Gość: oko IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 13.01.03, 22:02 cześć, czy ktoś tam był? Słyszałam, że klimaty portugalskie. Właśnie opracowuję powoli kierunek na najbliższe wakacje. Będę wdzięczna za info jak tam jest i czy warto??? oko Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: m. Re: Azory IP: 62.233.139.* 14.01.03, 08:27 czesc, nie byłem ale sie przymierzalem w zeszlym roku. Chcialem robic to w listopadzie ale sie dowiedzialem ze raczej kiepska pogoda, zapraszali na wiosne, lato. Moj plan byl taki zeby odwiedzic lizobone (a moze porto) i stamtad ich liniami poleciec na wyspy, bilet na wyspy kostowal ok. 70 euro i byly tam dwa przeloty wewnętrzne. Wejdz na www.drtacores.pt/english/baseindex1.html m. Odpowiedz Link Zgłoś
gregjpl Re: Azory 14.01.03, 16:13 Gość portalu: oko napisał(a): > cześć, > czy ktoś tam był? Byłem, półtora roku temu, 3 tygodnie. > Będę wdzięczna za info jak tam jest i czy warto??? Rewelacja!!! Odkąd wróciłem, marzę żeby znów tam polecieć. Fantastyczna przyroda - zielono i pusto. Na wszystkich 9 wyspach łącznie jest 3 tys. miejsc noclegowych. Wyspy wulkanicznie, więc dużo ciekawych miejsc - gorące źródła, jeziora w kraterach, jaskinie itp. Plaż nie ma, ale są jakby naturalne baseny za murkami z lawy, a woda ciepła dzięki Golfsztromowi. Pogoda teoretycznie w kratkę (8-9 dni deszczowych w miesiącu) ale my trafiliśmy tylko na jeden przez trzy tygodnie. Koniecznie trzeba popłynąć oglądać wieloryby i delfiny! Dolecieć można SATA na Sao Miguel (główna wyspa, IMO najmniej ciekawa) lub TAP na Santa Maria lub Faial. Lepiej SATA bo potem jest 20% zniżki na loty między wyspami, a to najlepszy sposób na zwiedzenie archipelagu (promy pływają rzadko i nieregularnie). Ja byłem w lecie, gdy kwitną hortensje - gorąco polecam , bo widoki zwalają z nóg. Teraz myślę o wyprawie w kwietniu, na azalie. gorąco polecam - to naprawdę jest "Europe's best kept secret" Grzegorz Odpowiedz Link Zgłoś