Dodaj do ulubionych

ANTIOXIDANT

IP: 212.134.55.* 18.02.02, 09:26
Czy ktos moze mi popwiedziec cos wiecej na temat tego specyfiku. Jest to
szwedzki kompleks witamin. Czy ma jakies skutki uboczne przy sytematycznym
stosowaniu a co wazniejsze czy faktycznie uzupelnia dzienne zapotrzebowanie
witamin?
Obserwuj wątek
    • uve Re: ANTIOXIDANT 23.02.02, 07:07
      Taka wlasciwosc posiada wiele skladnikow wchodzacych w sklad naszego
      pozywienia, miedzy innymi witaminy C i E.
      Substancje te powoduja unieszkodliwienie tak zwanych free radicals (nie znam
      nazwy polskiej). Te free radicals z kolei moga uszkodzic poszczegolne komorki
      organizmu, i zachodzi niebezpieczenstwo ze osoba ktora jest poddawana ich
      dzialaniu poprzez dluzszy czas jest narazona na powazne komplikacje ze
      zdrowiem, wlacznie z rakiem.
      Osobiscie uwazam, ze te substancje powinno sie spozywac w postaci naturalnej
      (owoce, warzywa) a nie w tabletkach.
      • Gość: agulha Re: ANTIOXIDANT IP: *.astercity.net / 10.131.128.* 23.02.02, 08:33
        free radicals to po polsku wolne rodniki. Antioxidant to po prostu [środek]
        przeciwutleniający. Przy czytaniu na ten temat można jeszcze napotkać
        termin "free radical scavenger" - wymiatacz wolnych rodników.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka