Dodaj do ulubionych

storczyk i cena

18.05.11, 13:54
czemu storczyki są takie drogie :( strasznie je lubię mam tylko 2, jeden kwitnie cały rok dosłownie co przekwitnie to na nowo zaczyna :) a drugi przekwitł miesiąc temu i dziś znowu zobaczyłam że będzie kwitł tak się cieszę, miałabym ich więcej gdyby nie ta cena, na dzień matki pewnie kolejnego dostanę oby oby ;)
Obserwuj wątek
      • smutas13 Re: storczyk i cena 23.05.11, 15:35
        Wando, masz szczęście :-) Mnie, nie udało się kupić przecenionych storczyków.
        W moim osiedlowym markecie bywają bardzo często. Nie są tak drogie (19,99), jak w kwiaciarniach. ( dziś były z dwoma pędami kwiatowymi o dziesięć zł. droższe)
        Zdarza się upolować mało spotykane kolory.
          • smutas13 Re: storczyk i cena 24.05.11, 08:39
            wanda43 napisała:

> A ja dzis usamodzielnilam jedno keiki z Dendrobium nobile, ciekawa jestem czy s
            > ie przyjmie. Na "starej" ma jeszcze chyba z 6 wiec ktores z pewnoscia sie przyj
            > mie.
            :-)
            Lubią Cię kwiaty, bo Ty je lubisz :-)
            Nie obcinam zielonych pędów po przekwitnięciu storczyków (też mam nadzieję na keiki - może kiedyś?) Jak dotąd, tylko przedłużają kwitnienie.
      • otterly Re: storczyk i cena 25.06.11, 12:20
        Potwierdzam. Ja w ten sposób kupiłam w markecie trzy piękne storczyki, każdy po 10 zł. przeceniony ze 100. Trzeba obserwować dostawy. Po jakimś czasie (dwa-trzy tygodnie) zazwyczaj pojawiają się przecenione, przekwitnięte okazy. A jeszcze lepiej upolować takiego, który ma złamany pęd. Kupiłam tak przepięknego Falka, który ma teraz ponad metr wysokości, liście ogromne jak talerze i milion nakrapianych kwiatów. Jego pierwotna cena była z kosmosu, koło 150 zł., a ja go kupiłam za 20. :)

Zawsze wizytę w markecie budowlanym rozpoczynam od działu z przecenionymi roślinami. Podobnie w Ikei. Trzeba tylko dokładnie obejrzeć liście i korzenie i odpowiednio się nim zając po przyniesieniu d domu. Zauważyłam, że takie "uratowane" rośliny są bardzo wdzięczne, pięknie mi rosną ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka