inesita3 13.01.07, 15:54 Nie widuję juz od dłuzszego czasu wróbli. Przedtem latały całymi stadami, ćwierkały za oknami a teraz nie widzę ani jednego. Czyzby im mieleckie powietrze nie odpowiadało? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
turysta77 Re: Wróbelki! 24.01.07, 23:19 teraz jak większośc pożywienia przysypał snieg, powinny pojawić się przy naszych domostwach. Generalnie populacja wróbelków się zmniejsza i nie tylko w Polsce, to między innymi efekt urbanizacji i "postępu" w rolnictwie. Odpowiedz Link Zgłoś
turysta77 Re: Wróbelki! 18.02.07, 20:29 Jeżeli interesują cię wróbelki i inne ptaki polecam link: www.ptaki-polski.pl/roczniki.php?rocz=2006&mies=2&sekc=1&kate=12&arty=84#arty_tek Odpowiedz Link Zgłoś
inesita3 Re: Wróbelki! 20.02.07, 18:44 Dzięki za link! W ciągu całego poprzedniego roku i do dziś, widziałam dwa(!) wróbelki! Odpowiedz Link Zgłoś
no-surprises Re: Wróbelki! 21.02.07, 12:54 Wczoraj słyszałam je w żywopłocie. Przyuważę i napiszę coś więcej. Oby! I'll take a quiet life No alarms and no surprises Silent, silent Odpowiedz Link Zgłoś
no-surprises Re: Wróbelki! 06.04.07, 12:34 Bardzo rzadko teraz tu zaglądam, więc przepraszam za zwłokę. Są - ale coś ich latoś wiecej, rzeczywiście, bywało. Odpowiedz Link Zgłoś
rupcio Re: Wróbelki! 06.04.07, 12:53 Ja równiez zauważyłem że jest ich b. mało. Mieszkam na przedmiesciu Mielca. Zawsze o tej porze zakładały gniazda pod dachem domu i garażu. Było ich dużo i zachowywały sie wesoło i gwarnie. Często nawet denerwowało to psa, który nie mógł spokojnie drzemać. Tak było wiele lat. Myślę że może to być związane z zatruciem środowiska(powietrza)Zwierzeta najlepiej to wiedzą i nie dają się nabierać na propagandę, że wszystko jest ok. Przykre to. Może wypowiedziałby sie na ten temat jakiś fachowiec-ornitolog. Ja sadzę że przyczyną tego stanu jest nadmiar BARANÓW. Odpowiedz Link Zgłoś