wicio2004
25.07.07, 20:28
Czy ktoś może wie czy woda o następujących parametrach jest niezdrowa i jak bardzo? Interesuje mnie wpływ tej wody na małe dzieci pijące ją przez 1/4 roku. Z badania w sanepidzie wynika że moja woda działkowa ma:
216 mikroorganizmów 1 ml przy 36 stopniach Celsjusza (norma dopuszcza 50)
1,54 mg/l żelaza (norma dopuszcza 0,200)
0,13 mg/l manganu (norma dopuszcza 0,050)
zapach nieakceptowalny (choć ja tam specjalnie nic nie czuję)
mętność 4,8 NTU (norma dopuszcza 1 - faktycznie jest mętna)
pozostałe parametry w normie
Czy to jest duże przekroczenie? Rozumiem, że mikroby to sobie wygotuję, ale żelazo i mangan zostaną. Czy powinienem zainwestować w filtr i jeśli tak to jaki no i jakie mogą być skutki spożywania tej wody przez lata?