Dodaj do ulubionych

Depilacja okolic bikini

IP: *.adsl.inetia.pl 16.05.05, 17:52
Nigdy nie używałam kremów do depilacji okolic bikini... Czy to rzeczywiście
działa?
Obserwuj wątek
    • Gość: 66 Re: Depilacja okolic bikini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.05, 18:47
      Ciekawe dlaczego maszynki i pianki do golenia dla kobiet sa co najmniej 2x
      drozsze niz te dla mezczyzn? Maszynka to maszynka, zwykle 2 ostrza - chyba
      lepiej kupic te meska wersje, no chyba ze jakas pani ma 2 lewe rece i nie
      bedzie potrafila utrzymac normalnej maszynki i musi miec duza plaska raczke. Z
      moich obserwacji wynika, ze pianki/zele nawet znanych firm w kobiecej wersji sa
      jakies dziwnie rzadkie. Duzo lepsza konsystencje maja te dla panow.
      • Gość: Ara Re: Depilacja okolic bikini IP: 81.219.30.* 07.05.06, 12:15
        Gość portalu: 66 napisał(a):

> Ciekawe dlaczego maszynki i pianki do golenia dla kobiet sa co najmniej 2x
        > drozsze niz te dla mezczyzn? Maszynka to maszynka, zwykle 2 ostrza - chyba
        > lepiej kupic te meska wersje, no chyba ze jakas pani ma 2 lewe rece i nie
        > bedzie potrafila utrzymac normalnej maszynki i musi miec duza plaska raczke.
        Z
        > moich obserwacji wynika, ze pianki/zele nawet znanych firm w kobiecej wersji
        sa
        >
        > jakies dziwnie rzadkie. Duzo lepsza konsystencje maja te dla panow.

Parę lat temu kupiłam żel do golenia Gillet (damski) był fantastyczny, kiedy mi
        się skończył kupiłam drugi i to niespodzianka: był rzadszy, było go mniej, co
        za tym idzie szybko się skończył. Teraz używam żelu mojego męża (Nivea - dla
        skóry wrażliwej), jest fajny i się nie zmienia "co opakowanie".
        Pozdrawiam
    • Gość: ona Re: Depilacja okolic bikini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.05, 20:12
      Próbowałam chyba wszystkiego. A to co przeczytałam o kremach to w ogóle jakaś
      bajka chyba... wszystkie włoski?? Nawet 1mm pod skórą?? Próbowałam wszystkich
      preparatów polecanych pod tymi bzdurami i mówię wam, że zawsze zostają
      pojedyncze włoski- krótsze i dłuższe. Ja osobiście od jakiegoś czasu stosuję
      metodę wyszukaną na takim forum własnie. Otóż depiluję się pęsetką. Wiem, wiem
      to brzmi brutalnie, ale wierzczie mi- bolało (i to troszkę) tylko za pierwszym
      razem. Teraz to się do tego przyzwycziłam. Włoski odrastają duuuużo słabsze i
      rzadsze, a spokój mam na co najmniej tydzień. Jedyny minus- muszę kryć sie z tym
      przed moim facetem, no bo troszkę głupio chyba wyglądam w trakcie takiego
      "zabiegu" :) Ale z drugiej strony nie wyobrażam też sobie biegającą przed nim z
      nałożoną pianką czy kremem do depilacji...
      • aneczkag Re: Depilacja okolic bikini 07.07.07, 23:09
        U mnie tez pesetka wygrala te bitwe. Mam niezla wprawe bo od lat depiluje sobie
        zbedne wloski z brwi, wiec wiem, ze polowa sukcesu to technika. Powiem
        szczerze, ze boli tylko za pierwszym razem i czasem jakies grubsze wloski.
      • anusia1985r Re: Depilacja okolic bikini 20.07.07, 15:16
        Ja tez zazwyczaj uzywam pęsetki. A do nóg depilatora. Wyprobowałoam juz
        wszystko i tylko to skutkuje. Depilacja depilatorem wcale nie jest tak bolesna
        jak niektórzy mysla. tylko pierwszy raz boli a potem sie juz mozna
        przyzwyczaic. Jest to duzo mniej bolesne niz plastry i zawsze mozna przerwac
        jak bol jest zasilny rozmasowac i zaczac od nowa.Pachy tez depiluje depilatorem-
        troche boli ale to tylko chwilka. Czasami tez kolice bikini jak mam malo czasu
        na zabawe z pesetka. a jesli chodzi o kremy do depilacji ten z tanity jest dosc
        dobry ale odradzam osobom z grubymi czarnymi wlosami-nie jest wtedy dokladny ,a
        przetrzymywanie ich na skorze grozi podraznieniem.
    • Gość: wielokropka Re: Depilacja okolic bikini IP: *.aster.pl 16.05.05, 23:06
      gorzej maja ci, dla których nieskuteczne są wszelkie kremy, pianki itp. Ja sobie
      moge stosować takie środki do upojenia - po pierwsze zawsze zostaje lekki
      "zarost" jeśli to można tak nazwać, a po drugie - następnego dnia już włoski
      odrastają i wcale nie są słabsze
      poza depilacja laserową chyba nic mi nie pozostało, ale moje pękające naczynka z
      kolei moga dać o sobie tutaj znać...
      Może ktoś mi coś na to poradzi, bo już mam dosyć sportowych kostiumów ze
      spodenkami...
      • Gość: ... Powiedz NIE! IP: *.fordon.INTELINK.pl / *.g.INTELINK.pl 17.05.05, 00:14
        Zaloz stroj z futra (wyrocznie (s)m(r)ody okreslaja to mianem cuda roku, zaraz
        obok nowej wersji jezusek, z gwodziem posrodku stopy) - nikt nie zauwazy, ze
        czesc jest twoja.

Albo wiesz co lepiej? Przestan tym sie przejmowac! W calym tym pedzie za
        kosmetykami i sztucznymi "polepszaczami" kobiety traca zarowno swoja kobiecosc
        jak i czlowieczenstwo.

Powiedzmy "NIE!" mafii kosmetykowej i pisemkowym wyroczniom robiacym kobietom
        wode z mozgow i przerabiajacymi je z kobiet w bezmozgie monstra zalane tonami
        kosmetykow, ktorych producenci te pisemka utrzymuja przy zyciu!

Kosmetyki sa dla idiotow! Prawdziwe piekno jest naturalne, wszystko co sztuczne
        jest odrazajace.
        • anusia1985r Re: Powiedz NIE! 20.07.07, 15:22
          jak kosmetyki sa dla idiotow to zapewne ty nie stosujesz ani mydla ani szamponu
          ani antyperspirantu?? Bardzo ekologicznie tylko wspolczuje tym co musza jechac
          z toba w tramwaju lub autobusie w upalny dzien. zapach pewnie bardzo
          ekologiczny:_)
      • pannax27 Re: Depilacja okolic bikini 28.07.08, 11:47
        polecam depilacje woskiem lub pasta cukrowa. tylko i wylacznie w dobrym salonie kosmetycznym. Trzeba miec wprawna reke i wtedy o bolu jest niewiele. ja robie sobie od lat baaaardzo glebokie bikini i zajmuje to kosmetyczce ok 10 min. 2 tyg jest idealnie gladko, potem zaczynaja si epojawiac malutkie i cieniutkie wloski. raczk meszczek niz zarost. W Warszawie bikini to koszt ok 150 zl pasta cukrowa a polowe mniej woskiem. Pasta boli znacznie mniej, ja robie tylko pasta. POLECaM :)Zwlaszcza dla kobiet z mocnym wlosem, to sie z czasem zmieni! u mnie tak bylo.
    • Gość: ... Re: Depilacja okolic bikini IP: *.fordon.INTELINK.pl / *.g.INTELINK.pl 17.05.05, 00:08
      "Okolice bikini" jaka piekna nazwa i bezsensowna... cos jakby polecenie
      wyrywania nitek z brzegow stroju kapielowego.

Kolejny dowod, ze nasz jezyk jest zacofany w sprawach seksualnosci. Moze
      wielkie wyrocznie z odmozdzajacych babskich pisemek wymyslilyby jakies sensowne
      i przedewszystkim logiczne okreslenie? Czy moze ich fantazja konczy sie na
      pisaniu bzdetow pod aktualnego reklamodawce?
    • wicurpix Re: Depilacja okolic bikini 17.05.05, 07:20
      Tak naprawde to dla kogo panie depilują się bo chyba nie dla własnego dobrego samopoczucia. Robią to w jednym celu: zwabić samca; tylko w naturze takie zjawisko nie występuje ,przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Próżność kobieca i nic więcej.
      • aneczkag Re: Depilacja okolic bikini 07.07.07, 23:16
        Pala z anatomii! Dla mnie okolice bikini to tez wzgorek lonowy i przysrodkowa
        strona ud i ... nie bede pisac dalej bo mnie tu zaraz zjedza. A poza tym akurat
        w pachwinach nie mam za duzo wloskow.
      • wicurpix Re: Depilacja okolic bikini 17.05.05, 15:12
        Dlaczego zaraz ordynarnie? Z przymrużeniem oka więc bez obrazy - w końcu temat jest tak intymny i osobisty, że wogóle powinien znajdować się w innym miejscu a skoro jest tutaj tzn., że ktos umieścił go tutaj celowo, nie sądzisz?
      • sowa_hu_hu Re: JAK NAMÓWIĆ ŻONĘ DO DEPILACJI??? 19.07.05, 23:18
        a ja bym wprost powiedziała ze sie kochac nie bede bo mnie to brzydzi... skoro
        nie pomogło na psokojnie to moze tak...?

dziwna ta twoja zona - przeciez nie musi sobie wygalac cienkiego paska! niech
        wygoli sobie taki estetyczny prostokąt a wlosy które zostaną niech przystrzyrze
        nożyczkami na krociutko , no i tam na dole niech tez podgoli... bedzie to
        wyglądalo zupelnie inaczej!!! niech kupi dobra damską zyletke z ruchomym ostrzem
        , do tego pianke do golenia , po goleniu niech smaruje skóre maścią bepanthen
        zeby nie było podrażnień... i niech nie goli kazdego dnia bo wtedy zbytnio
        podrażni skóre jesli ma delikatną - to chyba przezyjesz :)

kup jej moze jakieś super skąpe stringi i zasugeruj ze do takich powinna sie
        wydepilowac...

no kurde- jestes facetem! zrób z tym coś :)
        • taszka07 Re: Depilacja okolic bikini 28.06.08, 14:38
          też miałam z tym problem z wrastającymi włoskami i uwaga! jest rozwiązanie
          bardzo proste. w prawie każdym markecie są takie niedrogie rękawice do peelingu-
          kupcie dwie- na każdą ręke po sztuce i ja np jak biorę prysznic to sobie robię
          taki delikatny peeling miejsc depilowanych czy golonych i włoski naprawdę nie
          wrastają a pachwiny czy łydki wyglądają gładziutko! naprawdę działa- mi to
          poleciła przyjaciólka bo sama też się męczyłam- po depilatorze strasznie mi
          wrastały na nogach a czasem goliłam maszynką bikini i to sasmo było- teraz nic
          tylko trzeba to robić regularnie- nałożyć żel do mycia i zamiast gąbki czy myjki
          stosować- dodakowy plus, że całe ciało bardzo robi się gładkie
        • gory_szalenstwa sposób na wrastające włosy 22.06.09, 21:43
          Przyczyną wrastania włosów jest najczęściej stosowanie metod depilacji
          polegających na ich wyrywaniu. Wosk, elektryczne depilatory z czasem na tyle
          osłabiają włosy, że nie mają one siły przebić się przez skórę. W takiej sytuacji
          dobrym rozwiązaniem jest kilkukrotne sięgnięcie po zwykłą maszynkę do golenia.
          Wzmocnisz w ten sposób włos i pomożesz przebić się im przez skórę. Jednak
          podstawą zapobiegania ich wrastaniu jest codzienna staranna pielęgnacja skóry -
          częste peelingi i wcieranie balsamów, zawierających dużą ilość substancji
          łagodzących i nawilżających. Powinny mieć w składzie przede wszystkim alantoinę
          i pantenol, ale też wyciągi roślinne o działaniu kojącym: z aloesu, kasztanowca,
          bzu czarnego, nagietka, rumianku.

Gdy włos już wrósł, guzki powinnaś smarować środkami przeciwzapalnymi i
          przeciwbólowymi (dość duży ich wybór znajdziesz w aptekach bez recepty). Jeśli
          pojawiają się często i w większej ilości, to skieruj się po pomoc do
          dermatologa. Z samodzielnym wydobywaniem włosa na powierzchnię poczekaj do
          czasu, aż minie stan zapalny. Po depilacji stosuj środki dostępne w aptece bez
          recepty, np. maść cynkową, sudocrem lub tribiotic w saszetkach. Możesz również
          robić kilkuminutowe okłady z roztworu sody oczyszczonej (płaska łyżeczka na 1/2
          szklanki wody).

Stan zapalny wywołują bakterie gram - ujemne lub gronkowce. Jeżeli jest
          powierzchniowe, pojawiają się drobne pęcherzyki. Przy zapaleniu całego mieszka
          włosowego występują krostki podchodzące ropą. Nie wyciskaj ich. Ogranicz się do
          częstego przemywania płynami odkażającymi i przeciwzapalnymi (bez recepty,
          kupisz je w aptece). Daj skórze odpocząć - stosuj łagodne kosmetyki, najlepiej
          te dla alergików. Jeżeli gojenie się przedłuża lub zaatakowanych jest wiele
          mieszków, nie zastanawiaj się, tylko idź do dermatologa, bo przewlekłe zapalenie
          mieszków włosowych jest poważnym schorzeniem. Ropne krosty twardnieją i nawet po
          leczeniu mogą pozostawić brzydkie, głębokie blizny. Leczenie dermatologiczne
          polega na przyjmowaniu antybiotyku.
      • aneczkag Re: Depilacja okolic bikini 07.07.07, 23:26
        Stany zapalne mieszkow wlosowych - owszem. Ale grzybice pochwy? Gdzie ta
        kobieta sie ginekologii uczyla??? Po pierwsze do tego grzybek jest potrzebny i
        warunki sprzyjajace - antybiotykoterapia albo oslabienie organizmu. A ona ze
        co? Ze te wloski to chronia pochwe przed grzybkami???
    • Gość: xxxmar_xxx Re: Depilacja okolic bikini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 01:47
      Przeczytałam całe to dłuuugie drzewko o depilacji, wniosek wysuwa się jeden: JEŚLI DEPILOWAĆ TO NAJBEZPIECZNIEJSZĄ FORMĄ SĄ KREMY, ŻELE I PIANKI. Depilacja(pencetą, golarką), woskowanie = nie dość ze boli i krzywisz sobie kręgosłup, to moze pozostawić brzydkie krostki, czy stany zapalne,a tym samym OSZPECAMY SIĘ!!! Golenie golarką= wg mnie idiotyzm, nie chce mieć w tym delikatnym miejscu takiej szorstkiej brody jak mój facet po jednym dniu od golenia. Dalej - usuwanie włosków operacyjnie - dość fajne rozwiązanie, tyle ze drogie i nie do końca sprawdzone(trzeba to powtarzać co 2 lata dla utrwalenia efektów = wysysają kase od klijentów;/)....chyba już nic nie pozostało..więc kremy, pianki i żele...czy ma ktoś lepszy pomysł?
    • Gość: Regina Re: Depilacja okolic bikini IP: *.akademiki.uni.torun.pl 06.05.06, 21:56
      Ja używałam wszystkiego, ale najlepsza metodą depilacji, przynajmniej dla mnie
      (jestem brunetką) jest jednak maszynka, po dłuzszym czasie golenia maszynką
      skóra się przyzwyczaja, nie jest podrażniona, nie wyskakują żadne czewrone
      kropki (ja zawsze smaruje kremem bambino dla dzieci)wosk i depilator to
      katastrofa, wrastajace włoski były nieestetyczne i trochę bolesne. nie polecam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka