Dodaj do ulubionych

o fiatach "p"

21.05.20, 23:08
www.auto-swiat.pl/klasyki/youngtimer/te-auta-tez-sa-z-fso-historia-polskiej-motoryzacji/fjykj59?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne
Obserwuj wątek
      • qqbek Re: o fiatach "p" 22.05.20, 09:39
        W końcu mi się otworzyło.
        "Nihil novi sub sole"
        Mnie interesuje raczej montaż Fiatów 130 (o którym artykuł wspomina jedynie na marginesie) - podobno jednym z nich jeździł dyrektor FSO.

--
        Ignore list: bimota, misiaczek1281 P🖕S
          • misiaczek1281 Re: o fiatach "p" 22.05.20, 10:16
            pamiętam w rodzinie Fiata 126p BIS. Różnił się od seryjnej wersji tym , że silnik miał z przodu.
            Później Cinquecento - to były fajne auta. Zaledwie 700 pojemności i 24 konie za to palił 4 litry benzyny w trasie. Ciekawostką jest że oba modele miały ten sam silnik.
            • trypel Re: o fiatach "p" 22.05.20, 10:42
              Rany załamka
              Bis miał też silnik z tylu. Tylko leżący i chłodzony cieczą więc nad nim był mały bagażnik

--
              Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
              • qqbek Re: o fiatach "p" 22.05.20, 11:00
                A kto tu pisze o BIS-ie?
                Przecież to był samochodopodobny wytrysk myśli inżynierów FSM, a nie polski Fiut na licencji.
                Nazimno zaś linkuje artykuł o licencyjnych (choć artykuł rzeczywiście zapomina o Polskich Fiatach 508, 518 i 524 - tj. całej przedwojennej licencyjnej produkcji osobówek).

--
              • 4slash Re: o fiatach "p" 22.05.20, 11:30
                Miałem BIS-a. Miał oczywiście silnik z tyłu leżący R2 chłodzony cieczą i 27 KM i dodatkowy bagażnik nad silnikiem.
                Prawie ten sam silnik był w Cinquecento 700 ale ze względu na umieszczenie z przodu (odwrócenie układu o 180 stopni) kręcił się w lewą stronę.
                BIS to była porażka. Przejechałem nim 35k km przez 3 lata i zawsze miałem brudne ręce w aucie w wieku 3-6 lat i 20-50k km przebiegu: uszczelka pod głowicą, skrzynia biegów, pompa paliwa, gaźnik, korozja, termostat, hamulce, zawieszenie, elektryka itp. itp.
          • qqbek Re: o fiatach "p" 22.05.20, 11:00
            nazimno napisał:

> 130:
            >
            > autokult.pl/t/51767,fiat-130

Śmierdzi translatorem internetowym ten tekst, wolałbym oryginał :)

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka