Dodaj do ulubionych

Torbiel na jajniku

12.02.20, 01:31
Witam.
Ostatnio bardzo dokuczała mi rwa kulszowa,. Za pierwszym razem pomogły tabletki, było to w sierpniu. W styczniu znowu mnie dopadła z mniejszą siłą a że miałam akurat rehabilitację to szybko przeszło. W lutym pomogły już tylko zastrzyki. Szukając przyczyny zrobiłam sobie rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego. Oprócz dwóch małych przepuklin mam w opisie to co niepokoi mnie bardziej. Duża zmiana torbielowata prawego jajnika o wymiarach 5.5cmx 6.6cmx 5.7cm . Wskazana konsultacja
ginekologiczna i ginekologiczne badanie USG miednicy w pierwszej kolejności .Do lekarza oczywiście pójdę ale nawet prywatnie są terminy. Czy są tu jakieś kobiety które też przez to przechodziły? Co z tym miałyście robione? (ja po odebraniu wyników cały dzień już przepłakałam a głowa pęka od czarnych MYŚLI) Dodam jeszcze że rezonans robiłam w trakcie brania zastrzyków i w 11 dniu cyklu.
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Torbiel na jajniku 12.02.20, 10:56
      Kochana, nikt ci nic nie powie, bo nie wiadomo jaka to torbiel - jest ich kilkadziesiąt rodzajów.
      Masz jedną, to lepiej niż kilka, bo mnogie torbiele to wskazanie do usunięcia jajnika.
      Dopiero badanie usg dopochwowe pozwoli określić, jaka to torbiel i co można z nią zrobić:
      tylko obserwować, leczyć hormonalnie lub operacyjne - po dokładnej diagnozie.

U ginekologa usg raz na rok, to dobry zwyczaj...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka