Dodaj do ulubionych

jak zabezpieczyc auto?

25.02.20, 10:45
Jak w temacie: czy moglibyście mi napisać, jak najlepiej według Was zabezpieczyć używany samochód? Kupić ubezpieczenie AC, jakieś ubezpieczenie czy tam gwarancję od komisu?
Obserwuj wątek
    • galtomone Re: jak zabezpieczyc auto? 25.02.20, 12:49
     Pytanie raczej brzmi czy takie AC ma sens?

     Bo jesli skladak jest wysoka 1-1,5k a auto warte nie wiele 5-8k to i tak z tej kasy sie nie wiele odzyska, bo praktycznie kazda szkoda bedzie uznana za calkowita.

     Dostanie sie wrak, albo grosze za wrak + drobne w ramach odszkodowania.

     --
     Pozdrawiam,
     galtom

     "When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
      • galtomone Re: jak zabezpieczyc auto? 25.02.20, 14:03
       Zatem nie ma znaczenia ile ma lat tylko ile jest warte. Bo wiekszosc popularnych powyzej lat 10 to raczej mocno mniej niz 20k jest warta ;-)

       --
       Pozdrawiam,
       galtom

       "Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary - that's what gets you." - Jeremy Clarkson
        • galtomone Re: jak zabezpieczyc auto? 25.02.20, 14:28
         Być może, nigdy w życiu nie rozważałem Renault, więc możesz mieć rację.
         Ale patrząc na słupki popularności to chyba są bardziej popularne i tańsze modele?

         --
         Pozdrawiam,
         galtom

         "When agriculture and industry came along people could increasingly rely on the skills of others for survival, and new "niches for imbeciles" were opened up. You could survive and pass your unremarkable genes to next generation [...]"
        • dr.hayd Re: jak zabezpieczyc auto? 25.02.20, 18:31
         Nie chodzi o to ile samochód jest wart. Chodzi o szczegółowe zapisy umowy i cały szereg sztuczek, który stosują zakłady ubezpieczeniowe, żeby zaniżyć wartość odszkodowania.
         Stary samochód? No to wyliczamy amortyzację części i zamiast zapłacić za uszkodzoną część tyle ile kosztuje w sklepie płacimy ułamek jej wartość (zgodnie z tabelą , 50%, 40%, 30%).
         Kupisz drogą wersję ubezpieczenia z AC (oryginalne części, bez amortyzacji części, naprawa w autoryzowanym warsztacie) . Przykro nam, naprawa przekracza 70% wartości samochodu, więc robimy szkodę całkowitą (bo policzyliśmy takie czynności jak "ładowanie akumulatora 0,5 roboczogodziny x 180zł) . Ale przy szkodzie całkowitej nie wypłacamy sumy ubezpieczenia, tylko odejmujemy "wartość pozostałości", a ten rozbity samochód to jest ho, ho tyle wart, niewiele mniej niż nieuszkodzony.
         To częstsze scenariusze likwidacji szkód.
         • galtomone Re: jak zabezpieczyc auto? 25.02.20, 19:26
          Masz rację, dlatego w przypadku "nie wiele wartych" aut, szczególnie w stosunku do ceny wyjściowej AC się zupełnie nie opłaca, bo składka może być wyższa niż realne odszkodowanie.

          --
          Pozdrawiam,
          galtom

          "If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti
     • liczbynieklamia Re: jak zabezpieczyc auto? 26.02.20, 17:17
      Zwykle tak - przy niskiej wartości składka jest bardzo niska, do tego dostajesz rabat na OC i cały czas lecą ci zniżki na AC - jeżeli za parę lat postanowisz kupić drogie auto, to 60% zniżek zrobi ogromną różnicę.
    • dr.hayd Re: jak zabezpieczyc auto? 25.02.20, 12:53
     Kontynuacja czy nowy klient? Jeśli kontynuacja to nie robią problemów. Jeśli dopiero co kupiłeś i chcesz ubezpieczyć to moi ubezpieczyciele nie chcieli sprzedawać AC na starsze niż 10 letnie (Generali, PZU). Oczywiście mówimy o AutoCasco. Inna rzecz, że w starych samochodach to może być sztuka dla sztuki, bo albo policzą amortyzację części i wypłacą grosze. Albo orzekną szkodę całkowitą i drogo wycenią wrak, a w efekcie też wypłacą grosze.
  • yasiaq Re: jak zabezpieczyc auto? 25.02.20, 12:36
   Zabezpieczyć sobie samochód podobnie jak paliwo i prowiant warto tylko z legalnych źródeł. Można w sumie i z komisu najlepiej z Radomia gdyż auta w tamtejszych komisach to są same igły ,których próżno szukać gdzie indziej. W razie innej opcji można wpisać w znanym portalu samo hasło "igła" albo "szwajcar" i łykać którąś sztukę w ciemno..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka