Dodaj do ulubionych

Nowy Civic Sedan.

01.06.06, 22:58
Witam.

Dziś miałem okazję siedzieć w nowym civic'u w wersji 4d (sedan), produkowany
jest podobnie jak city w Turcji, no i moim zdaniem trochę tą turcją trąca
chodzi mi o wykończenie wnętrza (materiały a raczej plastiki). No niby jest
bardzo podobny do wersji 5d ale jednak inny a szczególnie ten drążek hamulca
ręcznego :). Jeżeli może ktoś też widział tego civic'a to proszę o Wasze
opinie - może to tylko moje odczucie.
Obserwuj wątek
      • civic_06 Re: Nowy Civic Sedan. 02.06.06, 05:07
        wowo5 napisał:

> W USA Civic nie jest dostepny w wersji 5D. Sedan i coupe prezentuja sie
        niezle.
        >
        > Nie wiem jak z wykonczeniem wnetrza, bo w srodku jeszcze nie siedzialem.

Brak powodow do narzekan...a o co chodzi z ta dzwgnia hamulca recznego???
          • niknejm Re: Nowy Civic Sedan. 02.06.06, 13:10
            Wada jest jedna, za to (jak dla mnie) istotna. Brak mocniejszego niż 1.8 140KM
            silnika na EU. W 3D dostępny będzie TypeR (200 lub 220KM, informacje chodzą
            sprzeczne), a w 4D przydałby się silnik 2.0, co najmniej 160KM. Co ciekawe, na
            rynek JP będzie sedan w wersji TypeR. Być może był to zabieg świadomy Hondy, by
            nie 'kanibalizować' sprzedaży Accorda w EU.

Poza tym samochód spory (dużo miejsca w środku - rozstaw osi większy niż w
            Accordzie!), cena nie najgorsza, wygląda nieźle (choć mógłby być niższy).
            Ciekawe jak będzie się sprawował, w końcu to nowość.

Pzdr
            Niknejm
            • followme.pl zdjęcie Civic 4D Type R 02.06.06, 14:18

> Wada jest jedna, za to (jak dla mnie) istotna. Brak mocniejszego niż 1.8
              140KM
              > silnika na EU. W 3D dostępny będzie TypeR (200 lub 220KM, informacje chodzą
              > sprzeczne), a w 4D przydałby się silnik 2.0, co najmniej 160KM. Co ciekawe,
              na
              > rynek JP będzie sedan w wersji TypeR. Być może był to zabieg świadomy Hondy,
              by
              >
              > nie 'kanibalizować' sprzedaży Accorda w EU.

Na pewno tak jest, w Azji dostepny jest rowniez z silnikiem 2.0 155KM (rownież
              Accord JDM).
              www.followme.pl/Forum/viewtopic.php?t=129
              • pindoll Re: zdjęcie Civic 4D Type R 02.06.06, 14:25
                followme.pl napisał:

no, wreszcie upodobnił się trochę do nowej linii stylistycznej volkswagena
                (szczególnie światła przednie, ale nie tylko). Chyba zależy im na większej
                sprzedaży. No? Kto podejmie ten kij z mrowiska? :D :D
                • waskes29 Re: zdjęcie Civic 4D Type R 02.06.06, 14:29
                  pindoll napisał:

> followme.pl napisał:
                  >
                  > no, wreszcie upodobnił się trochę do nowej linii stylistycznej volkswagena
                  > (szczególnie światła przednie, ale nie tylko). Chyba zależy im na większej
                  > sprzedaży. No? Kto podejmie ten kij z mrowiska? :D :D
                  >

Dlatego napisalem ze nawet mi sie podoba a faktem jest ze przod ma coc z
                  VW a tyl jeszcze bardziej przypomina Jette.
                  • pindoll Re: zdjęcie Civic 4D Type R 02.06.06, 14:35
                    waskes29 napisał:

> Dlatego napisalem ze nawet mi sie podoba a faktem jest ze przod ma coc z
                    > VW a tyl jeszcze bardziej przypomina Jette.

ciekawe co na to hądziarze, czy spróbują odwrócić uwagę od tego oczywistego
                    faktu, czy może podejmą (choćby z podkulonymi kitami) polemikę i wytłumaczą
                    czemu ma według nich ten "przypadkowy zabieg stylistyczny" służyć? Hmmm...
                    • waskes29 Re: zdjęcie Civic 4D Type R 02.06.06, 14:47
                      pindoll napisał:

> ciekawe co na to hądziarze, czy spróbują odwrócić uwagę od tego oczywistego
                      > faktu, czy może podejmą (choćby z podkulonymi kitami) polemikę i wytłumaczą
                      > czemu ma według nich ten "przypadkowy zabieg stylistyczny" służyć? Hmmm...

Nie wiem czy to akurat bylo zamierzone ze strony Hondy takie
                      upodobnienie do VW ale to calkiem mozliwe zwlaszcza ze wyraznie szukaja
                      klientow o tradycyjnych gustach skoro nawet "wygladzili" deske
                      rozdzielcza .
                      Pamietam Ford z Monedeo tak postapil i nawet tego nie kryl ze
                      upodobnil go do Passata B5 nawet wnetrza i zegary bylo prawie takie
                      same ,zreszta Avensis tez przypomina mi poprzednego passata .
                      A ty tez widze niezly prowodyr jestes nie da sie niezauwazyc tej malej
                      prowokacji :)Lubisz te wojny?
                      • pindoll Re: zdjęcie Civic 4D Type R 03.06.06, 11:04
                        waskes29 napisał:

> A ty tez widze niezly prowodyr jestes nie da sie niezauwazyc tej malej
                        > prowokacji :)Lubisz te wojny?

z delikatna nutką zawstydzenia w głosie powiem, ze trochę mnie kręcą.... ;)
    • waskes29 Re: Nowy Civic Sedan. 02.06.06, 13:24
      Okropnie mi sie nie podaba nowy Civic ale ta wersja sedan jest ok i
      nawet deska rozdzielcza jakos ladniejsza .Usuneli te beznadziejne tandetne
      swiecidelka z przodu a wersja sedan wymusila inny ksztal tylu i
      teraz ten samochod wyglada normalnie .
        • civic_06 Re: Nowy Civic Sedan. 03.06.06, 14:03
          slaby, slaby a kiedy i w jakich warunkach jezdzilscie???
          A porownanie do VW, hehehehehe identyczny, zwlaszcza przod i wnetrze, identyczne okragle swiatla z tylu, ogromna przednia szyba wprost z Jetty (dlaczego juz nie Bora?)

Smacznego
          • black_code Re: Nowy Civic Sedan. 03.06.06, 14:14
            civic_06 napisał:

> A porownanie do VW, hehehehehe identyczny, zwlaszcza przod i wnetrze,
            identyczn
            > e okragle swiatla z tylu, ogromna przednia szyba wprost z Jetty (dlaczego juz
            n
            > ie Bora?)
            >
            > Smacznego
            Ty chyba nie wiesz o czym piszesz , europejski Civic 4D jest naprawde
            bardzo podobny do Jetty a zwlaszcza z tylu .Podobne lampy przednie i
            tylne oraz bardzo podbnie uksztaltowany tyl.

• radioaktywny Re: Nowy Civic Sedan. 03.06.06, 14:34
              Obejrzalem sobie nowego civika sedan i mam mieszane uczucia. Faktycznie podobny
              jest do Jetty lecz taniej wykonany (materiały).
              Coś jet nie tak z proporcjami - patrzac z boku na auto stwierdzam, ze jakos im
              przednia maska nie wyszla, niby samochod nowy, a długość maski sugeruje, ze
              zderzyl sie z betonową ścianą.
          • devote Re: Nowy Civic Sedan. 03.06.06, 15:37
            civic_06 napisał:

> slaby, slaby a kiedy i w jakich warunkach jezdzilscie???

w normalnych warunkach amerykanskich czyli z automatem i wlaczona klima
            oczywiscie zdaje sobie sprawe ze podstawowy silnik ma wystarczyc do
            przemieszczania sie z punktu A do punktu B i ma byc ekonomiczny

dla mnie jest za slaby ale dla mojej matuli pewnie za mocny.wszystko zalezy od
            kierowcy.
            • civic_06 Re: Nowy Civic Sedan. 03.06.06, 16:32
              > w normalnych warunkach amerykanskich czyli z automatem i wlaczona klima
              > oczywiscie zdaje sobie sprawe ze podstawowy silnik ma wystarczyc do
              > przemieszczania sie z punktu A do punktu B i ma byc ekonomiczny

I jest ekonomiczny! Z automatem + klima, sprinter to faktycznie nie jest. Ale tez chyba wcale nie mial nim byc, natomiast walory trakcyjne, rewelacja. Bylem mocna zdziwiony, gdy okazalo sie, ze sedan mimo iz ciezszy jest tak samo sztywny i neutralny w prowadzeniu jak Coupe. Mozna pozazdroscic kanadolom (Acura CSX) wersji 2.0 155 KM
              Na jeseni pojawia sie sedan w wersji Si i wtedy nikt juz nie zarzuci Hondzie, ze pogubila gdzies swoj sportowy charkter. Co z rynkiem europejskim...no coz tam macie Type-R wzamian.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka