IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 13.01.03, 22:02
cześć,
czy ktoś tam był? Słyszałam, że klimaty portugalskie. Właśnie opracowuję
powoli kierunek na najbliższe wakacje.
Będę wdzięczna za info jak tam jest i czy warto???
oko
Obserwuj wątek
    • Gość: m. Re: Azory IP: 62.233.139.* 14.01.03, 08:27
      czesc,
      nie byłem ale sie przymierzalem w zeszlym roku. Chcialem robic to w listopadzie
      ale sie dowiedzialem ze raczej kiepska pogoda, zapraszali na wiosne, lato.
      Moj plan byl taki zeby odwiedzic lizobone (a moze porto) i stamtad ich liniami
      poleciec na wyspy, bilet na wyspy kostowal ok. 70 euro i byly tam dwa przeloty
      wewnętrzne. Wejdz na www.drtacores.pt/english/baseindex1.html
      m.
    • gregjpl Re: Azory 14.01.03, 16:13
      Gość portalu: oko napisał(a):

      > cześć,
      > czy ktoś tam był?
      Byłem, półtora roku temu, 3 tygodnie.

      > Będę wdzięczna za info jak tam jest i czy warto???
      Rewelacja!!! Odkąd wróciłem, marzę żeby znów tam polecieć. Fantastyczna
      przyroda - zielono i pusto. Na wszystkich 9 wyspach łącznie jest 3 tys. miejsc
      noclegowych. Wyspy wulkanicznie, więc dużo ciekawych miejsc - gorące źródła,
      jeziora w kraterach, jaskinie itp. Plaż nie ma, ale są jakby naturalne baseny
      za murkami z lawy, a woda ciepła dzięki Golfsztromowi.
      Pogoda teoretycznie w kratkę (8-9 dni deszczowych w miesiącu) ale my trafiliśmy
      tylko na jeden przez trzy tygodnie. Koniecznie trzeba popłynąć oglądać
      wieloryby i delfiny!
      Dolecieć można SATA na Sao Miguel (główna wyspa, IMO najmniej ciekawa) lub TAP
      na Santa Maria lub Faial. Lepiej SATA bo potem jest 20% zniżki na loty między
      wyspami, a to najlepszy sposób na zwiedzenie archipelagu (promy pływają rzadko
      i nieregularnie).
      Ja byłem w lecie, gdy kwitną hortensje - gorąco polecam , bo widoki zwalają z
      nóg. Teraz myślę o wyprawie w kwietniu, na azalie.

      gorąco polecam - to naprawdę jest "Europe's best kept secret"
      Grzegorz

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka