28.02.05, 22:32
prosze prywatny kacik,
na odpowiedzi/zapytania/zamartwiania /wesolosci....
Obserwuj wątek
      • mira54 Re: krista 57 01.03.05, 13:51
        Kristo, jesli zamierzasz podrozowac,
        zwierzaczka zafunduj sobie po powrocie.
        Ja tak naprawde, dzieki mojemu kotkowi Kubie
        mam sie do kogo odezwac w domu.
        Pozdrawiam.
        • krista57 Re: krista 57 01.03.05, 14:17
          ....ale jak gdzies wyjezdzasz to na pewno zlecasz komus karmienie Kuby ?
          Masz dachowca,mieszanca czy rasowego ?Tyle sie juz naczytałam....sa dwie
          opinie ,jedna ,ze dachowiec mniej choruje...druga,ze u kotka rasowego łatwiej
          zdiagnozowac chorobę...dlatego mniej choruje.
          Niedawno zrobiłam remont mieszkania,za straszne pieniadze jak na moje warunki
          finansowe /pracowałam a teraz jestem emerytka/....kotek moze to
          zniszczyc.....Klara pisała,ze kot zniszczył sciane/tapete na wysokośc 1/2 metra.
          Tez chce miec z kim sobie pogadac....szczególnie wieczorami.
          Moze naiwnie pisze, mam dylemat.... przygarniecie jakiegos zwierzaczka
          to odpowiedzialnosc i przyjemnosc.
          Baw sie dobrze /spiewy i tance/ w Ciechocinku.!
        • kla-ra Re: krista 57 01.03.05, 14:28
          Zycze powodzenia w wytrwalosci.No,to Was wzielo na odchudzanko.
          Mam nadzieje ze kostium uszyjesz po odchudzeniu.
          Mam taka jedna rzecz z jedwabio-welny i jestem bardzo zadowolona.Nie mnie sie,i
          zawsze wyglada elegancko.Jest to spodnica i kamizelka,dzisiaj zaluje,ze nie
          zakiet,bardziej bylby przydatny niz kamizelka.
          Jak uszyjesz klasyke to bedziesz miala ekstra ciuch na cale zycie,moze tego nie
          chcesz,ale dobrze miec w szafie dobry gatunek,a do niego zmieniac tylko dodatki.
          Mam zakiet,ktory ubustwiam,tez szyty przez krawcowa.
          Zakiet ma zaokraglone patki,szycia wyszczuplajace,zapinany na 3 guziki,z mala
          wpuszczona kieszonka na lewej stronie/gora/,dlugosc zakietu 64 cm.
          Przy moim wzroscie 163 jest doskonaly do spudnicy i spodni.
            • krista57 Re: krista 57 01.03.05, 14:40
              Dzieki Klaro,zwrociłas mi uwage......natychmiast musze wstrzymac szycie .
              Wg prognoz mozna schudnac od 7-20 kg.
              Gdybym straciła min 7 kg,to wszystko bedzie zle "leżeć".
              Krawcowa zaproponowała mi po obejrzeniu mnóstwa zurnali wszystko proste i nie
              zaokrąglone.Ostatecznie ponoc zna sie na modzie bardziej ode mnie .
      • krista57 Re: krista 57 01.03.05, 14:45
        Dobrze,ze jestes i nigdzie sie niezapodzialas w tej skandynawskiej głuszy.

Moze tez uda Ci sie dotrzec do Krakowa....zeby wypic z nami kawę "z usmiechem ".
        • tesunia Re: krista 57 01.03.05, 16:59
          krista57 napisała:

> Dobrze,ze jestes i nigdzie sie niezapodzialas w tej skandynawskiej głuszy.
          >
          > Moze tez uda Ci sie dotrzec do Krakowa....zeby wypic z nami kawę "z
          usmiechem "
          > .
          plany mam takie...ale czy wypala,
          zalezy to tez jeszcze od czegos innego,
          wiec na razie planuje....
          ale Ty mieszkasz przy morzu,
          nieraz autokar ma wieksza przerwe przy terminalu,
          a ja w drodze powrotnej z nimi sie rozstaja juz w Swinoujsciu,
          tak,ze wieczorem moglybysmy wypic kawke na terminalu z pol godzinki.
          • mira54 Re: krista 57 01.03.05, 23:16
            Mam dachowca. Jest zdrowy, bo jada tylko kiti ket i viskas.
            Nawet skoki z 3 pietra nic mu nie zrobily. Prawdą jest, ze ostrzy
            sobie pazurki. Ja mu zastosowalam pieniek drewniany, ale drapie czasami w
            dywan. Kazde zwierzatko brudzi i musisz mu zapewnic opieke. Ja czasami mam już
            dość, przewaznie, gdy chce wyjechac na kilka dni. Wtedy jak ten zebrak prosze
            siostre o opieke nad kotem.
          • krista57 Re: krista 57 02.03.05, 10:48
            Tesuniu,naturalnie,ze kawka w miłym towarzystwie lepiej smakuje.
            Ale ,ale.....od morza ,czyli od Swinoujscia dzieli mnie około 100 km.
            Gdybysmy miały sie umawiac to na konkretna a nie przypuszczalna godzine no i
            nie wieczorem ze względu na trudny powrot do domu.
            Swinoujscie bardzo lubie latem i czesto tam jezdze na cały dzien.Ciagle od nowa
            bawi i cieszy mnie przeprawa promowa miedzy wyspą Wolin i Uznam.
            Na terminalu znajduje sie tez oddział mojej firmy /ostatniej/,ktora obsługuje
            transport promowy.
            • mira54 Re: krista 57 02.03.05, 12:11
              Kristo, mój brat mieszka w Świnoujśćiu. Najprawdopodobniej
              w niedługim czasie wybiorę się do niego, a może wracając z Ciechocinka?
              Kalkuluję. Gdzie Ty mieszkasz?
            • tesunia Re: krista 57 02.03.05, 12:52
              krista57 napisała:

> Tesuniu,naturalnie,ze kawka w miłym towarzystwie lepiej smakuje.
              > Ale ,ale.....od morza ,czyli od Swinoujscia dzieli mnie około 100 km.
              > Gdybysmy miały sie umawiac to na konkretna a nie przypuszczalna godzine no i
              > nie wieczorem ze względu na trudny powrot do domu.
              > Swinoujscie bardzo lubie latem i czesto tam jezdze na cały dzien.Ciagle od
              nowa
              >
              > bawi i cieszy mnie przeprawa promowa miedzy wyspą Wolin i Uznam.
              > Na terminalu znajduje sie tez oddział mojej firmy /ostatniej/,ktora obsługuje
              > transport promowy.

a to sie fajnie sklada....
              kiedy wyjazd bedzie aktualny
              zmowimy sie e-mailami i doszlifujemy planik spotkania,
              juz sie ciesze na sama mysl---slubne ma kuzynke rowniez przy samym morzu,
              jezdza TAXI
              • krista57 Re: krista 57 03.03.05, 16:12
                ...ale zescie sobie wymysliły,ze mieszkam przy morzu.
                Mieszkam w Szczecinie / ca 100 km od morza /,jazda prywatnym busikiem to 1,5
                godz., a w sezonie przy korkach gdy cały Szczecin jedzie na plaże jazda trwa
                nawet i 3 godziny.Jest tylko jedna droga szybkiego ruchu,ktora prowadzi do
                Swinoujscia,Międzyzdroi,Pobierowa,Dziwnowa,Miedzywodzia itp.
                Miro i Tesuniu będziemy w kontakcie.
                Wyjezdzam na ok.dwoch tygodni na Slask miedzy 20 marca a 3 kwietnia,daty podaje
                przyblizone.
          • krista57 Re: krista 57 13.03.05, 12:52
            W imieniu wszystkich Krystyn i Bozenek serdecznie dziękuję za życzenia.

Za oknem zima,więc idę świętowac daleko poza miasto,następna impreza imieninowa
            przy kominku,winku....lepieniu bałwana i dłłłłłłługim spacerze
            moze nie zakopię sie w śniegu.

Do wieczora...zyczę miłej niedzieli.
            • tesunia Re: krista 57 05.06.05, 09:48
              usch...znalazlam Cie az na 8-mej stronie,myslam ,ze zarchiwowali Cie juz wink))))

nie kristo ,wcale nie poczulam sie urazona Twa uwaga o znaczkachwink)
              zostalo mi jeszcze szczypta humorkusmile)

milej niedzielki zycze smile)

znow nawetawialam Ci znaczkow rozniastych wink))))))))) kiss
              • tesunia Re: krista 57 11.06.05, 23:31
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23923&w=24535276*
                podciagnelam watek Teatralny....
                tez mam swiadomosc,ze byl i watek operowy,

pozdrawiam cieplutko
                • pia.ed Re: krista 57 12.06.05, 00:43
                  Do Malmo dojechalam juz o godz. 20 30.
                  Podroz minela bez przygod.
                  Przy okazji stwierdzilam, ze benzyna w Szczecinie jest tansza o 25 groszy litr.
                  Czym blizej do Swinoujscia tym drozej...
                  A najdrozej w Orlen.
                  Pozdrawiam
                  Pia
                  • pia.ed Re: krista 57 12.06.05, 11:39
                    Widze, ze nie czytasz poswieconego TOBIE topiku..
                    W moim ogrodzie zaroslo, ze go nie poznalam po prawie 5 tygodniach
                    Istna dzungla, a moje wysiane przed wyjazdem kwiaty znikty w chwastach.
                    Tak to jest kiedy sie samemu nie dopilnuje.Wiem juz co bede robic nastepny tydzien,
                    po wysprzataniu mego mieszkania zapuszczonego przez Patrika. Kazalam mu sie
                    wynosic i nie pokazywac sie u mnie przez dluzszy czas...
                    • tesunia Re: krista 57 18.06.05, 23:11
                      ech krista....
                      wiesz jak sie pisze i liczy numerki to latwo mozna watek znarowic,
                      wiem co mowie,na innych forach to codziennoscsmile)
                      mozemy to zawsze potraktowac ,jako mala dygresjesmile)))))
                        • natla Re: krista 57 24.07.05, 15:18
                          Kristo, czy Ty aby się za długo nie aklimatyzujesz????!!!
                          Jedno małe ogłoszonko przez 2 dni?????
                          A sprawozdanie???????
                          A tak w ogóle witaj smile)))))) wreszcie przybywasz, powoli, bo powoli, ale jesteś
                          i to najważniejsze.smile)
                              • pia.ed Re: krista 57 24.07.05, 19:36
                                Mnie prosila zebym wyslala sms, i nie wyslalam...

Najblizsze dni Krista bedzie raczej zajeta, dzis mialam z nia krotki
                                kontakt na GG.

Na sprawozdanie z podrozy poczekamy, bo:

CO SIE ODWLECZE
                                TO NIE UCIECZE...
                                • regine Re: krista 57 29.07.05, 22:32
                                  Przepis na wiśnie dokładniej wyjaśniłam w wątku "do regine"
                                  Koniecznie przeczytaj...Życzę powodzenia,pracowity przetwór na zimę, ale pyszny
                                  i trwały...smile)) Niech Ci smakuje!!!
                                  Odpowiedziałabym wcześniej,ale brak światła i internetu...Siła wyższa.
                                  • regine Re: krista 57 29.07.05, 22:36
                                    Też raczej robię wszystko "na smak",lub tz."oko" i zawsze się udaje.
                                    Biszkopty też na oko, rosną jak oszalałe, z jednego mam 3 placki.Córki robią
                                    wszystko tak samo, ja patrzę im już na ręce i kacha, zawsze z plackowate lub z
                                    zakalcem smile)
                                    • krista57 Re: krista 57 29.07.05, 22:54
                                      Mam rowniez dobry przepis na biszkopt....ciekawa jestem czy dodajesz wodę ?
                                      Ja np na 5 żółtek,daję 5 łyzek wody.

W tajemnicy powiem,ze dzisiaj około północy wyjeżdżają moi goście,ufff! wreszcie
                                      będę miała dom tylko dla siebie !
                                      Jutro totalne "byczenie ".
                                      • regine Re: krista 57 30.07.05, 10:46
                                        Nie, wody nie dodaję.Ale dodaję 3 łyżki oleju, 1 łyżkę margaryny i 3 łyżki
                                        mleka.Wszystko to dodaję podgrzane ,po troszkę w miarę ubijania.Ubijam
                                        biszkopty tradycyjnie trzepaczką, dodając na końcu ubitą na sztywno pianę z
                                        białek, delikatnie mieszając z ubitą masą żółtkowo-mączną.
                                        • tesunia Re: krista 57 31.07.05, 10:19
                                          witaj skarbie....
                                          wiesz z tymi przystankami w Twym miescie na Slonecznym kolo kosciolka,jest
                                          roznie,
                                          nieraz nikt nie wysiada/wsiad,wiec autobus jedzie dalej,
                                          a mimo ze upewnie sie o zatrzymaniu to i tak jest bledna informacja,bo jedna
                                          sekretarka niewie co robi druga,takie mialam wlasnie doswiadczenie,
                                          gdy mialam sie spotkac z malwinka po drodze....
                                          byl na tyle grzeczny kierowiec,ze zatrzymal sie na sekunde bym podala co miala.
                                          czekajmy zatem na lepsza okazje....
                                          pozdrawiam cieplutko.
                                          • krista57 Re: krista 57 31.07.05, 10:49
                                            Ciekawa jestem skad wiesz ,ze wsiadam i wysiadam wlasnie na Słonecznym koło
                                            sanktuarium ?Jeszcze troche pozyjemy i spotkamy sie na pewno.
                                            Własne dała mi znac Mira,ze dojechala do Swinoujscia.Obmyslamy plan spotkaniu
                                            czy tam czy tu.Zaproponuje Jej spotkanie na sobotę na Turnieju Tenorów,ktory
                                            odbedzie sie za Zamku Książąt Pomorskich.

A teraz ,skoro u nas piękna pogoda,lada chwila wybieram się rowerem w większej
                                            grupie przez Puszczę Bukową na jezioro w Binowie.
                                            Miłej niedzieli życzę.
                                              • krista57 Re: pia 31.07.05, 15:54
                                                Przyjemnosc sie liczy...a energii to mam za trzech!
                                                Wyobraz sobie,ze pedalowalam 4 godziny...nie mam licznika,wiec nie wiem ile km
                                                przejechalam ale tak na oko ponad 30.W sloncu i w deszczu potem znowu w
                                                słoncu,przez las ,pola i wioskę.
                                                Teraz nalezy mi sie długi odpoczynek po obiedzie i duuuuuuuuuuzej porcji lodow.
                                                Pozdrwiam.
                                                • tesunia Re: kristo 04.08.05, 21:46
                                                  dzieki przesliczne,
                                                  te przepis robie i potwierdzam,
                                                  ze jest pychotka,
                                                  zamieniam tylko ocet na sok z cytryny,bo octu w domu nie uzywamy do potraw.

wiesz,szukam czegos nowego,
                                                  mam przepis na buraczki w inny sposob,
                                                  musze najpierw wyprobowac jak toto smakuje i dopiero zapodam recepte,
                                                  moze sie okazac,ze niesmaczne i dziewczyny "piorka" mi obskubiawink)
                                          • natla Re: krista 57 01.09.05, 21:14
                                            Krysieńko, a może byś tak pozytała, co piszemy, żeby sie o "czynie spółecznym"
                                            dowiedziec?????CO?!!!! smile)))))
                                            40 listów na dzień na osobę, żeby do ok. 10.10. 2005. było 50 000 smile
                                            • krista57 Re: krista 57 01.09.05, 21:30
                                              Spróbuje sie dokopac do tego czynu społecznego.Jezeli mam byc po 40 liscikow na
                                              głowę przez ponad miesiąc.............znaczy się...... należy cały dzien
                                              siedziec w domu.Tu taki piękny koniec lata a wrzesien bedzie jeszcze ładniejszy!
                                              Rany!Kto to wymyslił?I jakiemu celowi ma to służyć ?

Ja tylko pytam.
                                              • regine Re: krista 57 24.09.05, 21:10
                                                Krystynko !!!
                                                Przepraszam ,juz poprawilam ,pomylke ,list wyslalam.
                                                Czekam na odpowiedz na GG,teraz chyba juz dobry nr. smile))
                                                Szybko odpisz, od jutra bede dostepna rowniez w dzien ,gdzies od 13.00.
                                                Pozdrawiam cieplosmile)
                                                  • tofika Re: krista 57 :)))))))) 03.10.05, 19:38
                                                    mam ja i latka juz i troszke rozumku moze...
                                                    ze wstydu wlaze pod stol...

a brat gdy juz bylam pod stolem --mowil :to po cos tam wlazla?

Krysienko ,jest az tak zlesmile)) ,ze ja nic sama nie mam do wyslania ,nie
                                                    potrafie ,tylko czasem ktos mi cos podesle ..wiec Natli wyslalam ,a ona juz to
                                                    mialasmileale!!!!!! przyrzekam ,jesli tylko cos gdzies od kogos ,to Tobie wysle
                                                    odrazu,juz ok?posylam duzo usmieszkowsmile)))))))))))
                                                  • krista57 Re: sorry!!! 03.10.05, 21:00
                                                    Przepraszam Tofico za swoje słowa...a ja już myslalam,ze tylko ja nic nie potrafię
                                                    ciekawego wysłac...nie umiem i już poruszac się w kompie i wyławiać ciekawostki.
                                                    I tak dobrze,ze nauczyłam się kopiować linki i wysyłac zdjecia.

Pozdrawiam Ciebie i piękne o tej porze roku Mazury smile))))
                                                  • tofika Re: krista:)))) 03.10.05, 22:00
                                                    Dziekuje serdecznie za pozdrowienia,
                                                    jesien to cudne zjawisko kolorow ,,jest duzo barw w lesie i wszedzie nad woda ..
                                                    a ja probuje POD komende syna zrobic kamerke --jest taki programik w
                                                    skaypie ,ze bede go widziala..ach te nowoczesnosci .. pojedzie daleko za
                                                    morze,a bede go tu widziala w ekranie
                                                  • krista57 Re: krista:)))) 03.10.05, 22:36
                                                    Gdy mój syn trzykrotnie był za oceanem...jakos kamerka nam sie nie
                                                    sprawdziła.Wolalam normalnie na gg.A swoje opiski z pracy i wypraw relacjonował
                                                    zdjęciami poniewaz dysponował laptopem i aparatem cyfrowym.
                                                  • pia.ed Re: krista:)))) Bardzo pilne 13.10.05, 10:27
                                                    Internet u mnie dzis nie dziala, przerabiaja go w calym domu.

Ten chlopak wylatuje z Warszawy o 12 00, a potem juz nie wolno mu dzwonic
                                                    (z samolotu).
                                                    Gdyby napisal, ze znalazl moja znajoma na Okeciu, to nic wazanego.
                                                    Gdyby napisla ze np samolot jest opozniony ,to tez nie wazne, bo bede dzwonic
                                                    na lotnisko Malmö-Sturup.

Gdyby mial z jakis powodow NIE ODLECIEC to jest WAZNE I WTEDY DZWON NA SEKUNDE
                                                    DO MNIE na telefon stacjonarny
                                                    Podaje caly numer wraz z kierunkowym do Szwecji.

46 40 91 11 59.

Probowalam wyslac z poczty, ale napisalm zla cyfre i nie dalo sie
                                                    wyslac.......
                                                  • regine Re: Krystynko 18.10.05, 17:13
                                                    Zadnych problemow nie mialam, no cos Ty smile)
                                                    Mam tez taka z M. Martwego ,zobacze jak wroce , ile przywioze ...Jakos Ci to
                                                    przesle . Nie martw sie na zapassmile)
                                                    Moc pozdrowien, corka przekazala mi wiadomosc,bylam z wnuczka na spacerze.
                                                  • maladanka Re: Krystynko 26.10.05, 09:55
                                                    Hej Krysiu - miło mi,ja tez o Tobie ciepło myślę i z tego myslenia
                                                    pomyslałam,że się może spotkamy w Gdańsku? Mam tam być pod koniec maja lub
                                                    początkiem czerwca. Układaj kalendarzyk na przyszły rok.
                                                    A jesli chodzi o outlooka to ja uciekam od niego i na piechotę właże na poczty
                                                    moje, poniewaz u mnie sie zawiesza i często nie moge nic wysłać.
                                                    Dobra jest poczta teraz w nowej wersji na wirtualnej polsce, na gazecie byłaby
                                                    fajna przez mozliwość segregowania do folderków, ale z otwieraniem i wysyłaniem
                                                    też mam problemy.
          • regine Re: krista 57 28.10.05, 21:48
            Krystynko, mam nakazane dozowanie zdjęć i opoewieści,żeby na zimę wystarczyło
            jesze smile)
            Więc po troszkę , po troszkę ,żeby się nie znudziło.
            Wczoraj nauczyłam się zmniejszać i wklejać zdjęcia - SAMA - , tak się zacięłam..
            Że będzie tego jeszcze do przesytu.
            Nie martw się smile)
            • regine Re: krista 57 28.10.05, 23:00
              Książkę polecam -Mary Higgins Clark " Z księżycem Ci do twarzy",
              a ten świecący punkcik na wodzie to światło z uzdrowiska z Jordanii.
              Odbija się w wodzie ,bo w Jordani też są kurorty ale o wiele mniejsze...
              Biedny kraj, nie to co Izrael, ale też ma piękne widoki, kiedyś umieszczę
              zdjęcia z Petry, tam były dzieci na wycieczce wiosną tego roku. Wejdź na Google
              i wpisz Petra to zobaczysz cuda smile)
      • regine Re: Proszę oto 2 wierszo -życzenia 03.12.05, 22:06
        „ Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
        w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
        by wszystko się nam rozplątało,
        węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
        porozkręcały jak supełki,
        własne ambicje i urazy
        zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
        pozamieniały się w owieczki,
        a w oczach mądre łzy stanęły
        jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
        aż do rozdziału ostatniego,
        i niech nastraszy każdy smutek,
        tak jak goryla niemądrego.

Aby się wszystko uprościło –
        było zwyczajne – proste sobie –
        by szpak pstrokaty, zagrypiony,
        fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
        na cud czekając w swej kolejce,
        a Matka Boska – cichych , ufnych –
        na zawsze wzięła w swoje ręce".

Oby się spełniło.....
        • regine Re: Proszę oto 2 wierszo -życzenia 03.12.05, 22:08
          Gdy zablysnie ta.....jedyna,
          na granacie nieba,
          gdy poczujesz swojski zapach
          pieczonego chleba,
          gdy otuli zima ziemie
          bialymi platkami....
          wtedy Slowo Cialem sie stanie
          i zamieszka miedzy
          nami.

Gdy wlos anielski omota nas,
          nasze serca, dusze,
          gdy utuli nasze smutki
          i zycia katusze,
          gdy wzruszymy serce Jego
          najszczerszymi lzami....
          wtedy Slowo cialem sie stanie
          i zamieszka miedzy
          nami.

Gdy najpiekniejszych koled swiata
          slodka nuta zabrzmi,
          gdy donosnym i wdziecznym spiewem
          glos Aniolow zagrzmi,
          gdy serca ludzkie sie roztopia
          milosci slowami....
          i zamieszka miedzy
          nami.

Gdy cud Bozego Narodzenia
          dokona sie wsrod nocy,
          w zlobku sianem wylozonym,
          za sprawa Boga mocy,
          gdy my staniemy sie jak....oni,
          wiernymi pasterzami....
          i zamieszka miedzy
          nami.
          • regine Re: Proszę oto 2 wierszo -życzenia 03.12.05, 22:09
            Jak obyczaj stary każe,
            według ojców naszej wiary,
            pragnę złożyć Wam życzenia
            w dzień Bożego Narodzenia.
            Niech ta gwiazdka betlejemska,
            która świeci nam o zmroku,
            doprowadzi Was do szczęścia
            w nadchodzącym Nowym Roku.
            • regine Re: Proszę oto 2 wierszo -życzenia 03.12.05, 22:10
              BOZE NARODZENIE 2005 .

Na poczatku nie było zadnej burzy z piorunami, tylko gwiazda, ktora widzieli
              Ci, ktorzy potrafili dostrzegac znaki Boze.
              Na poczatku nie było zadnych pytan, ale nowina, ktora słyszeli tylko ci, ktorzy
              potrafili słuchac głosu aniołow.
              Na poczatku nie było reporterow , kamer , zadnych sensacji, lecz prosci ludzie,
              ktorzy przyszli, bo zaufali Słowu Bozemu.
              W mrocznym swiecie , czesto nie potrafimy dostrzec laski Bozej i Bozej
              obecnosci przy nas samych .
              Ale przy zlobku w Betlejem jestesmy w stanie w nia uwierzyc.
              Tej wiary stalej ,
              Nadziei niezachwianej,
              Milosci wytrwałej ,
              wraz z obfitoscia lask na dalsze Swietowanie i cały Nowy 2006 Rok
              zyczy wszystkim .
    • hania48 Re: krista 57 04.12.05, 01:39
      Kristo - i jeszcze jeden link :
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=384&w=32666734&v=2&s=0
      Jest szansa, że z dnia na dzień będą się pojawiały tam nowe.
      • regine Re: krista 57 04.12.05, 12:13
        A to z naszego forum....
        • Wigilia
        lezsek 22.12.04, 11:15 + odpowiedz

/Józef Baran/

jacy jesteśmy w tym dniu
        do siebie podobni
        jeden niesie karpia
        drzewko i życzenia
        za nim setny i milionowy
        kolejne całki tego samego Człowieka
        który rozprysnął się ongiś na Ziemi
        w ułamki tęskniące za Jednością

a kiedy już jesteśmy
        upodobnieni wigilijnie
        przychylamy sobie opłatek nieba
        z pierwszą gwiazdą
        która choć raz w roku
        wschodzi wszystkim w oku równocześnie
        i łamiemy się Słowem
        Które Było Na Początku Wszystkiego

---
        Szczęśliwych Świąt
        smile
        • regine Re: krista 57 !!!!! 07.12.05, 23:12
          "Ci którzy nic nie robią, to im nigdy, nic się nie popsuje", to takie
          powiedzenie i nijak ma tutaj się do tematu, ani do Ciebie.
          Piszesz ile możesz, kiedy chcesz. Masz obowiązki, ja nie..
          Więc nie wiem dlaczego to przyjęłaś do siebie, inni piszą jeszcze mniej, niż Ty
          i co też mają czuć się urażeni ??? Daj spokój...Każdy pisze kiedy ma ochotę,
          czas, nastrój...
          Przepraszam jeśli Ciebie uraziłam tym wpisem, ale nikogo nie miałam na myśli,
          cytując to przysłowie smile)
          • regine Re: krista 57 !!!!! 07.12.05, 23:44
            Chodziło mi o Twój wpis w wątku o eutanazji, poczułaś się urażona tym co
            napisałam, o nic nie robieniu, ale napisałam to w zupełnie innym kontekście.
            Nie zrozum mnie źle, to nie tak miało być.
                    • krista57 Re: krista 57 !!!!! 10.12.05, 23:06
                      Oszukałam ,normalnie oszukałam nie mialo być TV...tego jeszcze brakowało.

Muszę sie jednak pochwalić,ze migawki ze mną /z nami często są TV 1 w programie
                      Kwadrans na kawę.Kiedys było nagranie z naszych cwiczeń.
                      Dziewczyny,ktore mnie znają wiedzą ,ze z tą tuszą nie jest u mnie tak żle.
                      Z lat młodzieńczych przybyło jedynie 10 kg smile))
                      • tesunia Re: krista 57 !!!!! 12.12.05, 16:36
                        oj!!!!!!!!! az mnie zamorowalo,
                        ale gapiszon ze mnie wielki,
                        ale ja juz tak mam zawsze cos w zyciu i nie tylko....pokicikam.
                        przepraszam najmocniej ,zaraz mireczki tez przeproszesmile)

milego popoludnia----zabieram sie za chrusty i wroce dokonczyc przeprosinkismile)
                          • tesunia Re: krista 57 !!!!! 13.12.05, 10:36
                            dzis wyprobuje chrusciki z pozostawionego ciasta na noc w lodowce...ciekawe czy
                            beda zjadliwe,
                            z uprzednim walkowaniem nie bylo zbytnio zaduzego problemuwink
                            wwalkuje dzis odrobine cukru waniljowego do ciastawink)
                            napisze wieczorem co wyszlo,czy wiking przezyl degustacjewink)))))))))))

milego dnia.
                                • regine Re: krista 57 !!!!! 13.12.05, 13:31
                                  Krystynko, przeczytaam artykuł. Tak taka jest młodzież w Izraelu, bardzo
                                  zdyscyplinowana, przede wszystkim, żadnej chuliganerii, tak jak u nas.
                                  Tam szkoła, potem zajęcia pozalekcyjne, spotkania, śpiewy, młodzież tam nie
                                  pije alkoholu, no czasami piwo ale raczej starsi, ci którzy już pracują.
                                  Przylatują do Polski, do kraju swoich przodków, chcą zobaczyć, zapamiętać. Dużo
                                  wycieczek przyjeżdza do Polski, ale z ochroną, bo kilka razy zdarzyło się ,że
                                  zostali napadnięci za to, że są Żydami.
                                  Nigdy, przenigdy ani córka, która mieszkała tam prawie 3 lata, ani ja będąc tam
                                  2 razy po 3 miesiące, nie czułam się źle, obco tylko dlatego,że jestem Polką.
                                  Wszędzie gdzie byliśmy, gdzie usłyszano, że mówimy po polsku, byliśmy
                                  przyjmowani bardzo serdecznie.
                                  Młodzież polska jest inaczej wychowywana...Cóż co kraj to obyczaj, oni
                                  pielęgnują swoja historię, a u nas..
                                  Jeśli wycieczka leci do Polski, faktycznie, grupa trzyma się razem, w samolocie
                                  jest specjalna ochrona i z nimi podczas zwiedzania również. Dba państwo
                                  izraelskie o swój naród, to niebo a ziemia, co widziałam tam a tutaj.
                                  Tam możesz w nocy spacerować uliczmi, nie będziesz zaczepiana przez nikogo,
                                  wyjdź u nas o 22.00, 23.00., lub później.. na ulicę sama z torebką na spacer.Ja
                                  to się boję, nawet jak jest szaro..
                                  A w Ożarowie jest przepiękny hotel "Mazurkas", 5 gwiazdkowy, tu często widać
                                  różne wycieczki, taka noclegownia Warszawy, przy trasie na Poznań.
                                  Aby każdy naród wychowywał tak swoje dzieci...A co do wojska, tak po liceum
                                  wszyscy odbywają 2 lub 3 letnią służbę wojskową i chłopcy i dziewczęta. Tam
                                  przechodzą szkołę życia. Wychodząc są już dorosłymi ludzmi, studiują, zakładają
                                  rodziny. Ten naród jest bardzo zdyscyplinowany, a tu będąc u nas, boją się,
                                  czemu wcale się nie dziwię...Tyle się czyta w prasie, w koścołach, nie wspomnę
                                  o radiu Maryja, o nienawiści do Żydów....O atakach czytałam, dyskryminacja
                                  dzieci w szkole np. gdy chłopiec nosi na głowie kipę.
                                  Taką mamy Polskę jakie młodzieży i dzieci chowanie...Ale tam czułam się
                                  najbezpieczniej pod słońcem, wspaniały, serdeczny naród, tu będąc u nas
                                  zamykają się w sobie, po prostu boją się.
                                  Jeśli chcesz coś wiedzieć więcej zapytaj, odpowiem.
                                  • fleur1 Re: krista 57 !!!!! 15.12.05, 18:01
                                    Ja nie zgadzam sie z tym co napisala Regina o młodzieży
                                    izraelskiej, ale mogę wytumaczyc w poczcie prywatnie.

Nastepna sprawa to otwieranie się poczty
                                    - na stronie gazety odbierasz pocztę bezpośrednio z serwera
                                    - do Outlook poczta musi przejść jeszcze chwile przez
                                    program antywirusowy, zapore Firewall jak ktoś ma
                                    i jeszcze musi zapisać się w katalogu roboczym -poczty na Twoim dysku.
    • hania48 Re: krista 57 10.01.06, 19:31
      Tak mi przykro, ale dopiero dzisiaj zauważyłam Twój post na temat Stephanotisa. Co znalazłam, to napisałam w wątku - nasze kwiatki. Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno! Przepraszam!
    • hania48 Re: krista 57 11.01.06, 23:44
      Nie ma roku, by mi zimą jakieś kwiatki nie zmarniały! Jednego roku więcej, innego mniej. Więcej wtedy, gdy w grudniu dni są pochmurne, ponure, ciemne. W tym miesiącu są najkrótsze dni, a gdy jeszcze na dodatek półmrok ... W styczniu dni już dłuższe, to i roślinki mają się lepiej. Marnieją mi kwiatki, które są słabsze bo np. chorowały, światłolubne.
      • tofika Re: krista 57 13.01.06, 12:37
        Krista,
        dziekuje ,za pytanko,
        wiec jestem caly czas..wpisuje troszke tu i tam,jakos tak czasem i czesciej nie
        tam fgdzie powinnam,,ale troszke wpisow mimo tam takich ,,dziwakich wpisow mam
        po burzy,,kocham cisze po burzy,,szczegolnie ja wiem,ze tylko
        moje ,,dzieciwiersze chronilam,, sadze ze nikomu raczej z forum nie
        zaszkodzuilam moimi bazgrolkami,,ale checi tu cokolwiek pisania mnie opadly
        calkowicie...tu i tam przeczytalam ze nie to nie sio nie o to szlo a mi tam
        wszystko juz naprawde jedno.... tyle ciekawych spraw jest w realu,,nie samym
        forum zyje.... ale wesolo mi nie bylo,,najbardziej czuje niesmak,,ze >>"ktos
        kto mnie zupelnie nie zna tak bbbbb brzydkie zdania o mnie napisal,,juz nie
        bedzie tak jak bylo,,,juz nie bedzie..prysl czar,---uwaznie czytam,jesli czytam
        to po to zeby
        • regine Re: krista 57 14.01.06, 11:58
          Kystynk, DZIĘKUJĘ !!!
          Postąpiłam wedle instrukcji, część poczty w folderze, część obejrzana, ale po
          obejrzeniu wrzucona do kosza smile)
          Fajne, wesołe spotkania masz, no i grono osób spotykających się bardzo duże ...
          Wesoło się bawicie w takiej " gromadce", tak właśnie powinno być smile)
          • tesunia Re: krista 57 16.01.06, 20:46
            no....juz zajzalam i poukladalam w albumie co trzebasmile)
            slicznie CI w "czerwonym" ale macie fajnie na takich spotkaniach,
            szkoda,ze tu towarzystwo takie jakies sztywnesad

pozdrawiam cieplutko dziekujac za wszystko.kiss
            • tofika Re: krista 57 18.01.06, 10:20
              Krista..
              bbb dziekuje za zdjecia ,, bb
              ..
              a ja pamietam i dzis po poludniu wysleCI te zdjecia ktore CI obiecalam ,,dzis
              wysle niespodzianeczki mojesmile)pozdrawiam....Ciebie..
              • regine Re: krista 57 21.01.06, 11:54
                Krystynko od niedzieli, czyli dziś w nocy i do Ciebie dotrze fala mrozów.
                Spadek temperatur ma być duży, nawet do - 17 stopni, więc poczujesz co to
                zimno...Będziemy miały po równo, śniegu i mrozu.
                Pozdrawiam cieplutko, jak nie wierzysz zajrzyj na 1-szą stronę gazety, tam są
                mapki, które wyjaśniają jaśniej, ten atak zimy i u Ciebie.
                • regine Re: krista 57 21.01.06, 13:58
                  Krystynko dobrze widziałam, wcale Cię nie straszę. Proszę zajrzyj pod link ,
                  który Ci podrzucam, tam są mapki i prognozy dla Szczecina .
                  Cieplutko pozdrawiam smile))
                  • wiktoria53 Re: krista 57 27.01.06, 23:03
                    Krysiu, ja tez sie przymierzałam do wyjazdu na te wczasy w Gołubiu, ale zawsze
                    sie zastanawiam czy one mi cos pomogą. Napisz mi proszę ile schudłaś po tej
                    diecie i czy stosowałas ja potem w domu tzn. to zdrowe żywienie.
                    • regine Re: krista 57 30.01.06, 14:53
                      Krystynko, dałam Ci odpowiedź na wątku, który założyłam o haftach.
                      Jeśli nic nie znajdziesz wyślę Ci wzory na hafty obrusów, serwet i bieżników z
                      których już nie korzystam, możesz je zatrzymać do czasu wykonania pracy.
                      Tylko napisz, czy Ci wysłać ? Mam i szydełkowe również.
                          • natla Re: krista 57 od Gragi 07.02.06, 12:22
                            do krista57
                            Autor: graga21
                            Data: 07.02.06, 12:06

Jeszcze raz ja, gdyz caly czas glowkuje, dlaczego to wszystko i doszlam do
                            wniosku, ze blad pojawia się przy klikaniu w mój link fotograficzny. Z
                            jakichs powodow (podobne numery?) zamiast moich zdjęć, otwieraja się Twoje z
                            Yosemite. Owszem, mam kilka takowych w moich zbiorach, gdyz siostrzenica
                            mieszkajaca w LA często tam bywa, lecz Twoich zdjęć nie znam, jak bum-bum! –
                            czy słyszysz, z jakim wielkim rozmachem bije się w klatke z piersiami?
                            Uśmiechnij się, szkoda nerwow.

• regine Re: krista 57 07.02.06, 12:40
                              Krystynko, tylko wyrobię się trochę i odpowiem listem, który do Ciebie wyślę,
                              wraz z załącznikami, normalną pocztą.
                              Zajęta jestem jak licho, klikałam wczoraj ale nie mogę wyjść z domu, bo ciągle
                              mam robotników, których nie mogę zostawić samych w domu, z różnych powodów.
                              Po niedzieli już powinno się unorwmować, część rzeczy już mam naszykowanych do
                              wysłania, kolory i wzory dobierzesz według uznania.
                              Pozdrawiam ciepło, nie myśl, że zapomniałam smile)