie widzialam takich gladkich,
                    wiec odpadna nam gladzie, to dobra wiadomosc.
                    • beata-mala Re: K&C Development/Groblice 01.09.09, 10:05
                      Witaj interesuje mnie czy będziecie dawac płyte gazowa czy
                      elektryczna lub indukcję.Tam w mieszkaniach bedzie doprowadzony gaz
                      wiec mozna wybierać.My na kredyt czekalismy około 3 tygodni, marze
                      mamy 1,8 czyli oprocentowanie jest około 6,20%. Oczywiście to co 3 m-
                      ce sie zmienia bo mamy w umowie WIBOR 3m.Rata narazie 634 zł i
                      ubezp. 124 zł.My bralismy 100% kredytu na 30 lat.A ty jakie masz
                      warunki kredytu?
                        • greting Re: K&C Development/Groblice 04.09.09, 09:04
                          Witam Nowych Sąsiadów.

Proszę o informacje bo mija już trzeci miesiąc od kiedy staram się o kredyt czy
                          prawdą jest (zapewnienia Pana Romana), że za opóźnienia w transzach kredytu
                          jeszcze nikomu nie naliczył odsetek.A-ha czy moi drodzy sąsiedzi mają inny
                          termin odbioru mieszkania bo ja w akcie mam miesiąc grudzień.
                          • mplion Re: K&C Development/Groblice 04.09.09, 21:14
                            greting napisał:

> Witam Nowych Sąsiadów.
                            >
                            > Proszę o informacje bo mija już trzeci miesiąc od kiedy staram się
                            o kredyt czy
                            > prawdą jest (zapewnienia Pana Romana), że za opóźnienia w
                            transzach kredytu
                            > jeszcze nikomu nie naliczył odsetek.A-ha czy moi drodzy sąsiedzi
                            mają inny
                            > termin odbioru mieszkania bo ja w akcie mam miesiąc grudzień.

Witam.
                            U mnie również mijają 3 miesiące. Na szczęście dziś otrzymałem
                            informację, że za jakieś 2 tygodnie kasiorka poleci na konto
                            dewelopera, który w tym temacie jest w 100 % słowny i nie nalicza
                            karnych odsetek. Sprzyjał temu wpis w akcie, o który się postarałem
                            dot. braku karnych odsetek w przypadku nie otrzymania kredytu.
                            Odbiór mieszkania w grudniu dotyczy wszystkich.
                            Pozdrawiam.
                          • greting Re: K&C Development/Groblice 07.09.09, 16:25
                            Witam Ponownie

A co do banku to szkoda gadać. Dzisiaj z rana byłem na budowie powiedzcie mi z
                            kim najlepiej uzgadniać zmiany i jakie zmiany są najbardziej rozsądne czy jest
                            może jakieś mieszkanie wzorcowe. Z tego co wiem to już chyba nie ma szans na
                            żadne zmiany do budowa idzie jak błyskawica. A-ha i ile kosztują takie zmiany bo
                            z tego co wiem to u innych developerów czasami nawet po zakończeniu budowy
                            opłaca się zrobić zmiany a nie w trakcie bo wychodzi taniej.
                            • mplion Re: K&C Development/Groblice 07.09.09, 18:27
                              Zmiany najlepiej omawiać z Panem Jarkiem K. Najbardziej rozsądne są
                              zmiany dot. rozmieszczenia elektryki - przed położeniem tynków.
                              Warto też rozplanować sobie układ w łazience - przyłącza wody +
                              ścieki. Każde mieszkanie jest mieszkaniem wzorcowym :), bo każdy
                              robi je na swój sposób. Co do opłat, to na obecnym etapie to juz
                              chyba sprawa indywidualnego podejścia dewelopera.
                              Pozdr.
                              • Gość: szyszka Re: K&C Development/Groblice IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.09.09, 13:06
                                Nalepiej jakbys sie umowil z panem Jarkiem i pojechal na budowe,
                                poniewaz w niektorych mieszkaniach jest juz zakonczony proces
                                przylaczy wodno-konalizacyjnych jak i elektryki. Byc moze dasz
                                jeszcze rade dolozyc np jakies gniazdo, ale to kwestia indywidualna.
                                Dzwon do pana Andrzeja i pana Jarka i umowiaj sie jak najszybciej,
                                bo byc moze jeszcze dasz rade zmienic wode, jesli jeszcze jej nie
                                ma. W moim domku nr 4 nie bylo. Od razu zastanow sie jaka i gdzie
                                chcesz miec wanne, dla ulatwienia podpowiem (oczywscie to wyszlo w
                                trakcie burzy mozgow), ze janlepsza w dolnym mieszkaniu jest wanna
                                asymetryczna, ktorej dluzsza krawedz miesci sie na scianie ze
                                skosem, ale pod nia podlaczenia msza byc przesuniete na druga
                                sciane, jesli ich jeszcze nie masz, musisz szybko dzialac. Mizesz
                                zajsc sobie do naszego domku - mieszkanie nr 1, sprawdzic jak to u
                                nas wyglada. Ale zdaje mi sie, ze na tym etapie bedziesz juz musial
                                za przerobki zaplacic. Dzwon i sie dowiaduj a w niedziele o 17
                                zapraszamy na budowe na cotygodniowe spotkanie zapoczatkowane przez
                                mplion:) Pozdrawiam drogich sasiadow. P.S. W niedziele dam namiar na
                                goscia od szaf, widzialam na zywo jego prace, pierwsza liga,
                                spradziwlam jak i co sie przesuwa i jak dziala, wiec naprawde system
                                dziala :) Pan Roman dzis powiedzial, ze da nam namiar na goscia od
                                drzwi, wiec fajnie byloby zamowic w kupie, bo wtedy bonifikaty sa
                                wysokie. Kto bedzie chetny zbieram zapisy na budowie w niedziele,
                                podobno drzwi jest duuuuzo do wyboru do koloru.
                                  • Gość: szyszka Re: K&C Development/Groblice IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.09.09, 23:21
                                    Witam KOchanych Sasiadow :) Nie bedzie nas w te niedziele, ale
                                    ptaszki developerskie cwierkaja cos o swini :) Oczywscie nie o
                                    podkladaniu swini, ale o dorodnym prosiaku, ktory jest zwienczeniem
                                    wykonania dachow na naszych domkach :) Zatem drodzy sasiedzi do
                                    zobaczenia przy swini. Szczegolnie pozdrawiam jaroszy, ktorzy beda
                                    tylkko przy niej stali. A tak na forum - Martusia dziekujemy za
                                    wszelkie porady lazienkowe, bez Ciebie bylibysmy w glebokim
                                    szambie :)