Dodaj do ulubionych

Dieta w chorobach wątroby

IP: *.lubin.dialog.net.pl 08.02.04, 18:14
Zgadzam się w zupełności z zaproponowaną dietą, gdyż chorując na wirusowe
zapalenie wątroby typu C, wielokrotnie doświadczałam dolegliwości po spożyciu
potraw zabronionych. Dodałam bym do tego pomarańcze.
Obserwuj wątek
    • Gość: Bogdan Re: Dieta w chorobach wątroby IP: *.krosno.sdi.tpnet.pl 14.02.04, 18:27
      Ciekawe,że zwolennicy diety wegetariańskiej,klasycznej[niskokalorycznej] czy
      śródziemnomorskiej nie zajmują stanowiska w dwóch przeciwstawnych zaleceniach
      dietetycznych podanych przez DYPLOMOWANYCH medyków!!!.
      Wyklinana dieta Optymalna jest bliższa zaleceniom lekarki HALINY,a zalecenia
      artykułu uważa za nonsensowne.
      Jedną z funkcji wątroby jest produkcja cholesterolu.Im mniej jego w organiżmie
      tym wątroba więcej jest obciążona,bo nie może istnieć życie bez tego
      związku.Jak temu zaradzić?.Prosto.Zamienić część węglowodanów w postaci
      np.wyrobów mącznych na produkty zawierające cholesterol np jaja.Dostarczony w
      potrawach cholesterol nie będzie musiał być produkowany w wątrobie,a przy
      okazji zostanie odciążona trzustka od przerobu nadmiaru węglowodanów.
      • Gość: wera Re: Dieta w chorobach wątroby IP: 195.205.164.* 13.10.04, 09:42
        A jak to się ma gdy jest duży choresterol z niedomadaniem wątrowy.
        jedząc jajka to ta spirala się jeszcz bardziej nakręca.
        A tak pozatym jak jest wątroba chora to zazwyczaj jest dyży chresterol i cała
        reszta wskażników.
        Dieta jest poto żeby wątroba odpoczeła od tego choresterolu bo ona przerabia
        ten choresterol na żółć itd.a nie jak pan Bogdan pisze żeby ją jeszcze bardziej
        pogrązyć w choresterolu ( umazać ) to tyle.
    • Gość: ewa Re: Dieta w chorobach wątroby IP: 213.39.77.* 19.03.04, 10:14
      polecam staaaaarą, ale wciąż wznawianą książkę "Apteka natury" dr Jadwigi
      Górnickiej, światowego autorytetu w dziedzinie medycyny naturalnej. Tam na 1000
      stron, produkt po produkcie, opisuje się jego działanie na różne narządy i są
      też zastosowania różnych produktów w dietach. Mnie niejednokrotnie ta ksiażka
      pomogła, więc jeśli chcecie, spróbujcie.
    • Gość: Lili hmmm IP: *.sun.com 29.06.04, 09:40
      Dieta w chorobach wątroby jest ściśle powiązana z chorobami dróg żółciowych.
      WZW C nie uszkadza dróg żółciowych, dlatego nie stosuje się żadnej diety
      wątrobowej. Jeść można wszystko co Tobie właśnie nie szkodzi. A metodą
      doświadczeń odstawić to, po czym odczuwasz dolegliwości ( np. pomarańcze)
      • Gość: nenya Re: hmmm IP: *.lj.pl / *.lj.pl 29.06.04, 15:42
        jestem chora na AIH/AICh i mój hepatolog od pierwszej wizyty zapewnia mnie że
        nie istnieje coś takiego jak dieta wątrobowa!
        wystarczy jeść produkty świeże i dobrej jakości, nieodsmażane bez końca...i to
        właściwie wszystkie jego zalecenia co do mojej diety.
    • Gość: Tomasz Furman Re: Dieta w chorobach wątroby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.04, 13:35
      Niestety należę do grona osób dotkniętych kamicą żółciową. Czekam na operację
      woreczka żółciowego. Obecnie staram się czegoś dowiedzieć na temat diety przy
      tej chorobie. Niestety opublikowny przez portal gazety tekst jest pełen
      sprzecznych informacji. Wymienia się produkty dozwolone w diecie watrobowej:
      porzeczki, duszone mięso, herbata z cytryną i produkty zabronione w diecie
      wątrobowej: porzeczki, mięso duszone, herbata. Albo ktoś robi sobie jaja albo to
      świadoma dywersja nastawiona na wyeliminowanie paru frajerów z kamicą żółciową.
      Popierając partię czynem umierajmy przed terminem???
      • Gość: clio Re: Dieta w chorobach wątroby IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.10.04, 21:45
        W ubiegłym roku po ostrym ataku woreczka żółciowego, badania wykazały, że mam
        kamienie żółciowe. Dostałam skierowanie na operację woreczka, lecz z niej
        zrezygnowałam. Obecnie jestem na diecie i przyjmuję leki rozpuszczające
        kamienie, które jednocześnie wspomagają przemianę materii. Odczuwam dużą
        poprawę, a wykonane 2-krotnie w tym roku badania USG wykazują zmniejszenie
        średnicy złogów. Prowadzący mnie lekarz uważa, że nie powinnam jeść żółtego
        sera i kapusty (podobno najgroźniejsza jest gotowana) Należy również ograniczać
        potrawy smażone. Najczęściej jem gotowany drób i chude wendliny, prawie wcale
        nie używam masła, nie używam oleju ani oliwy, a śmietanę zastępuję kefirem.
        Cieszę z wyników badań i uważam, że operacja jest zbyteczna.
    • brumbak dieta w wirusowym zapaleniu - opinia praktyków 01.10.04, 22:14
      - dr.dr. Hoobs i Haas radzą
      ( ponad 30 lat badania skutecznosci różnych diet)

dieta powinna zawierać umiarkowane ilości białek i mało tłuszczu , ale wiele
      pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz świeżych owoców iwarzyw. Trzeba
      podkreslić ,że nalezy unikać leków, alkoholu i smazonych potraw, powodujących
      stresy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka