Dodaj do ulubionych

Słowacja od A do Z

IP: *.zep.com.pl 10.05.07, 10:05
Witam planuje 2 tygodniowy urlop w Słowacji. Chce zwiedzic wszystkie
najważniejsze atrakcje tego kraju - począwszy od terenów Zakarpacia do
Bratysławy. Proszę zatem o kontakt osoby które maja juz za sobą taki solidny
objazd samochodowy Słowacji. Moze posiadacie jakieś linki do swoich stron www
opisujących podróż. Bylem juz w Słowacji 3 - krotnie (Tatry, Słovacki Raj),
lecz dopiero teraz chcę zwiedzić ją dokładniej, by "mieć ją zaliczoną".
Interesuja mnie równiez kwatery przy trasach lub inne tanie miejsca w których
moglibysmy sie przespac. Prosze o propozycje tras i inne informacje w temacie.
Obserwuj wątek
      • Gość: Młodzieniec Re: Słowacja od A do Z IP: *.zep.com.pl 10.05.07, 12:11
        Słuchaj sa wycieczki objazdowe po Francji , Włoszech, Hiszpanii gdzie turysci
        zwiedzają najważniejsze miasta, atrakcje związane z danym państwem. Słowacja
        nie jest duzym krajem, a logiczne jest że 2 tygodnie to mało by zaliczyć
        większość najwazniejszych szlaków Tatr Słowackich. Hmm a atrakcje? Przecież nie
        dyskoteki i bary z sączeniem piwa słowackiego...Mamy przecież jaskinie, zamki,
        ciekawe starówki miast, kościoły, cerkwie...poprostu szukam "gotowego" planu
        podobnego wyjazdu, by sobie ułatwić wybór noclegu i wybiórczo spojrzeć na
        atrakcje
    • osoba5 Re: Słowacja od A do Z 13.05.07, 11:08
      Z wielu słowackich atrakcji mogę polecić te , które osobiście sprawdziłem i
      sądze iż są warte polecenia.
      1. Mała Fatra. Ja akurat nocowałem w Terchovej , ktora jest doskonałym miejscem
      bazowym do okolicznych wycieczek. A jest co zwiedzać. Więcej znajdziesz w
      załączonym linku www.terchova.sk/. Co do spania to osobiscie polecam
      Penzión ŠUŠTIAK Jozef . Pokoje z pełnym węzłem sanitarnym , do dyspozycji
      kuchnia , parking na obiekcie , ceny przystępne , położenie praktycznie w
      centrum przy stacji paliw.
      2.Zamek Orawski. Wspaniała pamiątka historii , zapiera dech w piersiach. Tu
      link www.oravahrad.sk

Pzdr.
    • Gość: dg Re: Słowacja od A do Z IP: *.chello.pl 13.05.07, 23:06
      Proponuję; przejście graniczne k. Czorsztyna, następnie Levocza, Spiski Hrad,
      Koszyce ( piękna katedra, opodal zachowany rynsztok ). Z Koszyc proponuję udać
      sie w kierunku zachodnim Słowacji. Po drodze zahaczyć o Bańską Bystrzycę,
      Nitrę , by znależć sie w Bratysławie. W drodze powrotnej z Bratysławy zajrzeć
      do Trnavy, odwiedzić Piescany ( znany nie tylko w Europe ośrodek leczniczy),
      zatrzyamć się w Tręczynie (zamek na wzgórzu), odjechać troche w bok z trasy
      głównej i zobaczyć zamek w Bojnicach ( warto!!). Dotrzeć do Żyliny a stamtad do
      Terchowej - Mała Fatra. Tam na łonie przyrody ,wśród pięknych krajobrazów
      odpoczac po trudach podróży, ,przed powrotem do kraju.Stamtąd proponuję jeszcze
      wypad do jaskiń oraz do wsi Vlkoliniec ( objeta opieką UNESCO) Powodzenia,
      życze miłych doznań na Słowacji - to piękny i obfitujący w wiele ciekawych
      miejsc. Z turystycznym popzdrowienień.
        • ewikma Re: Słowacja od A do Z 18.07.07, 10:23
          Polecam jeszcze Kieżmark ,oczywiście Levocze. i tak jak poprzednicy: Spiski
          Hrad,Spiską Kapitułę, Siwą Brodę z trawertynem,Drevenik,Spiska Sobota-dzielnica
          Popradu, jeszcze przed przejazdem na granicę w Chyżnem-torfowiska Baligówka w
          kotlnie orawsko-nowotarskiej, przełom rzeki Białki na Orawie,piękne jaskinie:
          Vażecka, Lodowa,Demianowska, miejscowość Kalameny w Górach Choczańskich (źrodło
          termalne),Zuberec - żywy skansen wsi orawskiej.

Udanego wypadu!pozdrawiam
          • amaruszak Re: Słowacja od A do Z 19.07.07, 15:53
            Dwa tygidnie wystarczy na zobaczenie dość dużego obszaru Słowacji. Słowację
            trzeba zwiedzać etapami. Wschodnia Słowacja: zaczynamy od Dukli. Medzilaborce,
            Mirola (cerkiew drew. z XVIIw.), Bardejow (miasto wpisane na Listę UNESCO),
            nocleg w Presovie (hotel, 2 os. pokój ok. 80 zł), Fricowce - dwór obronny,
            Levoca - całe miasto do zobaczenia, Spiski Hrad - zamek, Zehra - kościół got.,
            piski Hrad i Zehra wpisane na listę UNESCO,Spiska Nova Ves - kościół got. w
            rynku pizza, jakiej nigdy nie jadłem, Koszyce - kościół późnogotycki,nocleg w
            bungalowach na kempingu ok. 60 zł za noc w pokoju dwuosobowym, Jasov zabytkowy
            kościół z malarstwem Krakera, obok jaskinia. Dalej krasna Horka - zamek,
            Betliar - pałac myśliwski (eklektyczny). Czy dalej pisać? Słowacja jest super
            (zaraz po Polsce) i bardzo blisko. Pozdrawiam. mój adres to ajm@op.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka