Dodaj do ulubionych

Żywe kamienie

11.11.08, 20:29
wyszukałam w okolicznym markecie. Zaintrygowały mnie wielce ale gigantyczna
kolejka odwiodła od zakupu. Właściwie wyczytałam już wszystko co powinnam
wiedzieć na temat pielęgnacji ale - czy ktoś z Was ma takie stworzonko? Czy
faktycznie w warunkach domowych zakwitnie? Warto wydać te 5,49 ;)?
Obserwuj wątek
      • wanda43 Re: Może jednak ktos wie 15.11.08, 19:05
        To kaktus i traktuj, jak kaktusa. Do przesadzania uzywa się zwykle doniczek
        troszke wiekszych, niz dotychczasowe. Wyjmij z doniczki i zobacz, czy ma
        przerosnięta bryłę korzeniową. Jak bardzo rozrosnięta to przesadź.
    • biala27 Re: Żywe kamienie 18.11.08, 12:03
      Dziękuję za informacje!

Przesadziłam- podłoże było suche jak pieprz. I mam kolejny dylemat - wyczytam w
      sieci, ze od listopada do marca (mniej więcej) mają okres spoczynku i nie
      powinno się ich podlewać, wyczytam również o przypadkach wysuszenia (na amen) z
      uwagi na powyższe. Intuicja podpowiada mi, ze w warunkach domowych wypadałoby by
      je raz na jakiś czas podlać (delikatnie) - stoją w bardzo słonecznym miejscu.
      Czy raz w miesiącu kilka kropel wystarczy? Ew. jak poznać, ze należny je podlać?

I jeszcze coś - zaobserwowałam jasne plamki na niektórych z nich - nie wygląda
      to jednak na zmiany chorobowe. Czy to może być reakcja na światło słoneczne?
      • wanda43 Re: Żywe kamienie 18.11.08, 16:03
        Powinny stac w chlodniejszym miejscu. Raz na miesią możesz podlac 1 łyżeczka od
        herbaty.
        Co do bialych plamek. Czy one daja sie lekko zdrapac? Byc moze te biale plamki,
        to wełnowce.
        • biala27 Re: Żywe kamienie 18.11.08, 21:11
          wanda43 napisała:

> Powinny stac w chlodniejszym miejscu. Raz na miesią możesz podlac 1 łyżeczka od
          > herbaty.

dziękuję :).
          w mieszkaniu mam chłodno, kaloryfery odkręcam tylko od wielkiego mrozu ;), na
          noc zaciągam zasłony - i między oknem a zasłoną (dość gruba jest) tworzy się
          całkiem zimna strefa, mam nadzieję, ze mu to wystarczy bo innych możliwości
          chłodzenia nie mam niestety

> Co do bialych plamek. Czy one daja sie lekko zdrapac? Byc moze te biale plamki,
          > to wełnowce.

nie - powierzchnia jest gładka, jednolita, one wyglądają jak odbarwienie
          (niestety nie mam chwilowo aparatu bo wrzuciłabym zdjęcia) - tak jak po
          domestosie :)
              • gemini50 Re: metamorfoza 13.02.09, 10:09
                Daj fotkę, daj fotkę, daj fotkę plisssssssssssss
                Bardzo chcę mieć takie kamyki, ale jak na złość - gdy idę
                na "kwiatowe" zakupy, to nie mogę ich dostać :(
                • biala27 Re: metamorfoza 13.02.09, 11:02
                  gemini50 napisała:

> Daj fotkę, daj fotkę, daj fotkę plisssssssssssss
                  > Bardzo chcę mieć takie kamyki, ale jak na złość - gdy idę
                  > na "kwiatowe" zakupy, to nie mogę ich dostać :(

niestety najwcześniej mogę to zrobić 1.03 - dopiero wtedy odzyskam aparat (nie
                  umiem z komórki przegrywac na komp. - tzn. nie mam jakiegoś tam kabla).

mam nadzieję, że do tego czasu ta zrzucona skóra nie zeschnie się calkowicie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka