Dodaj do ulubionych

prosze, pomozcie babie

24.09.09, 08:57
wybrac samochod. cos, co godnie zastapi moja najukochansza stara omege ;) ja naprawde nie znam sie na samochodach, nie potrafie wybrac. miedzy 80-100 tysiecy, najwazniejsza bezawaryjnosc, uroda zupelnie nieistotna, diesel, dosc bystry, a jednoczesnie nie-maly ;) nie musi byc tak mieciutki jak omega. mysle o mazdzie 6, passacie, quashqaiu... oczywiscie fajnie byloby miec audi albo bmw, ale jestem na to za biedna. prosze pomozcie wybrac, podzielcie sie spostrzezeniami lub poleccie cos innego. najwazniejsze, zeby sie po prostu nie psul i byl w miare dynamiczny.
dziekuje bardzo!
Obserwuj wątek
    • roney03 Re: prosze, pomozcie babie 24.09.09, 09:21
      Zapytam dlaczego musi byc diesel?Naprawde duzo jezdzisz?
      Zdecydowanie dobrym samochodem jest Skoda Superb ale tam sluszny silnik
      170KM i cena przekracza 100tys .Nie wiem na jakei rabaty mozna liczyc
      Na dzis chyba bezkonkurencyjny, zwlaszcza pod wzgledem ceny jest ...Passat.
      Jesli nie potrzebujesz duzego auta to masz substytut Audi - Seat Exeo czyli
      Audi A4 poprzedniej generacji ale za duzo mniejsze pieniadze (ok 85tys)
      • patyska Re: prosze, pomozcie babie 24.09.09, 09:41
        oj tak, duzo jezdze, mieszkam na peryferiach miasta, wlasciwie bez samochodu nie funkcjonuje, no wiesz - matka-polka ;) w dodatku finansowo raczej z cienkich, a nie chce juz nigdy krzywdzic zadnego samochodu gazem. dlatego diesel. 2 litry, 150 km by mi pasowal. i ta bezawaryjnosc, najwazniejsza. slyszlam ze skody sa spoko. ale mnie potrzeba czegos bardziej funkcjonalnego (wiekszy, kombi) niz limuzynowatego, nad audi a4 sie zastanawialam tez. o seacie exeo pierwsze slysze, nawet nie wiedzialam, ze cos takiego takiego istnieje ;)
        dziekuje!
      • bimota Re: prosze, pomozcie babie 24.09.09, 10:55
        Albo Linea ;) To teraz cieniasy kupuja auta za 100000 ? To ja jestem w skrajnej
        biedzie... Passat jest wiekszy od superb ? Rozumiem, ze brak wersji kombi... No
        jest Dacia MCV, calkiem spora, ale za tania i zbyt obciachowa... :)
        • patyska Re: prosze, pomozcie babie 24.09.09, 11:00
          no wlasnie, jak ktos jest cieniasem, tak jak ja, to powinien kupowac drozsze
          auta, zeby nie dokladac non stop kasy - co z tego, ze za moja omezke dalam malo,
          zezarla tyle pieniedzy przez te 2 lata, ze mialabym juz pierwszy rok mazdy 6
          splacaony ;) jezdzenie na wygodnej kanapie nie jest tyle warte, potrzebuje
          samochodu, ktory sie nie psuje. nie psula sie moja shuma kochana, ale to nieduzy
          samochod, no a poza tym teraz ma 9 lat, wiec wlasciwie nadaje sie na zlom -
          uklad jezdny i bebechy ma w rozsypce :(
          dla mnie nie ma nic obciachowego, moze to byc nawet trabant, byle byl kombi,
          duzy, a przede wszystkim bezawaryjny :)
                • v-6 Re: Nioma, nigdy wiecej opla!!!! ;) 24.09.09, 15:07
                  patyska napisała:

> a alfa romeo? psuja sie?

Jeśli twoimi priorytetami są: po pierwsze bezawaryjność, po drugie dużo miejsca, po trzecie ... nie ma trzeciego, a wygląd jest ci obojętny, to daruj sobie alfy romeo.
                  Pozdrawiam
                  v-6
                  • soner3 Re: Nioma, nigdy wiecej opla!!!! ;) 24.09.09, 15:16
                    matuso napisał:
                    > sprawdź sobie w konfiguratorze, z 2 litrowym dieslem wyrobisz sie w 100 tys i t
                    > o
                    > z niezłym wyposażeniem

łaski nie robia jak za luksusowa wersje kompaktowego Focusa za 100tys
                    Znam wieksze okazje zwlaszcza ze autorka szuka samochodu przestronnego a
                    takim V50 raczej nie jest
                  • nioma Re: Nioma, nigdy wiecej opla!!!! ;) 24.09.09, 15:18
                    My mamy dwa ople, ja jezdze astra kombi, moj facet vectra kombi -
                    bezawaryjne, niezawodne, lejesz benzyne i juz.
                    Ale tez slyszalam negatywne opinie o oplach. U nas sie nie
                    potwierdzily.
                    Ludzie zle mowia o alfach, ze non stop w warsztacie, mam kilkoro
                    znajomych z alfami - nigdy nie mieli problemow. Sa zachwyceniu
                    swoimi samochodami.
                    Podobno nie kupuje sie samochodow na "F".
                    Mialam Fiata Punto - niezawodny samochod. A kupilam uzywany z
                    ogloszenia.
                    Nie ma reguly.
                    Jak trafisz na zly egzemplarz to bedziesz mieszkac w warsztacie ale
                    czy to zalezy od marki?
                    Ja bym sprawdzala w mozliwej kategorii cenowej takie, ktore maja
                    odpowiednio duzo miejsca i malo pala. A reszta w praniu wyjdzie.
                      • v-6 Saab? 24.09.09, 20:18
                        nioma napisała:

> Rewelacyjne opinie maja saaby ale nie wiem jak cenowo

Często korzystam z wypożyczalni samochodów. Saab 9.5 to było jedyne auto z wypożyczalni, które tak nam się rozkraczyło (w Norwegii), że nikt nie potrafił nic poradzić. Skończyliśmy w audi a6, podesłanym przez Avis w zamian.
                        Pozdrawiam
                        v-6
                    • v-6 No a co z tą mazdą 6 combi? 24.09.09, 20:34
                      nioma napisała:

> Jak trafisz na zly egzemplarz to bedziesz mieszkac w warsztacie ale
                      > czy to zalezy od marki?

Tak. W jednych markach "złe egzemplarze" trafiają się częściej, w innych rzadziej.
                      Ale co z mazdą, jednym z pierwszych pomysłów autorki? To szczyt listy niezawodności, chociaż diesla za 100 tys. chyba nie da się kupić. No ale juz niedaleko, można szukać jakiejś okazji, egzemplarza demo dilerskiego itp.
                      Albo wykorzystać moment - rabaty na passata. To co prawda środek listy, ale ja bym spokojnie zaryzykował. Najsłabszy diesel combi mieści sie w 100 tys.
                      Pozdrawiam
                      v-6

• sakhal Re: prosze, pomozcie babie 24.09.09, 15:30
      C5 drugiej generacji (2004-2008) z silnikiem 2.0 HDI
      Mimo ze na F, to całkiem niezawodne (ta generacja wysoko w
      zestawieniu Dekry) przestronne, bardzo dobry silnik diesla, poza tym
      niedrogie.
      Warte rozwazenia jako alternatywa dla Mazdy6
    • patyska bardzo Wam dziekuje! i... 25.09.09, 12:59
      ... stanelo na tym, ze albo a6 prosto z Niemiec, jakies 4 lub 5-letnie (czyli
      niezbyt duzy kredyt), albo wersja lux - mazda z salonu na poczatku przyszlego
      roku, szostka z 2009, to jeszcze moze zdaze cos wlasnego uciulac na 1 rate ;)
      jak myslicie, moze byc? czy jednak jeszcze raz wszystko przeanalizowac?
      dzieki!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka