rumianek88
26.03.10, 13:41
Hej.
Założyłam ten wątek, bo potrzebuję dobrej rady. Nie potrafię już sama
radzić sobie z brakiem poczucia własnej wartości. I z nieśmiałością,
która pojawia się czasami. Początkowo wyniosłam to z domu, później
już jakoś samo poszło..:/
Szukałam już porad w internecie, próbowałam powtarzać sobie, że
jestem wartościową osobą, na nic. Mam paru przyjaciół,mnóstwo
znajomych, mam swoje pasje, hobby, studiuję coś, co lubię, na co
dzień jestem otwartą, interesującą i wesołą dziewczyną.. Jednym
słowem, mam wszelkie podstawy, żeby czuć się wartościową, ale się nie
czuję. Jeśli ktoś chce mi dowalić i uczynić całkowicie bezbronną, uda
się mu to bez problemu.
Przykład? Spotkałam ostatnio przypadkiem na mieście koleżankę, z
którą kiedyś się dość mocno pokłóciłam. Wywiązała się siłą rzeczy
krótka rozmowa. Oczywiście trochę sztuczna i ze sporym dystansem.
Koleżanka się świetnie dowartościowała moim kosztem, zgrabnie
doprowadziła do tego, że moja pewność siebie sięgnęła bruku, po czym
poszła, zostawiając mnie z drżącymi rękoma i bolącym z nerwów
żołądkiem:/ To już nawet nie o to chodzi, że ja nie wiem co
powiedzieć w jakichś konfliktowych sytuacjach, po prostu od razu
zaczynają mi się trząść ręce, łamać głos.Jeśli tylko natknę się na
osobę silną i pewną siebie, która chce komuś dowalić <bo tak>, to od
razu jestem przegrana :/ Mam już naprawdę dość takich sytuacji, bo
robię z siebie idiotkę i później czuję się z tym bardzo źle.
Czy ktoś mógłby mi doradzić, jakie mogą być skuteczne sposoby
walczenia z tym? Chciałabym bardzo mieć kilka sesji z terapeutą, ale
póki co nie mogę sobie na nie pozwolić, bo mnie na to nie stać.