Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Praca w ochronie

01.01.07, 17:56
    Pracuje w ochronie 3 lata zmieniłem juz 4 razy miejsce pracy w kazdej firmie
    oszukuja ludzi na ZUS-ie, lub na innych swiadczeniach jak długo tak będzie?
    W ochronie pracuje około 250 tyś osób za marne grosze około 4 zł na godz. to
    wychodzimiesięcznie 240 godz. (około 1000 zł) czy za to mozna utrzymać
    rodzine. Czy Panstwowa Inspekcja Pracy nie może skontrolować firm krzków i
    poprawić sytuacje tych ludzi. Czy sa firmy ktore nie oszukują jeżeli tak to
    napiszcie cos na ten temat.
    Obserwuj wątek
      • megi1974 Re: Praca w ochronie 02.01.07, 15:51
        Nie rozumiem żalu. Podpisując umowę o pracę nie wiedziałeś za ile będziesz
        pracować? W końcu na umowie jest wpisana suma. Jeśli ci odpowiada bierzesz tę
        pracę, jeśli nie szukasz dalej.
        • megi1974 Re: Praca w ochronie 02.01.07, 16:11
          Jeszcze odnośnie tematu wynagrodzeń.
          Ostatnio na rozmowie dziewczyna na moje pytanie ile chciałaby zarabiać,
          powiedziała w JEDNYM zdaniu, że 3000, ale może podjąć tę pracę za 1800. Jak
          można tak szybko zaniżyć swoje wymagania? Rozumiem, gdyby za tym szły jakieś
          argumenty, w stylu, że jak już się wdrożę to więcej, ale nie głucha cisza. W
          jednym zdaniu rezygnacja i litość w oczach, błagam zatrudnijcie mnie. Pensja
          przewidziana na to stanowisko była 4000 .
          O pensję powinno się negocjować, a nie tak od razu rezygnować, byle tylko mnie
          wzięli. Osobiście bardzo lubię gdy kandydat jest świadomy swojej wartości i
          negocjuje wynagrodzenie. Oczywiście zatrudniłam kogoś innego.
            • megi1974 Re: Praca w ochronie 02.01.07, 16:27
              Widełki, widełkami, ale rozbieżność o 40% w jednym zdaniu to przesada. Był to
              tylko przykład z życia. W Polsce nie masz obowiązku w ogłoszeniu o pracę
              podawać proponowanego wynagrodzenia.
              PS. Nie masz prawa mnie obrażać.
          • Gość: tymon Re: Praca w ochronie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.07, 09:24
            Jestem specjalistą z wąskiej dziedziny, jednak jest wiele pokrewnych stanowisk,
            które właściwie się zawierają w tym co robię. Załóżmy że szukam pracy bo moja
            firma splajtowała. Nie znajdę jej tak łatwo bo mało firm potrzebuje tego typu
            specjalistów. Oczywiście mogę się starać o pracę poniżej kwalifikacji. Na
            pytanie ile bym chciał zarabiać odpowiem że 20k+ bo tyle powinienem zarabiać,
            ale pracę podejmę też i za 1800 bo muszę przeżyć a jestem bez pracy już np. od
            roku. Przykład jest abstrakcyjny, ale próbuję powiedzieć że jeśli kogoś
            przyciśnie i po prostu nie ma za co żyć to zrobi wszystko żeby go zatrudnić.
            Może ta dziewczyna właśnie znajdowała się w takiej sytuacji? Od roku bez pracy,
            rachunki, nie ma co jeść... Powiedziała ile by chciała zarobić, ale wdzięczna by
            była nawet za parę groszy. Może lubisz się otaczać wyłącznie ludźmi którzy
            odnoszą sukces, znają swoją wartość, ale czasem też warto spojrzeć na tych w
            dole. Oni stracili nadzieję, często żyją na krawędzi a w takich sytuacjach nie
            negocjuje.
      • Gość: peter Re: Praca w ochronie IP: *.chello.pl 02.01.07, 16:40
        Zarobki w ochronie są niskie i każdy o tym wie. Licencję można zrobić za darmo dzięki programom finansowanym przez UE a wdrażanym przez Urzedy Pracy (aby zaostać zakwalifikowanym trzeba być osobą bezrobotną, ale w trakcie kursu można już zacząć prace). Standardowo z licencją w ochronie zarabia się o 100-200zł więcej niż bez licencji- w sumie też niewielkie pieniądze.
        Jeśli chcesz zarabiać więcej musisz mieć licencję II stopnia (najwyższa) i postarać się o pracę w renomowanych firmach w konwojach lub w straży przemysłowej dużych zakładów pracy. Pozdrawiam i życze powodzenia!
      • Gość: Lupo Re: Praca w ochronie IP: *.adsl.inetia.pl 25.04.07, 22:25
        Z tego co wiem Solid oferuje teraz pracę za 7 zł za godz netto bez licencji
        albo 8,5 netto z licencją II, są jakieś nabory na monitoring plus umow o pracę.
        Trzeba tylko ukończyć jakiś kurs przygotowawczy do pracy podobno 2 tygodniowy,
        byłem na takim kursie przez 1 dzień, ale facet który go prowadził kazał się
        dużo uczyć, a ja z tego już wyrosłem ;-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka