Dodaj do ulubionych

z exim do egiptu

IP: *.astercity.net 14.06.02, 13:08
czy ktoś był polecacie, odradzacie, będę wdzięczna za wasze uwagi
Obserwuj wątek
    • eela Re: z exim do egiptu 16.06.02, 22:22
      Ja bylam z Sigmą, ale kolezanka była z Eximem i wróciła zadowolona. W
      samolocie, gdy wracalam byli ludzie z tego biura i tez sobie chwalili.
      Hotel Royal Palace z Hurghady jest doskonały, ma własna plażę, warto, :-)
              • Gość: aga Re: z exim do egiptu IP: *.tzf.com.pl 28.06.02, 13:50
                byłam bez pobytu w hotelu, i nie żałuję, bo bardzo mi sie nie podoba Hurghada.
                W przyszłym roku sprobuję pobytówki na plw. Synaj.
                co do objazdowki:
                nie mam żadnych zastrzeżeń, program super, zrealizowany, poza piramida
                schodkową w sakkarze, ale to z powodu wypadku, spalił sę pociąg jadący z kairu
                do Luksoru, my jechaliśmy w przeciwnym kierunku, ale zatrzymano nas długo na
                stacji. Biuro dało nam coś "w zamian", chyba bilety na fotografowanie, i chyba
                cos jeszcze do wyboru. troche za mało czasu jest na Kair, obok miasta umarłych
                przejechaliśmy, nie wchodząc :o((((((((
                Rejs po Nilu cudowny, choc ceny dfość wyokie, ja nie musze pić drinków i innych
                pyszniótkich alkoholi, ale jak lubisz, to przygotuj kasę.
                Abu Simbel - obowiązkowo, to jest wycieczka fakultatywna, najdroższa chyba, ale
                to lepsze nić Piramidy (przynajmniej dla mnie). na prawde roni wrażenie.
                Rewelacyjny hotel w Kairze, aż szkoda, że tylko 1 noc.
                Uważam za zupełnie niepotrzebne wypad do "instytutu perfum", duża strata czasu,
                ale wiem, że oni na tym zarabiają, ale do cholery, to ja płace za tę
                wycieczkę ciężkie piniądze i nie musze dodatkowo siedzieć w sklepie z perfumami
                oraz figurkami, bo wole zwiedzac.
                Obaj piloci b. fajni
                koniecznie zobacz rafe koralowa, tego mi zabrakło, bo w Hurghadzie tylko
                nocowaliśmy i przed odlotem miałam z 5 godzin, ale opuściliśmy pokoje.
                jak masz jeszcze jakieś pytania - czekam
                pozdrawiam
                • Gość: alka Re: z exim do egiptu IP: *.astercity.net 28.06.02, 14:40
                  dzięki za informację ja wybieram się na nefretete 4 z pobytem na końcu w sharm
                  el sheik, liczę , że nie zawiodę się na biurze podróży, bo wybrałam exim,
                  program wycieczki jest ciekawy, a najważniejsze, że na koniec można
                  poleniuchować. leciałaś z Warszawy czy z Katowic???
    • Gość: Maya Byłam z EXIM w Egipcie - oto moje wrażenia: IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.07.02, 22:33
      Wróciłam 28.06. z 2-tygodniowego pobytu w Egipcie (program Tutanchamon). Myślę,
      że z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim EXIM, choć nie obyło się bez paru
      zgrzytów, ale to w sumie drobiazgi. Sam program wycieczki jest ciekawy (m. in.
      świątynie w Karnaku, Edfu, Kom Ombo, Asuanie, Dolina Królów, piramidy i Sfinks
      w Gizie), ale uważam, że ceny wycieczek fakulatywnych są nieco za wysokie (np.
      parogodzinne zwiedzanie Kairu za 50$), tym bardziej że na miejscu można je
      wykupić taniej (np. safari w Hurgadzie kosztowało 13-15$, zaś w EXIM 27$). Rejs
      po Nilu to wspaniałe przeżycie, piękne krajobrazy, ale sam statek, mimo iż 5-
      gwiazdkowy, pozostawiał wiele do życzenia - szczególnie pod względem
      wyżywienia: brak szwedzkiego stołu, monotonne i mało smaczne jedzenie, bardzo
      powolna obsługa. Kabiny dość ciasne, ale dobrze wyposażone (niezła łazienka z
      WC, TV - wyłącznie arabskie programy, lodówka). Rezydenci są naprawdę w
      porządku, ciekawie i wyczerpująco opowiadają o Egipcie i zwiedzanych zabytkach,
      są dyspozycyjni i pomocni. Hotel Oasis w Kairze (a właściwie w Gizie, całkiem
      blisko piramid) - 4*, do którego trafiają wszystkie grupy, był bardzo fajny:
      przestronne bungalowy, piękne otoczenie (kolorowo kwitnące krzewy, palmy i
      pełno bajecznych kwiatów), duży basen, przestronna jadalnia, urozmaicone
      posiłki, niedrogie (w porównaniu ze statkiem) ceny napojów do obiadokolacji.
      Niestety, zgadzam się z wszystkimi, którzy negatywnie wypowiadają się o
      Hurghadzie - to rzeczywiście bardzo nieciekawe miejsce - południowa część to po
      prostu skupisko hoteli i wieczny plan budowy, Sakkala - zapuszczona miejscowość
      w centrum i na północy El Dahar - tam można ujrzeć nieco "prawdziwego" Egiptu,
      ale generalnie nie jest to najlepsze miejsce na spędzenie urlopu. Do tego
      przestrzegam przed tym, iż 4* hotel, w którym kwaterowane są grupy z wycieczek
      objazdowych - Sultan Beach - nie ma praktycznie dostępu do morza, o czym biuro,
      niestety, nie informuje. Jest tam wspaniały basen, oblegany głównie przez
      dzieci, ładnie zakomponowany ogród, zaś plaża to po prostu kawałek
      piaszczystego nadbrzeża z nieco sfatygowanymi parasolami z palmowych liści i
      przybrudzonymi leżakami. Nie ma możliwości swobodnego popływania w morzu, bo
      mała zatoczka należąca do hotelu (gdzie woda sięga najwyżej do ud)jest otoczona
      drucianym ogrodzeniem bądź murem, na dodatek budowane jest tam obecnie molo,
      tak że czas "umila" warkot maszyn budowlanych i nieprzyjemny zapach. Hotel
      oblegany jest przez Rosjan (innych nacji, poza garstką Polaków, w zasadzie
      brak). Jedzenie w formie szwedzkiego bufetu mało urozmaicone, do tego trzeba
      stać w kilometrowych kolejkach. Lot z Warszawy do Hurgady (egipskimi liniami
      LOTUS AIR) trwał 4 godziny i przebiegał bez większych niespodzianek. Jeśli mogę
      Wam coś doradzić, to lepiej zapłacić trochę więcej i wybrać
      program "NEFRETETE", ten z pobytem na Synaju - są tam nieco lepsze (i nowsze)
      hotele, rafa koralowa bardzo blisko brzegu, poza tym program jest prawie taki
      sam (jeśli chodzi o pierwszy tydzień) jak "TUTANCHAMON". Pozdrowienia dla
      wszystkich wybierających się do Egiptu!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka