0.gaba1 29.02.08, 10:58 kiedy zaczely chodzic wasze dzieci,i do rodzicow dzieci,które pozno zaczęly chodzic:szukaliscie przyczyny opoznienia ruchowego? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kajka68 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 01.03.08, 23:52 18 miesięcy...okazało sie ,po 1.5 roku ,że ma bardzo rzadki rodzaj porazenia. Odpowiedz Link
beata3211 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 07.03.08, 09:09 MÓJ ZACZĄŁ CHODZIĆ JAK MIAŁ 21 MIESIĘCY Odpowiedz Link
elasidor Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 01.06.08, 22:24 kajka68 napisała: > 18 miesięcy...okazało sie ,po 1.5 roku ,że ma bardzo rzadki rodzaj porazenia. bardzo rzadki czyli jaki? pytam ponieważ moje dziecko ma 24 m-ące i dopiero stawia pierwsze kroki,a pytam ponieważ do tej pory było leczone pod kątem porażenia mózgowego a teraz lekarze zastanawiają się czy to jest porażenie Odpowiedz Link
www.beatas20 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 10.03.08, 14:56 Mój synek zaczą chodzić dopiero jak miał ukończone 2 latka. Odpowiedz Link
aga_sama Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 03.06.08, 12:56 17 miesięcy, powód - obniżone napięcie mięśniowe, asymetria. Do 13 m-ca życia był rehabilitowany bobath. Odpowiedz Link
martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 08:18 Wiktorek między 17-18 miesiącem. Powodu jeszcze nie znam. Dopiero robię badania. Na razie mam pozytywny wynik badania dna oczu. Wyniki badania eeg głowy będę miała 20 sierpnia. Napiszę jak wyszło. Odpowiedz Link
perlai Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 08:47 mam bliźniaczki:) jedna córka zaczęła chodzić (a właściwie biegać od razu) w wieku 16 msc. teraz mają 22 msc, a druga dopiero zaczyna chodzić przy meblach. mimo szerokiej diagnostyki powodu opóźnienia nie znamy, choć wiele wskazuje na to, że jest to grzybica Odpowiedz Link
martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 09:28 Ale mnie zaskoczyłas tą grzybicą. Jak grzybica? Ona opóźnia rozwój. Grzybica czego. Opowiedź o niej. Odpowiedz Link
perlai Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 10:35 oj, to długa historia. moja córka jest opóźniona w rozwoju psycho- ruchowym, rehabilitowana od 4 msc zycia: obniżone napięcie mięśniowe, brak kontaktu wzrokowego, brak prawidłowych reakcji na bodźce - to tak w skrócie. ponad rok czasu diagnozujemy. badania neurologiczne, metaboliczne i genetyczne wychodzą ok. oprócz tych problemów mała jest/była bardzo nieodporna: 8 razy obturacyjne zapalenia płuc mające zakończenie w szpitalu. do tego niejedzenie, nieprzybieranie na wadze, częste wymioty, itp. lekarze już nie mieli pomysłu, co robić. stawiali diagnozy: MPD, autyzm, astma, itp. przez przypadek trafiliśmy na trop grzybicy. podjęliśmy kurację i okazało się, że rozwiązał się problem jedzenia i przybierania na wadze, odporności (już 3 miesiące nie choruje, odpukać!), a przy okazji zniknęło obniżone napięcie. w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, mała sama usiadła, i teraz zaczyna już chodzić przy meblach. ma lepszy kontakt z nami, i jest zainteresowana otoczeniem. nie mam potwierdzenia w badaniach, że jej problem to grzybica. ale jest poprawa w trakcie takiego leczenia. przy próbie odstawienia leków przeciwgrzybicznych jej stan pogarszał się, dlatego jestem przekonana, że to ten kierunek. Odpowiedz Link
martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 11:08 No to niesamowita chistoria. Kurcze nigdy bym nie wpadła, że taki opóźniony rozwój może być wynikiem grzybicy. Najbadrziej mnie ciekawi jaką mi diagnoze postawią. A robiła eeg i rezonans? Kurcze ja się modlę, żeby mi wszystkie badania wyszły oki, tylko że dalej nie będę wiedziała, czemu moje dziecko jest opóźnione w rozwoju. Mój neurolog powiedział, że poprostu może byc opóźnione i tyle, że to nie będzie wynikiem żadnej choroby. Mi się wydaje, że opóźnienie musi być wynikiem czegoś, bo nic nie dzieje się bez pczyczyny. Mam też nadzieję, że rechabilitacją i ciężką pracą w zdzieckiem dorównamy równieśnikom i nie bęzie mój synek miał w przyszłości żadnych problemów jak już będzie straszy. Życzę tego każdej zatroskanej mamie :) Odpowiedz Link
perlai Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 12:48 tak, robiliśmy badania eeg i rezonans mózgu. wyniki ok:) też mi się zawsze wydawało, że musi być jakaś przyczyna, bo w przyrodzie nic nie ginie. w pewnym momencie bardzo chciałam, by wyniki wykonywanych badań nie wyszły dobrze;) jak chcesz, to napisz do mnie gkotus13@op.pl Odpowiedz Link
oleczek555 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 14:30 moja córcia zaczęła chodzić chodzić jakieś 3 tygodnie temu, a ma teraz 1,5 roku.ciągle szukamy przyczyny opóźnionego rozwoju, wcześniej była leczona na niedoczynność tarczycy wrodzoną, której to, jak się jakieś 2 miesiące temu dowiedziałam nie ma.teraz szukamy innych przyczyn, a bedzie to najprawdopodobniej jakaś choroba genetyczna lub metaboliczna.mała ma obnizone napięcie mięśniowe i małogłowie i cechy dysmorfii i wiele dziwnych zachowań. Odpowiedz Link
martamarta_2008 Re: kiedy zaczely chodzic wasze dzieci? 12.08.08, 14:44 Oleczek, pisz po kolei te wszystkie dziwne dla Ciebie zachowania. Mój Wiktor tez się dziwnie zachowuje, ale dziwnie tylko dla mnie, dla nikog więcej, a ja jak w mordę widzę, że się dziwnie zachowuje! Na przykład: 1. Klepie się nieraz po głowie, tak jakby dla zabawy. Mówię mu wtedy, Wiktorku ta się nie robi i odsuwam mu rączki od główki i wtedy przestaje. 2. Kopie mocno nogami jak jest rozbawiony. Zawsze kopał tymi nogami. Wszyscy mi mówią, że zostanie piłkażem, a ja widze w tym nienormalność. 3. Teraz zaczęło się jakieś smieszne kiwanie głową. Jest to bardzo delikatne, jakby powiedział nie. Skręci głowkę na lewo, potem na prawo i koniec, no ale robi tak, i to jest dla mnei dziwne. 4. Oczywiśćie nie mówi, tylko tatata, aaaaa, yyyyyyy. 5. Dopiero teraz zaczłą chodzić (18 miesięcy). 6. Jest niejadkiem. Nakarmi się go tylko wtedy jak jest czymś zajęty. Nieraz sam zje z talerza kotleta, jak mu pokroje na kawałki, to sobie je rączkami je i nie raz próbuje widelcem nabić, nieraz mu się udaje. 7. Nie potrafi zrobić pa pa ani kosi łapki. Chociaż kiedyś coś mu się udawało z tym kosi łapki, a teraz albo mu się znudziło, albo coś jest nie tak. Odpowiedz Link
greendorka991 Re: do Perlai 12.08.08, 15:15 Witam. Czytając historię Twojej małej to wypisz wymaluj objawy u mojego malucha.Ma obecnie 19 m-cy i oprócz tego co piszesz jeszcze sporo innych objawów i zachowań. Mam do Ciebie prośbę o podanie do jakiego lekarza trafiłaś(jakiej spcjalności)i jakie badania zlecił w kierunku tej grzybicy.????????????!!!! Dodam ,że mój synek miał już kilka razy Candidia alb.w przewodzie pokarmowym.Ciągle ma grzybię na języku,dziąsłach i tak robi sie z tym błędne koło.Ma 19 m-cy i je tylko mleko,bo na wszystko inne ma odruch wymiotny. Twoje wskazówki i porady są w tym momencie da mnie na wagę złota. Pozdrawiam Odpowiedz Link
perlai Re: do Perlai 13.08.08, 10:32 proszę napisz do mnie gkotus13@op.pl to bardzo długa historia Odpowiedz Link
0.gaba1 znam powód póznego chodzenia 14.08.08, 15:27 znam powód póznego chodzenia mojego syna(zaczal w 18 miesiecu),choroba genetyczna -zespół di Georga Odpowiedz Link
martamarta_2008 Re: znam powód póznego chodzenia 14.08.08, 21:28 Gaba, przypomnij mi jakie jeszcze niepokojące miałaś objawy oprócz tego, że dopiero w 18 miesiąću życia zaczęła chodzić Twoja pociecha. Co jeszcze było nie tak? Pisz nawet o najmniejszych szczegółach.Z góry dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz Link
akapsa Re: znam powód póznego chodzenia 26.08.08, 21:15 witam! moj synek ma 17mcy , rehabilitowany o 7 m - asymetria obnizone napiecie.jeszcze nie chodzi, porusza sie przy meblach. mial grzybice zaraz po urodzeniu , do tej pory nietoleruje nabialu i pszenicy - wymioty.po szczepieniu w 6 mcu - doszedl brak kontaktu, przestal gaworzyc.obecnie jest kontakt reaguje na imie ale nie nasladuje, nie mowi. czym leczylas grzybice?my stosowalismy tylko probiotyki.czy znasz jakiegos sensownego specjaliste ktory potrafi doleczyc grzybice.prosze o kontakt akapsa@wp.pl Odpowiedz Link
fajnyszkrabek urodzona w zamartwicy 06.11.08, 12:57 moja corka urodziła sie w zamartwicy 3,6,8,10pkt. zaczeła chodzic w wieku 10,5 mies. mam nadzieje że nadal bedzie wszystko dobrze ma 1,5 roku Odpowiedz Link