Dodaj do ulubionych

sekwencyjny brc czy jakies wloskie

19.05.07, 01:06
mam 406 1.8 16v,czy czakram brc zalozy dobra instalke czy lepiej landi czy
cos takiego?? pozdro DZIEKI
Obserwuj wątek
    • do_gaziu Re: sekwencyjny brc czy jakies wloskie 14.12.07, 16:52
      Brak plynnej zmiany mapy czasu wtryskow w BRC praktycznie eliminuje
      jakiekolwiek mozliwosci usprawniania, jesli cos nie bedzie chodzilo
      tak jak powinno. Tam sie tylko laduje szablon mapy i po
      zawodach..jesli zagra to ok ...jesli nie to bedziesz sie bujal i
      denerwowal ze wywaliles kupe kasy i niechodzi. Jak chcesz dobra
      instalke sekwencyjna kup Prinsa ...jesli chcesz miec solidna a nie
      za droga kup Staga 300 lub KME DiEgo ale na dobrych podzespolach
      • malken Re: sekwencyjny brc czy jakies wloskie 16.12.07, 17:27
        Na rynku instalacji gazowych jest jeszcze rodem z Gdańska instalacja
        marki "Elpigaz" opracowana przez inż.inż Jarzyńskich. Jest znakomita
        nawet w wersji II-giej generacji. Wejdź na: www.elpigaz.com
        i poczytaj. W zakładkach jest też mapa Polski z lokalizacją sewisów
        montujących. Mama taką od kilku lat - żadnych kłopotów.
      • bedi70 BRC i problemy... 27.02.08, 11:30
        jest dokladnie tak jak napisales. Mam BRC seq 24 i bujam sie z check
        enginem (blad sondy lambda). Gazownik potrafi tylko zaladowac mape
        wtryskow ale nie ma mozliwosci dopasowania jej w czasie jazdy, tak
        jak np w KME. Kaze mi wymienic sonde (na benzynie nie ma bledow).
        Chyba wymontuje to g..wno.
    • makgib Re: sekwencyjny brc czy jakies wloskie 11.01.08, 15:41
      Ja mam zamontowaną sekwencję BRC w megane 1.4 16V. Przejechane na niej prawie 60 tysięcy kilometrów i nie wiem że istnieje - zero problemów. Obym nie zapeszył. Instalacja jest bardzo dobra i powinien ją zakładać dobry gaziarz, nie taki co go na Forum nazywają "pan Henio" (samo imię bardzo ładne).
      • savek-t Re: sekwencyjny brc czy jakies wloskie 02.06.08, 22:37
        Witam,
        Też mam BRC w megane 1.4 16V. Założyłem 4-ry lata temu (japońskie wtryski). Na gwarancji (ok 30tyś km) było OK. Zaczęło się po gwarancji - szarpanie po przełączeniu na gaz. Na początek czyszczenie wtrysków i niekończące się regulacje. Potem propozycja wymiany kompletnego filtra na nowy (podobno stanadard nie nadaje się do polskiego gazu). Teraz gdy mam przejechane ok 60 tys. mam uszkodzony reduktor (nowy ok 500zł) oraz zaproponowano mi wymianę wtrysków na nowe (cena 890zł za szt) lub zamiana na nowy komplet tańszych włoskich. Wszystko to za przyczyną brudnego polskiego gazu (tankuję tylko na Shell'u). Oczywiście firma Czarkam nie poczuwa się do pomocy klientowi, któremu zamontowano instalację z nieodpowiednimi flitrami. Jak się kupuje instalację, to skąd mam wiedzieć, czy wszystkie filtry są odpowiednio dobrane, żeby to wszystko dobrze chodziło. Może instalacja BRC jest dobra, ale jej przedstawiciele w Polsce nie bardzo znają się na tym co sprzedają.
        • makgib Re: sekwencyjny brc czy jakies wloskie 04.06.08, 12:11
          Witam,
          Chciałem na początku sprostować nieprawdziwe dane odnośnie typu instalacji zamontowanej w mojej megance i jednocześnie przeprosić.
          Cały czas byłem przekonany, że mam sekwencję BRC. Jak parę tygodni temu pojechałem wymienić po prawie 70 tys. filtry gazowe, chciałem się bliżej dowiedzieć jak jest w tej instalacji wypracowywana dawka gazu i wtedy dowiedziałem się, że mam nie BRC, ale sekwencję OMVL (włoską). Moje zdziwienie gość który ją montował, skwitował krótko - w tym czasie była tańsza, a tak samo dobra. Pamiętam, że przed montażem trochę kręciłem nosem na wysoką cenę (4000 zł), w końcu zapłaciłem 3500 i nie dochodziłem dlaczego taniej. Zajrzałem do książeczki gwarancyjnej - jak byk stoi OMVL. W zasadzie nie interesowało mnie to co mam zamontowane (wiedziałem, że sekwencja) bo nie miałem i nie mam z tą instalacją żadnych kłopotów. To była moja pierwsza wizyta z samochodem u gazownika (który mi ją zakładał). Wcześniej jak chciałem się umówić na przegląd instalacji, pytał czy się coś z nią dzieje, jak nie, to jeździć dalej. Przy okazji podpiął instalację pod komputer i sprawdził działanie. Kosztowało mnie to wszystko 70 zł. Konkretny facet.
      • konrad022 Re: sekwencyjny brc czy jakies wloskie 04.01.09, 22:29
        Ja mam staga300, reduktor zawoli zeta, wtryski valtec, przejechane
        30000km i juz 3 komplet wtryskow. Pali duzo i ciagle sie cos dzieje.
        Tylko po wizytach w serwisie i na krotka mete sprawuje sie dobrze.
        Dotryski benzyny w stagu dodatkowo redukuja oszczednosci jazdy na
        LPG.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka