Dodaj do ulubionych

Twoja pracownia

10.03.03, 20:17
Chciałbym sie dowiedzieć w jakich warunkach gumiści pracują.
Ja niestetynie mam się czym pochwalić - naświetlanie w pokoju "komputerowym" -
jest ten plus, że jak się guma naświetla to mozna w internecie coś
pogrzebać ,pogadać itd.
Warsztat mokry to niestety łazienka tam kuweta i pleksi gdzie uczulam
papiery. W przyszłości chcę ciemnię i warsztat zorganizować w piwnicy - ale
tam cholernie zimno.
Napiszczie w jakich warunkach dzialacie a może ktos ma profesjonalną
ciemnię. Co rozumiem przez profesjonalną np mieszka w domku i w piwnicy ma
ogrzewaną wielką ciemnię z bieżącą wodą (to chyba jest podstawa)
darz chrom (to taki temat zastępczy bo dawno nie było już żadnego nowego
wątku) hi hi hi
Obserwuj wątek
    • ajon1 Re: Twoja pracownia, Twój warsztat 10.03.03, 21:13
      Temat zastępczy OK. Dodał bym jeszcze podtemat „twój warsztat”, żeby
      niezorientowani dowiedzieli się jakie jest minimum, czy też optimum wyposażenia
      konieczne do wielkiej przygody z gumą.
      Papier uczulam i wywołuję w łazience – uczulam na pralce a wywołuję w dużej
      kuwecie wstawionej do wanny. Naświetlam w pokoju stołowym na stole. Oprócz farb
      i chemii używam antyramek 24/30 cm i większej, zszywacza, ceramicznego
      moździerzyka, gąbkowych wałeczków i włosianych pędzli, halogenu 350-500W,
      statywu fotograficznego i łyżeczki od herbaty. Jak widać sprzęt tani, prosty i
      niezawodny.
      • mosteczek2 Re: Twoja pracownia, Twój warsztat 10.03.03, 21:26
        1. Pracownia mojego serdecznego przyjaciela, który nie tam wpuścił 10 lat temu
        i tak już zostałem. Tam ciemnia do cz-b, robienia paperów.
        2. W domu w piwnicy - pokiczyna 12 m kwadratowych. Tylko prąd. Nie ma wody
        bieżącej. Na ścianach pajęczyny, pod podłogą nieboszczyk. B. nastrojowo Lapma
        UV z lat 60. kupiona 7 lat temu podczas likwidacji salonu piekności+świwetłowki
        UV. Kopiorama 30x40, różne pędzle, kuwety sznurek, pinezki, nożyczki, sznurek,
        spinacze do bielizny. Żadnych luksusów. Do tej techniki nie są potrzebne.
    • gumista Re: Twoja pracownia 11.03.03, 11:34
      I widzicie szanowni gumiści w jakich my warunkach pracujemy - tzn nie narzekam,
      jednak warunki są bardzo prymitywne. Ja zamierzam sie na lato wynieść do
      piwnicy bo bedzie cieplej a i można rozlewać, brudzić itd i nie pakować
      codziennie tego całego majdanu gumisty.
      Chciasłbym się tez dowiedzieć, czy ktoś miał doświadczenia w robieniu gum z
      zimnymi roztworami i zimną emulsją np w temp około 7 stopni (bo taka panuje
      obecnie w piwnicy). Jesli nie ma różnicy to niewątpliwie warto pomyśleć o
      jakiejś dmuchawie i przyszła zimę przezimowac jakoś w piwnicy. hi hi hi
      • ajon1 Re: Twoja pracownia 11.03.03, 11:46
        gumista napisał:

        czy ktoś miał doświadczenia w robieniu gum z
        > zimnymi roztworami i zimną emulsją np w temp około 7 stopni (bo taka panuje
        > obecnie w piwnicy).

        Pisałem już kiedyś na forum że świetnie pracowało mi się z zimnymi roztworami,
        przez jakiś czas nawet specjalnie trzymałem je w lodówce. Miałem wrażenie, że
        lepiej się nakładają na papier i dają bardziej kontrastowy obraz.
        ajon
        • mosteczek2 Re: Twoja pracownia 11.03.03, 12:40
          Ja miałem. Zimno było, brrrr! Ze 12 stopni najwyżej.
          Poszedłem do domu książkę czytać. Czyli pozytek z robienia gum na ziimno
          miałem.
          Darz chrom! (w ciepełku)
          • gumista Re: Twoja pracownia 13.03.03, 09:14
            Mimo wszystko zamierzam sobie taką prowizoryczną ciemnię i pracownię wykonać w
            piwnicy. Małe to wszystko ale zawsze coś, można powiesić gumy na lince i będą
            schły. W łazience takiego luksusu nie ma - no bo jak by to wyglądało.
            Na pewno wydłuży to moją pracę, na pewno zimą o jakimś konkretnym ogrzewaniu
            będzie trzeba pomyśleć ale zawsze to krok do przodu.
            Mam jeszcze pytanie do mosta - czy swoje negatywy sreborowe wykonuje pod
            powiększalnikiem? Czy tez są jakieś inne sposoby? (np na starym kserografie) hi
            hi hi
            • mosteczek2 Re: Twoja pracownia 13.03.03, 10:19
              Nie, stykowo, w tej samej kopioramie, którą stosuję do gum. Kserografy? skąd
              to Panu do głowy? Skan narodzin gumy mam nadzieję doszedł?
              • gumista Re: Twoja pracownia 13.03.03, 11:17
                Czy jakis skan doszedł - nie wiem, dopiero jak wrócę do domu sprawdzę. W pracy
                mam bardzo okrojony dostęp do internetu, właściwie tylko moge sie poruszać po
                wyborowej, rzeczpospolitej i kilku innych jeszcze powiedzmy fachowych. Do
                onetu, gdzie mam konto nie mam dostępu. Wszelkie wiadomości odbieram w domu -
                więc przypuszczam, że skoro wysłał Pan jakiś skan to doszedł z czego juz sie
                bardzo cieszę. Nie moge sie doczekać co to jest.
                pzdr.
              • ajon1 Re: Twoja pracownia 13.03.03, 19:25
                mosteczek2 napisał:
                Skan narodzin gumy mam nadzieję doszedł?

                Ja dostałem i bardzo dziękuję, proszę o następne. Rozumiem że będzie to
                edukacyjna seria i dostaniemy skany z kolejno nakładanych warstw. Pomysł
                świetny i pouczający ! Wreszcie rozgryziemy Pańską technikę.
                pozdrawiam Darz Chrom
                ajon
                • mosteczek2 Re: Twoja pracownia 14.03.03, 00:43
                  Ehe he! Nie tak łatwo!!! Pędzlologia jest ważna!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka