Dodaj do ulubionych

Trwałość henny na brwiach

19.11.10, 14:59
Witajcie,
mam pytanie, ile wytrzymuje Wam henna na brwiach, robiona preparatami dostępnymi w drogeriach? Bo u mnie, wydaje mi się, że bardzo krótko - max 1,5 tyg, ta u kosmetyczki około 2 tyg.
I nie wiem, czy u każdej tak jest, czy tylko u mnie. Czy możecie polecić jakąś trwałą hennę? Dzięki.
Obserwuj wątek
    • ofelia1982 Re: Trwałość henny na brwiach 19.11.10, 18:23
      Około 1,5 tyg, ale robię sama w domu henną Delii (2zł w drogerii)

Henna do brwi i rzęs Delia

Zajmuje mi to chwilkę - trochę tej henny, 3 krople wody utlenionej, merdam patyczkiem z bawełną i nakładam. Idę zrobić sobie herbatę i po 10 minutach zmywam.

Żal mi by było wydawać po 15-20zł za taką pierdołę, umawiać się, iść do salonu - jak w domu zrobię to równie dobrze (ach ta moja skromność:) za prawie zerowy koszt i w ciągu dosłownie kilku minut.
      • lonely.stoner Re: Trwałość henny na brwiach 19.11.10, 23:41
        co wy macie z tym uzywaniem slowa merdam?? merda to np. pies ogonem

a co do henny- to tez sama robie,kupuje w drogerii- albo taka w proszku ktora trzeba zmieszac z kroplami wody utlenionej albo taka gotowa paste. Wczesniej- zanim zaczne henne nakladac- smaruje dokladnie skore wokol oczu i brwi jakims tlustym kremem (ja uzywam maslo shea) zeby sie skora nie zabarwila, i potem nakladam na brwi i rzesy pedzelkiem albo najlpiej spiralka (taka jak w tuszu do rzes). Dokladnie pokrywam kazdy wlosek i staram sie zeby nie pomalowac skory pod brwiami (ale i tak mi sie to zdarza). Rzesy jak chce pomalowac tez dokladnie od gory, to zamykam powieke, i pod rzesy klade nasaczony delikatnie plynem do demakijazu platek kosmetyczny- zeby nie pomalowac sobie skory :)i pokrywam rzesy henna, tak samo robie z rzesami dolnymi. Potem trzymam tak na ok. z 10 -15 min (az zaschnie) i zmywam- najpierw jakims mleczkiem do demakijazu, a potem woda i mydlem. JEsli mi sie ufarbuje mocno skora to- uwaga- mieszam popiol z wypalonego papierosa z mydlem i ta mikstura pocieram- schodzi idealnie :) nie wiem jak to dziala, ale tak jest:) potem np. reguluje brwi peseta (bo po umalowaniu zaczynaja byc widoczne takie ktore sa zazwyczaj jasne) i gotowe :)
        taka henna kosztuje chyba 2- 3 zl za fiolke, a starcza na ok.15 aplikacji (zaleznie od tego ile sie zuzywa).
    • brak.slow Re: Trwałość henny na brwiach 20.11.10, 15:12
      ta cała henna (a właściwie fenylenodiamina) swoją trwałość zawdzięcza m.in wodzie utlenionej-tak więc nie używajcie dołączonego perhydrolu w tabletce, albo wody która otwierana była dawno temu.
      im bardziej świeża tym "henna" ;lepiej się trzyma
      po drugie trwalosc zalezy od firmy wspomniany wyzej refectocil jest podobno dość dobry, ja natomiast uzywam "Kamy" trzyma się super.
      po trzecie trwałość zalezy od waszych włosków w brwiach-cienkie i słabe trzymają henne krócej, grube i mocne dłużej, to moje obserwacje.
      • lonely.stoner Re: Trwałość henny na brwiach 20.11.10, 16:12
        a ja slyszalam ze trwalosc ma tez podbno zalezec od dlugosci czasu trzymania henny na wloskach. Ale chyba jest to zwiazane z tym, ze im dluzej sie trzyma, tym efekt koncowy jest bardziej intensywny- poniwaz wiecej barwnika zostaje na wloskach. I potem dluzej schodzi, ale moje brwi i tak sa po ok.tygodniu wyblakle, i musze poprawiac.
    • croyance Re: Trwałość henny na brwiach 20.11.10, 17:22
      Ja chodze do kosmetyczki na henne raz na miesiac, i tak czesto potrzeba mi nowego farbowania. Przez pierwsze dwa tygodnie wyglada swiezo, trzeci i czwarty tydzien jest nadal ok, ale juz nie ma tego swiezego efektu, a gdzies tak w piatym tygodniu ide poprawic.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka