Dodaj do ulubionych

Mercedes vs. Consumer Reports

23.11.06, 09:57
Mercedes znowu pognebiony przez amerykańskich właścicieli aut - praktycznie
we wszystkich segmentach wynku modele MB zostału uznane za najgorsze pod
wzgledem niezawodności. Podobnie w rankingach JD Power obejmujących jednakże
także inne kryteria niz niezawodność.
Kamyczek do ogródka oszolomow, ktorzy twierdzili, ze "bogaci klienci,
kupujacy luksusowe samochody nie patrzą na rankingi niezawodnosci". Patrzą, i
to bardzo. Płacze rzecznik mercedesa w USA (buuuu, to przez nasze hamulce i
awaryjna 7-biegową skrzynię, buuu, to takie niepsrawiedliwe). Analitycy
potwierdzaja: "Car buyers pay a lot of attention to CR's ratings," says
industry consultant George Peterson. "They perceive them as unbiased."
Ale nikt CR czy JD Power nie pozwie: 1. nie da sie walczyć z wynikami badań
statystycznych, 2. byłaby to w rzeczywistości walka z opinia konsumentów a
więc rynkowe samobójstwo.
Cały artykuł:
money.cnn.com/2006/11/17/autos/pluggedin_Taylor_Mercedes.fortune/index.htm?postversion=2006112009

Ranking z podziałem na segmenty - na gorze japońce , na dole mercedes albo
takie "hity" rynku amerykanskiego jak vw passat czy jetta...

money.cnn.com/popups/2006/autos/reliable/index.html
Obserwuj wątek
    • clarcksyn Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 17:09
      Bossowie Mesia w USA muszą dostawać piany na ustach, hehe...
    • habudzik Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 19:06
      A sprzedaż wzrasta i cały cyrk kreci się jak cholera .
      • habudzika Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 19:17
        Z ta róznicą że żółtkom rosnie szybciej.
        • habudzik Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 19:38
          habudzika napisała:

          > Z ta róznicą że żółtkom rosnie szybciej.


          Cięzko żeby Mercedesowi wzrastała sprzedaż tak jak zwykłym kompaktom czy nawet
          nieco wyżej , wszak to auta na które stać nielicznych .
          • habudzika Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 20:28
            Bzdura. W USA Lexus, BMW i mesio to bezposredni rywale - tamtejszy segment
            pierwszoligowy.
            • incoqnito Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 21:02
              a co ty porównujesz?
              toyotę/lexusa do Mercedesa czy BMW?
              czyś ty na głowę upadł.

              po primo rynek USA jest oderwany od Europejskiego-ceny , modele , stosunek
              płacy do cen.

              masz jakieś udziały w spółce C-D ?

              • habudzika Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 21:21
                Daj spokój znafffcccoo. W stanach pierwsza lige tworzą MB, BMW i Lexus, drugą -
                acura, infiniti, audi i stare, dobre kadilaki :)

                Co wspólnego ma twój argument o oderwaniu rynku amerykańskiego? habudzik z
                habudziką pisali o tym komu szybciej rośniej - akurat w stanach od chwili
                powstania najszybciej w segmencie luksusowych rosnie lexus.

                ps. nic nie wiem o twojej spolce "C-D" - na pewno od ciebie udziałów nie odkupię
                • marekatalanta71 Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 21:24
                  Dziwie sie, ze nie pokazuja rankingu Saaba 9-3 Wagon bo to swietne auto!
                • incoqnito Re: Mercedes vs. Consumer Reports 23.11.06, 21:59
                  nie podniecaj się kurczaczku.
                  rozmowa z tobą jest bezowocna.
                  żegnam.
            • habudzik Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 00:43
              habudzika napisała:

              > Bzdura. W USA Lexus, BMW i mesio to bezposredni rywale - tamtejszy segment
              > pierwszoligowy.


              Ani Lexus nie jest rywalem wielkiej trjcy ani nie nalezy do 1 ligii
              • habudzik Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 00:44
                lexus to parweniusz
                • habudzik Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 00:45
                  habudzik napisał:

                  > lexus to parweniusz


                  słoma w butach u niego .
                  • wowo5 Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 05:11
                    W USA Lexus jest na pierwszym miejscu pod wzgledem sprzedazy w klasie wyzszej.
                    Do pazdziernika 2006 roku Lexus sprzedal 258480 aut w USA (6,8% wiecej niz rok
                    temu).
                    www.theautochannel.com/news/2006/11/01/027342.html
                    • habudzik Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 09:47
                      A Maybah sprzedał tylko kilak tys. sztuk na swiecie i co z tego ? Jest kiepski
                      z tego powodu . Wódka , papierosy i inne uzywki tez sie lepiej sprzedaja niż
                      zdrowa zywność .
                  • allonso Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 07:36
                    Biedny habudzik. Doznał kompletnego pomieszania zmysłów.
    • koljax Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 15:10
      Kiedys na jakims szkoleniu z marketingu (ze 2 - 3 lata temu) mowa byla nt.
      wartosci rynkowych poszczegolnych marek (chodzi o sama marke, czyli nazwa +
      logo). Najwieksza wartosc wsrod marek samochodow mial MB a na drugim miejscu
      byl Ford. Ciekawe jak jest teraz...
      • habudzika Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 15:21
        teraz wartość koncernu toyota > wartość hondy+gm+ford+DCh+kilka pomniejszych
      • incoqnito Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 15:22
        teraz jest tak samo.
        zresztą dziwię sie tym co robią z tego jakieś wydarzenie.
        papier jest cierpliwy i wszystko mozna napisać ale tzreba być ekonomistą i
        siedzieć w temacie by zabierać temat na takie doniesienia.

        te pacanki co się cieszą z jakis doniesień że jakaś firma odnosi spadek czy to
        zadowolenia klienta czy spzredaży powinni leczyć sie na głowę.

        a na domiar że miejsce tego dzieje sie w USA kraju tak odległego od PL .

        ja natomiast słyszałem że w Australii spzredają filię banków Leaws&Co. bo
        przynosi same straty. a co ciekawe nikt nie chce jej kupić!

        • habudzika Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 15:34
          duża część zysków mercedesa (nie chryslera) to rynek amerykanski - jak zaczna
          tam dawac ciała to zdechną
          • incoqnito Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 15:39
            tak tak, i coś jeszcze?

            to niech zdychają ,a co ciebie to interesuje? masz udziały w spólce C-D ?

            rzeczywiście masz wielki problem :) wejdź na stronę poświęconą Biznesowi i
            takich doniesień są miliony i dotyczą różnych firm.

            i to jest wolny rynek - raz sie traci by potem zyskać.

            nie wiem dlaczego sie tym tak pasjonujesz? i dlaczego masz dwa podobno brzmiące
            nicki?
            • habudzika Re: Mercedes vs. Consumer Reports 24.11.06, 16:19
              a co to jest spółka C-D? jesteś druga osobą która na tym forum uzywa takiego
              skrótu...a może tą sama osobą po innym nickiem... chodzi o jakieś luksusowe
              panienki dla dyplomatów? a może o koncern D-Ch?
              • incoqnito Re: Mercedes vs. Consumer Reports 25.11.06, 00:05
                tak chrysler-daimler.
                hmm ciekawe o kim mówisz? możliwe ze ktoś mnie szpieguje???albo uzywa moich
                słów.

                wisi mi to ale cały czas zastanawiam się czemu się aż tak przejełeś tą
                spekulacją.

                mi jakoś wisi czy c-d ma spadek zainteresowania w USA czy fiat czy honda.

                z ekonomicznych skutków bardziej mnie intersuje czy wzrośnie OC od nowego roku.


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka