Dodaj do ulubionych

Centrum Handlowe "Wilk"

09.12.07, 00:32
Uchwała dla „Wilka”

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Chełm podjęto uchwałę o rozpoczęciu prac
nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 10-hektarowego
terenu pomiędzy ul. Lubelską
i Rejowiecką. Zgodnie z nową koncepcją obszar ten ma być
przeznaczony pod zabudowę usługową i mieszkaniową. To dobra
wiadomość dla właścicieli firmy „Wilk”, którzy skupili tam około 6 ha
ziemi. Od lat zabiegają o to, by na swojej działce wybudować centrum
handlowe z wielkopowierzchniowymi sklepami, jakich w Chełmie jeszcze
nie ma. (BAR)
Obserwuj wątek
    • tomekjot Re: Centrum Handlowe "Wilk" 09.12.07, 11:25
      To niech się spieszą bo na Felinie w Lublinie już coś się dzieje, a zgodnie z
      zapowiedziami powstaje tam centrum które będzie przeznaczone min.dla mieszkańców
      Chełma i Zamościa
      • dardil Re: Centrum Handlowe "Wilk" 09.12.07, 20:25
        Jednak Centrum handlowe umiejscowione w Chełmie podniesie rangę miasta chociażby
        w oczach przyszłych inwestorów.Jezeli niektórzy na tym forum woleliby mieszkać w
        skansenie wsi lubelskiej to ich problem,jak pokazują wszelkie chełmskie sondaże
        a także liczba(tłumy)ludzi odwiedzających Chełmskie markety chociażby w piątek
        po 15 to daje do myślenia.Ja uważam że takich centrów Handlowych z prawdziwego
        zdażenia powinno być w naszym 70tysięcznym jakby nie było mieście co najmniej
        4.1-C.H. Tesco na Słoneczku,2-C.H.Wilk najchętniej handlowo-rozrywkowe
        (multikino)na rejowieckiej,3C.H.w dawnej fabryce obuwia "Escott"4 C.H. w
        okolicach ul Przyjażni (duża pusta działka mdzy firmą oponiarską Motopol a 2
        wiaduktem.to tyle ode mnie.Jednak najlepiej by było żeby równocześnie z tym
        powstawały także nowe miejsca pracy w przemyśle itp. czyli nowe fabryki.Niedawno
        z inwestycji w chełmie zrezygnowała firma produkująca foliowe opakowania bo
        sytuacja w tym mieście nie sprzyja inwestycjom to daje do myślenia no nie?!!
      • kwiat_paproci Re: Centrum Handlowe "Wilk" 10.12.07, 15:03
        Czy chodzi może o Galerię Lubelską ? Bo jeśli tak, to jest ona otwarta już od
        paru tygodni.
        • dardil Re: Centrum Handlowe "Wilk" 11.12.07, 20:03
          kwiat_paproci napisała:

          > Czy chodzi może o Galerię Lubelską ? Bo jeśli tak, to jest ona otwarta już od
          > paru tygodni
          Niestety,nie jesteś w temacie choć widzę że zainteresowały Cię centra Handlowe:-)
          Galeria Lubelska to nowy hipermarket sieci Carrefour usytuowany zaraz przed
          makro jadąc od strony Chełma a Centrum felicity ma być nieco wcześniej na
          felinie stąd nazwa Felicity.Zainteresowanych odsyłam na www.felicity.pl .To
          gigantyczne centrum ma mieć powierzchnię coś ok 200 tys metrów 2 na 3 poziomach
          .Z większych operatorów będą tam m.in.:Real ,Electro World,Empik.Ma być
          lodowisko i obserwatorium astronomiczne na dacu obiektu.Pozdro.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka