Dodaj do ulubionych

Pomiar CO2!

16.07.09, 12:24
Mam zaszczyt poinformować sąsiadów, że Prawo Newtona działa!
Zrobiłem badania w mieszkaniu ( aktualnie Sala 1 tutejszej siedziby
Sądu II WK. Kuchnia z 2700 ppm CO2 przy smażeniu okazała się niczym
w porównaniu z sypialnią! Tu ustanawiałem z żoną rekordy. Jak żona
odwróciła sie do mnie, to ja buch i wstawiłem jej miernik miedzy
nosem a ręką, a poduszką, a tym czyś ona zwykle oddycha!Od wazu
wyszedła koniec skali miernika >10 000 ppm. Ja też nie byłem gorszy
nawet nie przygotowałem zagłebienia ręką wystarczyło, że miernik był
mniedzu mną i żoną. Po minucie też osiągnąłem koniec skali. A pragnę
przypomnieć, ze przepisy unijne są jasne najgorsza kategoria budynku
C może mieć max 800 ppm. Zrezygnowano ze stosowania DIN 1945 gdzie
NDS CO2 określano 1500 ppm, żrezygnowano nawet ze wskaźnika
Pettenchofera 1000 ppm przy którym miernik zaczyna głośno pikać aby
uciekać. Ale gdzie ja mam uciekać - z sypialni? Proszę o kontakt
Państwa którzy podobno zrobili takie badania przy pomocy kominiarza.
Bo może uga się przekonać jego guzik, że gaz 1.53 x cięższy od
powietrza podlega prawu powszechnego ciążenia i jak nie macha się
łapami to stagnuje nad źródłem, czyli głową nieszczęśnika który
oddycha nosem. O tych co oddychają dolną partią ciała nie
wspominam , bo nie mierzyłem stężenia ze względów technicznych.
Chyba przed takimi badaniami musiał bym najeść się grochu! Ale z
uwagi na żonę nie chciałem ryzykować. Badanie w pełni mnie
usatysfakcjonowały , bo podciągając miernik na sznurku do sufitu
stwierdziłem , że Newton ma rację! Ostrzegam przed spacerami nad
morzem, tam gnijąca woda to ok 100 ppm więcej ( 685 ppm CO2 rano!)
ana osiedlu mniej o te 100ppm!Piszę teraz do ministra o wprowadzenie
Prawa Newtona w ustawie lub rozporzadzeniu do budownictwa!
Obserwuj wątek
    • ujpujpable Re: Pomiar CO2! 09.01.11, 18:10
      myślę, że chodzi o normę początkową, nie wynikającą z aktywności człowieka
      absurdem byłoby mówić, że budynek zły bo jak się spawa i rozpala ognisko to nie można normalnie oddychać - wiem, że to skrajność, ale jeśli człowiek swoja aktywnością obniża jakość powietrza to inna aktywnością powinien ja podwyższać, np. wietrzyć mieszkanie, stosować systemy które wciągają opary z gotowania w filtry węglowe, itp. developer budynku nie będzie przychodził otwierać i wietrzyć mieszkania każdemu z osobna

nie jestem żadnym tam budowniczym, ale swoje mieszkanko wietrzę przynajmniej raz dziennie, najczęściej jest to przed snem lub rano jak wstanę, przy czym latem praktycznie mam otwarte okna non stop, dodatkowo mam w pokoju w którym najczęściej przebywam kilka kwiatów doniczkowych różnych gatunków, które poprawiają skutecznie bilans co2

jak się dobrze pomyśli to można sobie całkiem nieźle pooddychać, w końcu ludzie nie gęsi i jakoś przetrwali kilka tysięcy lat, jak nie więcej, a głupie ustawy i przepisy to raczej pryszcz
      • smarc19 Re: Pomiar CO2! 11.01.11, 23:16
        Szanowny sąsiedzie ja mam miernik CO2- ALARM MIERNIKÓW to 1000ppm= Aż 30% osób jest wtedy już niezadowolonych: Sąsiedzie szkolenia w ODR są fundowane przez UE- darmowe! Niech Pan powie w ODR, że ma kota i nie będzie go torturował! W UE może się Pan powołać na: Dz. U. Nr.46 z 1995 r. poz. 238: EUROPEJSKA KONWENCJA (z 26XI 1987 r.) o zapobieganiu torturom oraz nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu, obowiązująca w Polsce od 01.02.1995 r.

ALE można prościej: DZIENNIK USTAW - ROK 2003, NR 167, POZ. 1629 Z DNIA 2003-09-25 Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2003 r. w sprawie minimalnych warunków utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich. § 8. 1. W pomieszczeniach inwentarskich dla zwierząt gospodarskich obieg powietrza, stopień zapylenia, temperatura, względna wilgotność powietrza i stężenie gazów powinny być utrzymane na poziomie nieszkodliwym dla tych zwierząt.
        2. W przypadku wyposażenia pomieszczeń, o których mowa w ust. 1, w mechaniczny lub automatyczny system wentylacji, system ten powinien być połączony z:
        1) systemem alarmowym sygnalizującym awarię systemu wentylacyjnego;
        2) system wentylacji awaryjnej.
        § 20. W pomieszczeniach inwentarskich dla bydła: 1) stężenie:
        a) dwutlenku węgla (CO2) nie powinno przekraczać 3.000 ppm,
        W mojej sypialni było więcej niż 10 000ppm CO2 ( bo przecież wydycham (35-60) 000 ppm- Sąsiedzie trzeba nie dyskutować a zmierzyć!

Przykład zdrowego podejścia: Mikroklimat w oborze www.lodr.pl/trzoda-chlewna/mikroklimat-w-oborze : „W dobrze wentylowanym budynku najkorzystniejsze jest stężenie CO2 poniżej 1000 ppm.”
        Dzwoniłem przed Wielkanocą, aby się spytać o badania samopoczucia krów polskich, bo o szkołach pisał Dziennik Bałtycki, że naszym dzieciom 5% (50 000- głupota ma różne objawy i dla tego załatwiam szkolenie dla Lekarza wojewódzkiego w ODR) nie szkodzi. Ale w związku ze skargami uczniów i rodziców na samopoczucie ( adekwatne do zmiany ciśnienia parcjalnego CO2- jakie ma nurek na H=-100mH2O. Po 2 latach czekania na doniesienia prasowe o policzeniu komina przez uprawnionych dyletantów z uwagi na brak doniesień o postawieniu chociaż 1 komina zgodnie z PN-83/B-03430 Az3 szykuję w 2011 r niespodziankę dla ministra Cezarego G: moje obliczenie Hk=487.8m dla klasy szkolnej i myślę o postawienie go jako wzorca w Gdańsku! Tu styropianowe elity mają się bardzo dobrze. Ale obory na nich czekają z utęsknieniem.

• smarc19 Re: Pomiar CO2! DOMY GORSZE OD OBÓR! 19.03.11, 13:32
      Niedawno odkryłem „mikroklimat w oborach” i tu zainteresował mnie zapał z jakim wdrażana jest Dyrektywa UE: OBORY DZIENNIK USTAW Z 2003 R. NR 167 POZ. 1629., DZIENNIK USTAW - ROK 2010, NR 56, POZ. 344 Z DNIA 2010-04-08. Bo w Gdańsku w ubiegłym roku dr. Jaśkowski z AM zrobił badania szkół – co lekcja S CO2> 3000 ppm! Dzieci się skarżą już nie na złe samopoczucie ale mają syndrom lęku przed szkołą- traumę. Lekarze znają kiedy wydziela się kortyzol, ale nie kojarzą tego z pomiarami SCO2! UE od 1992 r. podaje wykres Fig. 3. - 15 ECA_Report11.pdf. Ale trwa dezinformacja Dziennik Bałtycki zacytował jakiś podręcznik, tak jak Neksus plotkę, że 5%CO2 ( 50 000ppm) nie szkodzi – 5% mamy w osoczu, bo współczynnik rozpuszczalności CO2 jest 5x10 do -7/Pa. Z mikroklimatu w oborach wiem, że „W dobrze wentylowanym budynku najkorzystniejsze jest stężenie CO2 poniżej 1000 ppm”, a 3000 ppm jest max, bo przy 4000 zwierzęta mają problemy zdrowotne (Stężenie przekraczające 0,4 % prowadzi do zatrzymania CO2 w tkankach zwierząt i do poważnych zaburzeń)
    • smarc19 Re: Pomiar CO2! 19.03.11, 13:42
      Wiem: "Deprive a cell 35% of its oxygen for 48 hours and it may become cancerous." Dr. Otto Warburg, "On The Origin of Cancer Cells," Ciekawą pozycją jest też reklamówka: www.youtube.com/watch?v=FWLqptgWKCQ&feature=related Już kilka razy przechodziłem badanie stopnia upośledzenia umysłowego przez kontolę ciągu kominowego w upał, ale ja cuda dokumentuję:Badanie upośledzenia umysłowego - Ponieważ Rozporządzenie MSWIA Dz.U.1999 Nr.74 poz. 836 mówi o przeglądach w porze wiosennej.pdf. to poza "wiosną" to co jest z "g" w kominie i jaki ma to wpływ na zdrowie? I tu weterymaria zna odpowiedź, patrzowyżej DzU dotryczące obór i Np: Myszy czują dwutlenek węgla.pdf - unikatowe badania. Nie wspominając o sałacie czy pelargonii - bo asymilacja większości roślin ustaje >1% CO2. Pory się zamykają! A tyle było u mnie w sypialni po 1 min! No bo ciężar CO2 jest 1.5x większy od powietrza i w kominie "g" działa podobnie jak na całym świecie. Ale u nas najwyższa wadza = Bogom na Olimpie ( cytat inż. J. Kroplewskiego Dyrektor ds Jakości INPRO- patrz dyskusja o wentylacji Osiedla Nowiec ) nie zgłębiała Prawa Newtona - wagarowali w podstawówce?
    • smarc19 Re: Pomiar CO2! 03.05.11, 21:36
      www. engineeringtoolbox.com/co2-comfort-level-d_1024.html
      Normal CO2 Levels The effects of increased CO2 levels on adults at good health can be summarized:
      • normal outdoor level: 350 - 450 ppm
      • acceptable levels: < 600 ppm
      • complaints of stiffness and odors: 600 - 1000 ppm
      • ASHRAE and OSHA standards: 1000 ppm
      • general drowsiness: 1000 - 2500 ppm
      • adverse health effects expected: 2500 - 5000 begin_of_the_skype_highlighting 2500 - 5000 end_of_the_skype_highlighting ppm
      • maximum allowed concentration within a 8 hour working period: 5000 ppm
      info@mi.gov.pl <info@mi.gov.pl>
      "To tak jak w wojnie trojańskiej ludzie na dole, a bogowie na Olimpie. W przypadku wentylacji Olimpem jest dach, a bogami kominiarze".www.nowiec.pl/images/artykuly/wentylacja.pdf
      Dla tego ucieszył mnie obowiązek projektowania wentylacji grawitacyjnej! Ten obowiązek został zapisany w ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY NR 201, POZ. 1239 z dnia 17 grudnia 2008 r. w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego §11 w ust. 2- Przykro mi to pisać, ale już 2 lata minęły i nie doczekałem się doniesienia o budowie takich monumentów. Czy to nie wstyd, że po ubiegłorocznej aferze w szkołach z CO2 zgłosiłem chęć pomocy Wojewodzie, nie znalazłem nic nawet we wszystko wiedzącym Dzienniku Bałtyckim! Pomyślałem skoro obory się modernizuje(DZIENNIK USTAW - ROK 2003, NR 167, POZ. 1629 Z DNIA 2003-09-25 Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2003 r. w sprawie minimalnych warunków utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich) , to dla czego nie mam pozwać autora projektu, który tak zaprojektował osiedle: z blachami elewacyjnymi na dachach , które nie ciekną (cud!), oknami niedopuszczonymi do budownictwa no i kominami o różnej wysokości zapewniającymi ciąg normatywny nawet w upały- zdaniem "bogów". Znudziły już mi się kointrole tych "bogów" w grudniu lub w upały- za to wymieniał bym wkład filtacyjny w rekuprratorze już jako właściciel powietrza w moim mieszkaniu- przygotowuję podanie do Ministra- mikroklimat obór zobowiazuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka