Dodaj do ulubionych

OT - powrót melin?

14.10.20, 20:11
msp.money.pl/wiadomosci/koronawirus-nowe-obostrzenia-w-polsce-kilka-pomyslow-na-rzadowym-stole-6564576450554496a.html
Po zmianach pojawiłby się również zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 19. Zakaz ma dotknąć wszystkie placówki sprzedające trunki wyskokowe - także stacje benzynowe. Rząd zakłada, że dzięki temu ograniczone zostaną spotkania towarzyskie, na których w ostatnich dniach dochodzi do największej transmisji wirusa SARS-CoV-2.

„...dzięki temu ograniczone zostaną spotkania towarzyskie..” haaaahaaahaaaa, nie takie cwaniaki już tego próbowały. Co prawda kiedyś to była godzina 13, ale i tak się nie uda.
Odkurzajcie panowie rurki, baniaczki i instalacje.

Może Irek Dudek nagra nową wersję - pamiętacie?
www.youtube.com/watch?v=f8_mGmrFvLA
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: OT - powrót melin? 14.10.20, 20:45
      Potrzeba jest matka wynalazkow.....

W DE chca zakazac sprzedazy po 23.....
      No, wtedy to juz kupuja faktycznie baaardzo spragnieni....

Ale to akurat g... da
      Wirus nie zaklada, ze atakuje po 23, a wczesniej robi sobie przerwe....
      Tym bardziej z graniczeniem po 19.....

Zamiast MASOWO testowac wszystkie osoby, ktore mialy kontakt z zakazonymi, to sie wymysla takie potworki.....
      • galtomone Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 08:59
        wislok1 napisał:

> Zamiast MASOWO testowac wszystkie osoby, ktore mialy kontakt z zakazonymi, to s
        > ie wymysla takie potworki.....

To jest fizycznie nie do zrobienia, bo nic w systemie testów nie zmieniono i nie podjęto żadnych działań by moce przerobowe zwiększyć.

1. next.gazeta.pl/next/7,151003,26395851,polska-ma-niemal-najwyzszy-w-europie-odsetek-pozytywnych-testow.html#do_w=52&do_v=66&do_a=293&s=BoxBizImg2

2. Nie liczac afery za $30 mln na bezużyteczne testy katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26394634,wadliwe-testy.html
    • qqbek Re: OT - powrót melin? 14.10.20, 22:44
      Kurczę, jak to dobrze mieć mieszkanie nieopodal miasteczka akademickiego.
      W latach 80-tych była w tym bloku już melina, którą prowadził sąsiad mający z jednej strony wtyki w Polmosie, z drugiej strony działkę budowlaną na sąsiednim Sławinku. Postawił dom w dwa lata. Z pensji inżyniera o niższym stopniu zaszeregowania, jedynego żywiciela rodziny.
      Teraz nawet wtyków w Polmosie nie trzeba będzie.
    • galtomone Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 08:46
      Rządzący błądzą po omacku.
      Przesrali czas od marca do teraz.

A co do reglamentacji alkoholu, to o ile wiem dzieci nie piją i w szkole pić alkoholu nie wolno, wiec nie wiem jak to ma pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Za chwilę będziemy błagać EU o pomoc bo faktycznie Polacy zaczną zdychać na ulicach pod szpitalami.
      • qqbek Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 09:44
        klemens1 napisał:

> A co za problem kupić przed 19 albo wręcz poprzedniego dnia?

Bo to Polska jest.
        Studiowałeś?
        Zdarzyło się tobie kupić 0,7 i stwierdzić "najwyżej zostanie"?
        Zostało kiedyś? Czy też biegłeś po nocy na stację/do nocnego, bo zabrakło?
          • trypel Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 10:04
            Miętowy nie jest zły.
            Menta so sprajtom to był nawet przeboj lata 2006 w Bułgarii. Ale likier kawowy to jest dobry backup- tylko w stanie wyższej konieczności można się napić. Do dzisiaj jak mi się przypomni jedno lato i likier kawowy pod konserwe turystyczna w lesie nad jeziorem to mi się robi straszno
            • jureek Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 21:09
              trypel napisał:

> Miętowy nie jest zły.
              > Menta so sprajtom to był nawet przeboj lata 2006 w Bułgarii.

W latach 80-tych w knajpach koło Ołomuńca pijało się koktajl pod tytułem "magiczne oko". Było to kieliszek zielonego likieru miętowego zanurzony w szklanicy jasnego piwa.
              Był to dla mnie w ogóle szok poznawczy, gdy widziałem jak w wiejskiej knajpie wydawałoby się normalni faceci masowo zamawiali i pili "zieloną" czyli likier miętowy.
        • klemens1 Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 11:05
          qqbek napisał:

> klemens1 napisał:
          >
          > > A co za problem kupić przed 19 albo wręcz poprzedniego dnia?
          >
          > Bo to Polska jest.
          > Studiowałeś?
          > Zdarzyło się tobie kupić 0,7 i stwierdzić "najwyżej zostanie"?
          > Zostało kiedyś? Czy też biegłeś po nocy na stację/do nocnego, bo zabrakło?

Zawsze kupuje się zapas na drugi dzień, żeby mieć pewność.
          Albo ogólnie ma się po prostu zapasy, które się co jakiś czas uzupełnia.
          • qqbek Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 11:27
            To chyba normalne, że człowiek poważny i nieobarczony problemem alkoholowym ma w domu lepiej lub gorzej zaopatrzony barek. Ja mam kilka butelek whisky, jakąś wódkę, likier, ze dwie butelki rumu (rum to nie ja - żona lubi do herbaty wieczorem wlać naparstek lub dwa).
            Ja zazwyczaj mam jeszcze do tego karton albo dwa kraftowego piwa w piwnicy.

Ale są jeszcze studenci, budowlańcy i inne osoby, które "kupują jedynie celem zaspokojenia bieżących potrzeb".
            • klemens1 Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 12:35
              qqbek napisał:

> Ale są jeszcze studenci, budowlańcy i inne osoby, które "kupują jedynie celem z
              > aspokojenia bieżących potrzeb".

Ale oni nie mają wypłaty codziennie. Można zrobić zapasy.
              Od kiedy pamiętam, flaszkę kupowało się zawczasu.

Nawet zakładając, że takie niepotrafiące przewidywać 3h naprzód osobniki są - to jaki stanowią procent populacji, który dzięki nowym zakazom miałby się nie spotykać?
              Zresztą - nauczeni doświadczeniem kupią następnego dnia to, czego nie kupili dnia poprzedniego i spotkają się tak czy owak. Kto jest na tyle nieogarnięty, że codziennie o 19:30 będzie zaskoczony "kurde, jak tu flaszkę kupić w tych czasach?"?

• trypel Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 12:45
                Jeśli jest ich z milion czy półtora to już zauważalny procent dorosłej populacji
                www.money.pl/gospodarka/oplata-od-malpek-rekordzista-sprzedaje-500-butelek-dziennie-6459731257194625a.html
                  • nousecomplaining Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 21:29
                    > Nauczą się robić zapasy w 3 dni.
                    Pierdolisz we wszystkich wpisach w tym temacie. Tak jakbyś nie mieszkał w tym kraju i nie znał naszych rodaków. qqbek to wyjaśnił. U nas nie ma opcji - musi być dostęp do alkoholu o każdej porze - źródło nie jest istotne. Oczywiście, mogą wprowadzać takie regulacje. Ale skutek będzie jak zawsze przeciwny do zamierzonego.
                      • qqbek Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 22:34
                        klemens1 napisał:

> Też mi się wydaje, że nigdy się nie nauczą żeby kupić przed 19, będą przez całe
                        > lata chodzić trzeźwi i zastanawiać się, co tu zrobić, żeby poimprezować.

Realizm Klimka.
                        Pamiętam, jak kiedyś byłem (jeszcze jako student) na konferencji organizowanej przez UWr.
                        Wywieźli nas na jakiś totalny zapizdów, głęboko do Kotliny Kłodzkiej, kilka kilometrów od najbliższej miejscowości (choć powiem szczerze miejscówka była zajefajna).
                        No i już pierwszej nocy stało się nieuniknione - już przed północą skończyła nam się wódka.
                        Zima, mróz, psy dupami szczekają, wrony zawracają, nikt się za kółko już nie kwalifikuje... przed pierwszą byliśmy z powrotem, ze skrzynką z hakiem "posiłków".
                        • nousecomplaining Re: OT - powrót melin? 16.10.20, 18:36
                          > Zima, mróz, psy dupami szczekają, wrony zawracają, nikt się za kółko już nie kwalifikuje... przed pierwszą byliśmy z powrotem, ze skrzynką z hakiem "posiłków".
                          Taaa, właśnie. W tych zawodach jesteśmy nie do pobicia. ZAWSZE się sposób znajdzie. Choćby nie było sposobu. I to lubię, mimo wszystko.
    • padum Re: OT - powrót melin? 15.10.20, 12:47
      Knajpy będą padać. Dla domowych celów konsumpcyjnych to raczej się kupuje wcześniej.
      Zdarzyło mi się raz uskutecznić spacer na stacje po 23, bo impreza się niespodziewanie rozkręciła, ale może lepiej a na pewno zdrowiej, gdybym nie miała takiej możliwości 🙃
      Reasumując - jest mi wszystko jedno.

• bolo2002 Re: OT - powrót melin? 21.10.20, 20:58
      Każdy zakaz w Polsce powoduje reakcję kontra. czyli jak alkoholu w sklepach po 19 nie dostana Ci - co muszą , bo im lekarz przepisał, to pójda na meliny. Teraz meliny bedą kwitły, a i na bazarach bimberek częsciej zawita.
      Władza jest tak samo durna jak za komuny przed godz. 13 ! Połówka teraz bedzie za 30-35 zeta i akcyzy durna władza nie zobaczy! Ile trzeba miec sieczki we łbie- żeby powtarzac błedy poprzedników. Widac tepaki z PIS-u niczego sie nie potrafia nauczyc!
    • waga170 Re: OT - powrót melin? 21.10.20, 22:17
      Mam pomysl. Gdybym prowadzil sklep Calodobowa Sprzedaz Alkoholi to bym zmienil szyld na Calodobowa Wypozyczalnia Alkoholi. Pod zastaw gotowka oczywiscie. Jezeli klient nie zwroci wypozyczonej butelki w okreslonym czasie bo na przyklad mu sie stlukla, to traci swoj zastaw.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka