Dodaj do ulubionych

MAM PIERWSZY TYSIĄC

03.09.17, 08:36

https://lh3.ggpht.com/8VqXHzKNKDcSyAJuJm7iHD4TxxNHctky7LEuWtDdEEG8sUL3hbTVrH5ZDt5-tFfnWA=w30
.
.
Proszę o oklaski dla tych, co zablokowali mnie na forach GW.
Pozornie omijając forum szerokim łukiem, ale czytając i czekając
kiedy "się wykończę". Pisanie tutaj - jak dla mnie - wygląda na
solowy taniec. Sprawia mi przyjemność.

Serdecznie pozdrawiam tych nielicznych, ale dla mnie cennych,
którzy zechcieli zauważyć, co napisać, dać impuls pozytywny.
Wciąż czekam na nich ...www.youtube.com/watch?v=2Jc4pF_W2pY
Obserwuj wątek
    • sagittarius954 Re: MAM PIERWSZY TYSIĄC 04.09.17, 09:43
      Wiśka😅 ZŁezką w oku gratuluję. A przy okazji rzucam ci na szyję
      Tę kolie słów obojętnych , pozłacanych spójników
      Diamentowych przecinków, srebrnych kropek
      Wtapjających się w dalszą przyszłość.
      I pocałunków gładzących twe policzki rozpalone
      Kiedy przy kompie roziskrzony mi oczyma
      Przenikasz wirtualne strony .
      Zarzucę ci ręce jeszcze byś w tym upojeniu
      Nie tylko swoje forum widziała.😁💐🎂🍷
        • leda16 Re: MAM PIERWSZY TYSIĄC 01.11.17, 23:43
          No jak to? Wydawało mi się, że uznajesz ten fakt za radosny. A może powinnam przysłać Odę do Radości? Polskie tłumaczenie piosenki:
          Radujmy się
          Radujmy się
          Radujmy się i cieszmy
          Śpiewajmy
          Śpiewajmy
          Śpiewajmy i cieszmy się
          Zbudźcie się, zbudźcie się, bracia!
          Zbudźcie się, bracia, z radością w sercach
          Zbudźcie się, bracia, zbudźcie się, bracia!
          Z radością w sercach.
          Natomiast ja uznaję Twoje pozdrowienia a właściwie emotikon za dwuznaczny
          • czuk1 Re: MAM PIERWSZY TYSIĄC 02.11.17, 09:21
            Piosenka i taniec są powszechne , ogólnie rozpoznawalne. Miałem jednak okazję by przybliżyć sobie słowa (dziękuję) i pochodzenie i historię tej zabawy. Aluzji i propagandy ... nie dostrzegłem.

Hawa nagila (hebr. הבה נגילה – Radujmy się) – ludowa pieśń żydowska śpiewana na święta, m.in. na Chanukę.
            Pierwszego nagrania tego utworu dokonał Abraham Zewi Idelsohn w Jerozolimie w 1915. Oryginalny tekst pieśni nie zachował się, przez wieki i był śpiewany przez Chasydów jako nigun. Abraham Zewi Idelsohn napisał współcześnie znane słowa w 1918 roku jako wyraz radości z powodu zwycięstwa Brytyjczyków w Palestynie i deklaracji Balfoura o utworzeniu w Palestynie Państwa Żydowskiego
            • leda16 Re: MAM PIERWSZY TYSIĄC 02.11.17, 17:32
              Pasuje na każdą radosną okazję, a tu nawet w formie śpiewanej ku czci Boga modlitwy, w wykonaniu chóru podczas wspólnie obchodzonego święta Bożego Ciała w Rzeszowie. Oczywiście polska pieśń nie jest oryginalnym tłumaczeniem. Jednak również słucha się jej z przyjemnością. www.youtube.com/watch?v=cWPPedsKMUc&list=RDcWPPedsKMUc&t=7 Widać trudno naszą Supcię zadowolić sad
              A to też o radości, nie tylko dla studentów.
              www.youtube.com/watch?v=KCZQPIRSKTY
              • super.222 Re: MAM PIERWSZY TYSIĄC 02.11.17, 18:16
                Supcia big_grin od kilku miesięcy upaja się literaturą żydowską.

Zaczęło się od "Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk.

Następnie odkryłam Isaaca SINGERA (Literacki Nobel):

Do tej pory przeczytałam:
                - Dwór
                - Spuścizna
                - Sztukmistrz z Lublina
                - Rodzina Muszkatów
                - Cienie nad rzeką Hudson

Żadna z wymienionych książek nie przewyższa "Ksiąg Jakubowych"
                i dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego nie dostała Nobla.

Piosenka, którą mi przesłałaś Ledo - w moim odczuciu - była mało
                *czytelna*; umieszczona w wątpliwej wartości wątku - Mam pierwszy
                tysiąc. Tytuł mówi o tytanicznej pracy żeby utrzymać forum od pierwszego
                postu aż do tysiąca. Żeby się nie zniechęcać, żeby nie czytać drwin.
                Po kilku miesiącach zaledwie tysiąc, toż to przecież klęska, a nie powód
                do radości, o czym jest ta żydowska piosenka.

Wiadomo mi jest z wyżej wspomnianej literatury, że kobiety żydowskie
                nie brały udziału w żadnych uroczystościach religijnych. Dlatego taniec
                kilku dziewczynek i dwóch dryblasów(???) wydaje mi się mało przekonujący.

• leda16 Re: MAM PIERWSZY TYSIĄC 03.11.17, 10:18
                  Uważam, że w kontekście Twojego dążenia, każdy wątek okazał się wartościowy. Widać źle odczytałam Twoje odczucia. Pocieszam się, że nie tylko ja, bo od pierwszego postu widać wyłącznie same gratulacje. Odnośnie literatury żydowskiej - nie widzę tam nic upajającego. Czasami literackie Noble dziwnymi chodzą ścieżkami. No i w XXI w. ortodoksów na szczęście coraz mniej. Hava nagilę śpiewa się i tańczy również na weselach , które przecież bez kobiet i dzieci obyć się nie mogą smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka