Dodaj do ulubionych

Grossglockner Hochalpenstrasse

01.05.11, 13:51
W tym roku wcześniej niż w latach poprzednich uprzątnięto tą jedną z najwiękrzych atrakcji w Austrii. Odwiedzając tą drogę teraz czekają jednak jeszcze wielometrowe ściany z śniegu przy drodze. Z ciekawostek dodam, że w tym roku, droga ta będzie częścią wyścigu kolarskiego (13 etap) Giro d`Italia (20.05). Sympatyów roweru zainteresuje może wyścig Glocknerkönig (król Glocknera), który obędzie się 05.06.
Grossglockner Hochalpenstrasse
Obserwuj wątek
    • fifiak Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 29.05.11, 23:44
      Na swojej stronie o tej pięknej trasie pisze Pan, że wszystkie atrakcje są bezpłatne, co ja rozumiem, że jeśli płacę te np. 30E za przejazd autem osobowym, to 4 osoby jadące w tym aucie mają te bezpłatne wejścia. Tymczasem na stronie np. parku dzikich zwierząt Wildpark Ferleiten nic nie znalazłem o darmowym wejściu.
      Prosiłbym o sprecyzowanie tych informacji.
      Zakładam, że zjazd kolejką na lodowiec Pasterze to jest płatny na 100% dodatkowo.
      Pozdrawiam.
      Jacek z Łodzi.
      • siejest Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 30.05.11, 16:28
        Forma forumowa to raczej "ty" (jestem siejest wink.
        "...przejazd autem osobowym, to 4 osoby jadące w tym aucie mają te bezpłatne wejścia..."

Tak

Wejściówka do Wild Park Ferleiten jest osobno płatna gdyż to jest niezależny od Hochalpenstrasse Park, przd kasami na drogę.

Tak, zjazd kolejką na lodowiec Pasterze jest płatny ale ja preferuję zejście na pieszo.

Pozdrowienia do Lodzi Jacek
        • fifiak Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 30.05.11, 21:09
          Dzięki za odpowiedź.
          Z radością przechodzę do bezpośredniej formy komunikacji smile
          Wracając do parku dzikich zwierząt - jeśli jest za kasami to czy można przejechać całą drogę, obejrzeć ten park i wrócić w ramach jednego biletu tą drogę widokową, dodam że będę nocował na kempingu w Dellach im Drautal.
          Ogólnie czy ten park dzikich zwierząt to rzecz warta spędzenia tam czasu, chodzi głónie o moją ferajnę lat 3 i 9.
          Pozdrawiam.
          Jacek.
          • siejest Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 31.05.11, 09:41
            No widzisz, taka forma komunikacji tutaj brzmi jakoś bardziej sympatyczniej.
            Tak ten park (z Twojego kierunku jazdy za kasami, za drogą Grossglockner Hochalpenstrasse) warty jest odwiedzin z takimi dzieciaczkami, nawet powiem, że to najbardziej docelowa grupa wieku tego parku.

Co do powrotu tą drogą to ten powrót jest "nieodpłatny", możesz ewentualnie wrócić wykupując bilet Rundfahrtkarte (33 Euro) przez Felbertauern (polecam wszystkie niby ślepe uliczki, tam znajdują się niesamowite punkty widokowe), tak, oczywiście w miarach możliwości 3-latka.
            [img]https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/rh/ha/emoc/Sx4avBx3Dx4rJbIwQB.jpg[/img]

[img]https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/rh/ha/emoc/PgODEAl9qHtaJDp9kB.jpg[/img]

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/rh/ha/emoc/QgsbYqgBAs67lupCaB.jpg

Pozdrawiam
            Piotr
            • willow25 Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 01.06.11, 20:03
              Witam
              Podepnę się tutaj.
              15 lipca planuje wyjazd do Włoch samochodem. Ruszam z Łodzi. W planie mam zamiar zobaczyć tą sławną trasę. Chciałbym zatrzymać się gdzieś na noc w okolicach tej trasy, żeby rano przejechać się tą trasą, nacieszyć oczy widokami i udać się do Gardo we Włoszech na zasłużony urlop. I tu prośba o pomoc. Gdzie najlepiej zaplanować nocleg, żeby nie tracić czasu na daleki dojazd, może jakieś propozycje . Po przejechani "górskiej trasy" którędy najlepiej skierować się do Włoch.
              Pozdrawiam
    • johana2 Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 10.07.11, 18:40
      Będę jechać tą drogą od strony Bad Gestain, czyli przez Wild Park. Nie bardzo wiem, co dalej. Chcielibyśmy dostac się na lodowiec, ale jak dotrzeć do kolejki, nie robiąc wielkiej tasy - troche się obawiam, czy nasz samochód da radę. Słabowity jest na górkacha my kierowcy zupełnie nie rajdowi - raczej miasto i niziny . Czy może jakies busy tam chodzą? Jaki jest poza tym komfort jazdy tą trasą własnym samochodem? Będę z dwójką dzieci, jeśli to ma znaczenie.
      • mkelm Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 10.07.11, 21:09
        Witaj,
        Mijacie Wild Park, koniecznie zajrzyjcie tam z dziećmi, a zaraz po minięciu parku kupujecie bilet i już jesteście na trasie Grossglockner Hochalpenstrasse. Jedziecie dalej tak jak prowadzi trasa, jest co oglądać co kawałek i po znakach traficie na wielopoziomowy parking przy lodowcu Pasterze. Jaki macie samochód?. Znajomi jeździli tam swego czasu maluchem, ja byłem tam JAwą 350 (dla wtajemniczonych). Za dwa tygodnie będę tam znowu tym razem samochodem, moc poniźej 100 KM z dwójką dzieci również.Nie wiem czy są tam busy ale trasa jest piękna widokowo, dużo parkingów do focenia. Trasa nie jest bardzo wymagająca, bezpieczna przy zachowaniu minimum zdrowego rozsądku.
        pozdrawiam
        Maciek K.
        • johana2 Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 11.07.11, 09:30
          chodzi o lodowiec Pasterze. A jak bardzo "rozrywkowy" dla dzieci jest Kitzsteinhorn? Warto tam zajrzec? Będziemy jechac fiatem stilo 85KM. Mam dosc niemiłe wspomnienia z naszej wycieczki tym samochodem w Obersalzbergu. Tam było ok 12stopni nachylenia. Wjechac, wjechalismy ale tak ledwo ledwo...
          • siejest Re: Grossglockner Hochalpenstrasse 11.07.11, 11:23
            No napewno warto szczegłlnie dla dzieci, sanki dla dzieci latem na śniegu to jednak przeżycie może być fajne Pasterze to jednak bardziej dla dorosłych no i lód a po za tym:
            www.kitzsteinhorn.at/Gipfelwelt3000/
            W sumie jest tylko jeden podjazd za Kaprun i właściwie nie słyszałem tam o problemach z podjazdem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka