Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Gerontolog

IP: *.eranet.pl 03.06.08, 12:44
    Myślę że przedstawione w artykule kierunki studiów i przedmioty dotyczą raczej pracy z ludźmi dorosłymi w okresie produkcyjnym, natomiast praca gerontologa dotyczy ludzi starszych w wieku poprodukcyjnym. Kierunek studiów o którym mowa już istnieje. Jest to specjalność pedagogiczna o nazwie Edukacja zdrowotna z geragogiką na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W ramach tej specjalności są realizowane przedmioty takie jak: poradnictwo gerontologiczne, geragogika, gerontopsychologia, gerontosocjologia, elementy gerontologii medycznej, podstawy gerontologii, metodyka opieki gerontologicznej.
    Obserwuj wątek
      • Gość: studentka Re: Gerontolog IP: *.centertel.pl 02.05.10, 16:09
        Zgadzam się. Mam tylko małe zastrzeżenie co do nazwy szkoły:
        Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, nie jego imienia. Ot, taka mała
        dygresja ;) Teraz konkrety. Edukacja zdrowotna i geragogika...hmm,
        to niestety nie brzmi dumnie. Większość napotkanych ludzi, po
        usłyszeniu, jaki kierunek wybraliśmy, odpowiada, że lepiej było
        pójść na 2-letnie studium o specjalności opiekun osoby starszej.
        Zresztą podobnie reagują dyrektorzy potencjalnych miejsc pracy, a są
        to jak narazie tylko dpsy. I nie ma się czemu dziwić, skoro zawód
        geragoga w Polsce nie ma racji bytu i pewnie długo jeszcze mieć nie
        będzie. Może pojawi się, kiedy my, wykwalifikowana po temu kadra,
        się zestarzejemy ;)
        I jeszcze jedno: kiedyś,będąc na pewnych zajęciach,prowadzący
        zapytał,z jakiej specjalności jesteśmy. Gdy się dowiedział, sam się
        zdziwił, że taka jeszcze istnieje, a był to sam pan rektor ;P
        Z kolei inna pani profesor twierdzi, że edukacja zdrowotna i
        geragogika to zbiór imbecyli. Po prostu odpad, którego nie chciano
        na innych uczelniach bądź kierunkach.
        I jak tu nie mieć wisielczego humoru...
      • Gość: bożka Gerontolog IP: *.wod.abpl.pl 15.07.10, 12:46
        Witam! Ja ukończyłam PWSZ w Raciborzu kierunek pedagogika socjalna, specjalność gerontopedagogika magisterium zrobiłam na UŚ (pedagogika socjalno - opiekuńcza), krótko mówiąc na dzień dzisiejszy geragog to kierunek widmo:) ale nie poddaję się:) Dalej szukam pracy.Pozdrawiam
        • Gość: Martinka Re: Gerontolog IP: 109.243.37.* 26.10.10, 21:52
          Ja także ukończyłam pedagogikę socjalną w specjalizacji: gerontopedagog na PWSZ w Raciborzu. I oczywiście nie należy mieć złudzeń, że ktoś nas (wykształconych) zatrudni. Z kilku powodów: brak doświadczenia, kadra jest już zajęta (przez znajomych i "znajomych - znajomych"), absurdalny tytuł na dyplomie. Ale jak mawiał nasz znakomity profesor dr. M. Kapica - nie uczymy się, by zostać czyimiś pachołkami, ale by tworzyć własne interesy.

Posłuchałam i tak oto moja firma już działa i o dziwo jest na to popyt (oczywiście w gronie seniorów, których wciąż przybywa). I choć zakładanie własnej działalności było drogą przez mękę - dziś wiem - warto było!!!

Dziękuję z tego miejsca Panu Profesorowi, który mimo, że wymagający - wbił mi trochę rozumu do głowy. I dzięki jego "kazaniom" przestałam palić. Dziękuję i kochani walczcie o swoje!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka