Dodaj do ulubionych

Bulgotanie w Punto II

IP: *.kielce.sdi.tpnet.pl 22.07.02, 22:42
Mam problem.
Gdy włączam zimny silnik, przez kilkadziesiąt sekund słychać pod maską po
prawej stronie takie dziwne bulgotanie, jakby sie jakiś płyn przelewał.
Niby nic, ale mnie denerwuje. Co to może być?
Dodam, ze samochód ma wspomaganie i może to coś od tego?
Obserwuj wątek
    • Gość: Mar Re: Bulgotanie w Punto II IP: *.skorosze.2a.pl 22.07.02, 23:13
      Gość portalu: kramer napisał(a):

      > Mam problem.
      > Gdy włączam zimny silnik, przez kilkadziesiąt sekund słychać pod maską po
      > prawej stronie takie dziwne bulgotanie, jakby sie jakiś płyn przelewał.
      > Niby nic, ale mnie denerwuje. Co to może być?
      > Dodam, ze samochód ma wspomaganie i może to coś od tego?


      Wspomaganie nie ma tu nic do tego, bo w tym samochodzie jest elektryczne - więc
      co miałby bulgotać :-). W rozgrzewajacym się silniku dzieją się różne rzeczy,
      kt óre wydają mniej lub bardziej dziwne odgłosy. Byc może są to rozregulowane
      zawory (ile samochód ma przebiegu?). Klasyczne bulgotanie (cieczy) może
      dochodzić ukałdu chłodzenia. Spróbuj w czasie bulgotania poruszać regulacją
      ciepłego powietrza i wsłuchać się dochodzące dźwięki. W Punto podobno dziwnie
      zachowuje się alternator - być może są to pierwsze objawy zużycia - stamtąd
      dochodzi hałas. Ale wtedy to powinno być raczej "szum", gwizd lub coś takiego -
      a nie "bulgot" :-)
    • Gość: vd Re: Bulgotanie w Punto II IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 23.07.02, 10:56
      zakladam ze sa to zapowietrzone przewody z paraflu, jedz do serwisu zrobia to w
      30 sek, moze tez byc walniety termostat, jak slyszysz bulgotanie otworz maske i
      popatrz czy nie gotuje sie blekitny plyn (paraflu) w zbiorniczku wlasnie po
      prawej stronie
      pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka