Dodaj do ulubionych

Centrum handlowe w Białkach

04.01.17, 14:12
Jak widać pomysł budowy centrum handlowego w Białkach nie zanikł. Z tego co pamiętam to Retail Concept miał już budować w Siedlcach park handlowy na Wyszyńskiego, jednak inna firma się tym zajęła. A teraz wracają z większym rozmachem ;)

retailconcept.pl/aktualnosci/Nowy_obiekt_handlowy_w_Siedlcach,114
--
altercreativitypl.wix.com/home
Obserwuj wątek
        • aro333 Re: Centrum handlowe w Białkach 10.01.17, 16:02
          Donvito, a możesz tak spokojnie i bez napięcia odpowiedzieć rzeczowo co Tobie nowe markety przeszkadzają? A może to jest subiektywna Twoja ocena? Kwestię ekonomiczną Twojego gospodarstwa domowego moge zrozumieć (jeżeli masz dochody z handlu) ale co jeszcze? Poważnie pytam.
          • pogus Re: Centrum handlowe w Białkach 10.01.17, 20:07
            Szanowny Panie Donvito,
            Mam w tym kierunku gruntowne, uniwersyteckie wykształcenie. Chętnie porozmawiam o teoriach w ekonomii na przestrzeni wieków i ich zastosowaniach, wadach i zaletach. Nie widzę wad w konkurencji, cywilizowany świat nie widzi.
          • donvito52 Re: Centrum handlowe w Białkach 11.01.17, 22:10
            Ano ...
            Centrum w Białkach było świetnym pomysłem.
            Było ... bo Strus ubiegł Białkowych inwestorów. A na dzień dzisiejszy druga galeria/centrum handlowe w Siedlcach nie ma racji bytu.
            Ot i tyle ...
            Może za 10 lat ?? Po wybudowaniu autostrady. Można wtedy będzie liczyć na klientów z dalszych miejscowości. Tylko ... zapewne w tych dalszych miejscowościach powstaną obiekty handlowe zaspokajające potrzeby lokalnych społeczności.

Widzę pewne wady w konkurencji.
            Sklepy wielkoobszarowe niszczą centrum miast, wypierają lokalne sklepy prowadzone przez tubylców.
            Zostają banki i sklepy z akcesoriami do telefonów.
            A tubylcy z właścicieli zmieniają status na pracowników obcych korporacji.
            Zdaję sobie sprawę że takie są "tryndy". Obiektywnie rzecz biorąc nie mam nic przeciwko dużym.
            Głównym i podstawowym "zarzutem" jest że nie lokalizuje się galerii handlowych w centrum miast lecz raczej w ... Białkach na przykład.
            Ale, galeria jest i jak wyżej pisałem na drugą brak potencjału i klientów.
            Być może jestem jak mawiają w mylnym błędzie ;) Czas pokaże.
    • mar-ok Re: Centrum handlowe w Białkach 11.01.17, 20:56
      NOWA KARUZELA O POWIERZCHNI 35 TYS. MKW.

– Planowany kompleks handlowy pod nazwą Karuzela będzie się składał z 5 oddzielnych budynków o powierzchni od 5 do 10 tys. mkw. Obiekt będzie miał charakter parku handlowego z osobnymi wejściami z parkingu do każdego ze sklepów – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Grzegorz Pękalski, prezes spółki Retail Concept.

W Karuzeli miejsce znajdą 3 duże formaty handlowe – sklep DIY, hipermarket spożywczy oraz sklep meblowy. Dodatkowo w obiekcie będzie do dyspozycji 18-20 sklepów o powierzchni od 500 mkw. do 1 tys. mkw.

KARUZELA SIEDLCE GOTOWA NA PRZEŁOMIE 2018/2019 ROKU

Na działce obowiązuje już plan miejscowy pozwalający na budowę planowanego obiektu. Planowany termin rozpoczęcia budowy to pierwsza połowa 2018 roku. Otwarcie obiektu odbędzie się na przełomie 2018/2019 roku.

Koncepcję architektoniczną przygotowała firma Bose International. Za komercjalizację Karuzeli odpowiada spółka Retail Concept.

Przypomnijmy, na rynku działa już 7 obiektów pod nazwą Karuzela – w Biskupcu, Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i Wrześni.

retailnet.pl/2017/01/11/113468-siedlcach-powstanie-nowy-obiekt-handlowy/
    • krzycho18 Re: Centrum handlowe w Białkach 12.01.17, 10:21
      Jeśli chodzi o sklep DIY to jestem jak najbardziej za, jakieś Obi albo Castoramę przywitam z otwartymi rękoma bo w Siedlcach brak tego typu sklepu. Na jakieś normalne tesco tez się nie pogniewam, bo to na Jagiełły to śmiech, porównując asortyment z dużym sklepem. Poczekamy zobaczymy.
    • foreks Re: Centrum handlowe w Białkach 20.01.17, 11:06
      Wychowalem sie w Siedlcach, ale mieszkam gdzie indziej. Jesli postawia Wam tam jakas Ikee albo Obi to za 5 lat polowa powiatu bedzie tam caly weekend spedzac. Jesli Ikea, to od Minska po Terespol, od Ostrowii Maz. po Kock beda pielgrzymki calych rodzin, busow beda ciagnac. Ikea zmienia krajobraz, to Boze Narodzenie dla rodzin w kazdy weekend. Do samej restauracji tysiace ludzi przyjezdzaja, bo kotlety sa tanie i klopsiki na wage. Duzy market, gdzie mozna kupic od foremek do ciastek, przez plyn do spryskiwaczy, a konczac na chlebie bezglutenowym na pewno powstanie, jesli powstanie jakis meblowy.
      O ile dobrze pamietam, to do Bialek jedzie sie najczesciej Lukowska z konczy sie ona rondem. Jesli taki ma byc dojazd do Ikei albo Obi to od Kolejowej i Zbrojnej miasto stanie, a obwodnica stanie sie strefa zamieszkania. O dziwo w duzych miastach najwiecej ludzi nie jest w Ikei w miescie, ale na obrzezach. Przykladow w Markach Ikea w weekend to zagrozenie dla zycia - w srodku nie ma mozliwosci nawet przecisnac sie, a sklep jest przeciez wielkosci lotniska. Agresja, scisk, popychanie, parkowanie przez godzine. Do Marek przyjezdza wlasnie cala Polska od Bialegostoku po Mlawe. To samo bedzie w Bialkach.
      • suchy_100 Re: Centrum handlowe w Białkach 07.01.18, 16:56
        To wszystko w sferze marzeń i chęci. Jak widzisz trzeba zdobyć decyzje środowiskowe i wiele innych na szczeblu lokalnym i krajowym, a jak nasi lokalni bossowie przy wsparciu lokalnych hobbystów zechcą bronić swoich gospodarczych interesów to rozejdzie się po kościach jak centrum na Sokołowskiej. Więc ciemny lud ma żyć jak żył w gumiakach i przy oborze.
          • kerac32 Re: Centrum handlowe w Białkach 25.03.18, 22:47
            Często tamtędy przejeżdżam, nie widać by coś się działo. Kilka tygodni temu widywałem samochód ze świdrem, takim kilka cm średnicy. Przypuszczam, że były prowadzone wiercenia w kierunku zbadania struktury gruntu. Samych prac nigdy nie widziałem, może przejeżdżałem w nieodpowiedniej porze. Samochód ze wspomnianym sprzętem stał na początku drogi dojazdowej do przystanku kolejowego w Białkach, na wprost wyjazdu z ul. Wrzosowej w Grabianowie, kilkadziesiąt metrów od ronda.

www.google.pl/maps/@52.133947,22.2909702,3a,75y,66.3h,73.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1su94_8wqBX9AAka75gzcP9w!2e0!7i13312!8i6656

Teren wygląda podobnie jak na powyższym ujęciu w Google View, tylko krzaki i drzewa są sporo wyższe, bo zdjęcia są sprzed 5 lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka