Dodaj do ulubionych

Logan i LPG

20.10.05, 14:11
Jak wygląda sprawa z instalacją gazową do Logana 1.4? Jaki typ trzeba założyć
i czy w ogóle można,bo obiło mi się o uszy że Renault cofa wtedy gwarancję!
Trochę głupie by to było,niby tani samochód,tanie przeglądy a trzeba jeździć
na przerażająco drogiej benzynie?!
Obserwuj wątek
    • dr.verte Re: Logan i LPG 20.10.05, 14:16
      widziałem conajmniej trzy logany jako taksiarskie z gazem oczywiście,widać tak
      ufają w jakość sprzętu że nie straszna im utrata gwarancji
    • swoboda_t Re: Logan i LPG 20.10.05, 15:01
      Renault Polska nie dopuszcza montażu instalacji gazowych, ale ponoć niektórzy
      dilerzy montują na włąsną odpowiedzialność nawet do nowych aut. W każdym razie
      ja takiego nie znam, trzebaby podzwonić. Nawiasem mówiąc, LOGAN ma chyba
      metalowy kolektor dolotowy (tak coś mi się kojarzy) więc stykłaby instalacja za
      dwa tysiace. Chociaż taki plus ;)
      • pablo_21 Re: Logan i LPG 20.10.05, 15:22
        jesli jest to ten sam silni, ktory byl montowany w clio to wydaje mi sie, ze ma
        plastikowy kolektor. poza tym jesli kupuje sie nowy samochod to chyba warto
        dolozyc jakies 1,5 tys. pln do lepszej instalacji z wtryskiem.
        • swoboda_t Re: Logan i LPG 20.10.05, 15:33
          Silniki 1,4 i 1,6 to te same konstrukcje co w Megi I i Clio II sprzed liftingu,
          a te miały metalowy kolektor. Bardzo prawdopodobne, że LOGAN ma już plastikowy
          kolektor, wiadomo - niższe koszty, ale zaglądałem kiedyś pod maskę Dacii i tak
          jakoś zakodowałem sobie, że ssący też jest metalowy. Głowy nie dam. No,
          mniejsza o to ;)
          • piotrek_zalogowany Re: Logan i LPG 20.10.05, 17:36
            W życiu by mi do głowy nie przyszło,że auto dla niezbyt bogatych ludzi nie może
            jeździć na gazie! To chyba jakiś żart
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka