Dodaj do ulubionych

gres polerowany - sposób położenia

01.05.12, 16:28
Kupiłam gres polerowany Nowej Gali 60x60 (łazienka/hol/kuchnia). Zanim umówię się z ekipą remontową, chciałabym dowiedzieć się czegoś o sposobie ich położenia. Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, stąd mój wpis.
1) wiem, że gres polerowany powinien być zaimpregnowany. Dopiero potem powinno się fugować. Jedną płytkę mogę poświęcić na eksperymenty. Jakie środki są najlepsze? Podobno po niektórych płytki matowieją. Jak tego uniknąć? Impregnuje się raz czy dwa razy?
2) płytki powinny być ułożone na zaprawie klejowej? Na jakiej?
3) płytki są polerowane - czy po impregnacji będą mniej śliskie?
4) na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę rozmawiając z ekipą?
Obserwuj wątek
  • ikaria80 Re: gres polerowany - sposób położenia 02.05.12, 17:52
   Gres najlepiej kłaść na wysokoelastycznej zaprawie.Może być Kraeisel np.Nie żałuj na to pieniędzy.Do impregnacji polecam produkty firmy HG polska ale byc może producent ma swoje sprawdzone i polecane środki.Po impregnacji czasami matowieją to prawda,ale dość nieznacznie.Dobrym pomysłem jest wykorzystanie jednej płytki do eksperymentow.Co do ilości razy impregnowania to stosuj się ściśle do poleceń na opakowaniu żeby nie przedobrzyć.Zapytaj czy potrafią połozyc fugę epoksydową .Jest znacznie trwalsza i bardziej odporna na zniszeczenia i zabrudzenia ale położenie jej jest trudniejsze niz zwykłej.
   • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 10:39
    bardzo dziekuję za info :) Niesłyszam o fudze epoksydowej. Teraz będę miała to na uwadze.
  • jar.os Re: gres polerowany - sposób położenia 02.05.12, 19:32
   zamierzasz majstrów uczyć roboty?? cienko to widzę ,
   • cyklina-klimkiewicz Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 09:41
    Ostatnio, zdarza się, ale i wcześniej , też się trafiało, że inwestor wiedział lepiej jakie materiały zastosować. Zapominał jedna,że by uzyskać wieloletnią gwarancję na robotę, to co i jak decyduje ten co daje gwarancję. Czyli wykonawca. B.Klimkiewicz.
    • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 11:08
     ja nie zamierzam decydować o materiałach, tylko o nich dyskutować. Bo w końcu to moje mieszkanie. Mam duży szacunek do osób, które wykonują tę pracę na codzień i znają się na praktyce a nie tylko na teorii. Co do gwarancji, to chyba mi na niej aż tak bardzo nie zależy, bo ona nie sprawdza się w praktyce. Przynajmniej jeżeli chodzi o płytki. Ekipa mówi, że to wada płytek a producent płytek, że płytki zostały źle położone. Tak czy siak, to ja będę musiała wydać pieniądze po raz drugi na nowe płytki i ich położenie. Niestety, nie stać mnie na to. Wolę to zrobić raz i porządnie.
     • cyklina-klimkiewicz Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 12:59
      Dyskutować i wybierać należy przed robotą. Gwarancja się przydaje, bo w niej jest i sposób konserwacji, metoda,potrzebne do tego materiały, tryb postępowania z wyrobem. Niczego dodatkowo nie kosztuje. Wymieniać poglądy należy zawsze.Gwarancja wyjaśnia problemy, pomaga w kłopotach, w ich uniknięciu.B.Klimkiewicz.
      • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 14:42
       hmm... ale ja już w swoim pierwszym zapytaniu właśnie napisałam, że jestem przed rozmową z ekipą i chcę się do niej przygotować.
       Co do gwaracji, to zgoda. Generalnie to, lepiej ją mieć. Ale jeżeli chodzi o płytki, to pozostanę przy swoim zdaniu. Załóżmy, że mam gwarancję na płytki i na ich położenie. Ale po jakimś czasie okazało się, że coś jest nie tak. Producent przerzuca winnę na wykonawcę, wykonawca na producenta. Efekt końcowy? Zrywanie i kładzenie na nowo, plus zakup nowych płytek, koszty zrywania i położenia. Czyli dodatkowe koszty i opóźnienie kolejnych prac. Może też być "lepszy" wariant czyli jedna ze stron producent albo wykonawca uznają reklamację. Efekt? W zależności kto uzna reklamację i tak czeka mnie zrywanie i kładzenie na nowo plus zakup płytek lub koszty zrywania i/lub położenia (w zależności kto uznałby reklamację). Jak dla mnie, z gwarancją czy bez, to raczej niewielka różnica. I tak będę musiała ponieść dodatkowe koszty, stracić czas i nerwy. Oczywiście mam gwarancję na płytki i będę ją mieć na ich montaż ale wolałabym nie korzystać z tej opcji. Stąd moja prośba o pomoc do przygotowania się do rozmowy przed rozpoczęciem prac. Zależy mi jednak na uwagach merytorycznych.
       • cyklina-klimkiewicz Re: gres polerowany - sposób położenia 05.05.12, 08:07
        Jak kupujesz robotę i materiał, to masz i taniej i niczego dodatkowego rozwiązywać nie musisz. Zawarłeś umowę na robotę i materiał.Gwarantem jest wykonawca. Do tego on jeszcze wie co się praktycznie sprawdza, ma doświadczenie zawodowe i praktykę w kontaktach z producentami wyrobów jakich używa, więc dla Ciebie, lepiej. Do tego raczej nie wkręci w zakup i użytkowanie, niesprawdzonych technologii i produktów, bo ma świadomość tego ,że za całość ponosi odpowiedzialność. Nie będzie sytuacji, "chciałem dobrze, ale to nie moja wina". Chyba jak materiał i robota, i gwarancja od 1 Firmy, to najprościej jak może być.Ani wozić , ani wybierać nie musisz. Wszystko zrobią, do tego materiały takie jakie optymalnie potrzebne, w niezbędnych ilościach. B.Klimkiewicz.
        • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 06.05.12, 13:20
         zgadzam się z tobą i dziekuję za wpis. Ja do wykonacy mam zaufanie, bo to nie są pierwsze prace jakie u mnie wykonuje. Jednak staram się przed każdymi pracami przygotować się do rozmowy. Nieporozumienia często wynikają nie ze złej woli którejkolwiek ze stron a raczej z niedomówień. Przecież mogłoby się tak zdarzyć, że w wykonawca w trosce o moje finanse nie poruszyłby tematu fugi epoksydowej. Być może padnie pytanie "a jaką fugę Pani by chciała, bo jest taka i taka". Ale jak nie padnie, to ja na pewno poruszę tan temat. Bo teraz już wiem, że coś takiego jest.
   • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 10:55
    nie zamierzam nikogo uczyć roboty. Mylnie odebrałeś moje zapytanie. Chodzi mi o to, aby przed pracami omówić szczegóły tak aby maksymalnie uniknąć błędów z mojej strony. Na przykład info o fudze jest dla mnie cenne. Teraz będę mogła poruszyć ten temat. Bez tej infomacji mogłoby być tak, że Panowie położyli by zwykłą "no bo Pani nic nie mówiła, że chce inną". No nie mówiła, bo nie wiedziała. Czyli moja wina. Nie mam takich środków finasowych, żeby dokonywać ewentulanych poprawek albo zrywać gres. Chcę to zrobić raz a porządnie. Uważam, że omówienie spraw przed pracami jest korzyste dla obu stron. Jeżeli klient jest zadowolony, to majster też. Klient zawsze do niego wróci i może z czystym sumieniem polecić ekipę innym. Takie jest moje zdanie.
    • ikaria80 Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 12:31
     Ciesze sie ,że info o fudzesię przydało.Musisz tylko teraz skalkulowac koszty,bo z tego co wiem jest ona droższa od zwykłej.Porusz też temat czyszczenia gresu z tej fugi.Jest to bardzo ciężka robota.Niech ekipa zobowiąze sie do wyczyszczenia płytek na błysk.
     • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 14:43
      zainwestuję w tę fugę :) Wolę wydać raz trochę więcej ale mieć na jakiś czas spokój. Dla mnie to rozwiązanie korzystniejsze z punktu widzenia ekonomicznego. O czyszczeniu gresu z fugi też nie wiedziałam.. Cenna informacja. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)
      • ikaria80 Re: gres polerowany - sposób położenia 04.05.12, 17:33
       Bardzo proszę.Najważniejsze żeby się udało wszystko tak jak chcesz.Kładziesz na prosto czy w karo?
       • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 04.05.12, 20:19
        mam nadzieję, że się uda :) Kładę prosto.
     • demonii.larua Re: gres polerowany - sposób położenia 04.05.12, 20:07
      Położenie zwykłej fugi jest wliczone w koszt położenia płytek (obojętnie jakich). Położenie epoksydowej to koszt rzędu dwudziestu kilku zł za metr2, więc różnica w kosztach jest znaczna. Dopytaj ekipę o koszt położenia fugi, bo to jest liczone oddzielnie.
      • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 04.05.12, 20:43
       no właśnie.. Jak ikaria80 napisała, że położenie tej fugi jest trudniejsze, to zapaliła się mi czerwona lampka, że pewnie i droższe. Ale jeszcze się łudziłam. No i sprowadziłaś mnie na ziemię :) No cóż.. i tak to zrobię, bo płytki są jasne. Przy ciemnych chyba bym się nie zdecydowała. Na szczęście nie mam dużej powierzchni. Dzięki za info.
    • cyklina-klimkiewicz Re: gres polerowany - sposób położenia 05.05.12, 08:12
     Tak też to widzę,poglądy i ustalenia przed robotą. Realizacja i gwarancja . B.Klimkiewicz.
  • jar.os Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 15:55
   jeżeli wykonawca jest dość dlugo na rynku to uwierz że gdy będzie wiedział że czeka go udzielenie gwarancji to nic nie bedzie kombinował z materialami , chodzi mi o klej do gresu , bo tylko tutaj może przyoszczędzić , chyba że Ty zapewniasz materiały .
   • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 04.05.12, 21:04
    dzięki za info. Mam nadzieję, że dzięki Waszym uwagom, będę mogła uniknąć błędów z mojej strony. Czyli nie dogadania spraw przed pracami. Teraz jak poruszę temat kleju do gresu przed jego ułożeniem, to myślę, że uda mi się unikąć nieporozumień. Czuję się już dużo lepiej przygotowana do rozmowy.
   • cyklina-klimkiewicz Re: gres polerowany - sposób położenia 06.05.12, 06:22
    Ale i tych co najdłużej , można złamać ciągłym powtarzaniem,że może jeszcze coś tańszego. Bo zawsze może być i taka realizacja, która nie jest nastawiona na maksymalną trwałość, na solidność, a na mniejsze obciążenie, więc i użyte materiały tańsze. Właśnie długa gwarancja, zmusza do użycia optymalnych materiałów, a nie eksperymentowania, bo to zawsze marnie się kończy. Marnie dla inwestora. B.Klimkiewicz.
  • kasiak37 Re: gres polerowany - sposób położenia 03.05.12, 22:20
   mam gres polerowany 60x60 z mala fuga 1.5mm.Gres byl zaimpregnowany po polozeniu preparatem sopro.Kladziony na klej wysokoelastyczny mapei.Nie jest sliski mimo ze polerowany.
   • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 04.05.12, 21:11
    a to fajnie, bo trochę bałam się czy dobrze robię kładąc ten gres w łazience. Ile razy był impregnowany? I jak oceniasz kolor gresu po impregnacji? Zmienił się?
  • Gość: li Re: gres polerowany - sposób położenia IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.12, 09:45
   Jeśli kupiłaś płyty rektyfikowane, a Nowa Gala ma coś takiego w ofercie, to możesz pokusić się o położenie bezfugowe (świetny efekt). Ale w przypadku Nowej Gali fachowiec musiałby najpierw sprawdzić, czy Twój materiał faktycznie trzyma wymiary, bo ta firma miewa słabsze jakościowo partie (również pod względem zachowania jednolitej kolorystyki). Położenie bezfugowe wymaga ogromnej dokładności, wiedzy i doświadczenia, więc powierzyć je można tylko ekipie z praktyką w takich pracach. A w ogóle rozmawiaj co najmniej z kilkoma firmami. Rozpytuj wśród znajomych, postaraj się obejrzeć wykonane u kogoś roboty. A jak już się zdecydujesz, módl się, żeby wszystko poszło jak trzeba ;).
   • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 06.05.12, 13:50
    wiem, że wybrane przeze mnie płytki są rektyfikowane ale chyba nie zdecyduję się na ich położenie bez fugi. Trochę pobiegałam po internecie w tym temacie i intuicja mówi mi, że dobrze byłoby aby jednak położyć cienką fugę. Płytki chyba "pracują".. Trochę mnie wystraszyłeś/łaś. Słabsze pod względem zachowania jednolitej kolorystyki? Kupiłam już te płytki ale jestem przed ich odbiorem. Jedyne co mogę zrobić, to sprawdzić czy są z jednej partii i czy nie są uszkodzone fizycznie. Czy ja dobrze rozumiem, że płytki nawet z jednej partii mogą różnić się kolorystycznie?! Mam je rozpakować i sprawdzić czy są w jednolitej kolorystyce? Napisz o tym coś więcej, proszę. Co do modłów, to masz rację :))) Mam świadomość, że wybór dobrej ekipy i materiałów nie zapewni mi sukcesu a jedynie zwiększy jego prawdopodobieństwo. No ale to wszystko co mogę zrobić, no nie? ;)
    • Gość: li Re: gres polerowany - sposób położenia IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.12, 16:14
     Przechodziłam przez to wszystko 2 lata temu, gdy u siebie kładłam gres. Wtedy robiłam dokładny research, bo tak jak Ty, chciałam zminimalizować ryzyko wpadki. Przed wyborem konkretnych płyt przepytywalam fachowców, zamęczałam pytaniami sprzedawców, śledziłam opinie użytkowników, odwiedzałam fora glazurników... Okazało się, że m.in. w Nowej Gali zdarzają się wpadki kolorystyczne i wymiarowe. Oczywiście ogromna wiekszość osób nie ma żadnych problemów z wyrobami tej firmy, czego i Tobie życzę, ale ja ostatecznie wybrałam gres hiszpański, tym bardziej że był on już fabrycznie zaimpregnowany. Zrobić dokładny odbiór jakościowy sporej partii płyt w rozmiarze 60x60 jest bardzo trudno (ciężkie to jak diabli). Umówiłam się więc ze sprzedawcą, że jeśli w trakcie układania wyjdą jakieś wady, to mi wymieni. Gres dostałam idealny, ale np. w przypadku granitu podmieniałam sobie niektóre płyty (bo granit, kamień naturalny, jest trochę nieprzewidywalny, jeśli idzie o wzór) na takie, które lepiej pasowały do ogółu. Sprzedawca granitu też nie miał nic przeciwko temu, żebym dokładną selekcję zrobiła spokojnie w domu.
     • bunclik Re: gres polerowany - sposób położenia 07.05.12, 00:31
      wracając do fugi epoksydowej zastanów się mocno położenie tej fugi jest trudne duża część fachowców mówi ze umie ja kłaść ale jeśli nie potrafią tego robić to to będziesz miała problem jeśli dopiero będą się uczyć u ciebie to katastrofa wszystko do wymiany .
      Co do układania bez fugowego to nie ma takiego czegoś zawsze musi być fuga 1 mm ale musi a przy płytkach wielkogabarytowych to i większa po pierwsze płytka pracuje dlatego klej elastyczny do gresu ,drugie to fuga wypełnia szczeliny miedzy płytkami i jeśli zrobisz niby bez fugowo to tych szczelin nie zamkniesz i może być problem gdyż woda w łazience na posadzce jest dość często i woda będzie podciekać pod płytki a co za tym idzie mogą się one odparzyć po jakimś czasie

      moje zdanie
      fuga epoksydowa - nie
      ułożenie bez fugowo- nie
      • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 09.05.12, 00:18
       trochę mnie wystraszyłeś.. Moje płytki są jasne i jednolite. Zależy mi więc na tym aby nie czyścić fugi szczoteczką do zębów raz w tygodniu. Pomysł z fugą epoksydową wydawał mi się trafiony. Niestety będę mogła tylko liczyć na uczciwą odpowiedź wykonawcy czy potrafi to zrobić czy nie. To chyba jednak za mało.. Jaka jest alternatywa? Czy zwykłe fugi można impregnować? Czy to jest "bezpieczniejsze" rozwiązanie? Czy będzie to odpowiednie zabezpieczenie przed wodą podłogi w łazience?
     • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 08.05.12, 23:39
      dzięki za info. Właśnie jestem po odbiorze. Wydaje mi się, że wszysko jest ok. Żałuję tylko, że te płytki nie są fabrycznie zaimpregnowane.
      • autoryzowany Re: gres polerowany - sposób położenia 09.05.12, 21:37
       Wszyscy piszecie o fudze a tak naprawdę najważniejsze przy płytkach wielkoformatowych jest klej i żaden elastyczny czy wysoko elastyczny bo są to nazwy maketingowe lecz ODKSZTAŁCALNY najlepszym klejem byłby klej w klasie C2TES1 lub C2TS1 o właściwościach tiksotropowych (w skrócie rozpływnych) takimi klejami są Atlas Plus Biały (biały bo masz jasne płytki) i Atlas Progres Mega Biały który jest klejem grubowarstwowym (zakres stosowania do 2cm) i dedykowany do płytek wielkoformatowych .
       Fuga jak najbardziej może być epoksydowa bo nie będzie problemu z zabrudzeniami nawet jak wyleje ci się czerwone wino (zmyjesz bez problemu a z fugi cementowej raczej ci się nie uda ) ale musi to zrobić osoba z dużym doświadczeniem
      • autoryzowany Re: gres polerowany - sposób położenia 09.05.12, 21:40
       Wszyscy piszecie o fudze a tak naprawdę najważniejsze przy płytkach wielkoformatowych jest klej i żaden elastyczny czy wysoko elastyczny bo są to nazwy maketingowe lecz ODKSZTAŁCALNY najlepszym klejem byłby klej w klasie C2TES1 lub C2ES1 o właściwościach tiksotropowych (w skrócie rozpływnych) takimi klejami są Atlas Plus Biały (biały bo masz jasne płytki) i Atlas Progres Mega Biały który jest klejem grubowarstwowym (zakres stosowania do 2cm) i dedykowany do płytek wielkoformatowych .
       Fuga jak najbardziej może być epoksydowa bo nie będzie problemu z zabrudzeniami nawet jak wyleje ci się czerwone wino (zmyjesz bez problemu a z fugi cementowej raczej ci się nie uda ) ale musi to zrobić osoba z dużym doświadczeniem
       • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 09.05.12, 22:47
        Wolałabym mieć fugę epoksydową. Problem polega na ekipie z doświadczeniem. Nie znam takiej. Moja ekipa jest ok ale nie mam pojęcia czy ma w tym temacie doświadczenie. I wątpie bym je miała, bo musiałabym zobaczyć jakieś 5 mieszkań, w których to robili. Raczej niewykonalne. Dlatego szukam alternatywnego rozwiązania. Może impregancja fugi..? ps. dzięki za info o kleju
        • glazurnik_rotberg Re: gres polerowany - sposób położenia 24.05.12, 21:02
         Ale dlaczego wolałabys epoksydową?
         Do mieszkania taka fuga nie jest potrzebna i jak widzisz wiekszosc fachowcow odradza... na gazecie tez jest pare watków na ten temat, np:

         forum.gazeta.pl/forum/w,653,69731270,,pomocy_fuga_epoksydowa.html?v=2
         Co do materiałow do położenia to ze swojego podwórka moge polecic Rotberg
  • trombonosek Re: gres polerowany - sposób położenia 09.05.12, 22:11
   Zwykły gres , normalna robota, a problem się z tego robi jakby to było jakieś cudo .
   Na szczęście nie wszyscy mają takie podejście do tematu i dają zarobić fachowcom , nie marnując czasu na forum...
   • oktolzap1 Re: gres polerowany - sposób położenia 09.05.12, 23:27
    ależ trombonosku.. To rzeczywiście zwykły gres a nie jakieś cudo. Ale jak mi źle położą fugę epoksydową to, to już nie będzie gres zwykły tylko niezwykle paskudny gres i wtedy na pewno stanie się cudem takim, że będę mogła spokojnie przyjmować w domu adeptów sztuki glazurniczej na zajęciach "Jak nie należy kłaść fugi epoksydowej". I z tymże "cudem" będę musiała obcować na codzień ja a nie fachowcy. A jeżeli już o nich mowa, to nie troskaj się, na pewno dam im zarobić :)
    • bunclik Re: gres polerowany - sposób położenia 10.05.12, 23:06
     perfekcyjna odpowiedz
     • autoryzowany Re: gres polerowany - sposób położenia 11.05.12, 17:05
      Z jakiego regionu ta ekipa ma być żeby nie było wtopy na fugowaniu ??? Może mam kogoś kogo mógłbym polecić :)
      • Gość: mkolaczynska@onet. Re: gres polerowany - sposób położenia IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.14, 08:24
       Ze śląska
    • trombonosek Re: gres polerowany - sposób położenia 11.05.12, 21:54
     Dalej nie rozumiem : jak coś zepsuję to naprawiam. To samo z ekipą. Zepsują gres = odpowiadają za swoją robotę. Naturalna sprawa.
     I jak normalny , inteligentny , potrafiący czytać i szczycący się mianem Fachowca człowiek może źle położyć fugę epoksydową ?
     A może nie jest fachowcem ?

     • bunclik Re: gres polerowany - sposób położenia 11.05.12, 22:17
      coś zaczyna do ciebie docierać nie każdy który mianuje się fachowcem umie wykonać prace jakiej się podejmuje są prace które można poprawić bez większych problemow ale fugi epoksydowej już nie poprawisz tylko trzeba wszystko zrywać i robić od nowa co wiąże się z czasem i kosztami jeśli wykonawca uczciwy to naprawi to na swój koszt a jeśli nie to już go nie zobaczysz
      następna sprawa uczciwy wykonawca tez nie poprawi bo albo powie ze nie umie kłaść fugi epoksydowej a jak już powie ze umie to znaczy ze umie i uczciwie to stwierdza
      wiec wniosek jest taki ze jak spartolą to już naprawa na koszt inwestora
      • tomek-dortmund Re: gres polerowany - sposób położenia 13.05.12, 12:04
       Bunclik ma racje, przy wiekszych powierzchniach i drozszych materialach potrzebujesz firmy ktora wystawi rachunek i da gwarancje.
       Co do samego polozenia:
       Sprawdzasz wylewke,
       jesli jest anhydrytowa (czesto przy ogrzewaniu podlogowym), musi byc zagruntowana multigruntem na bazie zywicy z piaskiem kwarcowym, inaczej po 1-3 sezonach plytki bedzie mozna pozamiatac.
       jesli jest cementowa dobrze odkurzyc, zagruntowac.
       Gres:
       Na 99 % ten twoj polerowany gres jest zwyklym szkliwionym gresem,czyli sklada sie z warstwy nosnej(odpady przy produkcji marmuru, zmielone i na nowo wypieczone) ca 8mm i 2mm warstwy szkliwa farbowanego(porcelana).
       Co z tego wnioskujesz? Zadna impregnacja czy bialy klej ci nie jest potrzebny, bialy klej to jedynie raz uzywalem przy Carrerra Bianco.
       Zadna epoksydowa fuga, baseny czy prysznice publiczne wysoko frekwentowane, to owszem
       , ale autor tematu potrzebuje normalnej fugi cementowej z wlasciwosciami perl, elastycznycznymi i koniecznie odcienie szarego.
       Ja osobiscie polecam kleje firmy mapei i sopro, przy duzych plytach koniecznie wysokoelastyczne np FKMXL Sopro, fuga Briliant Sopro. Plyty trzeba przeszpachlowac i uwazac na strzalki (kierunek kladzenia) no i fuga szerokosci min.2-3mm jest obowiazkiem i odstepy do sciany po 1cm !
       Najwiekszym bledem przy uzytkowaniu robia same panie domu przy sprzataniu, myciu podlog!.
       Otoz uzywaja one srodkow zawierajacych mydlo i to pozostawia mikrowarstwe do ktorej przylepia sie z czasem drobny pyl.
       To wlasnie farbuje fugi, kazdy fachowiec mowi ze najlepiej myc podlogi zwykla woda bez tanich dodatkow. Zeby uniknac tego efektu ja polecam Sopro BIR
       • ikaria80 Re: gres polerowany - sposób położenia 14.05.12, 17:20
        Nie zgodzę sie.Fuga epoksydowa jest materiałem, który w 100% zabezpiecza podłogę przed przenikaniem wilgoci wewnątrz właśnie poprzez spoiny.Dla rozjaśnienia całkiem przypadkowy tekst na ten temat:
        www.fugi-silikonowe.pl/fugi-epoksydowe.php
        • Gość: soprotem Re: gres polerowany - sposób położenia IP: *.broadband.greenlan.pl 10.10.12, 23:02
         rozbiegnij sie i glowa w sciane zaden z ciebie fachowiec i nigdy nie kladles epoksydu!!!!!!!
    • ikaria80 Re: gres polerowany - sposób położenia 17.05.12, 13:44
     to na czym stanęło z tą fugą w końcu? płytki położone są według Ciebie dobrze? Może wrzucisz fotkę?
  • Gość: Wojciech Re: gres polerowany - sposób położenia IP: *.dabnet.pl 12.05.12, 21:29
   www.remontzpomyslem.pl

   Firma remontowa, remonty usługi i wykończenia wnętrz, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice,

   Firma remontowo wykończeniowa wykonuje swoje usługi na terenie Dąbrowy Górniczej oraz okolicznych miast. W zakresie usług budowlanych remontowych i wykończeniowych wchodzą:
   Kompleksowe remonty i wykończenia domów , mieszkań , lokali użytkowych, biur i obiektów handlowych, łazienek
   Świadczymy usługi z zakresu
    REMONTÓW – kompleksowe usługi remontowe mieszkań, apartamentów, domów, lokali użytkowych, biur, obiektów handlowych i sportowych.
    PRAC WYKOŃCZENIOWYCH – kompleksowe usługi wykończeniowe m.in. z zakresu adaptacji wnętrz oraz dostosowania obiektów do potrzeb indywidualnych (np. niepełnosprawni, osoby starsze)
    PRAC OKŁADZINOWYCH – kompleksowe okładziny pionowe poziome z płytek ceramicznych, gresowych, granitowych, trawertynowych, marmurowych, szklanych, wykładziny dywanowe, panele podłogowa, deska barlinecka, deska podłogowa, listwy wykończeniowe, wykładziny PCV, ściąganie starych okładzin.
    PRAC TYNKARSKO - MALARSKICH – kompleksowe usługi malarskie, w których skład wchodzi, mycie ścian, gładzie gipsowe, tynki ozdobne, malowanie pomieszczeń, elewacji do 3m, drzwi, okien, impregnacja drewna, tapetowanie
    PRAC MURARSKICH – kompleksowe usługi murarskie, w których skład wchodzi montaż wszelkich ścianek działowych, parapetów, luksferów itp.
    PRACE INSTALACYJNE – wykonywanie instalacji elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych .
    WYLEWKI – wylewki betonowe, poziomowanie powierzchni.
    BALUSTRADY OGRODZENIA – wykonawstwo oraz montaż ogrodzeń bram stalowych ocynkowanych oraz ze stali kwasowej szczotkowanej w połączeniu ze szkłem (balustrady ze stali nierdzewnej, balustrady szklane, szklane samonośne, balustrady stalowe ocynkowane, poręcze ze stali nierdzewnej).

   www.remontzpomyslem.pl

   REMO INVEST
   Piotr - 784 151 846
   Wojciech - 504 668 598
   E-mail: biuro@remontzpomyslem.pl
  • Gość: Fuguś Re: gres polerowany - sposób położenia IP: *.181.17.129.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.05.12, 15:43
   Polecam Ci dobrą i sprawdzoną fugę epoksydową Litokol Starlike
   allegro.pl/fuga-epoksydowa-103-kolory-litokol-starlike-c-450-i2337530665.html
   • fugoodrkywacz Re: gres polerowany - sposób położenia 16.12.15, 20:23
    hmmm.. prawie wszystkie pozytywne wpisy o Litokolu pochodzą od użytkownika joaska20133 albo pochodzą z IP: *.dynamic.t-mobile.pl i linkują do fugoteka.pl... przypadek?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka