Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 17:49 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ajw u ks.Rydzyka.............. IP: 24.244.218.* 04.03.08, 18:39 ks. Rydzyk to biedak przy sultanie. Moze sultan wspomaga finansowo swoich braci w wierze w co nie wierze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nanook Co trzeba zdjąć ? IP: *.pronet.lublin.pl 04.03.08, 21:43 Najciekawsze jest Muzeum Regaliów (wstęp 5 dol.). Można tu obejrzeć m.in. rydwan, którym dawniej sułtan podróżował po kraju (ciągnęli go poddani), wykonane ze srebra i pokryte złotem zbroje, dwie złote korony inkrustowane szlachetnymi kamieniami, replikę tronu oraz prezenty od gości ze świata. Wszystko to mieści się w jednej sali o ścianach pokrytych warstewką złota. Na znak szacunku dla regaliów trzeba zdjąć - jest to obowiązkowe i ściśle egzekwowane przez strażników muzealnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Birkoff Re: Co trzeba zdjąć ? IP: *.icpnet.pl 05.03.08, 12:20 jak to co?? pisze wyraznie w poprzednim zdaniu - warstewkę złota!!:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaczo i Boso Re: Co trzeba zdjąć ? IP: *.natpool1.outside.ucf.edu 05.03.08, 15:25 Przecie juz od dawna portal "Gazeta.pl" istnieje bez praktycznie zadnej korekty... Oszczednosci, oszczednosci! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Diego alkohol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.08, 16:22 TRzeba napisać ,że trudno tam sie napić,więc nie ma sensu jechać.U sułtana pracuje polka,pomaga w zakupach garderoby. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: alkohol IP: *.clubnet.pl 18.02.09, 17:08 Jeśli dla ciebie życie bez alkoholu to dramat - może pora się zacząć leczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: alkohol IP: *.clubnet.pl 18.02.09, 17:11 Wstydził byś się w ogóle takie rzeczy pisać. Dla Ciebie nie ma urlopu bez alkoholu? Uwierz mi - na trzeźwo świat jest wyraźniejszy i piękniejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
kornel-1 Kilka uwag i pytań 02.04.08, 12:45 1. Co to jest "weneckie złoto" pokrywające kopułę meczetu? ;-)))))) Wierzę, że autorzy reportażu wiedzą, co piszą i podzielą się informacją na ten temat. 2. Autorzy piszą, że stojąc "w uchylonych drzwiach" meczetu dostrzegli ozdobiony "półszlachetnymi kamieniami" mihrab. Czy ktoś może potwierdzić, że stojąc w głównej (lub w innej bramie) widać mihrab? Czy to tylko imaginacja autorów? 3. Autorzy piszą, że stojąc "w uchylonych drzwiach" meczetu dostrzegli puszyste dywany pokrywające posadzkę meczetu. Byłem w wielu meczetach i nigdy nie doświadczyłem "puszystości" dywanów. Czy ktoś z forumowiczów był w środku? 4. "Żałujemy, że nie udało nam się wjechać windą na szczyt 44-metrowego minaretu" Zdaje si,ze winda wjeżdża na wysokość 44-metrów, sam minaret jest wyższy ;-))) Kornel Odpowiedz Link Zgłoś