Dodaj do ulubionych

Cnoty męskie

08.09.21, 09:08
Otóz uświadomiłam sobie właśnie, iż czterej mężowie czterech Borejkówien, a takze Józwa i Jadam odznaczają się cechami wspólnymi, składającymi się na zestaw cnót męskich. Są to bowiem niewątpliwie wzorcowe modele męskie cyklu (Ignaca nie liczę, bo to Ignac, no).

A zatem:

- malomówność. Cała wymieniona szóstka jest oszczędna w słowach, najmniej Baltona, najbardziej Robroj, który po ślubie zamilkł zupełnie.

- nie okazywanie emocji. Oni wszyscy tymi emocjami do środka przeżywają, nie na zewnątrz.

- energia. Nawet najbardziej ospałe misie (Robroj i Grzegorz) w komentarzu odautorskin tryskają energią ze wszystkich otworów.

- zdolności budowlane. Prawdziwy meczyzna musi coś w życiu zbudowac, lub chociażby wyremontować. Nawet Miągwa w ramach meskiej inicjacji remontuje temy ręcyma Rusfelta.

Jakie jeszcze cnoty męskie znajdujecie w cyklu?
Obserwuj wątek
    • tt-tka Re: Cnoty męskie 08.09.21, 10:11
      Ygnac nie ma tych cech, bo Ygnac jest nadwzorcem i wiadomo, ze i tak nikt do niego nie doskoczy :D

Co do innych wspolnych wlasciwosci - wszyscy sa pracoholikami, wzglednie symuluja takich uciekajac w prace przed czym innym. Czy gosc grzeznie na dyzurze, czy w kompie, czy na cudzych budowach - w domu, a zwlaszcza w zyciu rodziny (wlasnej, czyli zona i dzieci) jest go najmniej.
    • blada_twarz3 Re: Cnoty męskie 08.09.21, 18:00
      Aż mi się przypomniało, jak Miągwa na widok kolan Magdy w McDusi dostał jakiegoś ataku. Toż to przecież grzeszne ciało niewieście, a ona, bezbożnica jedna, bez żadnego skrępowania sobie nim świeci :)
      • ciotka.scholastyka Re: Cnoty męskie 08.09.21, 19:49
        blada_twarz3 napisał(a):

> Aż mi się przypomniało, jak Miągwa na widok kolan Magdy w McDusi dostał jakiego
        > ś ataku. Toż to przecież grzeszne ciało niewieście, a ona, bezbożnica jedna, be
        > z żadnego skrępowania sobie nim świeci :)

Jak Kleopatra w reklamie IKEA :D
      • bupu Re: Cnoty męskie 09.09.21, 06:26
        blada_twarz3 napisał(a):

> Aż mi się przypomniało, jak Miągwa na widok kolan Magdy w McDusi dostał jakiego
        > ś ataku. Toż to przecież grzeszne ciało niewieście, a ona, bezbożnica jedna, be
        > z żadnego skrępowania sobie nim świeci :)

No patrz, a Agnieszka bezboznicą nie była, mimo że wytwornym kolanem w autobusie świeciła.
    • przymrozki Re: Cnoty męskie 09.09.21, 09:27
      Przede wszystkim sumiaste wąsy. Cnoty męskie wieńczą sumiaste wąsy. I proszę nie krzyczeć, to wcale nie jest to uwaga ni przypiął, ni przyłatał, bo to obrazuje mniej więcej z jakiej epoki pochodzi Mężczyzna Jeżycki i dowodzi jego braku zainteresowania modą i trendami.
      • bupu Re: Cnoty męskie 09.09.21, 12:35
        przymrozki napisała:

> Przede wszystkim sumiaste wąsy. Cnoty męskie wieńczą sumiaste wąsy. I proszę ni
        > e krzyczeć, to wcale nie jest to uwaga ni przypiął, ni przyłatał, bo to obrazuj
        > e mniej więcej z jakiej epoki pochodzi Mężczyzna Jeżycki i dowodzi jego braku z
        > ainteresowania modą i trendami.

Wąsów nie mają dwa superideały jezyckiej męskości, mianowicie Maszpan i Józef. Acz mają coś innego: fryz a'la pieczarka. Podobnym fryzem dysponują także Robroj i Marek (w wersji rugged).
        • armari Re: Cnoty męskie 09.09.21, 17:35
          bupu napisała:

> Wąsów nie mają dwa superideały jezyckiej męskości, mianowicie Maszpan i Józef.
          > Acz mają coś innego: fryz a'la pieczarka. Podobnym fryzem dysponują także Robro
          > j i Marek (w wersji rugged).

Maszpana nie widzieliśmy już kilka lat, jest szansa, że się opamiętał i zwąsiał.
        • przymrozki Re: Cnoty męskie 09.09.21, 17:40
          bupu napisała:

> Wąsów nie mają dwa superideały jezyckiej męskości, mianowicie Maszpan i Józef.

Fakt. Ciekawe czemu, swoją drogą. Bo Józefa jeszcze ewentualnie rozumiem, on był od dzieciństwa zafascynowany sunięciem brzytwą po zaroście. Ale Maszpanowi bardzo by pasowały wąsy.

> Acz mają coś innego: fryz a'la pieczarka. Podobnym fryzem dysponują także Robro
          > j i Marek (w wersji rugged).

Tak, ale pieczarkę mają także Natalia i Patrycja. A być może również Gabriela. Więc to może być uniwersalna ludzka cnota.
    • rashida Re: Cnoty męskie 12.09.21, 05:13
      jeśli chodzi o związki to mężczyźni muszą wykazywać inicjatywę. Kobiecie nie wypada, obrywa się chociażby dziewczynie z autobusu, którym jedzie Igstryba. Laura chodząca do Daglezji, spłoszona Natalia, Patrycja z Baltoną - uniwersalne prawo, że to chłopak musi chcieć, kobiecie nie wypada wystosować jakiegoś zdecydowanego znaku.
      A, i jeszcze wątek "pułapki biologicznej" wymyślonej przez Fryca - naprawdę obrzydliwy i staroświecki. Pobrzmiewa mi w tym sławetne hasło, że "antykoncepcja to sprawa kobiety"
      • bupu Re: Cnoty męskie 12.09.21, 09:17
        rashida napisała:

> jeśli chodzi o związki to mężczyźni muszą wykazywać inicjatywę. Kobiecie nie wy
        > pada, obrywa się chociażby dziewczynie z autobusu, którym jedzie Igstryba. Laur
        > a chodząca do Daglezji, spłoszona Natalia, Patrycja z Baltoną - uniwersalne pra
        > wo, że to chłopak musi chcieć, kobiecie nie wypada wystosować jakiegoś zdecydow
        > anego znaku.

Obrywa się także Magdusi od jednego z naxzelnych wzorców męskości, w sumie nie za niechciany kontakt fizyczny, tylko właśnie za jawne podrywanie Rudego. Po uszach dostaje także Janicka, za bycie nachalną dziwą. Natomiast calkiem okej jest Nutria, która nieomal spowodowała katastrofę w ruchu lądowym, ścigając Robrojka.

A wracając do mężczyzn, Prawdziwy Męczyzna w Jezycjadzie zaczyna uwodzenie kobiety od oświadczyn, patrz Robroj, czy Józef.

> A, i jeszcze wątek "pułapki biologicznej" wymyślonej przez Fryca - naprawdę obr
        > zydliwy i staroświecki. Pobrzmiewa mi w tym sławetne hasło, że "antykoncepcja t
        > o sprawa kobiety"

Wątek obrzydliwy, ale akurat zamierzenie, Fryc jest wszakże fują, fubrawcem i CKNUKiem nowej generacji. Co do antykoncepcji, to przecież w Jeżycjadzie te sprawy tylko po slubie i dla prokreacji, to na co komu antykoncepcja?
        • pi.asia Re: Cnoty męskie 12.09.21, 10:48
          bupu napisała:

> Wątek obrzydliwy, ale akurat zamierzenie, Fryc jest wszakże fują, fubrawcem i C
          > KNUKiem nowej generacji.

MM chyba sama nie mogła się zdecydować co do charakteru Fryca. Jego zachowanie w Imieninach oscyluje pomiędzy jawną pogardą dla niewiedzy Róży w jakiejś dziedzinie a uwielbieniem dla niej.
          Potem okazuje się fują i fubrawcem.
          Potem odpowiedzialnym ojcem i narzeczonym.
          Ciągu dalszego nie znam, bo lekturę Neo zakończyłam na McD. WdO i Feblik czytałam raz i nie ciągnie mnie do ponownego czytania. A CZ w ogóle nie dotknęłam.

>Co do antykoncepcji, to przecież w Jeżycjadzie te spra
          > wy tylko po slubie i dla prokreacji, to na co komu antykoncepcja?

Jeśli tak, to tu rodzi się pytanie, jakim cudem Grzesiowie mają tylko jedno dziecko. Chyba że działają wg zasady "Nawet słoń, luba Filomeo, tylko raz do roku, ale i to w celu mienia dziatek"
          No więc było raz do roku, a potem już coraz starsze dzieciątko spało w tym samym pokoju co rodzice, robiąc za skuteczny środek antykoncepcyjny.
          • tt-tka Re: Cnoty męskie 12.09.21, 13:43
            A kiedys sobie podliczalam i wyszlo mi, ze Gabon faktycznie antykoncepcji nie stosuje - jej trojka dzieci wypada akurat na trzy mniej wiecej lata aktywnosci seksualnej (Pyziak przedslubny byl potem wyjechany, jak wrocil, to i Tygrys zaistnial, potem zadnego mezczyzny, potem Salaciarz, a potem to juz Igstryba w lozku i za regalem jako antykoncepcja). U niej co rok (pozycia) to prorok.

Natomiast pozostali chyba jednak... nie wiem, jak tam u Idy ze spiacym Mareczkiem, ale Pulpostwo az iskrza erotycznie, a corek tylko dwie; takoz u Frycostwa tylko dwojka, Bella rozmnaza sie pod czterdzieche, a zamezna od dawna itd. Moze sie z tym tajniacza, a moze tylko dyskretnie milcza na ten temat, ale imo stosuja.
            • bupu Re: Cnoty męskie 12.09.21, 14:43
              tt-tka napisała:

> A kiedys sobie podliczalam i wyszlo mi, ze Gabon faktycznie antykoncepcji nie s
              > tosuje - jej trojka dzieci wypada akurat na trzy mniej wiecej lata aktywnosci s
              > eksualnej (Pyziak przedslubny byl potem wyjechany, jak wrocil, to i Tygrys zais
              > tnial, potem zadnego mezczyzny, potem Salaciarz, a potem to juz Igstryba w lozk
              > u i za regalem jako antykoncepcja). U niej co rok (pozycia) to prorok.

No to jak nie stosuje, jak stosuje? Metody naturalne, w postaci dorastającego syna za regałem w sypialni, stosuje. A gdy Grzegorz ją podstępnie usiłował do domku za miastem wywlec, niewątpliwie mając nadzieję na odrobinę intymności małżeńskiej bez całego klanu nad głową, to Gabuchna zastosowała Bernarda, który się akurat napatoczył.

> Natomiast pozostali chyba jednak... nie wiem, jak tam u Idy ze spiacym Mareczki
              > em

Ida po brutalnych doświadczeniach z nocy poślubnej poszła po rozum do głowy i przy pierwszej okazji zadekowała swoje ślubne zombie w piwnicy, gdzie Ignac nie łazi programowo, smarkate zejść się bały, i żadne gumowe ucho nie słuchało pod drzwiami, a zatem można było uskuteczniać pożycie małżeńskie bez żadnych przeszkód.

> ale Pulpostwo az iskrza erotycznie, a corek tylko dwie; takoz u Frycostwa t
              > ylko dwojka, Bella rozmnaza sie pod czterdzieche, a zamezna od dawna itd. Moze
              > sie z tym tajniacza, a moze tylko dyskretnie milcza na ten temat, ale imo stosu
              > ja.

A Larwa z Maszpanem poprzestali na jednym Juleczku, o! Acz nie powiem, chciałabym ujrzeć jak autorka upycha liczne Fidelisięta w śródplantacyjnym szalecie i jak barwnie tłumaczy, skąd się dla nich wszystkich tam wzięło miejsce.
          • 3piota Re: Cnoty męskie 12.09.21, 13:51
            Łóżko służy do spania i do czytania miłych książek.
            A poza tym jakie ten biedny Grześ miał tam warunki, żeby się z żoną powygłupiać?
            Ciągle przesmradzająca się pode drzwiami cała rodzina, smarkate szarpiące za klamkę i wejście do łazienki przez kuchnię, w której wiecznie ktoś siedzi. A ićcie w cholerę z seksem w takich warunkach!
            • tt-tka Re: Cnoty męskie 12.09.21, 13:59
              No i racja ! :) - wszystkie Borejkowny i ich potomstwo rozmnazaja sie i ogolnie seksza POZA domem, tzn poza tym mieszkaniem na Rusfelta. Jedyna, ktora jest na miejscu stala sie niepraktykujaca.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka