Dodaj do ulubionych

kiedy zaczely chodzic wasze dzieci?

29.02.08, 10:58
kiedy zaczely chodzic wasze dzieci,i do rodzicow dzieci,które pozno
zaczęly chodzic:szukaliscie przyczyny opoznienia ruchowego?
Obserwuj wątek
    • kajka68 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 01.03.08, 23:52
      18 miesięcy...okazało sie ,po 1.5 roku ,że ma bardzo rzadki rodzaj porazenia.
      • beata3211 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 07.03.08, 09:09
        MÓJ ZACZĄŁ CHODZIĆ JAK MIAŁ 21 MIESIĘCY
      • elasidor Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 01.06.08, 22:24
        kajka68 napisała:

        > 18 miesięcy...okazało sie ,po 1.5 roku ,że ma bardzo rzadki rodzaj porazenia.
        bardzo rzadki czyli jaki? pytam ponieważ moje dziecko ma 24 m-ące i dopiero
        stawia pierwsze kroki,a pytam ponieważ do tej pory było leczone pod kątem
        porażenia mózgowego a teraz lekarze zastanawiają się czy to jest porażenie
    • www.beatas20 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 10.03.08, 14:56
      Mój synek zaczą chodzić dopiero jak miał ukończone 2 latka.
    • aga_sama Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 03.06.08, 12:56
      17 miesięcy, powód - obniżone napięcie mięśniowe, asymetria. Do 13 m-ca życia
      był rehabilitowany bobath.
      • martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 08:18
        Wiktorek między 17-18 miesiącem. Powodu jeszcze nie znam. Dopiero
        robię badania. Na razie mam pozytywny wynik badania dna oczu. Wyniki
        badania eeg głowy będę miała 20 sierpnia. Napiszę jak wyszło.
    • perlai Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 08:47
      mam bliźniaczki:) jedna córka zaczęła chodzić (a właściwie biegać od
      razu) w wieku 16 msc. teraz mają 22 msc, a druga dopiero zaczyna
      chodzić przy meblach. mimo szerokiej diagnostyki powodu opóźnienia
      nie znamy, choć wiele wskazuje na to, że jest to grzybica
      • martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 09:28
        Ale mnie zaskoczyłas tą grzybicą. Jak grzybica? Ona opóźnia rozwój.
        Grzybica czego. Opowiedź o niej.
        • perlai Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 10:35
          oj, to długa historia. moja córka jest opóźniona w rozwoju psycho-
          ruchowym, rehabilitowana od 4 msc zycia: obniżone napięcie
          mięśniowe, brak kontaktu wzrokowego, brak prawidłowych reakcji na
          bodźce - to tak w skrócie. ponad rok czasu diagnozujemy. badania
          neurologiczne, metaboliczne i genetyczne wychodzą ok. oprócz tych
          problemów mała jest/była bardzo nieodporna: 8 razy obturacyjne
          zapalenia płuc mające zakończenie w szpitalu. do tego niejedzenie,
          nieprzybieranie na wadze, częste wymioty, itp. lekarze już nie mieli
          pomysłu, co robić. stawiali diagnozy: MPD, autyzm, astma, itp. przez
          przypadek trafiliśmy na trop grzybicy. podjęliśmy kurację i okazało
          się, że rozwiązał się problem jedzenia i przybierania na wadze,
          odporności (już 3 miesiące nie choruje, odpukać!), a przy okazji
          zniknęło obniżone napięcie. w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, mała
          sama usiadła, i teraz zaczyna już chodzić przy meblach. ma lepszy
          kontakt z nami, i jest zainteresowana otoczeniem.
          nie mam potwierdzenia w badaniach, że jej problem to grzybica. ale
          jest poprawa w trakcie takiego leczenia. przy próbie odstawienia
          leków przeciwgrzybicznych jej stan pogarszał się, dlatego jestem
          przekonana, że to ten kierunek.
          • martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 11:08
            No to niesamowita chistoria. Kurcze nigdy bym nie wpadła, że taki
            opóźniony rozwój może być wynikiem grzybicy.
            Najbadrziej mnie ciekawi jaką mi diagnoze postawią.
            A robiła eeg i rezonans?
            Kurcze ja się modlę, żeby mi wszystkie badania wyszły oki, tylko że
            dalej nie będę wiedziała, czemu moje dziecko jest opóźnione w
            rozwoju. Mój neurolog powiedział, że poprostu może byc opóźnione i
            tyle, że to nie będzie wynikiem żadnej choroby. Mi się wydaje, że
            opóźnienie musi być wynikiem czegoś, bo nic nie dzieje się bez
            pczyczyny.
            Mam też nadzieję, że rechabilitacją i ciężką pracą w zdzieckiem
            dorównamy równieśnikom i nie bęzie mój synek miał w przyszłości
            żadnych problemów jak już będzie straszy.
            Życzę tego każdej zatroskanej mamie :)
            • perlai Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 12:48
              tak, robiliśmy badania eeg i rezonans mózgu. wyniki ok:)
              też mi się zawsze wydawało, że musi być jakaś przyczyna, bo w
              przyrodzie nic nie ginie. w pewnym momencie bardzo chciałam, by
              wyniki wykonywanych badań nie wyszły dobrze;)
              jak chcesz, to napisz do mnie gkotus13@op.pl
              • oleczek555 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 14:30
                moja córcia zaczęła chodzić chodzić jakieś 3 tygodnie temu, a ma teraz 1,5 roku.ciągle szukamy przyczyny opóźnionego rozwoju, wcześniej była leczona na niedoczynność tarczycy wrodzoną, której to, jak się jakieś 2 miesiące temu dowiedziałam nie ma.teraz szukamy innych przyczyn, a bedzie to najprawdopodobniej jakaś choroba genetyczna lub metaboliczna.mała ma obnizone napięcie mięśniowe i małogłowie i cechy dysmorfii i wiele dziwnych zachowań.
                • martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 14:44
                  Oleczek, pisz po kolei te wszystkie dziwne dla Ciebie zachowania.
                  Mój Wiktor tez się dziwnie zachowuje, ale dziwnie tylko dla mnie,
                  dla nikog więcej, a ja jak w mordę widzę, że się dziwnie zachowuje!
                  Na przykład:
                  1. Klepie się nieraz po głowie, tak jakby dla zabawy. Mówię mu
                  wtedy, Wiktorku ta się nie robi i odsuwam mu rączki od główki i
                  wtedy przestaje.
                  2. Kopie mocno nogami jak jest rozbawiony. Zawsze kopał tymi nogami.
                  Wszyscy mi mówią, że zostanie piłkażem, a ja widze w tym
                  nienormalność.
                  3. Teraz zaczęło się jakieś smieszne kiwanie głową. Jest to bardzo
                  delikatne, jakby powiedział nie. Skręci głowkę na lewo, potem na
                  prawo i koniec, no ale robi tak, i to jest dla mnei dziwne.
                  4. Oczywiśćie nie mówi, tylko tatata, aaaaa, yyyyyyy.
                  5. Dopiero teraz zaczłą chodzić (18 miesięcy).
                  6. Jest niejadkiem. Nakarmi się go tylko wtedy jak jest czymś
                  zajęty. Nieraz sam zje z talerza kotleta, jak mu pokroje na kawałki,
                  to sobie je rączkami je i nie raz próbuje widelcem nabić, nieraz mu
                  się udaje.
                  7. Nie potrafi zrobić pa pa ani kosi łapki. Chociaż kiedyś coś mu
                  się udawało z tym kosi łapki, a teraz albo mu się znudziło, albo coś
                  jest nie tak.
          • greendorka991 Re: do Perlai 12.08.08, 15:15
            Witam.
            Czytając historię Twojej małej to wypisz wymaluj objawy u mojego
            malucha.Ma obecnie 19 m-cy i oprócz tego co piszesz jeszcze sporo
            innych objawów i zachowań.
            Mam do Ciebie prośbę o podanie do jakiego lekarza trafiłaś(jakiej
            spcjalności)i jakie badania zlecił w kierunku tej
            grzybicy.????????????!!!!
            Dodam ,że mój synek miał już kilka razy Candidia alb.w przewodzie
            pokarmowym.Ciągle ma grzybię na języku,dziąsłach i tak robi sie z
            tym błędne koło.Ma 19 m-cy i je tylko mleko,bo na wszystko inne ma
            odruch wymiotny.
            Twoje wskazówki i porady są w tym momencie da mnie na wagę złota.


            Pozdrawiam
            • perlai Re: do Perlai 13.08.08, 10:32
              proszę napisz do mnie gkotus13@op.pl to bardzo długa historia
              • 0.gaba1 znam powód póznego chodzenia 14.08.08, 15:27
                znam powód póznego chodzenia mojego syna(zaczal w 18
                miesiecu),choroba genetyczna -zespół di Georga
                • martamarta_2008 Re: znam powód póznego chodzenia 14.08.08, 21:28
                  Gaba, przypomnij mi jakie jeszcze niepokojące miałaś objawy oprócz
                  tego, że dopiero w 18 miesiąću życia zaczęła chodzić Twoja pociecha.
                  Co jeszcze było nie tak? Pisz nawet o najmniejszych szczegółach.Z
                  góry dziękuję za odpowiedź.
                  • akapsa Re: znam powód póznego chodzenia 26.08.08, 21:15
                    witam!

                    moj synek ma 17mcy , rehabilitowany o 7 m - asymetria obnizone napiecie.jeszcze
                    nie chodzi, porusza sie przy meblach.
                    mial grzybice zaraz po urodzeniu , do tej pory nietoleruje nabialu i pszenicy
                    - wymioty.po szczepieniu w 6 mcu - doszedl brak kontaktu, przestal
                    gaworzyc.obecnie jest kontakt reaguje na imie ale nie nasladuje, nie mowi.
                    czym leczylas grzybice?my stosowalismy tylko probiotyki.czy znasz jakiegos
                    sensownego specjaliste ktory potrafi doleczyc grzybice.prosze o kontakt akapsa@wp.pl
                    • fajnyszkrabek urodzona w zamartwicy 06.11.08, 12:57
                      moja corka urodziła sie w zamartwicy 3,6,8,10pkt. zaczeła chodzic w
                      wieku 10,5 mies. mam nadzieje że nadal bedzie wszystko dobrze ma 1,5
                      roku
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka