Dodaj do ulubionych

Dwa dni u sułtana Brunei

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 17:49
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • Gość: ajw u ks.Rydzyka.............. IP: 24.244.218.* 04.03.08, 18:39
      ks. Rydzyk to biedak przy sultanie. Moze sultan wspomaga finansowo
      swoich braci w wierze w co nie wierze.
    • Gość: nanook Co trzeba zdjąć ? IP: *.pronet.lublin.pl 04.03.08, 21:43
      Najciekawsze jest Muzeum Regaliów (wstęp 5 dol.). Można tu obejrzeć m.in. rydwan, którym dawniej sułtan podróżował po kraju (ciągnęli go poddani), wykonane ze srebra i pokryte złotem zbroje, dwie złote korony inkrustowane szlachetnymi kamieniami, replikę tronu oraz prezenty od gości ze świata. Wszystko to mieści się w jednej sali o ścianach pokrytych warstewką złota. Na znak szacunku dla regaliów trzeba zdjąć - jest to obowiązkowe i ściśle egzekwowane przez strażników muzealnych.
      • Gość: Birkoff Re: Co trzeba zdjąć ? IP: *.icpnet.pl 05.03.08, 12:20
        jak to co?? pisze wyraznie w poprzednim zdaniu - warstewkę złota!!:)
      • Gość: Kaczo i Boso Re: Co trzeba zdjąć ? IP: *.natpool1.outside.ucf.edu 05.03.08, 15:25
        Przecie juz od dawna portal "Gazeta.pl" istnieje bez praktycznie
        zadnej korekty... Oszczednosci, oszczednosci!
    • Gość: Diego alkohol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.08, 16:22
      TRzeba napisać ,że trudno tam sie napić,więc nie ma sensu jechać.U
      sułtana pracuje polka,pomaga w zakupach garderoby.
      • Gość: Aga Re: alkohol IP: *.clubnet.pl 18.02.09, 17:08
        Jeśli dla ciebie życie bez alkoholu to dramat - może pora się
        zacząć leczyć?
      • Gość: Aga Re: alkohol IP: *.clubnet.pl 18.02.09, 17:11
        Wstydził byś się w ogóle takie rzeczy pisać. Dla Ciebie nie ma
        urlopu bez alkoholu? Uwierz mi - na trzeźwo świat jest wyraźniejszy
        i piękniejszy.
    • kornel-1 Kilka uwag i pytań 02.04.08, 12:45
      1. Co to jest "weneckie złoto" pokrywające kopułę meczetu? ;-))))))
      Wierzę, że autorzy reportażu wiedzą, co piszą i podzielą się informacją na ten
      temat.

      2. Autorzy piszą, że stojąc "w uchylonych drzwiach" meczetu dostrzegli ozdobiony
      "półszlachetnymi kamieniami" mihrab. Czy ktoś może potwierdzić, że stojąc w
      głównej (lub w innej bramie) widać mihrab? Czy to tylko imaginacja autorów?

      3. Autorzy piszą, że stojąc "w uchylonych drzwiach" meczetu dostrzegli puszyste
      dywany pokrywające posadzkę meczetu. Byłem w wielu meczetach i nigdy nie
      doświadczyłem "puszystości" dywanów.
      Czy ktoś z forumowiczów był w środku?

      4. "Żałujemy, że nie udało nam się wjechać windą na szczyt 44-metrowego
      minaretu" Zdaje si,ze winda wjeżdża na wysokość 44-metrów, sam minaret jest
      wyższy ;-)))

      Kornel

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka