Dodaj do ulubionych

OT - miłość jest ślepa

29.03.23, 23:20
Przynajmniej jeśli chodzi o miłość polskich kibiców do reprezentacji w pilke nożna mężczyzn. I do Lewandowskiego Robercika.

Dziś 2 polskie drużyny siatkarskie wygrywają w półfinale Ligi Mistrzów. Zaksa wygrywa z uznawaną za najlepszy klub w Europie Perugią (w której pierwsze skrzypce gra Polak Leon a jednym z głównych zawodnikow jest inny Polak Semeniuk.
Jastrzębski Wegiel wygrywa z tureckim Halkbankiem. Oczywiście będą jeszcze rewanże ale jest spora szansa na polski finał LŚ.

Polska jest wicemistrzem świata w siatkówkę. Wcześniej była 2 razy pod rząd mistrzem.
Zaksa juz 2 razy z rzędu zdobyła Ligę Mistrzów.

A polscy piłkarze? Blamaż na MŚ. Przegrana z Pepikami, wymęczone 1:0 z Albańczykami
Juz dawno nie widziałem polskiej drużyny choćby w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, o ile kiedykolwiek się którejś udało.

Za takie cos to lud powinien Robertowi zerwać i podrzeć koszulkę zawodnika, kadrę zwolnić a PZPN rozwiązać.
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: OT - miłość jest ślepa 29.03.23, 23:30
      Piłeś?
      Nie pisz.
      • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 29.03.23, 23:35
        Ja jeszcze nie piłem.
        A Ty? Jak znam życie to przy kompie, na kompie tłumaczenia i forum a przy kompie Jagiello 😀
        • qqbek Re: OT - miłość jest ślepa 29.03.23, 23:40
          bywalec2023 napisał:

> Ja jeszcze nie piłem.
          > A Ty? Jak znam życie to przy kompie, na kompie tłumaczenia i forum a przy kompi
          > e Jagiello 😀

Dziś wieczorem czeski Staropramen (ale lajtowo, dwa, bo jutro "samochodem jestem").
          Mojego ulubionego z browaru Jagiełło (DIPA, które tak właściwie jest zwykłym IPA) to już ze dwa miesiące w sklepach nie widziałem.
          • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 29.03.23, 23:59
            Niedaleko pada jabłko od jabłoni?

Pamiętaj ze alkohol to depresant. Pity nawet w niedużych ilościach ale na codzień powoduje oprócz uzależnienia depresję.
    • borsuczyca.klusek Re: OT - miłość jest ślepa 29.03.23, 23:44
      Bywalec no nic ci na to nie poradzę, że na siatkówce czy tenisie od razu usypiam 🙄

Bardziej nasennie działa chyba na mnie tylko gra w boule (raz widziałam na IO) 😒

A jeszcze w samym temacie cytując klasyka:

"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
      Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka"
      • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 29.03.23, 23:54
        Borsuczyca, masz tamie samo podejście do siatkowki jak do miłości? 😅

Myśle ze mimo to mogłabyś stanac na boisku piłkarskim i zagrac nie gorzej niż te nasze patałachy a może nawet i lepiej.

Ale cytat dobry.
        • borsuczyca.klusek Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:00
          Siatkówka mi zbrzydła już w szkole. Tak samo jak i inne halowe gry sportowe w typie macie piłkę i grajcie 🙄

Za to moja mama jest kibicką, ma swoją ekipę i chodzą czasem na Globus (qqbek będzie wiedział kto to).
          • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:09
            Wiem gdzie Globus :) koło ZUSu na Zana?
          • qqbek Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:11
            borsuczyca.klusek napisała:

> Za to moja mama jest kibicką, ma swoją ekipę i chodzą czasem na Globus (qqbek b
            > ędzie wiedział kto to).

Za "moich czasów" Globus to było lodowisko i wyciąg - od Zana się wchodziło.
            Halę przy Kazimierza Wielkiego to skończyli dopiero, jak już w Anglii siedziałem.

A teraz to w Lublinie pracuję, a pod Lublinem mieszkam.
            Choć będę sprzedawał nieruchomości.
            Nie chcesz przypadkiem Borsuczku garażu przy Puławskiej kupić?
            Świetna lokalizacja (Wieniawa!), ceny rosną od 10 lat przynajmniej. Garaż z kanałem, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego... nic tylko brać. Samochód nowy muszę kupić, bo mnie żółć zalewa na tą Zafirę i postanowiłem się "trochę wyprzedać".
            • borsuczyca.klusek Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:18
              Hehe ja już widzę cenę tego garażu 🙄
              • qqbek Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:30

> Hehe ja już widzę cenę tego garażu 🙄

Wystawię chyba za 80.
                Gorsze za więcej w tamtej okolicy już widziałem, więc to będzie dość uczciwa cena.

Z tymi garażami to ogólnie kosmos... u mnie "pod miastem" za garaż po 40-45 krzyczą, albo i więcej.
                Ja wiem, że to tylko "cena ofertowa", ale już sporo mówi o wszystkim.
                Jak ty z LSM-ów jesteś, to przecież u was też nie taniej niż na Wieniawie... 80 to przyzwoite minimum zwłaszcza na osiedlu Mickiewicza, gdzie jest wieczny głód miejsc parkingowych.
                • borsuczyca.klusek Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:33
                  Jakieś pół roku temu sąsiad wystawił garaż w tym samym ciągu co my mamy za 86 tys.
                  Ogłoszenie tygodnia nie powisiało. Ale widziałam już i oferty za 110, więc...
                  • qqbek Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 22:00

> Jakieś pół roku temu sąsiad wystawił garaż w tym samym ciągu co my mamy za 86 t
                    > ys.
                    > Ogłoszenie tygodnia nie powisiało. Ale widziałam już i oferty za 110, więc...

Ja też będę za 90-95 wystawiał.
                    Jak będzie zainteresowanie, to może i nawet tyle wezmę.

Na razie to mam taki zapieprz w pracy, że nawet nie mam się za bardzo jak rozglądać za czymś do kupienia, więc i garażu jeszcze nie ogłaszam (dotychczasowy najemca i tak ma do końca czerwca już zapłacone).
                    • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 11:55
                      qbek, borsuka - odpowiedzcie mi co się dzieje z dawnym KMPiK niedaleko tego Globusa :)
            • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:20
              Tez kojarzę to z wyciągiem. A jest tam hala na Globusie? Tam gra LUK Lublin? Swoją drogą w ekstraklasie siatkarskiej gra klub z Lublina i Lwowa a z Poznania nie - jakby trochę dziwne :)
              • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 00:26
                A tam gdzies niedaleko był za komuny fajny Empik? Taka czytelnia z prasa międzynarodową.
          • marysia67 Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 09:01
            Bardzo lubię siatkówkę, czasem gram.
    • gzesiolek Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 01:12
      Zapominasz o jednym. Układzie odniesienia.
      Nie, Polacy wcale nie są ślepi i wyjątkowo kibicują siatkarzom...
      Wiesz dlaczego tak sądzę?
      Przeciętny Janusz, średnio nie interesuje się piłką nożną bardziej niż jakiś Jose, czy inny kibic na świecie, za to stawiam dolary przeciw orzechów, że średnio interesuje się 10x bardziej siatkówką niż przeciętny kibic na świecie... Ot swój żal kieruj gdzie indziej...
    • bolo2002 Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 08:44
      To juz od dawna wiadomo- siatkówka jest naszym sportem narodowym, bo tu swiecimy triumfy a nie noga- bo to sport-tragedia. Druzyny jak nie było tak nie ma i nie bedzie- w siatkówce bedzie i jest juz blisko do finałów LM. Jak Perugia tak słabo będzie dalej grała- to Jastrzębski w Europie bedzie mistrzem. Leon i Semeniuk ostatnio słabiutko- i to należy wykorzystać. Ale i Modena z Ngapethem bańki w Belgii od Knack Roselare dostała. Polskim druzynom tylko Włosi mogą zagrozić. Np. lepiej od Perugii gra dzis Trentino !
    • wislok1 Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 19:08
      No, w sumie racja, ale to jednak sa inne dyscypliny sportowe

Siatkowka w bardzo wielu krajach nie jest popularna

Nawet w PL przegrywa z futbolem

W USA futbolisci za to maja przes.ane, bo bo wygrywa futobol amerykanski, kompletnie dal mnie idiotyczny
      • bolo2002 Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 08:58
        Trudno sie z tym zgodzić. Popatrz na taki kraj z owcami i baranami w tle jak Turcja. Widziałeś -ilu kibiców przychodzi na mecze? A Stambuł dzis to 3 najlepsze żeńskie druzyny w Europie i na swiecie!
        • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 10:39
          Turcja ma bardzo dużo silnych żeńskich klubów ze Stambulu i teoche z Ankary. W ich lidze chyba połowa to kluby ze stambulu :)
      • taniarada Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 22:54
        Bzdury zależy co kto lubi .Teoretyczne finał powinien wygrać Jastrzębski .W sporcie liczy się kasa ,a tu przoduje piłka nożna .Wszystkie gry zespołowe lubię i ogladam ,także F1.
    • hukers Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 19:40
      bywalec2023 napisał:

Zaksa wygrywa z uznawaną za najlepszy klub w Europie Perugią (w której pierwsze skrzyp
      > ce gra Polak Leon a jednym z głównych zawodnikow jest inny Polak Semeniuk.

Z tym Semeniukiem to jest ciekawa sprawa. Wygrał z Zaksą dwa razy ligę mistrzów i był jej najlepszym zawodnikiem, po czym kupiła go Perugia, która skupuje najlepszych zawodników, żeby ową ligę mistrzów wygrać. Najlepszy zawodnik najepszej drużyny Semeniu,k, przechodzi do Perugii, gdzie nie mieści się w pierwszym składzie, tylko jest rezerwowym. Świadczy to niewątpliwie o sile Perugi. Wczoraj ci najlepsi zawodnicy z Semeniukiem na ławce dostali bęcki od Zaksy, która grała bez swojego najlepszego zawodnika czyli Semeniuka. Pierwsze skrzypce w Zaksie grał z kolei Bednorz, który też grał w Perugi, ale nie przebił się na dłużej do składu bo był za słaby.
      Ps. Bywalec, przeczytałem tytuł wątku, zobaczyłem godzinę pisania, myślałem, że będą jakieś ciekawostki po spotkaniu w barze w Jeżycach, a Ty tylko siatkówka i siatkówka.
      • nousecomplaining Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 20:47
        Niezła analiza. Ja to widzę tak, że Perugia ma po prostu posklejany skład z niby dobrych osobowości, ale sorry, jest właśnie "posklejany" (to samo dotyczy innych topowych zespołów włoskich). Nie tworzą zespołu tak, jak Zaksa, w której wiele się nie zmienia. Na kolejny sezon zostaje twardy core. Janusz jest dobry, Smith i Shoji to też klasa, Kaczmarek różnie, ale daje radę, tak jak Śliwka. Bednorz rewelka.Tworzą super ekipę i są młodzi. JSW to inna bajka, ale też super ekipa. IMHO takiej podwójnej zmiany jak ma Mendez (Toniutti + Boyer i Tervaportti + Hadrava) nie ma żadna ekipa w Europie. Niedługo Włosi będą przyjeżdżać i grać w PlusLidze, jeśli finansowo będzie to korzystne. Na razie i tak jest super, jeśli chodzi o nasze zespoły.
        • hukers Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 11:17
          nousecomplaining napisał(a):

Ja to widzę tak, że Perugia ma po prostu posklejany skład z nib
          > y dobrych osobowości, ale sorry, jest właśnie "posklejany" (to samo dotyczy inn
          > ych topowych zespołów włoskich). Nie tworzą zespołu tak, jak Zaksa, w której wi
          > ele się nie zmienia.

Też mi się wydaje, że problemem jest team spirit. Niby same gwiazdy, ale jeden nie chce umierać za drugiego. Coś w styli PSG, gdzie nakupowali Mbpapów, Messich i innych Neymarów i ćwierćfinał LM jest dla nich nie do przejścia.
          • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 11:58
            To było nieraz wypróbowane: kupując samych najlepszych zawodników do klubu nie tworzy się najlepszego klubu. Na takich Lewych muszą robić pracowite i ciche mróweczki - a nie samolubne gwiazdy.
            Pamiętam jak Lewy grał z Robbenem w jednej drużynie - i to był kłopot bo Robben wolał egoistycznie próbować strzelać z daleka niż podać Robertowi (chociaż dobry zawodnik z niego to moim zdaniem skupiony na sobie)
      • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 30.03.23, 21:47
        Hukers, tytuł wątku jest po to żebyś właśnie wszedł do niego, stary pies na baby.

Zadnego spotkania ma Jezycach z Jeeepem nie planowałem 😀

A Shell cos przebalowała o rozwodzie to ja nie chce być na żadnych zdjęciach jakby jakis detektyw od męża fotografował.
      • bolo2002 Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 09:07
        Semeniuk ma w Perugii chyba jakiś kompleks, bo gra usztywniony, w Zaksie grał na luzie. Ale we Włoszech to on ma problem z pokonaniem wysokich bloków i zauwazyłem to wielokrotnie. Jak porównasz Semeniuka z takim np. Herrera z Kuby to widać, ze Kubańczyk jest bardziej ruchliwy i zwinny i czasem gra lepiej od Leona. A Superlegę oglądam od ca 15-tu lat. Dzis najlepszym zespołem we Włoszech jest Trentino. Lube się skonczyło, bo oddało najlepszych graczy do Piacenzy/Leal i Simon/, a było wielkie tyle lat. Z Leonem też cos juz jest nie tak- po tej kontuzji kolana i operacji- jakby nizej skacze- ja to widzę-jako były siatkarz/ a grałem tylko... 43 lata w siatke/.
        Ale finał LM moze byc Polski- Jastrzębski jest wielki i ma pół repr. Francji w składzie. Wygraja oni wg mnie .
        • hukers Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 11:18
          bolo2002 napisał:

> A Superlegę oglądam od ca 15-tu lat.

A gdzie tą superlegę oglądasz? Bo kiedyś była w jakimś sportowym polsacie, ale teraz już nie ma.
      • tbernard Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 11:46
        Moim zdaniem jak ktoś gra pierwsze skrzypce, to znaczy, że powinien występować w filharmonii. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby taki skrzypek amatorsko uprawiał sport, w szczególności siatkówkę. Podczas gry w siatkówkę lepiej aby nie grał pierwszych skrzypiec, bo będzie się tylko rozpraszał.
        • bywalec2023 Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 11:58
          XD dobre
        • hukers Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 12:03
          tbernard napisał:

> Moim zdaniem jak ktoś gra pierwsze skrzypce, to znaczy, że powinien występować
          > w filharmonii. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby taki skrzypek amator
          > sko uprawiał sport, w szczególności siatkówkę. Podczas gry w siatkówkę lepiej a
          > by nie grał pierwszych skrzypiec, bo będzie się tylko rozpraszał.

- Panie jak sie dostać do Carnegie Hall? - pyta turysta napotkanego przechodnia w NY
          - Ćwiczyć, dużo ćwiczyć
    • thorpe Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 09:28
      To wszystko minie.
      Wchodzące w dorosłość pokolenie nie chce oglądać piłki, bo ją to zwyczajnie nudzi, 90 minut przed ekranem to nie dla nich. Statystyki oglądalności są bezlitosne, piłka to gra da 40-latków i starszych. Na naszych oczach dokona się wielki zjazd tej dyscypliny. Ona stanie się takim innym rodzajem cyrku, taką jakby atrakcją turystyczną. Doping na narodowym to pokazuje, że to już tylko pretekst , żeby wyjść gdzieś z domu, zrobić zdjęcie na insta i FB i nie ma nawet znaczenia kto gra. To tak jakby chodzić do opery tylko po to, żeby się wszystkim pokazać, ale ze sceny leciało disco polo - oh wait, to właśnie miało miejsce....

Coraz trudniej jest też kibicować w dawnym tego słowa rozumieniu, bo terminarz jest przeładowany, największe gwiazdy zmęczone, a kolejne turnieje i trofea coraz mniej warte, przypadkowe, decyduje dyspozycja dnia. Jak kibicujesz powiedzmy ManUtd , to kiedyś on nie schodził poniżej pewnego poziomu. A teraz dostał 7-0 od Liverpoolu, co nie przeszkadza mu być faworytem do zdobycia Ligi Europy. Taki absurd.
      I czy to będzie kolejny Lewy czy Prawy oni staną się już tylko aktorami w cyrku, takimi pseudogwiazdami jak youtuberzy, a ich kariery będą krótkie, bo organizmy nie będą w stanie wytrzymać.
      Tutaj jest duża szansa sportów niszowych jak siatkówka, że przyciągnie ludzi, którym chce się kibicować po staremu, emocjonować, bo jeszcze jest czym . Ale kibicowanie jak kiedyś - czyli znanie się na sporcie, śledzenie wyników, identyfikowanie się z ulubionym zawodnikiem przez okres jego kariery już powoli odchodzi w przeszłość, będzie niszowym hobby.
      • tbernard Re: OT - miłość jest ślepa 31.03.23, 11:53
        Teraz coraz popularniejszy staje się e-sport.
    • taniarada Re: OT - miłość jest ślepa 06.04.23, 20:35
      No to zaczynamy mecz Zaksy .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka