Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Pytanie (kodeks pracy)

    IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.08, 19:34
    Moje pytanie brzmi:
    Czy szef może zmienić mi bez mojej zgody angaż na 3 miesiące. Mówiąc
    angaż mam na myśli rodzaj stanowiska. Teraz mam stanowisko
    projektanta, a szef grozi mi zmienieniem angażu na montera, co sie
    bedzie wiązało z wysłaniem mnie na budowę na drugi koniec Polski.
    Prosze o odpowiedź jak to wyglada z punktu widzenia kodeksu pracy.
    Czy on ma prawo to zrobić bez mojej zgody?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Obserwuj wątek
      • Gość: abc Re: Pytanie (kodeks pracy) IP: *.adsl.inetia.pl 16.06.08, 20:34
        Art. 42.
        § 4. Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nie przekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.

        Więcej:
        www.fzpep.com.pl/pracodawca/04_06/prawo.htm
        ozztme.pl/index.php?id=332&option=com_content&task=view
        • Gość: Gienia Re: Pytanie (kodeks pracy) IP: *.gprs.plus.pl 16.06.08, 21:01
          wielkie dzięki:) poczytam linki, ale wygląda na to że facet może
          mnie tak załatwić:/ załamka. "uzasadnioną potrzebę" weźmie sobie na
          poczekaniu wykombinuje nawet jeśli takiej nie ma.... No ale dzięki:)

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka